Възрастта не е порок :)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

ЧЕСТИТО ПРИЯТЕЛЮ
МНОГО КЪСМЕТ и ЛЮБОВ
:krila: :partytime: :partysmiley: :dance: :dance: :dance: :tuut: :tuut: :haplio: :beer2:
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
tenev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 8:05 am
Местоположение: BURGAS

Мнение от tenev »

4estito Linko i uspeh ! jelaya ti all the best!!!
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

Браво Линко! :P Честито успешно интервю и още много късмет занапред! :D
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
desisa
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:39 am
Местоположение: Toronto, North York

Мнение от desisa »

Честито и от нас :beer:
Много е готино да четем добри новини!
Окуражаващо е!
Хайде късмет вече на канадска земя!
-------------------------------------------------------
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Линкооооооооооо!
Честитоооооооооо![/
b]

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Док.........
П.С.
Сега кви ще ги ......... вършим ние с теб на тия години там?
Офицер от запаса и отличник по бойната и строева подготовка-Доктора.
:drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink:
TROUBLEMAKER
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Честито и от мен Линко :thumbsup:
Дано цялото това чакане и всички нерви от твоя страна да не са били напразни :wink: Пожелавам ви тук да намерите това, към което сте се устремили :dogrun: И с нетърпение ще чакам пристигането ви, че да се запознаем лично най-после :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Само така :thumbsup: !
Честито :partytime: !!
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Поздравления и от мен! :D
45? Хм.... Възрастта не е порок, в Канада даже се цени, а казват, че за мъжете 45 е една златна възраст.... :D
Мисля, че за човек, който упорито следва мечтите си, възрастта е само плюс! :wink:
Успехи и занапред! :thumbsup:
Let it go...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Честито Линко! Дано Канада се окаже вашето място!
Изображение
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от womanEZ »

Поздравления за интервюто! Радваме се, че ще се присъединиш към българската общност тук!
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Честито! Само успехи на канадска земя!
Ето, че и търпението не е порок.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Здравейте, отново на всички!
Както вече обещах, продължавам с конкретната информация относно нашата кандидатура и интервюто.
Но преди всичко искам да благодаря за поздравленията и отправените сърдечни пожелания от страна на скъпите ми съфорумци и приятели. Благодаря ви за това, че бяхме заедно в добро и лошо до сега, подкрепяйки се взаимно и съпреживявайки и радост, и мъка! Ще бъдем така и занапред, сигурен съм.

Няколко пъти започвах и оставях недовършен постинга си. Искайки много неща да кажа на един път, се получаваше прекалено дълго повествование и или се губеше нишката, или се смесваха прекалено много теми и въпроси. Затова реших да разделя и подредя нещата в хронологичен ред за по-голяма прегледност.
Този постинг ще бъде посветен главно на претеглянето на шансовете ни за успех и подготовката на документите, които биха ни осигурили този успех преди и по време на самото интервю. Вярвам, че това ще бъде полезно за тези, които са в процес на претегляне на нещата за вземане на решение какво да правят и след това – как да го направят, ако решат да стартират процедурата.
И така първият и основният въпрос, който трябваше да реша преди подаването на документите, е да претегля много точно и да видя дали изобщо имаме някакви шансове за успех и какви са те. Този въпрос е стоял пред всеки един от миналите вече процедурата, той ще стои и пред всеки един кандидат-емигрант за в бъдеще. Пред мен той стоеше с още по-голяма тежест и сила, защото вече имах зад гърба си една неуспешна процедура. Знаех за себе си, че трети опит няма да има. И тук е момента да подчертая, че не съм търсил и не съм правил сравнения на нашата с наглед сходни предишни кандидатури на други хора, с цел да преценя какви са ни шансовете. Това е напълно погрешен подход, който най-често води до негативни резултати. Единствено правилният подход е да се направи вярна и прецизна преценка на съответствието на кандидатурата с критериите за селекция като се потърсят пътища за спечелване на по-голям брой точки. При това е необходимо всеки да знае точно колко точки събира преди интервюто и колко се надява да получи от прословутите 10 т. за адаптивност, давани по личната преценка на интервюиращия по време на самото интервю. Основната идея е да се провери дали и в каква степен има шансове за успех и при по-неблагоприятно развитие на събитията т.е. имаме ли определен толеранс от точки или разчетите ни трябва да се сбъднат на всяка цена. И тук он-лайн теста не ми вършеше никаква работа, защото не показва броя на събираните точки. Стандартното съобщение: “Вашата кандидатура изглежда приемлива...и т.н.” при успешно преминаване на теста означава единствено, че точките са равни или над 50 т. за сам кандидат и съответно – равни или над 58 т за двойка. Но никак не е все едно дали са точно 58 т., или са 59 т. или 62 т. или 69 т. и т.н. Защото и при събрани точно 58 т. (за двойка) и при 66 т. или 68 т. все ще има покана за интервю, но вероятността за успех при трите варианта е съвсем различна като при първият е почти нулева. Защото не бива да се забравя, че трябва да се доказват и заложените нива на владеене на двата езика и там не може човек да не предвиди и евентуална по-ниска оценка от своята собствена т.е. винаги трябва да има този определен толеранс или резерв от точки, за който споменах по-горе. Затова аз се зхванах усилено да изучавам всички регламентиращи документи по процедурата и да търся всевъзможни начини за проверка как точно тази теория се прилага в практиката. С течение на времето мисля че успях да вникна дотолкова в тази процедура, че да мога да правя точкуването с необходимата прецизност.

