Вакумиране на багаж?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Специално за Петя, а и за всички на които им предстои пътуване прилагам едно клипче как да си сгъвате дрехите.
http://www.bahmaamu.com/Movies/Cloth%20Folding.mpeg
Изображение ... и в темите също!
Suny
Мнения: 421
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 3:37 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Suny »

Е те това е извънземно сгъване :lol: :shock: :lol:
Почвам да репетирам от сега,да се науча докато му дойде времето да събираме багажа!!! :wink: :wink: :wink:
"Global Warming: Point of No Return?".............
http://www.youtube.com/watch?v=7FVZSUsT ... ed&search=
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

Идеята със стреч фолиото съм я пускал поне пет пъти във форума, само да има кой да чете. И аз така си увих САКОВЕТЕ (куфарите са пари хвърлени на вятъра) от Илиянци (по 15лв), щото иначе издържат по 15 мин без да се скъсат когато са натъпкани. Една ролка стреч е 10 лв и е дълга 10 км. Преценявайте сами - на летището: по 6 лв на куфар, или 10 лв за ВСИЧКИ куфари/сакове и пак ще ви хартиса фолио повече от половината.
Късмет на всички пристигащи!
:lol: :lol: :lol:
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Moia suvet e, ne vzemaite neshta, koito sa izlishni. Tuk moje da se kupi vsi4ko, a tova tam za specialnite opakovki pravi neshtata po mitnicite oshte po-sumnitelni, zashtoto vsi4ko lusva na skenerite:). Taka 4e, ako iskate da niamate problemi, ne si suzdavaite izlishni takiva, bezmisleno e.
Niama da zabravia, kak edno semeistvo beshe poru4alo na roditelite v BG, da pratiat po men durvena duska za riazane:):):). Ta tuk ima vsi4ko< zashto e nujno vsi4ko tova:):):).
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ааааа, не така! Тук хубава дървена дъска струва пъти повече отколкото в БГ!!!!
И аз съм баровка, тук си купих тенджерите! Верно, на промоция, та не ме заболя много сърцето....Обаче продължавам да си страдам за съдовете с дебело дъно, които оставих в БГ...Знаеш ли колко требва да работя тук, за да мога да си купя същото качество!!!
Петя, не те знам какво ще взимаш, но ограничи пуловерите - това е последното, което ще ти трябва! Можеш да умреш от жега и дрехите трябва да са подходящи за бързо събличане :lol: Вземи 2-3 жилетки и не си тъпчи глупости по куфарите.
Освен това поровете назад във форума - преди около месец коментирахме цените на карго услугите - има неща, които тук не могат да се купят. Пращайте ги с карго, цената не е непосилна.
На митницата тук задължително остави един списък за неща, които смяташ да получиш по-късно (лични вещи, книги и т.н.) - по този начин си оставяш вратичка и можеш да си набавиш това-онова по твоя преценка...
И пак да се върна на дървената дъска - много съм се подигравала на разни познати и приятели, които домъкнаха всичко - от тава за печене до клечки за зъби...Сега пък съветвам тези, които могат да отделят място в багажа да не се правят на интересни (като мен), ами да си вземат необходимите съдове. Пример: аз тук гювеч няма откъде да си купя - пратиха ми го!!! Да не говорим за вилиците и лъжиците - зависи колко е капризен човек, ама тези боклуци дето ги продават тук...мъкааааа....Много пари трябват, ако искаш да си накупиш онова, което оставяш в БГ, така че всеки си знае...
Иии, много се разприказвах...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Петя, тук като започнеш да чистиш по еврейските къщи за 5-6 $/h ще ти подарят разни ненужни боклуци, така че споко :wink:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
bravo

Мнение от bravo »

ulicata, 6to gadnei6?
koi ti kaza, 4e 6te 4isti na 4afutite? az ne im 4istia, ne sam i 4istila drugo osven moita si ka6ta, daje misleh i obiava da pusna vav vestnika, 4e ne 4istia nikvi ka6ti.
ne 4e ima sramen trud, ama moje da ima kasmet jenata i da si nameri ne6to po-taka.
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Мнение от exquisitus »

bravo написа:ulicata, 6to gadnei6?
toi larue si e takyv, nema opraviane ;)
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз само да кажа, че за всичко съм съгласна с Елиа. Само за пуловерите ще се карам :)
Значи, откакто съм тук, все си умирам от студ. Дори и през лятото - навън в 30 градуса, ама вътре, като седна пред компютъра, направо ме втриса. Лятото ходех с яке, сега си връткам малкото пуловери, които си донесох. Ще видим зимата какво ще правя. Сигурно ще нося по 2?! :shock:
Аз обаче също си купих съдове оттук и направо ми се плаче. Оставих си в България дуралексови сервизи, тенджери с дебели дъна, комплекти прибори и чаши (все подаръци за сватбата, да не си помислите, че сме баровци :) ). Затова, ако имате хубави неща, намерете начин да си донесете. Без значение дали са съдове и прибори, дрехи или каквото ще.
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

LaRue написа:Петя, тук като започнеш да чистиш по еврейските къщи за 5-6 $/h ще ти подарят разни ненужни боклуци, така че споко :wink:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: Неспасяем си!!!Май е време за Карлуково!!Дали нямаш нужда от поредната доза успокойтелни???

п.с.С милите си думи направо ме трогна :plach:
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Спокойно Петя! Не ги слушай тия дето те стряскат. Човешката злоба и завист между българите тук е голяма. Горе главата и въобще не обръщай внимание на лицемерите и вечно хленчещите!
Стой далеч от такива хора, не са това хората, които ще решават съдбата ти и ще се разполагат с личният ти живот и бъдеще!
Смело напред, това е![/list]
Заключено