Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.нат.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от jasmin_veni »

Сега да се включа с разказ.
Пътувахме спокойно до Турция, на границата колата се разтресе от земетресението и минахме много бързо след това. От безмитния си взехме стекове с цигари, моята приятелка ми даде още един и реално пристигнах с три стека (това за пушачите). В Канада изобщо не ме питаха за цигари, само за алкохол - 2 литра ракия в бутилка от Кока-Кола и не са ми направили проблем.
В Истанбул беше...шарено. Наваля ни дъжд, а нямахме чадъри, настинахме, но направихме хубава обиколка на Истанбул. Никакви забележителности не видяхме от вътре, защото се успивахме порядъчно. От мола до летището има много хубави неща за никакви пари и ви го препоръчвам, най-вече за обувки - цената им е една трета в сравнение с Бг.
Сутринта на 26,05 закъсняхме за шатъла и набързо се стегнахме за летището. Разделихме се с нашите приятели набързо, което ми подейства много ;( намерихме човек с голяма количка, който ни качи багажа и ни заведе до чек ин-а, помогна страшно много човека за 20 лири. На чек-ин-а се наложи да преопаковаме големия сак, понеже максимум до 30кг. може на сак. Казахме, че емигрираме, поискаха ни документите и на целия този фон - аз разревана от раздялата, детето търчащо и играещо, мъжът набързо преопаковащ, аз преопаковам и ръчния, да натъпча якетата в рамките на куфарите никой не ни направи проблем за килограмите. Между 10 и 15 килограма свръх багаж прекарахме. Абе гледка сме си били...
На летището имахме 3 часа да чакаме, защото от компанията казаха, че искат 3 часа преди полет да се чекираме и ние първи, кво да правим. На колегите са казали 2 часа. Да знаете, че явно имате час на разположение.
Полета мина леко, храната в самолета беше вкусна, имаше подаръци за детето. Кацнахме на дъжд, два часа чакахме при имиграционните да свършим с документацията и картата за перминънт резидентс ще пристигне на адреса, който сме заявили. Минахме през временната квартира, платихме, подписахме договор, после при нашите приятели, които ни посрещнаха. Ударихме в един момент 24 часа без сън и бяхме разбити 3 дни, аз затова и не писах.
На другата сутрин минахме да направим банкова сметка, здравните карти и да си извадим номер на социална осигуровка. За 5 часа с градски транспорт и малко дете приключихме. Вчера напазарувахме за квартирата повечето неща, отидохме до близкото училище при постоянната квартира и питахме дали има места за прематернел 4 години. Има и затова днес се засилваме към комисион сколера и да го запишем до края на седмицата.
Ами това е - отчет даден, ако имате въпроси - питайте, ама не знам, кога ще успея да отговоря.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от sofia_shi82 »

jasmin_veni написа:Сега да се включа с разказ.
Страхотна си. Мерси за разказа!! Много се радвам , че полета е минал ОК и без перипетии. Кога ще започвате Кофито ако ще почвате?
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от Montre »

jasmin_veni , още веднъж честито !!! Благодарим за разказа. Изглежда сте много добре орагизирани. Особено ме впечатли, че първите дни сте успели да отидете да питате за пресколер. Пожелавам ви все така да продължавате и бърза адаптация :) Поздрави :)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от domino »

Бях обещал на няколко души, че ще пиша за превоза на нашия багаж. Малко се забавих, за което се извинявам, но все пак да си изпълня обещанието ...

