Anketa za ili protiv EU

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено

Za ili protiv EU ste?

ZA!!!
41
71%
Protiv!!!
15
26%
Niamam mnenie!!!
2
3%
 
Общо гласове: 58
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Estestvenno,4e ZA v moj li4en plan.Sega ,ako reka moga da otida da jiveq na nqkoe po priqtno mesto ot Kanada ,naprimer Ispaniq i s Bg. pasport moga da zapo4na rabota kato bql 4ovek,dokato s kanadskiq moga da se snimam samo ili da gargq na 4erno za mizerni pari. :D
bateto написа:Stoni prav si,az tazi teza vinagi sam q za6titaval,oba4e edno e da stava zimata na -20 na ledena 6u6ulka i savsem drugo na +20 na palmova sqnka. :D
Батка, пак ти е грешна стратегията. Испания съкс до тавана. Аз и от климата в Канада не мога да се оплача (поне в тази Канада дето съм) при положение, че средногодишните температури са по-високи от тези в БГ. Обаче има нещо друго. С очертаващите се постоянни бизнес трипове до Коста Рика май ще се доближа доста повече до твоите блянове. Там, както знаеш мястото е на крачка от Екватора, но по-важното е, че цените са несравними с тези в Канада (както и в Испания). Представи си да бачкаш като бял човек в Канада и да си харчиш парите в Коста Рика. Не е като да гастърбайтваш в Испания и да се чудиш да спестяваш ли или да "живееш" пак там. Единствената прилика е, че и там говорят испански. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ivet написа:Ако сегашната тенденция на развитие на световните пазари се запази, в следващото десетилетие ще се чудим как да се измъкнем от ЕС и ще си бием главата в стената с кой акъл се присъединихме.
България принадлежи към Европа исторически и географски най-вече, затова никакви икономически проблеми не бива да пречат на присъединияването ни. Ако ще гледаме икономически прогнози само, би трябвало да се присъединим към Индия или Китай.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

todor73 написа:
bateto написа:Az ne razbiram kakwo tolkova vi kefi tuk.Mi to samo sled 2 sedmici temperaturata 6te padne pod 0 i taka 6te go otnese do mart-april.Mazohisti li ste il kvo,ako imate vazmojnost da otidete na po priqtno mesto da jiveete ,kadeto standarta vi na jivot 6te e sa6tiq za6to ne go napravite.
Kolkoto i prosto da ti prozvuchi ... ti samia si otgovor na tvoia vqpros :D ... sega ako se zamislia po-seriozno za tvoite planove otnosno ispania, prav si :wink: dali ste si shofior na kamion v canata ili ispania, po-dobre v ispania, pone na klimat ste sluchish :D ,no tova e tvoia chasten sluchai ... men primerno niama kak da me vzemat kato gorski injener niakqde po ispania, po bg moje i da me vzemat pak , no pqk az ne iskam, otgovorqt e prost 10 (deset) pqti poveche v hladilnika (metaforichno razbira se):D

бате - мазохисти са
за някои емиграцията в канада е невероятен връх в живота им, как да се варнат като са ги изпратили цялото село, то не всеки може да отиде в канада, представям си колко лъжат като си отидат

