Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от 7George »

Може да работиш в града, където е шумно и много населено, но да се прибереш вечерта на тихо и спокойно място. Това не те прави селянин.
Аз от българските села въобще нямам тихи спомени: Все нещо квичи или блее там, банциг, бъркачка или друга машина се чува. Подвикват си всеки от ранчото или нивичката, та да се чуват работейки. Да не говорим за сватби, народни музики, чалги, пиянски истории и други простотии... Тука по селата поне къщите са по-изолирани и разхвърляни и не е така фрапиращо.
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от prace »

Аз пък никога не съм имала село. Завиждах на децата от училище с баба и дядо на село. Моите имаха апартамент в София и лятото играех само пред блока. В Холандия живеех в къща с голям двор според техните стандарти (кутийка), където от четири страни бях заобиколена със други къщи. Оградите ни бяха общи.
Никакво спокойствие.
Сега бих живяла с удоволствие в малко градче с повече природа и зеленина, което е на минути път до големия град, където да работим и учим. Предпочитанията се менят с възрастта.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от 7George »

prace написа:Ако имаш семейство и деца, тогава ти се иска по-спокоен живот. Може да работиш в града, където е шумно и много населено, но да се прибереш вечерта на тихо и спокойно място. Това не те прави селянин.
Интересно от кой град идва mwanza?
http://en.wikipedia.org/wiki/Mwanza

От клон идва - на Клон не ще... :lol: (майтап)
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от anxeli »

prace написа:Ако имаш семейство и деца, тогава ти се иска по-спокоен живот. Може да работиш в града, където е шумно и много населено, но да се прибереш вечерта на тихо и спокойно място. Това не те прави селянин.
Интересно от кой град идва mwanza?
Така ли, не знаех че семейство и деца автоматично те заточва в каре бараки :).
Какво значи в града е шумно и много населено :roll:, клишенце малко май. Къде е това шумно място, до някой завой на трамвая в София ? Много са различни нещата.
Сина ми е отгледан от третия си ден над доста оживени кръстовища, не сме имали проблеми със спането. Само в предградието ли е тихо и спокойно място, над нас все хеликоптери къръжат може би :roll: ... Колко спокойно може да е място, в което съседната къща е долепена до твоята или най-много на 5 метра. А в свободното време вместо да скочиш за 5 мин. до където си поискаш 8) трябва да си косиш ливадата и преначукваш кошарата, както и всички около теб.
Живот и здраве напролет се местим още ои-нависоко и ощв по-в центъра, ни една тревичка няма на 200 метра около блока, само още блокове, ландскейпинг мърлячите няма да издевателстват върху моя слух всяка събота сутрин :). А Роздейл парк е от другата страна на булеварда, предпочитам го пред двор тип носна кърпа.
Ванзата, както и аз сме от Филибето :beer: :D, голям град и още си го обичаме, за разлика от софиянци ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от ablood »

Който цял живот е живял на село сега драпа за големия град. На мен ми стига да работя в него.

Предимствата да си имаш къща върху собствена земя:

Нямаш съкооператори, с които да се караш за всяко нещо.
Слушаш музика колкото силно си искаш.
Всички деца в градината са бели. И учителките също.
Паркирането ти отнема максимум 3 секунди.
Ако искаш си косиш моравата, ако не искаш - не.
Не шъткаш през минутка на децата да не тропат и крещят.
Не си затваряш колите, камо ли да ги заключваш.
Няма нужда да се събира борда на съкооператорите, за да реши дали и къде можеш да сложиш климатик.
Не се тъпчеш с миризливци в асансьора.
10 секунди след като си си обул обувките, си изкарал колата на пътя.
Можеш да поканиш едновременно родителите и тъстовете си и пак ще има спални за всички.
Можеш да си смениш сам накладките, маслото и каквото си поискаш съвсем законно.
Не вдишваш арабската, китайска, африканска и еврейска кухня от долните етажи.
Почти всичките ти съседи са бели, чисти хора, с които редовно си приказваш.
Можеш да си инсталираш каквато си искаш пералня.
Никой съсед не ти удря колата докато паркира.
Кухнята ти е по-голяма от хола на повечето апартаменти.
Ако ако ти е забавно можеш да си градинарстваш, поправяш, подобряваш. Нe зависиш от консиерж (janitor).