Питах Lufthansa как мога да превозя багаж и те ми дадоха 3 фирми с които работят: Орбит (02-970-63-00, Александър Николов), Карго Партнер (02-814-09-13, 02-814-09-25). Морис Уорд (02-945-91-53). Нямах време да търся най-добрата оферта и се обадих направо на Орбит.Цената която ми казаха беше около 8 лв/кг. Трабваше да им изпратя точно описание и килограми на кашоните, но аз и това не успях да направя и направо отидох в деня преди заминаването с кашоните. Базата им в София се намира срещу РВД-то (онази голяма синя сграда между терминал 1 и 2). Кашоните бяха доста и трябваше да ги сложим на палет. Аз ги бях опаковал но те сложиха допълнителен кашон на компютъра. Опаковаха целия палет с найлон и го претеглиха – 92,00кг. С Air France излизаше малко по-евтино от Lufthansa. Цената беше 555,06лв за транспорта и 146,69лв „митническо представителсво“. Общо: 701,75лв. (7,63 лв/кг). Трябва предварително да се приготви списък със съдържанието на багажа и ориентировъчна цена. Понеже това са лични (употребявани) вещи им се слага доста ниска цена. Ние ги докарахме до 800лв. Тук трябваше да се направи и едно нотариално заверено пълномощно на фирмата, да ме представлява пред митницата. Текстът е стандартен. Най-близкият нотариус е в Младост 1. Заверява се пълномощното и се дава на фирмата. Добре е всичко това да се свърши до обяд. След това служител на фирмата „минава през митницата“. Около 5:00pm багажът беше минал митницата, платих парите и взех фактурата и документите за получаването на багажа. Багажът беше пуснат на 11.02.2014г в София и пристигна на 17.02.2014 в Монреал. Трябва да се даде телефон в Канада, за да се обадят когато пристигне багажът. Разпечатва се едно копие със списъка на нещата в багажа (на английски или френски) и ориентировъчната цена на всяко нещо в багажа. Когато се минават федералните емиграционни този списък се преписва на тяхната форма, те го заверяват и ви го дават. Това е важен момент, защото с този документ се освобождавате от митническа такса в Канада. Адресът на който се получава багажът е : 800 Stuart Graham, Dorval, H4Y 1J6. Отивате там (работят и в събота до 2:00pm), показвате документа от транспортната фирма и казвате, че искате да вземете багажа. Те ви дават някакви други документи и разпечатка с пътя до митницата, където да отидете да си платите митото на багажа. Адресът на митницата е: 2200, Avenue Reverchon,H9P 1K1. Пътят е около 5 км. Отивате в митницата, показвате листът, който са ви дали федералните емиграционни, питат ви нещо по списъка, който сте дали, бият ви един печат и айде обратно към халетата с багажа. Показвате листа, казват ви на коя врата трябва да докарате колата и ви изнасят багажа. От фирмата в София ми казаха, че и тук ще трябва да платя някаква такса но не можаха да ми кажат колко ще е. Таксата беше 94,03$. Плаща се преди да тръгнеш за митницата (че след това може и да не ти останат пари :) ). Багажът престоя при тях 6 дни и мислех, че ще има допълнителни пари за престой но нямаше. В моя случай като сложа и още едни 100$ пътни от Квебекоград-а до Монреал и обратно, преносът на багаж ми дойде около 10лв/кг. Основният въпрос тук е: Е цялото това упражнение заслужава ли си масрафа? След дълго чудене реших да пренеса компютъра с двата монитора, клавиатурата, мишките, взех дори и кабелите и един разклонител. За компютъра си заслужаваше. Вкарал съм в него няколко хилядарки а и беше след поредния upgrade. Кашоните с детските книжки и играчни вероятно най-много си заслужаваха. Дъщеря ни много се зарадва, когато си видя всичките книжки и играчки в новата си стая. Мисля, че това помага на децата в началото да свикнат с новата обстановка. За кашоните със специализираната литература въобще не съм сигурен дали си заслужаваше ама "имали сме бол пари дали сме" :) .