тодоре - кои ти каза че няма да те вземат като горски инженер - българия и испания имат трудова спогодба и в момента - случайно да си се позаинтересувал
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Ivet написа:Против.
ЕС с едната ръка дава, с другата взема. Тая ръка, с която взема е по-голяма от тази, с която дава. Много по-голяма. Както сме последни присъединили се, така много бързо можем да станем първи неуспешно асимилирали се и първи, виновни за редица от проблемите на ЕС, за които е някак неудобно да се обвиняват старите членки. :twisted: Рални ползи от членството ни - личното ми мнение е: никакви. Поне на дадения етап и в близкото десетилетие. Ако сегашната тенденция на развитие на световните пазари се запази, в следващото десетилетие ще се чудим как да се измъкнем от ЕС и ще си бием главата в стената с кой акъл се присъединихме.
Това, което най-много ме тревожи в дадената ситуация е факта, че българина подкрепя това членство предимно с една надежда: че може да се измъкне от България. Съжалявам, но това е фактор, който за всеки милеещ за България политик би трябвало да е причина да се възпротиви на членството с всички сили. Явно милеещи за България политици няма, нито такива политически структури. Явно отново ще блеем като овце и след ен години ще обяснаваме в учебниците си по история как енброягодишното ни ЕС робство е виновно за незнамсикакво в държавата и българското самосъзнание. Разбира се, ако не ползваме тогава стандатизирани учебници, одобрени от Ес, а учебните пособия по реална българска история ще са апокрифна литература.Само дето тоя път сами ще си сме го натресли. :twisted:
това са пълни глупости
- българия ще внася 300 млн. и ще получава 1,300 млрд /груби сметки/ - коя ръка е по дълга
- основната част от българите подкрепят членството не с надежда да се измакнат/това и сега е възможно/ а с надежда да се подобри нещо в българия
- това за световните пазари изобщо не подлежи на коментар - ужас
- както и това че някои ще ни обвинява за проблемите на ес - смешно
и т.н.
имаш дар слово да пишеш, но всичко което си написала са пълни глупости :beer:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравейте,
Струва ми се, че по-правилно е: Кой ще се чувства комфортно в "нова" България и кой не. Решението вече е взето. Не го взехме ние с вас, а може би не беше взето и в България. Тези които са живели напоследък в България усетиха ли някаква промяна. Да речем през последните 5-10 години. И въпреки това ни приемат. Дори понякога се чуват западни твърдения какви големи промени са извършени от управляващите ни. Верно е - промениха имотното си състояние.
На Европа ние им трябваме и без промени. Не защото искат да ни променят стандарта на живот или да ни направят свободни хора. Ние сме 7 милиона - колкото един голям град. Е, ставаме за евтина работна ръка. Трябваме им като територия. Може да имат и други подбуди. Трудно ми е да преценя.
Какво ще се промени след приемането ни:
Малкия и средния бизнес ще бъде поставен пред тежки изисквания и много хора ще фалират. В началото няма да има положителни промени в направление на заплати, качество на услугите и на живота въобще. Корупцията продължава да съществува в същите размери. Правораздавателната система не е реформирана. Всъщност нищо не е реформирано. Ако нещо се подобрява ще е след десетки години. Българите скоро след присъединяването ще бъдат разочаровани, защото вярват в чудеса. Не че е лошо да вярваш в чудеса стига да не прекаляваш.
Как ще реагират съседните балкански страни:
Както знаете има две богати балкански страни - Гърция и Турция. Макар и богати те са балкански страни. Гърците ще започнат да купуват земя. Не питайте защо. Турците още не са в ЕС, но нищо не им пречи да продължат да заплашват Европа и накрая да я склонят да ги вземе. То ще е пак някаква тъмна сделка не в името на свободата и европейските ценности. Че какво общо има Турция с европейските ценности. Турците също ще купуват земя. И сега го правят. Може даже да си купят някой град. Правителството ще плати. Е, няма да могат да го откъснат от България така веднага, но Аллах е велик.
След приемането цените на имотите ще нарастнат още. Но не веднага. Забравете да си купите апартамент тук. Но пък е добре да продадете и да заминете за Канада :D Нали ще можете да пътувате доста по-свободно.

Лично аз съм сигурен, че мястото на България е в ЕС. Това е най-естественото. Обаче Бог да ни е на помощ!
Stoni

Мнение от Stoni »

Bog pomaga no v ko6ara ne vkarva 8)
bravo

Мнение от bravo »

I 300 miliarda da mi davat, ako 6te e da si zarivat iadrenite otpadaci , primerno, merci, ama ne mi haresva!
Monny, edva li misli6, 4e 6te davat, 6tot sme krasivi i umni, vsiako davane predpolaga vzimane. Pak ostavame zadnia dvor s boklucite, moje i tova da e sadbata na malki i bedni darjavi, ne znam, i ne bih kazala, 4e mnogo me valnuva, ama da se glada samo v parite i da ne se meriat posledstviata mi se struva naivno i glupavo.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

semeen написа:Здравейте,
........................................
!
това също са общи приказки
промените за последните години наистина не са такива каквито ни се искат но доколкото ги има се дължат на ес, иначе щяхме да приличаме на съветските републики т.е. като българия преди 10 години
очакванията за цените на имотите са спекулация - така беше и в полша но те не се вдигнаха, в българия няма на къде повече да се вдигат - очаква се известен спад
виж цената на земята расте и ако някой чужденец купува това е защото българите продават а имаме право на ограничения от коите не се възползвахме напълно
българия има изключителни географски харктеристики /за разлика от онтарио или кебек/ като релеф и климат и ако се позасели с англичани или германци, ще се чувсвам по добре отколкото между циганьорите в торонто
ще затворят цеховете-бърлогте които произвеждат боклуци - идеално
bravo

Мнение от bravo »

kogato bg vleze v nato cenite na nedvijimite se dignaha s 2%, ta sega sled vlizaneto v EU da vidim kvo 6a stane, btw, togava prodadoh i kupih jili6te, kupih za 33$ sega imam kandidat za sa6toto 60 eu!
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

