Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Kpetrov написа:
c200 написа:Лека заигравка срещу течението - NYSE:KORS (COH вече си имам)
Кое имаш вече COH или KORS? Гледам и двете са имали голям спад последната седмица. Надявам се си ги взел след това! Вероятно ще удариш нещо в краткосрочен план. Смяташ ли да ги държиш за по дълго?

Аз продадох ZLU след като си върна цената в последните дни и купих AP.UN на 37.20
Имам си NYSE:СOH от около година и доста се чудих кое да избера миналата седмица. Накрая си купих още COH вместо KORS, ще видим дали съм бил прав след поне още една година.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от sundance »

Здравейте! Аз съм съвсем начинаеща в инвестициите. Какво мислите за Tesla? Според анализаторите е подходяща за long-term инвестиция, но високата й цена ме спира.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

sundance написа:Здравейте! Аз съм съвсем начинаеща в инвестициите. Какво мислите за Tesla? Според анализаторите е подходяща за long-term инвестиция, но високата й цена ме спира.
Високата цена на акция не е най-големия проблем особено когато има причини да е такава. В началото на годината Tesla беше подценена и до април си заслужаваше все още да се инвестира. Сега аз не бих го направил без значение мнението на анализаторите. Техните анализи често са подвеждащи за да се намерят още хора за пирамидата докато някои успеят да си изтеглят големите пари на най-високи нива. Прави собствени проучвания за това кога цената е относително най-ниска на добра компания и изчаквай периода когато спекулативните спадове правят изгодно да се купува. Сега според мен не е такъв период.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

На някой останаха ли му дългосрочно Бомбардие? Отдавна не бях разглеждал пазара който е извън моите приоритети и гледам голяма тесла.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:На някой останаха ли му дългосрочно Бомбардие? Отдавна не бях разглеждал пазара който е извън моите приоритети и гледам голяма тесла.
За кой ли път се заричам да не се занимавам с тях повече, но все не се сдържам когато паднат на достатъчно ниско ниво. Последно ги взех на средна цена $1.82 и не очаквах по-ниско ниво, но спекулантите имаха друго мнение по въпроса. Паднаха дори под $1.50 много бързо, но се намеси някакъв голям играч на който това не му хареса и бързо ги върна обратно. Очаквам да се въртят между $1.80 и $2.00 за известно време докато не покажат някакъв приемлив финансов резултат за да тръгнат нагоре. Евентуално до $2.50 към края на годината. Засега чакам ниво около $2.00 за да продавам и да забравя за тях.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

и за като yahoo, удвоих на 2.10 и утроих на 1.87. Цената ми на притежание е почти 2.20 ( от 2.50 преди). Исках и още на 1.60, но нямам толкова свободни пари а не искам да концентрирам всичко в спекула.
Ще има парици тука, но ще да почакаме поне до първите доставки на С-серията или пък до IPO-то на влаковата част, което дойде първо.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

За целия период на тази тема тук от февруари до днес (около 6 месеца) препоръчаните първоначално от мен Tangerine Balanced Portfolio донесоха 7.91% печалба (докато Tangerine Equity Grouth Portfolio е само с 5.06% печалба). В същото време обаче канадския долар се обезцени спрямо щатския с над 10% (1.19 -> 1.32) и засега излиза че държането на парите в щатски долари е по-изгодно от инвестиране в Tangerine. С повече усилия при търгуване с акции за същия период направих средно малко над 23% печалба. Беше дори повече но последните два месеца нещата се влошиха на борсите заради несигурността с Гърция и срива в Китай. Ще пропусна да питам c200 колко спечели от Бомбардие за същия период защото тази тема е доста неприятна напоследък.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Дребни инвестиции

Мнение от myhata II »

За целия период на тази тема съм купил има нема 15 бутилки водка и 100ина бирички , всичко се е изяло и изпило с КЕФ !
Да му мислят акционерите които са се набутали в глупости и са се нагрухали яко !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:За целия период на тази тема тук от февруари до днес (около 6 месеца) препоръчаните първоначално от мен Tangerine Balanced Portfolio донесоха 7.91% печалба (докато Tangerine Equity Grouth Portfolio е само с 5.06% печалба). В същото време обаче канадския долар се обезцени спрямо щатския с над 10% (1.19 -> 1.32) и засега излиза че държането на парите в щатски долари е по-изгодно от инвестиране в Tangerine. С повече усилия при търгуване с акции за същия период направих средно малко над 23% печалба. Беше дори повече но последните два месеца нещата се влошиха на борсите заради несигурността с Гърция и срива в Китай. Ще пропусна да питам c200 колко спечели от Бомбардие за същия период защото тази тема е доста неприятна напоследък.
В интерес на истината от февруари до днес, препоръчаните Tangerine Balanced Portfolio носят 3.7% печалба, a за Tangerine Equity Growth Portfolio си дал правилно 5,1%.
Въпроса е, че от средата на февруари, когато на клона кацна и моя милост, не са донесли почти нищо, а до скоро бяха и на загуба. Едва последните две седмици излязоха над повърхността.
Не знам как е c200 с Бомбардие, но Coach Inc дето ги беше взел са 12% down. :sweat:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от newcomer »

