ÏÅÒ ÃÎÄÈÍÈ Â ÊÀÍÀÄÀ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

само мога да ти кажа ,4е искренно от сърце ти желая много щастие и все така напред.
Тук във Форума наистина трябва да има пове4е хора като теб
Поздрави и за детенцето ---да ви е живо и здраво.
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Mi taka e uspehite se postigat s usilie!
Kakvo kato e Kanada, da ne bi dolarite da kapat ot nebeto.
Pozdravi za uspehite!
Samo taka!

Da se molim tretata grupa da se vlee v parvite dve che da e silna obshtnostta bulgarska tuka :D
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Bravo AlexAA.
Radvam se che ima i mnogo hora da se radvat vmesto da pliuat.

P.S. obiknoveno kogato chovek si postroi jivota zaslugite sa negovi, a kogato ne uspee prichinata e dyrjavata... :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ей това последното което каза най ми хареса,съгласен съм напълно с теб и аз лично се опитвам да го наложа като мнение,но не съм сигурен дали болшинството от хората го разбират.
Ти буквално каза -не е виновна държавата,тогава как ще коментираш след като даваш такова твърдение тук,че за болшинството от хората дошли тук и на които им предстои да дойдат лайф мотивът им е ,че държавата им е виновна ,а не те за да предприемат такава стъпка.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Mi choveshtinka be bate, demek ne hodi samo po bulgarite. Povecheto hora obichat da se iztaknat lichno pri uspeh, a pri proval si ima mnogo opravdania ia kosmi ia darjava ia neshto drugo...
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Uspeh ne e geografsko poniatie, kasmet - sashto.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Pepone, dobre go kaza. Obache pokrai moite izkazvania utochniavam che osven ot choveka si zavissi i ot sredata. Ta da ne stavame kato razni shaiki ucheni det se darliat dali sredata ili lichnostta bili vajni. I dvete Hanko i dvete. :)

P.S Pyk kato kazah sreda se seshtam za edna ot nauchnite formulirovki na inteligentnost: Ta meriloto e dali si v systoianie da se adaptirash kym sredata, da ia promenish ili pyk da ia smenish ako ne mojesh da ia promenish.
Ta mai proslovutata bg inteligentnost ne se vpisva v taia definicia...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Що да не се вписва,какво искаш да кажеш с това.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

mi pomisli kolko plach i vopli se leiat ot nas bulgarite kato cialo i kolko deistvia...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

И аз това викам ,ако си в Бг. и по стечение на обстоятелствата останеш без работа , т.е. без доходи за да оцелееш няма да хванеш метлата щото те е срам и к'во ще кажат хората ,а пък и аз кой съм ,за тая работа си има цигани,а тук на пук на всичките ти ;квалификации; и ;образования; при същите обстоятелства и тоалетни чинии ще лижеш/образно казано/.Аз все се питам от къде идва тази разлика в мисленето и поведението на българина.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

razlikata e prosta. toia tip hora smiatat che ako tuk se unijavash 1-vo nikoi poznat niama da te vidi i 2-ro che uj rabotiat za mnogo poveche pari ot v bg.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е да ама тук като ти опре яйцето до гъза хващаш метлата и се спасяваш и няма срам,а в Бг. от срам започваш да плюеш по държавата навместо да си го преодолееш.Знаеш ли колко чистачки в Бг. се търсят за входовете на някой блок и няма критерии ,но няма и кандидати,докато тук за да се уредиш на такава работа ти трябва владеене на два езика ,местен опит,препоръки и пак не е сигурно дали ще те вземат.
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Срам, не срам, именно държавата е виновна, за това, че се поддържа такова смешно официално ниво на минималната заплата, че няма контрол над некоректниите работодатели от които ужилени "бол", че не се търси отговорност за никого и от нищо. Аз тук за нещастните 150 лв. няма да работя, не като чистачка, ами като директор, защото първо и с тях и без тях "яйцето все е до гъза" постоянно , че то само за да стигна до "великата" си работа ще ми трябват 50 лв. на месец, а и колкото и да ми е смачакно самочувствието от тъпата държава, нямам да подарявам знанията и уменията си на някой смешник дето си мисли че "доматите ги ядем с коловете". Не сравнявайте 8 долара на час в Канада с 150 лв. на месец тук моля :twisted: защото няма база за сравнение!
И въобще едва ли точно при избора на работа в България може да се говори за запазване на достойнството и развитие, то така погледнато тук чистачката има много повече свобода на мисленето и свободно време от един заробен счетоводител дето работи за по 14 часа на ден и си слага подписа под гениалностите на своя полуграмотен шеф :(

bateto написа:Е да ама тук като ти опре яйцето до гъза хващаш метлата и се спасяваш и няма срам,а в Бг. от срам започваш да плюеш по държавата навместо да си го преодолееш.Знаеш ли колко чистачки в Бг. се търсят за входовете на някой блок и няма критерии ,но няма и кандидати,докато тук за да се уредиш на такава работа ти трябва владеене на два езика ,местен опит,препоръки и пак не е сигурно дали ще те вземат.
:twisted: :twisted: :twisted: :shock:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Zdrasti bate,
Mnogo sam saglasen s teb kato kazvash, che darjavata ne mi e vinovna, che nyamam rabota. Darjavata ne e dlajna da mi nameri rabota! Komunizmat nauchi horata, che nyakoj drug tryabva da se griji za tyah.
Darjavata obache e zadaljena za usiguri normalni usloviya za NORMALNIYA business. Darjavata e dlajna da ima social politika, da poddarja red i zakonnost.
Kakva darjava e tova deto izpotrepa naroda sas zdravnata reforma? Kak se dava magistrala bez konkurs.
Bate, darjavata Bulgaria prodade za stotinki BGA Balkan, naj-golyamata zlatna mina v Evropa, BTK.... Sega na red sa elektro tzentralite.
Anyway, temata za darjavata e golyama.
Cheers
Veselu6ka
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 4:28 pm

Мнение от Veselu6ka »

Zdravei,AlexAA![/b]Pi6e ti edno kandidat-emigrandsko semeistvo,izpalneno s mnogo nadejda za po-dobar i spokoen jivot v Canada.Nie biaxme golemi optimisti za uspexa na demokraciata v BG i propusnaxme vajnite 5 godini,koito ti si riskoval.Vazxi6tavame ti se ot sarce i taino se nadiavame vsi4ki balgari,otivaiki v Canada da imat takav uspex kato teb.Be6e ni mnogo polezno tvoeto pismo,za6toto nie sme s qsna cel kakvo pravim i za6to go pravim.No kak bixme se spravili sas stresa v na4aloto i s tova kak da priemame vsi4ko.Mislim,4e jivota v BG ni nau4i na mnogo ne6ta i kak da se borim,no kak 6te bade v Canada?!Imam xiliadi vaprosi,no sega 4akame data za interview.Pojelavame na teb i semeistvoto ti mnogo zdrave,mnogo krasivi migove
i nikoga ne gubete optimizma i viarata v sebe si! :wink:
Заключено