Канада, каквато я видях

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Ако тоя пич (дето е пуснал темата) е все още в Канада, значи е или провокатор или мазохист.
Ако се е прибрал в България, тогава нямам проблем.
Абе какви дървени колиби, каква мизерия в Канада, какви пет лева ви гонят бе хора.
Вие забравихте ли какво значи мизерия в България.
Абе що не отворим една тема и да почнем да сравняваме мизерията в Канада и България, АМА С МАТЕМАТИКА а не с полит реферати.
Направо се изумявам като видя хора да сравняват стандарта на живот в Канада и България.
в България 80% от хората не живеят. а вегетират. Да вегетираш значи, според мен де, да си броиш стотинките за да решиш дали да си платиш тока, дали да си купиш хляб менте, или пък да си купиш салам менте.
Между другото, най-абсурдният довод, който аз съм чувал, за това как България е по-добре от Канада е, че в София имало италиански мебели, а в Калгари нямало......................
Колкото за дървените колиби, аз обмислям да си направя една "канадска" къща в България (в България така им викат на такива къщи).
Това бетонно-тухлените прогимназии - thanks, but no thanks.

Айде надраве и молим някой колега-форумник да отвори тема за сравнение на мизерията в България и Канада, за да запушат клавиатурите.
Любо и МакГийк давайте, аз ще правя логистичен съпорт. Защото и аз като вас имам чувството, че изпускам нещо да видя как Канада е по-зле от разградения двор България.
Orange
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 7:59 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от Orange »

Поредния черногледец дошъл тука и открил че не е това Канада в неговите предишни представи. Поне да беше казал за кой град има предвид. Всички градове под един занменател. Ами някъде в затънтените прерии може и да има каубойски кръчми и ...даже не можах да го изчета цялото... толкова общо изказване... ами като му изглежда Канада такава в неговите очи да си ходи в България. С това мнение само хвърля в заблуждение кандидат емигрантите
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Някой прочете ли първия постинг изцяло?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

IRA написа:Някой прочете ли първия постинг изцяло?
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аз наблегнах на диаголала. :lol:
Let it go...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

AlexAA написа:Любо и МакГийк давайте, аз ще правя логистичен съпорт. Защото и аз като вас имам чувството, че изпускам нещо да видя как Канада е по-зле от разградения двор България.
Виж сега, Алекс. Аз нямам претенциите да съм "Властелинът на Истината", както някои нарцистични особи назидателно се самоопределят. Единствената ми претенция е никой да не ми казва на какво, на кого и как да си се смея. ;) :lol:

Иначе ако има такива шаранчèта, които ще си променят мнението от "За" на "Против" само след прочитането на нещо подобно, независимо кой го е казал, то тогава мястото им е единствено и само в тигана. :rotfl:

Изображение
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

гледам да съм обективен и ще присламча една подтема тук, така и така сме се заприказвали - в канада нещата се влошават, по конкретно в торонто. напълни се с имигранти, едно време беше забавно ама сега навсякъде ги виждаш, с акцентите си и с невъзпитанието си и с незастъпването за права.
обслужването се влошава, транспорта е блъсканица и боклукчарник, боклуци има и навсякъде по публичните площи.

вчера пътувах по северните райони и дори и там са плъзнали имигранти, горите и свободните площи изчезват...не отива на добре ама к'во да се прави...за съжаление мечтата "след нас да тръшнат вратата" е химера.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

да вземе някои модератор да ги проверява тея никове по IP с по 1-2 поста и едни и същи теми че намирисва на един и същ Бай Ганьо видяло му се тешкън из канадските прерии :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

KolioBalkanski написа:гледам да съм обективен и ще присламча една подтема тук, така и така сме се заприказвали - в канада нещата се влошават, по конкретно в торонто. напълни се с имигранти, едно време беше забавно ама сега навсякъде ги виждаш, с акцентите си и с невъзпитанието си и с незастъпването за права.
обслужването се влошава, транспорта е блъсканица и боклукчарник, боклуци има и навсякъде по публичните площи.

вчера пътувах по северните райони и дори и там са плъзнали имигранти, горите и свободните площи изчезват...не отива на добре ама к'во да се прави...за съжаление мечтата "след нас да тръшнат вратата" е химера.
А сега ! Ако горното беше излязло от моята клавиатура, шях да бъда моментално оплют и анатемосан :roll:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Коле, май е време да смениш града. :wink:
Let it go...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Гийка, като гледам голяма мечта ти е тоя връх - но ти една Бузлуджа не си могъл да изкачиш, пък искаш нещо от теб да стане. :lol:
За твой на голям ужас преди час получих още едно предложение - при това хората сами ме търсят, без да се натискам. За целта обаче трябва яко да си работил в България и да си изградил име на специалист, за да те познават. Ако си световно неизвестен, с единственото постижение - един самолетен билет в джоба, и единственият ти връх е тоя форум, не те съветвам да се връщаш там и да се надуваш колко си велик, о боже! :lol: Ще се сгромолясаш на първото стъпало. И ще ревеш за социалната система. :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

filipne написа:А сега ! Ако горното беше излязло от моята клавиатура, шях да бъда моментално оплют и анатемосан :roll:
Абе Филип(чо)НЕ,

Няма да е зУе най-накрая ама наистина да направиш опит да се позамислиш. Знам, че "тебе не ти требе жокер, ти си от там" и също така "you can do it".
Не за друго, ами много взе да ти прескача мисълта напоследък:
filipne написа:Нямаше ли да е безкрайно скучно и едностранчиво ако се пишеха само положителни мнения ? За мен би било малко странно да чета само добри отзиви за нещо , каквото и да е то.
Та така, сега остава да открием положителните мнения и "само добрите отзиви за нещо", дето се пишели с тонове. Знаем, че ФилипНе ще ни помогне, на него НЕ му требе жокер. :lol: :rotfl:

За останалите и най-вече за акулките, дето не спират да получават предложения - да не скучаят, докато чакат... :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Грийк, надявам се , че поне ти си разбираш какво си написал :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Joana написа:Гийка, като гледам голяма мечта ти е тоя връх - но ти една Бузлуджа не си могъл да изкачиш, пък искаш нещо от теб да стане. :lol:
За твой на голям ужас преди час получих още едно предложение - при това хората сами ме търсят, без да се натискам. За целта обаче трябва яко да си работил в България и да си изградил име на специалист, за да те познават. Ако си световно неизвестен, с единственото постижение - един самолетен билет в джоба, и единственият ти връх е тоя форум, не те съветвам да се връщаш там и да се надуваш колко си велик, о боже! :lol: Ще се сгромолясаш на първото стъпало. И ще ревеш за социалната система. :lol:

Joana
Ужасът е най-вече в това, как успяваш в две изречения да напишеш напълно противоречащи си неща, които тотално ще объркат дори онези верни на пратийната линия шаранчèта. :lol: :rotfl:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Филипне, не го закачай значи - голям си гадняр. :D "Чукча читател, чукча не писател." Той, ако можеше да пише или да брои, щеше да си седи у дома. :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

джоана, погледнах ти подписа и в бързината си помислих че снимката те показва по време на работа...

а забелязахте ли колко подредени и необрасли с трева са стълбите към тоя паметник?


а да си кажа честно, аз за световно известни специалисти от БГ не съм чувал
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Публикувай отговор