Когато някой, който е израстнал в краварник ти каже, че живееш на село ти става забавно. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от pumpy »

ablood написа:Който цял живот е живял на село сега драпа за големия град. На мен ми стига да работя в него.

Предимствата да си имаш къща върху собствена земя:

Нямаш съкооператори, с които да се караш за всяко нещо.
Дали се караш с хората зависи от теб, не от съкооператорите
Слушаш музика колкото силно си искаш.
Не коментирам
Всички деца в градината са бели. И учителките също.
НЕ КОМЕНТИРАМ
Паркирането ти отнема максимум 3 секунди.
А защо на мен ми отнема повече в гаража на блока ?
Ако искаш си косиш моравата, ако не искаш - не.
Не искам, а и си има хора за това, на които им се плаща.
Не шъткаш през минутка на децата да не тропат и крещят.
Аз на моите не шъткам, а и няма нужда когато си в бетонен блок
Не си затваряш колите, камо ли да ги заключваш.
За това можеш да получиш глоба, ако го правиш на улицата - не мерси
Няма нужда да се събира борда на съкооператорите, за да реши дали и къде можеш да сложиш климатик.
Наемаш си жилище с централен климатик ;)
Не се тъпчеш с миризливци в асансьора.
НЕ КОМЕНТИРАМ
10 секунди след като си си обул обувките, си изкарал колата на пътя.
Нима времето ти е толкова ценно ?
Можеш да поканиш едновременно родителите и тъстовете си и пак ще има спални за всички.
По голям кошмар не ми се вярва да существува - защо ли ще правя такова безумие ?
Можеш да си смениш сам накладките, маслото и каквото си поискаш съвсем законно.
Времето ти беше ценно, не ли, а и си и баровец - плати на някой да го свърши вместо теб, а ти се наслаждавай на семейството си през това време...
Не вдишваш арабската, китайска, африканска и еврейска кухня от долните етажи.
НЕ КОМЕНТИРАМ
Почти всичките ти съседи са бели, чисти хора, с които редовно си приказваш.
А те приказват ли си с теб ?
Можеш да си инсталираш каквато си искаш пералня.
Както и на доста сруги места....
Никой съсед не ти удря колата докато паркира.
Тук може би си прав, но това не е края на света
Кухнята ти е по-голяма от хола на повечето апартаменти.
Значи си живял на много тясно място ....
Ако ако ти е забавно можеш да си градинарстваш, поправяш, подобряваш. Нe зависиш от консиерж (janitor).
Няма по-приятно нещо, от това да се обадиш по телефона и някой да свърши работата вместо теб, а ти да се излежаваш на дивана, или да пишеш във форума...

Когато някой, който е израстнал в краварник ти каже, че живееш на село ти става забавно. :lol:
Това определено не го коментирам. Всъщност какво е "краварник" :shock:
Всичко това не прави изборът ти грешен и този на каката правилен. Всеки има право на собствен избор, но малко повече толерантност няма да е лошо, особено към хората от други раси и култури и с други предпочитания от твоите, "единствено правилни" ;)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от prace »

