Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от azzura »

Leda78, четенето никога не е излишно.Първо трябва да разбереш, дали образованието ти изисква да си член на професионална организация,т.е. дали е регулирана професия, дали можеш да практикуваш и без това, какво точно искаш да работиш.Ако искаш да станеш член на проф. орг. ще трябва да учиш, но в последствие това ще ти носи по-добри доходи.Формула за успех няма, всичко зависи от теб.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

jovani написа:Иначе добре ги дробите в този форум по въпроса за "тавана на доходите" и "растежа" оставаше само и да е вярно. Или може и да е вярно, но до определено ниво на дохода => таван на доходите съществува.
Ако смяташ доживот да сгъваш кашони в някоя фабрика вероятно ще си лимитиран до определено ниво. Говориме за способни хора с подходящо образование правещи сериозни пари за фирмата в която работят. Ако им сложат таван, конкуренцията най-често ще ги приеме с удоволствие. Таван на заплатата дори и да има, няма тавани за бонусите които са в пропорция на финансовия резултат от труда ви. Ако и те се окажат таван и в най-проспериращата компания на континента може да се пробвате да направите собствена такава. Процеса няма граници, само ние си ги поставяме и преценяме докъде си заслужава усилието. Ако смяташ, че само хиперинфлацията може да повиши 6-цифрения ти доход можеш да се сърдиш само на себе си. Но да приемаш, че всички са лимитирани защото и ти си - нямам коментар. Не твърдя, че парите се събират по дърветата още с кацането на летището, но че способните се възнаграждават достатъчно когато се докажат си е неоспорим за мене факт.

Leda78, не желая да разказвам реални истории, защото повечето са твърде индивидуални. Общото е, че сериозните позиции се постигат след години (поне 5), след завършване на местен MBA, перфектен език и създадени достатъчно контакти в допълнение на доказаните лични способности. Повечето до към 8-мата година стигнаха средния местен в тяхната професия, което си е доста добро постижение. Но познавам и такъв (в малко по-друга област), който на третия месец започна работа със заплата недостигана и до пенсия от повечето местни, но реши че Канада не е неговото място и се върна в Европа.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от anxeli »

Тавана да кажем че е 200 хиляди, за селфмейд екзекютив, в която и да е област, от които ще остават не много след като си позволиш да живееш както подобава на такава заплата. За повече се иска местно семейство зад гърба ти, стар капитал, семейни връзки или поне 20 години образование и работа тук. Или гениална идея естествено :). Според мен :!:.
Циганите - на Сатурн !
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

yahoo написа:
jovani написа:Иначе добре ги дробите в този форум по въпроса за "тавана на доходите" и "растежа" оставаше само и да е вярно. Или може и да е вярно, но до определено ниво на дохода => таван на доходите съществува.
Но познавам и такъв (в малко по-друга област), който на третия месец започна работа със заплата недостигана и до пенсия от повечето местни, но реши че Канада не е неговото място и се върна в Европа.
Именно за това става въпрос. То и моят доход много малко местни го взимат, но нито твърдя че няма "таван на доходите", нито се бия в гърдите с дохода си.
Освен това да имаш само добра идея (и да можеш да я реализираш) е едно, съвсем друго са политическите игри, договорите и останалата буламач в реалният живот с които трябва да се пребориш (демек, идеята и реализацията и не са достатъчно условие, което да ти гарантира висок доход).

Мр. Гийк е добре да прочете един ГНУ лиценз и да види за какво става дума преди да се обажда. В моят случай добрата новина е че съм единственият девелопър по моят проект; софтуера беше до-голяма степен написан от мен, преди да започна последният си контракт; голяма част от идеите също произлизат от мен; както и компанията за която работя не се казва "Голдман Сакс" (и слава богу). А и не съм толкова алчен - аз на половин милион на година бих бил доволен и не бих си сменял работата за повече пари :)
Последно промяна от jovani на Пет Апр 15, 2011 5:11 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