наистина не те вълнува много
цените на жилищата не се вдигнаха заради нато, нито схте се вдигнат заради ес - а защото банките започнаха да дават по лесно кредити, само че освен търсенето се увеличи и предлагането, а и кредитите трябва да се връщат и има вече проблеми
по селата цените нарастнаха защото дошъл един англичанин и купил къща и всички селяни решиха че и те могат да продадат не по 2 000 лв а по 20 000 евро
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

мисля че доста невярни неща се изписаха тук.
Не сме решили ние дали да влезнем в ЕУ, не е така, последните 15год които обещаваше приоритет влизане в НАТО и ЕУ, влезна в Парламента, ние сме го избрали, като сме гласували или не, защо не гласувахте за БКП на онзи дядка преди 5-6 години, или утре за Волен, те искаха и искат да не влизаме в ЕУ? Ние не сме Норвегия която два пъти на референдум да е казала "НЕ" на ЕУ, ако утре направим такъв референдум в България какъв ще е резултата? Мони хубаво го каза-обичаме да чакаме чудеса, е това ни е проблема. Иначе смятам ,че имотите няма да поскъпват скоро, като казвате че ще ни изкупят земята сега какъв беше проблема да я бяха изкупили преди 10год на името на ООД, регистрирано в България, май никои не я искаше...
Първите години няма да е лесно, но ще има повече възможности, не сме втора ръка хора, които е умен и находчив ще бъде по-добре, пък аз лично ако съм немски труженик от Цвайбрюке и знам че данъците ми отиват за магистрали в Испания, Гърция и България, там където е малко вероятно да отида да живея, имам много по-голямо право да съм против ЕУ, отколкото Ганю Балкански, които ми харчи парите.
абе едно от първите неща след 01.01 е като падне тъпата забрана на лоу кост компаниите и започнат да летят до България/както беше до сега, за да продадем БГАир на ТИМ/ ще си хвръкна за 0,99Е да пия една бира а не като сега да ми е по-евтино да отида до Канада отколкото до София
:D :beer:
...мразя мастика без айрян...
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Току що разбрах, че кандидат-президентите са осем. Един човек тук ни начерта светлото бъдеще, определи опонентите си като писачи на глупости и общи приказки и обрече малкия бизнес на заколение. Това е да мислиш наедро.
Ще обърна вниманието на monny само на две неща:
1. Местожителство - Торонто. Много е хубаво тук и ще става още по-хубаво. Само че той е далече.
2. Ето така пише Отечеството си той - българия. Може живота ми да е много тежък, може да съм на друга планете, но винаги ще пиша България. Той всъщност така пише и Онтарио и Полша и май всичко. Важно е, че разбира от цифрите.

Да ме прощаваш Мони, ама преди да говоря и пиша мисля и се старая да не губя времето на хората с общи приказки.
todoto

Мнение от todoto »

Има и чисто геополитическа причина за влизането на България в ЕС. Мисля, че в една друга тема бях дал една връзка към далеч по-грамотен човек от мен по въпроса. Надявам се, че предпочитате да слушате :wink:. Сега, колко това натежава в уравнението могат да кажат само политиците. Те го усещат този натиск, особено си спомням проф. Беров обяснявайки го тоя феномен.

Браво, освен да ти кажа браво нямам друго какво, но виж там в Шипката има разни "весьолье картинки" на тая тема. Пресвети Ицо Тигъра беше написал нещо много добро за БГ пазара на неджими имоти много отдавна в тоя форум. Тогава го поздравих с една подобаваща песен :wink:.

Тотев за Норвегия погледни как стои въпроса с нефта :lol:.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

и не само петрола, мисълта ми беше ,че там е имало на два пъти дискусия и после референдум за или против, и хората са взели решение.При нас не е имало референдум, защото един като насочи гегата към светлото ЕУ и бъдеще и каже гласувайте за мен там тревата е по-сочна, и стадото тръгва, защото е гладно.Въпреки че в България никога не се е обсъждала възможността това решение да се вземе с референдум, резултата от евентуален такъв е ясен! Просто и ясно, и аз бях гладен и аз гласувах за ЕУ/по-точно за този които обещава да работи за присъединяването ни към съюза/, така че мога да кажа ,че е зависело от мен, гласувал съм и мисля че така е правилно. А че политиците ни са тъпанари всички го знаем, има държави които държат на политиците си, много се учудих но е вярно.
Нещата ще се наредят, бавно и несигурно, пътя е дълъг ,но за сметка на това тежък...и накрая според доста вярвания ще видим светлината.... :wink:
...мразя мастика без айрян...
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

...Амин!
:beer2:
Заключено