myhata II написа:За целия период на тази тема съм купил има нема 15 бутилки водка и 100ина бирички , всичко се е изяло и изпило с КЕФ !
Да му мислят акционерите които са се набутали в глупости и са се нагрухали яко !

:y:

така е.животът е кратък и трябва да се консумира
ма ти стига си отварял очите на пишман буизнесмените
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:В интерес на истината от февруари до днес, препоръчаните Tangerine Balanced Portfolio носят 3.7% печалба
Аз отдавна ги продадох, но си бях направил програма която продължава да ми следи портфолиото и ако още ги имах в момента щяха да са с 7.91% печалба. Значи си ги взел точно след началния голям скок за да имаш само 3.7%.
Kpetrov написа:Не знам как е c200 с Бомбардие, но Coach Inc дето ги беше взел са 12% down.
Вероятно някой друг ги е давал, тези дори изобщо не съм ги и чувал.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

newcomer написа:
myhata II написа:За целия период на тази тема съм купил има нема 15 бутилки водка и 100ина бирички , всичко се е изяло и изпило с КЕФ !
Да му мислят акционерите които са се набутали в глупости и са се нагрухали яко !

:y:

така е.животът е кратък и трябва да се консумира
ма ти стига си отварял очите на пишман буизнесмените
На който му стигат само за консумация това трябва и да направи. Тук говорим за инвестиране на излишни пари.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Дребни инвестиции

Мнение от myhata II »

yahoo написа:
newcomer написа:
myhata II написа:За целия период на тази тема съм купил има нема 15 бутилки водка и 100ина бирички , всичко се е изяло и изпило с КЕФ !
Да му мислят акционерите които са се набутали в глупости и са се нагрухали яко !

:y:

така е.животът е кратък и трябва да се консумира
ма ти стига си отварял очите на пишман буизнесмените
На който му стигат само за консумация това трябва и да направи. Тук говорим за инвестиране на излишни пари.
Ама нали и аз това казвам, аз "инвестирам" в "ЛСБО" ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от newcomer »

yahoo написа:
newcomer написа:
myhata II написа:За целия период на тази тема съм купил има нема 15 бутилки водка и 100ина бирички , всичко се е изяло и изпило с КЕФ !
Да му мислят акционерите които са се набутали в глупости и са се нагрухали яко !

:y:

така е.животът е кратък и трябва да се консумира
ма ти стига си отварял очите на пишман буизнесмените
На който му стигат само за консумация това трябва и да направи. Тук говорим за инвестиране на излишни пари.
е да де
ама мух поне инвестира в себе си като си купува водка и бира
а вие с вашите инвестиции правите богатите евреи още по богати
досега никой не се е похвалил,че е спечелил и цент ,а хвалбата е ,че ;инвестира;
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Дребни инвестиции

Мнение от roumensp »

newcomer написа:
yahoo написа:
newcomer написа:
myhata II написа:За целия период на тази тема съм купил има нема 15 бутилки водка и 100ина бирички , всичко се е изяло и изпило с КЕФ !
Да му мислят акционерите които са се набутали в глупости и са се нагрухали яко !

:y:

така е.животът е кратък и трябва да се консумира
ма ти стига си отварял очите на пишман буизнесмените
На който му стигат само за консумация това трябва и да направи. Тук говорим за инвестиране на излишни пари.
е да де
ама мух поне инвестира в себе си като си купува водка и бира
а вие с вашите инвестиции правите богатите евреи още по богати
досега никой не се е похвалил,че е спечелил и цент ,а хвалбата е ,че ;инвестира;
Водката и бирата са консуматив ... като тоалетната хартия. Аз купувам само от най-меката, канадска, и с един куршум убивам 3 заека - хем инвестирам в себе си, хем подпомагам канадската икономика, хем не правя богатите евреи още по-богати. Запасил съм се за 5 години напред, да избегна инфлацията. Кажи сега, че това не е инвестиция с печалба ...
Публикувай отговор