anxeli написа:Тавана да кажем че е 200 хиляди, за селфмейд екзекютив, в която и да е област, от които ще остават не много след като си позволиш да живееш както подобава на такава заплата. За повече се иска местно семейство зад гърба ти, стар капитал, семейни връзки или поне 20 години образование и работа тук. Или гениална идея естествено :). Според мен :!:.
Схванах за какво говорите. Ако стигнеш някакво пределно ниво на доходи за професията в района си имаш няколко възможности. Да смениш фирмата, града, провинцията, държавата... Ако смяташ че даваш повече, но си несправедливо ограбван от работодателя можеш да докажеш тезата си чрез собствен бизнес. Там няма лимит за доходите ти. Не е нужно да имаш гениална идея, може и с достатъчно на брой не чак толкова гениални идеи да го компенсираш. НО трябва да ти стиска! Повечето се отказват с достигане до определено ниво и преценят, че нататък не си заслужава усилието. Затова и са се получили тези сегашни тавани. Но пък си помисли и колко хора от България доста биха се радвали да постигнат този "таван" от да кажем 200к :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Един мой колега, руснак, решил да напусне Голдмън Сакс и да отиде в друга фирма, където му обещали 3 пъти по-висока заплата.
Човекът си взел част от софтуера, който бил написал (и който е бил базиран на друг софтуер с ГНУ или ГПЛ лиценз - в случая не е толкова важно, защото в края на краищата въпросният така и не е успял да покаже или използва този софтуер някъде другаде).
Софтуер на Goldman Sachs, базиран на GNU/GPL, с който могат да се манипулират пазарите. How cool is that? В България е популярен лафа: и един мармот завива шоколада в станиол. Четенето на Уикипедия понякога води до разстройства на въображението. Апропо, името му е Sergey Aleynikov. :D
И аз това казвам - че твърдението, че софтуера можел да "манипулира" пазарите е смешно - както и че целият процес е един фарс.
А и как звучи - ние имаме софтуер, който може "нечестно" да манипулира пазарите, ама не даваме друг да го има (Ами ОК - на вас ви е простено, вие и без това откраднахте половината пари на народа).
Разбирам да са го осъдили да плати обезщетение, само не ми казвайте (ти и Митето) че 8 години затвор + 2.5 години под наблюдение след това е нормално - предполагам толкова получават и политическите противници на Муамар Кадафи за "груби противообществени прояви".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Мр. Гийк е добре да прочете един ГНУ лиценз и да види за какво става дума преди да се обажда. В моят случай добрата новина е че съм единственият девелопър по моят проект; софтуера беше до-голяма степен написан от мен, когато започнах последният си контракт; голяма част от идеите също произлизат от мен; както и компанията за която работя не се казва "Голдман Сакс" (и слава богу). А и не съм толкова алчен - аз на половин милион на година бих бил доволен и не бих си сменял работата за повече пари :)
Ти няма начин да не си го чел, щом веднага си схванал, че духа на GNU лиценза пасва изключително добре на proprietary trading бизнеса на Goldman Sachs. Успя ли поне да разбереш онзи лаф за мармота, дето завивал шоколада в станиол? :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

yahoo написа:
Схванах за какво говорите. Ако стигнеш някакво пределно ниво на доходи за професията в района си имаш няколко възможности. Да смениш фирмата, града, провинцията, държавата... Ако смяташ че даваш повече, но си несправедливо ограбван от работодателя можеш да докажеш тезата си чрез собствен бизнес. Там няма лимит за доходите ти. Не е нужно да имаш гениална идея, може и с достатъчно на брой не чак толкова гениални идеи да го компенсираш. НО трябва да ти стиска! Повечето се отказват с достигане до определено ниво и преценят, че нататък не си заслужава усилието. Затова и са се получили тези сегашни тавани. Но пък си помисли и колко хора от България доста биха се радвали да постигнат този "таван" от да кажем 200к :)
Аз за това и дадох пример с руснака, който се е опитал да докаже, че може да изкарва повече и се е озовал в тюрмата (Сибир)...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