anxeli написа:
prace написа:Ако имаш семейство и деца, тогава ти се иска по-спокоен живот. Може да работиш в града, където е шумно и много населено, но да се прибереш вечерта на тихо и спокойно място. Това не те прави селянин.
Интересно от кой град идва mwanza?
Така ли, не знаех че семейство и деца автоматично те заточва в каре бараки :).
Какво значи в града е шумно и много населено :roll:, клишенце малко май. Къде е това шумно място, до някой завой на трамвая в София ? Много са различни нещата.
Сина ми е отгледан от третия си ден над доста оживени кръстовища, не сме имали проблеми със спането. Само в предградието ли е тихо и спокойно място, над нас все хеликоптери къръжат може би :roll: ... Колко спокойно може да е място, в което съседната къща е долепена до твоята или най-много на 5 метра. А в свободното време вместо да скочиш за 5 мин. до където си поискаш 8) трябва да си косиш ливадата и преначукваш кошарата, както и всички около теб.
Живот и здраве напролет се местим още ои-нависоко и ощв по-в центъра, ни една тревичка няма на 200 метра около блока, само още блокове, ландскейпинг мърлячите няма да издевателстват върху моя слух всяка събота сутрин :). А Роздейл парк е от другата страна на булеварда, предпочитам го пред двор тип носна кърпа.
Ванзата, както и аз сме от Филибето :beer: :D, голям град и още си го обичаме, за разлика от софиянци ...
Аз не знам за какво каре бараки става въпрос. Аз отивам да живея в малка къща с двор от 2 дкр. Съседната къща има същият двор и не е долепена до моята къща. Не знам защо е гордост да си купиш апартамент, в който само въздухът е твой.
Не казвам, че само в предградието е тихо и спокойно. Напротив има и тихи и спокойни места в големият град, само че за да си купя спокойно и тихо място в Ванкувър например трябва да изсипя милиона, който го нямам.
Не знам защо се гордееш, че около твоя блок няма тревичка. За да може детето ти да има какъвто и да е допир с природата ходиш до парка, за да му покажеш какво е трева. Тъжна история. Аз София продължавам да я обичам, но не обичам селянията, която се изсипа в София.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Guinness »

anxeli написа: Ванзата, както и аз сме от Филибето :beer: :D, голям град и още си го обичаме, за разлика от софиянци ...
И кой ти каза тази величайша "умнотия".Или това е поредното избиване на комплекси по оста София-Пловдив.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от miteto »

Хехе, ти сега аргументи ли даваш или искаш да се изхвърлиш в колко бял район живееш и колко ти е дъл..., така де, колко ти е голяма кухнята :wink:
ablood написа:Който цял живот е живял на село сега драпа за големия град. На мен ми стига да работя в него.

Предимствата да си имаш къща върху собствена земя:

Нямаш съкооператори, с които да се караш за всяко нещо.
Не е вярно, винаги можеш да се скараш със съседите за нещо, я децата ти ще хвърлят нещо в техния двор, я ще решиш да подпалиш косачката в 7.00 в неделя сутринта, а те още искат да спят - примери много. В къща поводи да се караш със съседите точно колко и в кондо има.

Слушаш музика колкото силно си искаш.
Глупости, я опитай да слушаш силно музика на двора след 11.30 вечерта да видиш колко бързо идва полицията

Всички деца в градината са бели. И учителките също.
Ако къщата ти е в бял район. Да не би в Монреал в черните райони да са само кондо до кондо и рентал до рентал и да няма ни една къща?

Паркирането ти отнема максимум 3 секунди.

Ако искаш си косиш моравата, ако не искаш - не.
Пълни глупости, това продължава докато тревата пред къщата стане грозно дълга, после съседите се оплакват на общината и ти пристига глобичка и я окосяваш като пич. Тея ги разправяй на роднините в БГ. Още малко ще кажеш, че ако искаш може да си вдигнеш ограда 3 метра висока :wink:

Не шъткаш през минутка на децата да не тропат и крещят.
Не си затваряш колите, камо ли да ги заключваш.
Няма нужда да се събира борда на съкооператорите, за да реши дали и къде можеш да сложиш климатик.
Не се тъпчеш с миризливци в асансьора.
10 секунди след като си си обул обувките, си изкарал колата на пътя.
Можеш да поканиш едновременно родителите и тъстовете си и пак ще има спални за всички.
Можеш да си смениш сам накладките, маслото и каквото си поискаш съвсем законно.
Не вдишваш арабската, китайска, африканска и еврейска кухня от долните етажи.

