KAKVA KOLA DA SI TARSIM ZA NACHALO?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Aragorn написа:
Godis написа:Какво ви е мнението за Интрепид/Себринг (модели около 1999)?
Аз не разбирам много-много, но разликата мржду Интрепид и Себринг не е ли малко като между кон и магаре?
Не съм навътре в характеристиките, като на лаик Себринга ми прилича на умалена версия на Интрепида.
Вчера видях един Интрепид '99 на 130 000 км за 4500$. При положение че Интрепидите които съм следял са около 8000$ се питам къде е уловката.
То вярно че всичко си е до късмет - в БГ бях с Вектра '91 купена на 110 000 км, и 3 години не съм правил сериозни ремонти...Освен тези причинени от тъпите дупки :evil:
Другото което ми е интересно, ама ме мързи да пускам анкета - как предпочитате да купувате - от фирма или директно от частно лице ?
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Ми уловката и в някакъв замаскиран дефект или нещо подобно и като я вземеш се сюрпризираш неприятно. Разликата дали ще вземеш колата от частно лице или автокъща е, че в първия случай при прехвърлянето плащаш само една такса, а във втория и двете. Друг минус на автокъщите е, че винаги понапудрят колите, докато при частните лица това е по-рядко срещано. Това е моето мнение, друг ако знае нещо да казва. Втората ръка кола си е едно голямо неизвестно, разчиташ на късмета си.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

Godis написа:Вчера видях един Интрепид '99 на 130 000 км за 4500$. При положение че Интрепидите които съм следял са около 8000$ се питам къде е уловката.
Мисля, че не е лоша идея при някакви подозрения (а и без подозрения) да се провери VIN-а на колата. Има няколко сайта за това. Аз лично пробвах в два. В единия информацията беше непълна, но във втория имаше пълен рапорт:
http://www.carfax.com/cfm/general_check ... KNC-Google
Плащат се малко кинти за информацията, но мисля, че си струва.
Ако някой знае, може да предложи друго, по-надеждно място за проверка на VIN-a.
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

Вярно, че тази тема е в "Живот в Квебек", а това е за Онтарио, но мисля, че информацията е полезна.

Buying and Selling a Used Vehicle in Ontario
http://www.mto.gov.on.ca/english/dandv/vehicle/used.htm
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Аа и тук си имаме такова животно :)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Брях, като чета и разбирам че трябва да се гръмнат тозчас всички шофьори с автоматични скорости, а тези с ръчните веднага след тях :)
Аз пък си купих за 2600$ зелена кола и засега няма кой знае какви проблеми. Като заима, ще я сменя и хич няма да гледам 100 000 ли съм навъртял, 200 000 или само 30 000. Без пари толкоз.
Иначе като порасна голям ще си взема Ford Crown Victoria от полицията, щото много обичам да гледам Blues Brothers, а за 1974 Dodge Monaco ше трябва да порасна още по-голям
:)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

KOE NE VI HARESVA V CANADA!!??

Мнение от myha »

Interesno mi e kakvo ne vi haresva ,koe vi drazni i s kakvo ste se sblaskali?:))
Mislia che moge da ni bada ot polza !!:))
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Godis ,smiatash li che e normalno da se prodava edna kola na polovinata ot stoinosta koiato e priblizitelno.kade e ulovkata .prosto kolata ima niakakav seriozen defekt i horata iskat da se otarvat ot neia .vse pak shte vzemat niakakvi pari.badi siguren che na vanshen vid shte izglejda perfektno.pak i ako motora i e izmit ,lasnat i sveti badi siguren che nabutvaneto e goliamo......a za nachalo ,muha si vzemi evtina kola za da si mobilen ,da obikaliash i da si tarsish neshto po dobro .tova si e moe lichno mnenie .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Виждал съм например Chrysler Intrepid 2001 за 2500$
само дето последния ред на обявата беше "Besoin moteur"
както казах по-горе, купувайте зелени коли и няма да имате грижи :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Я кажи какво е зелена кола че съм назад с материала:)

(Тук имаме една китайка със зелена кола дето я паркира точно за едно кафе време, явно жената е чела повече от мен :) )
ivannn
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Фев 21, 2004 9:09 am
Местоположение: bourgas

Мнение от ivannn »

-"bihte li me ypatili kam koia marka da se orientiram?"
zadavam sa6tia vapros:
- vodkata s kola li da ia pia ili s naturale sok?
otgovor i na dvata vaprosa:
- ami /kakvato/ kakvoto ti haresva
ivannn
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Ми според мойто лично мнение се ориентирай към SAAB, Jaguar, Volvo i t.n.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Мнение от miro_m »

Nissan Sentra-ot '95 nagore-novo kupe,za 9 meseca -70 000 km. navartiani/ot startovi 160 000 za mene/-samo nakladki,maslo,i zimni gumi sam smenial,za sega-po-evtina e ot Civik-a i po nishto ne mu otstapva,s dosta po- niska cena,niama elektronika v kupeto,dosta izchistena ot vsichko izlishno-no men ako pistash-po-dobre- 10l gradsko 7l magistrala.
Loshoto che faktora "kola" e svarzan sas faktora "kasmet"-dage i da e nova.
No parvo ela tuka,plati dvata naema za gilishteto,lapni 2-3 glatki vazduh,vzemi knigka i togava...,a i predi da kupish kolata se pointeresuvai kakva shte e zastrahovkata i, sled tova da niama iznenadi...
Uspeh vse pak.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Godis написа:Я кажи какво е зелена кола че съм назад с материала:)
)
хе-хе, жената като я видя и рече "хубав цвят е, купуваме я"
иначе е Pontiac Sunfire 96, по причина че такъв се случи, не съм го избирал, освен по евтинджоса, даже не съм го оглеждал много, щото не разбирам.
екстрата е, че всичките му екстри още работят - разни климатици, автостарт и тям подобни , дето за шофьор на жигули като мен са чиста проба гевезелъци
кат падне, друг ще го смени и толкоз :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Kpetrov написа:Ми според мойто лично мнение се ориентирай към SAAB, Jaguar, Volvo i t.n.
Ако тези са за начало, не знам за после кво ше трябва да търси.
Изображение ... и в темите също!
Заключено