jovani написа:Аз за това и дадох пример с руснака, който се е опитал да докаже, че може да изкарва повече и се е озовал в тюрмата (Сибир)...
Примера е доста неподходящ. Най-често не можеш да отмъкнеш това което си правил за някой на заплата и да му станеш конкурент. Но можеш да започнеш с друга идея която си имал или имаш, но не си реализирал. Останалото е от некоректно до подсъдимо.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа:Аз за това и дадох пример с руснака, който се е опитал да докаже, че може да изкарва повече и се е озовал в тюрмата (Сибир)...
Не се е опитал да докаже, опитал се е да открадне чужд софтуер и да го занесе на конкурентна фирма, за да изкара повече. Ти хубаво си чел за ГНУ, ама това чете ли го:
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= ... GvteRoihQE"
In the statement, Aleynikov laid out what had happened from the downloading of the files to their transfer to the server and his retrieval of them from it. He said that on June 5 he “created a tarball in an effort to collect open source work on Goldman Sachs server to which I had an account.”
...
Aleynikov said that he later opened the files to inspect them.
At that point I realized that I downloaded more files than I intended,” he said.
:rofl: Смях в залата, така без да иска даунлоаднал повече отколкото възнамерявал и то от кода на система струваща десетки или дори няколко стотин милиони:
http://blogs.forbes.com/billsinger/2011 ... sentenced/"
Obtained in 1999 as part of Goldman’s $500 million acquisition of Hull Trading Company, the high-frequency trading system has since been modified and maintained, and Goldman Sachs took significant measures to protect the confidentiality of the system’s computer programs.
Системата е била вече разработена през 1999 и многократно доразвита и усъвършенствана до момента в 2007 когато той е почнал. Ще ме прощаваш, че не се връзвам на историйката за open-source developer, който искал да си вземе файловете по страничното отворено проектче ;)

Процеса може да е фарс и наказанието може да е несправедливо високо (все пак в Щатите за разлика от Канада присъдите обикновено са доста по-тежки), но като се ебаваш с компания, която е част от консорциумчето което назначава и сваля президентите на САЩ - така се получава.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Аз за това и дадох пример с руснака, който се е опитал да докаже, че може да изкарва повече и се е озовал в тюрмата (Сибир)...
Не се е опитал да докаже, опитал се е да открадне чужд софтуер и да го занесе на конкурентна фирма, за да изкара повече. Ти хубаво си чел за ГНУ, ама това чете ли го:
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= ... GvteRoihQE"
In the statement, Aleynikov laid out what had happened from the downloading of the files to their transfer to the server and his retrieval of them from it. He said that on June 5 he “created a tarball in an effort to collect open source work on Goldman Sachs server to which I had an account.”
...
Aleynikov said that he later opened the files to inspect them.
At that point I realized that I downloaded more files than I intended,” he said.
:rofl: Смях в залата, така без да иска даунлоаднал повече отколкото възнамерявал и то от кода на система струваща десетки или дори няколко стотин милиони:
http://blogs.forbes.com/billsinger/2011 ... sentenced/"
Obtained in 1999 as part of Goldman’s $500 million acquisition of Hull Trading Company, the high-frequency trading system has since been modified and maintained, and Goldman Sachs took significant measures to protect the confidentiality of the system’s computer programs.
Системата е била вече разработена през 1999 и многократно доразвита и усъвършенствана до момента в 2007 когато той е почнал. Ще ме прощаваш, че не се връзвам на историйката за open-source developer, който искал да си вземе файловете по страничното отворено проектче ;)