Почти всичките ти съседи са бели, чисти хора, с които редовно си приказваш.
Айде още изхвъргания от блъдито :wink: Абе пич, като си такъв хипер-гъзар, що не си взе рентал в някой блок дето наема е $1000-$1200 на месец, тогава и съседите ти нямаше да са рефюджита от Африка? То не мое хем да плащаш по $500/месец хем да искаш съсдеите ти да са от висшето общество

Можеш да си инсталираш каквато си искаш пералня.
И в кондо също

Никой съсед не ти удря колата докато паркира.
Хехе, щото не си улучил сина на съседа отсреща да си мисли че е новия Шумахер и да изкарва 15 годишния тунингован Сивик назад от драйвуей-а с 60 км/час, в същия момент в който и ти излизаш :lol:

Кухнята ти е по-голяма от хола на повечето апартаменти.
Ако ако ти е забавно можеш да си градинарстваш, поправяш, подобряваш. Нe зависиш от консиерж (janitor).
Влизало ли ти е в кратуната, че хората които избират кондо пред къща ПРЕДПОЧИТАТ да не садят чушки и домати на двора и да не им се налага да пердашат сайдинга с чук като ненормални щото се е отпрал в единия ъгъл и ще се наводни бейзмънта?

Когато някой, който е израстнал в краварник ти каже, че живееш на село ти става забавно.
Що така се нервиш, откъде да знаем че уважаемия съфорумник/съфорумничка който нападаш с тези думи не е израстнал срещу Докторската Градина, пък ти примерно в Коньовица или Горубляне :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от miteto »

poumpy написа:Всичко това не прави изборът ти грешен и този на каката правилен. Всеки има право на собствен избор, но малко повече толерантност няма да е лошо, особено към хората от други раси и култури и с други предпочитания от твоите, "единствено правилни" ;)
Абе толерантност, та*ак да става, преди имаше един дето през пет минути: "гледката", "къщата на прайм-министъра", "бизнеса за милиони". Сега другия през пет минути "къщата", "белите съседи", "тоалетната на втория етаж", "раздрънкания Караван - дъ бест кола на света" и т.н. Форума ще е прекалено скучен без шутове :wink:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от prace »

В Докторската градинка живееха/живеят партийните секретари. Това не ги прави по-висши от хората, родени в Коньовица и Горубляне.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Marto »

Mite, Mite, лук уот ю дън...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от pumpy »

Marto написа:Mite, Mite, лук уот ю дън...
:D :D :D :D :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от anxeli »

Кое бе мистър Гинес не ти харесва, че Пловдив е голям град или че софиянци не им е приятно в София? Еми голям град е Пловдив за българските стандарти. И за канадските е голям, на девето място щеше да е след Мисисага :).
А факт е че де що има селяни и граждани са се изсипали в софия :?. Така че софианци са избягали от там, следователно не им харесва :). А на мен Пв още ми харесва, даже повече от преди, всички селяни са отишни в София и се диша по-лесно :).

Майтапа настрана, като малка исках да си вземем крава или офцЪ :), толкова обичах да гоня агнетата като ходехме на помощното стопанство в Крумово, баща ми работеше (и още е там де) в авиоремонтния завод. Обаче не щя да даде гаража за краварник :x . Така че се задоволих със заек :?. Ма и той бая миришеше :lol: ...
Аблъд, ти май имаш представа само от апартаменти под наем, в кондо сграда всъщност е малко по-различно. Не знам дали има в Лавал, те са малко по-луксознички :).
Но все пак темата не беше Уестмаунт или Лавал,
не беше и кондо или къща,
нито даже София или Пловдив,
Кажете за Монреал и Ванкувър,
извинете за тлъстия оф топик последните няколко страници,
някои хора никога не издържат на "кой каза ... "
и аз в това число де :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от prace »

Който е ходил в Монреал да каже. На мен Ванкувър ми харесва, но не ми е по джоба.
Публикувай отговор