И личната ми преценка показа, че наред с останалите показатели за мен и съпругата ми, ако успея да покрия изискванията по програмата “търсени професии” или поне тези за “привилигеровано образование” и защитя едно високо ниво по френски и средно ниво по английски, то имам напълно реални шансове за успех и то при не най-добро стечение на обстоятелствата на самото бъдещо интервю. Между другото то така и стана, но за това малко по-късно.
Бях наясно с минусите в кандидатурата ми – годинките, трудно доказуема адаптивност, висше образование получено преди 23 г във военно училище, трудно доказуем стаж по гражданската специалност, при положение че имам 20 г. като офицер в БА, необходимост от доказване на минимум 1 г. стаж по специалността през последните 5 г.
Единственият ми плюс или късмет в цялата работа е, че гражданската ми специалност от военното училище е тази: “инж. по експлоатация и поддръжка на ЕИТ” и че дипломата ми от военната академия се признава за втора специалност т.е носи 4 допълнителни точки.
Другите плюсове дължа на съпругата ми, която със своите две висши образования и стаж по всяко едно от тях, със заложените нива 6/5 по френски и с възрастта си ми осигури 13 т. при общо 17 възможни по параграф 7-ми от Анекс1. Девет от тези 13 т. бяха сигурни т.е. те са по показателите, които не зависят от субективната преценка на интервюиращия.

Какво направих? Първо поисках от преводача професията ми да бъде преведена като “ingénieur de technique électronique calculatrice” за да може в максимална степен названието да е по-близко до това : “2133 ingénieurs électriciens et électroniciens” по националния класификатор на Канада, която е в списъка с търсените професии и до това: “Génie électrique et électroniqueDiplôme de 1er cycle sanctionnant 4 ans d'études à temps plein”, което е записано пък в списъка с привилигерованите образования. Но тъй като дипломата ми е получена преди повече от 10 години, то от последните 5 г. преди подаване на документите ми трябваше и минимум 1 г. стаж по специалността. Осигурих си доказателството с трудова книжка, от която е видно, че от 15.07.2004 г. работя като “системен администратор” в една частна фирма. Останалият трудов стаж е ясен и описан в моята пенсионна книжка на офицера. Те това бяха двата документа – трудова книжка и пенсионна книжка, с които доказах трудов стаж. Никакви удостоверения от НОИ, атестации от работодатели и тям подобни.
За френския език посочих нива 11/11 като реално залагах да постигна общо 12-14 т. от 16 възможни, а за английски – нива 8/8 залагайки обаче да извоювам поне 4 т. от общо 8 възможни. С две думи умишлено се надцених по отношение владеенето и на двата езика, противно на повсеместната практика по този въпрос. Идеята ми беше, че тръгвайки да ме преценява от тези високи нива (никога не се тръгва от долу нагоре при такава оценка) то при едно щастливо стечение на обстоятелствата (познати теми и сфери и т.н.) бих могъл и да ги защитя тези нива. Което естествено би било една невярна моментна картина на моите знания и умения, но какво от това. Важното е да се печелят точки, просто такава им е системата.

Та ето така мислех и разсъждавах, по този начин подготвих документите си и ги изпратих във Виена на 28.12.2005 г.
Останалото е подготовка за бъдещата “битка” с интервюиращия. Как протече тази подготова и самата битка – следващия път. Ако някой се интересува от това, разбира се.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Blagodaria, Linko!
Mislia, che tova opisanie shte pomogne na mnogo hora!

Razbira se shte chakame i epizoda sas samoto interviu, za da se nasladim
napalno na pobedata ti!
:D
Последно промяна от canat на Чет Окт 19, 2006 4:49 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
Helena
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:27 am
Местоположение: София (ама искам Montreal)

Мнение от Helena »

:thumbsup: Супер!

Чакаме продължението :lol:
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Супер си, Линко, страхотно си го описал :beer: Чакаме следващата част :D
Заключено