Процеса може да е фарс и наказанието може да е несправедливо високо (все пак в Щатите за разлика от Канада присъдите обикновено са доста по-тежки), но като се ебаваш с компания, която е част от консорциумчето което назначава и сваля президентите на САЩ - така се получава.
Мен навремето ме каниха да работя в Лимън Брадърс (мир на праха им), както и във втората по големина асет мениджмънт компания в Масачузетс с над половин трилион ъндър мениджмънт ама нещо не ме кефи това, че после не мога да се измъкна лесно от трудовият лагер... (по-добре първи "на село", отколкото втори в Рим).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа:Мен навремето ме каниха да работя в Лимън Брадърс (мир на праха им), както и във втората по големина асет мениджмънт компания в Масачузетс с над половин трилион ъндър мениджмънт ама нещо не ме кефи това, че после не мога да се измъкна лесно от трудовият лагер... (по-добре първи "на село", отколкото втори в Рим).
Като говорим за Лимън и Сакс, гледал ли си Inside Job (http://www.imdb.com/title/tt1645089/" ) Хората с кинтите (аре да не казвам пак евреите щото има някой и друг WASP въвлечен :rofl:) гледат да си ги умножават с цената на какво да е - войни, бейлаути от данъкоплатците и т.н. пък "бедните да го духат" :devil:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Не се е опитал да докаже, опитал се е да открадне чужд софтуер и да го занесе на конкурентна фирма, за да изкара повече. Ти хубаво си чел за ГНУ, ама това чете ли го
Той хубаво е чел, ама какво е схванал? Този руснак се отърва доста тънко, благодарение на засиления обществен интерес. Все пак става въпрос за чиста кражба на proprietary trading софтуер, който е свързан с многоцифрени парични потоци. Другарят джовани изобщо няма никаква идея какви документи и с какви отговорности се подписват, когато се работи в подобни корпоративни среди, да не говорим, че proprietary trading софтуер е виждал колкото кенгуруто е виждало бели мечки. Обаче е култово в какъв контекст и в каква връзка го изръси всичко това, особено гарнирано с GNU лиценза. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
miteto написа:Не се е опитал да докаже, опитал се е да открадне чужд софтуер и да го занесе на конкурентна фирма, за да изкара повече. Ти хубаво си чел за ГНУ, ама това чете ли го
Той хубаво е чел, ама какво е схванал? Този руснак се отърва доста тънко, благодарение на засиления обществен интерес. Все пак става въпрос за чиста кражба на proprietary trading софтуер, който е свързан с многоцифрени парични потоци. Другарят джовани изобщо няма никаква идея какви документи и с какви отговорности се подписват, когато се работи в подобни корпоративни среди, да не говорим, че proprietary trading софтуер е виждал колкото кенгуруто е виждало бели мечки. Обаче е култово в какъв контекст и в каква връзка го изръси всичко това, особено гарнирано с GNU лиценза. :rofl:
На мен ми стига да ми вдигнат заплатата двойно, дреме ми какво си мисли небезизвестният Мр. Гийк - искам да добавя и едно Ферари в колекцията (пък и ще ми трябва по-голям гараж).

Иначе викаш тънко се бил измъкнал - ами колко, 20 години ли трябваше да му дадат? Май е по-добре да си политически противник на репресивен режим в държава от третият свят, отколкото служител в "някои" компании в демократична Америка. Които компании като се насерат ги бейлват с държавни пари, дето ги взимат от данъците на същите тези служители.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от todor73 »

yahoo написа:
anxeli написа:Тавана да кажем че е 200 хиляди, за селфмейд екзекютив, в която и да е област, от които ще остават не много след като си позволиш да живееш както подобава на такава заплата. За повече се иска местно семейство зад гърба ти, стар капитал, семейни връзки или поне 20 години образование и работа тук. Или гениална идея естествено :). Според мен :!:.
Схванах за какво говорите. Ако стигнеш някакво пределно ниво на доходи за професията в района си имаш няколко възможности. Да смениш фирмата, града, провинцията, държавата... Ако смяташ че даваш повече, но си несправедливо ограбван от работодателя можеш да докажеш тезата си чрез собствен бизнес. Там няма лимит за доходите ти. Не е нужно да имаш гениална идея, може и с достатъчно на брой не чак толкова гениални идеи да го компенсираш. НО трябва да ти стиска! Повечето се отказват с достигане до определено ниво и преценят, че нататък не си заслужава усилието. Затова и са се получили тези сегашни тавани. Но пък си помисли и колко хора от България доста биха се радвали да постигнат този "таван" от да кажем 200к :)
Е то по твоята логика, независимо къде си, щом си от типа "света се върти около мен или поне минал успешно конкурс за най-велик българин" няма смисъл да идваш в Канада, ти по естествения път на професионалната ти еволюция (фирмата, града, провинцията, държавата) ще си намериш мястото.
Публикувай отговор