За това много е писано но и аз да се изкажа :) Проверете електроуредите, които си вземате дали могат да работят на 100V. Ако си вземате компютъра проверете дали захранването ви работи на 100V. Аз бях много сигурен, че моето работи и не го проверих и ... колко се ругах за това! Аз не успях да намеря трансформатор от 100V към 220V повече от 50W (може и да има но аз не успях да намеря) така, че примерно инхалаторът въобще не успях да го подкарам тук. Уреди до 50W, които работят само на 220V можете да ги пуснете с трансформатор (има за 5$ и за около 30$ ).
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от martin_1 »

Много полезна тема браво domino :) Колкото до тока, ако захранването на стационарния ти компютър няма опция да превкл. на 100V тогава смени само захранването с тяхно и ще си ок :) По добрия вариант си мисля, защото реално машината ти е скъпа и не си я мъкнал напразно до там :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от Koko »

domino написа:За това много е писано но и аз да се изкажа :) Проверете електроуредите, които си вземате дали могат да работят на 100V. Ако си вземате компютъра проверете дали захранването ви работи на 100V. Аз бях много сигурен, че моето работи и не го проверих и ... колко се ругах за това! Аз не успях да намеря трансформатор от 100V към 220V повече от 50W (може и да има но аз не успях да намеря) така, че примерно инхалаторът въобще не успях да го подкарам тук. Уреди до 50W, които работят само на 220V можете да ги пуснете с трансформатор (има за 5$ и за около 30$ ).
Заради разкликата в стандарта, който в Северна Америка е 110V/60Hz, много малко електроуреди донесени от Европа биха работили без трансформатор, така че поне според мене е безсмислено пренасянето им през океана. Учуден съм обаче че имаш проблем с компютъра, точно с него не би трябвало да имаш проблеми.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от tonny »

Вече навиват трафове под път и над път, не вярвам баи китаец да не е пуснал в масова употреба трафове с широк диапазон напрежения, дали повишаващи ли понижаващи няма значение.
Що се отнася до канадското напрежение маи фазовото ви е 120V, където ползвате средната точка на трафа за нула (тук възниква интересен въпрос - ползвате ли защитна апаратура и за нулата), а линейното е 240V. Хвърлих едно око в нетя. :)
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от martin_1 »

Коко за стационарен компютър става въпрос иначе с лаптопите няма проблем :)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от domino »

Koko написа:
domino написа:За това много е писано но и аз да се изкажа :) Проверете електроуредите, които си вземате дали могат да работят на 100V. Ако си вземате компютъра проверете дали захранването ви работи на 100V. Аз бях много сигурен, че моето работи и не го проверих и ... колко се ругах за това! Аз не успях да намеря трансформатор от 100V към 220V повече от 50W (може и да има но аз не успях да намеря) така, че примерно инхалаторът въобще не успях да го подкарам тук. Уреди до 50W, които работят само на 220V можете да ги пуснете с трансформатор (има за 5$ и за около 30$ ).
Заради разкликата в стандарта, който в Северна Америка е 110V/60Hz, много малко електроуреди донесени от Европа биха работили без трансформатор, така че поне според мене е безсмислено пренасянето им през океана. Учуден съм обаче че имаш проблем с компютъра, точно с него не би трябвало да имаш проблеми.

И аз се учидих, че имам проблем. :) Доколкото съм запознат със захранванията на стационарните компютри има такива, които са с входящо напрежение от 100V – 240V; има такива, които ръчно се превключват от 120V на 220V; и има и такива, каквото се оказа моето, които си работят само в диапазона 200V - 240V. Аз купих някакво за около 60$, смених го и няма проблеми. Проблемът по-скоро е инхалаторът. В България свикнахме при първи симптоми на настинка на дъщерята да правим инхалации с физиологичен раствор. Оказа се изключително, изключително полезно нещо! За съжаление и той работи в диапазона 200V-240V и ( по спомени) беше около 200 W. Тук намерих такива трансформатори но обратни: от 240V към 120V т.е. да си занесеш в Европа уредите купени тук. Явно те са по-търсени. От 120V към 240V, явно по не се търсят и в магазините наоколо намерих само до 50W. Стават за зареждане на батерии примерно. Ако и вие сте свикнали да позвате инхалатор ... не знам какво да ви кажа. Тук хвърлих един бърз поглед в нета но май не са много популярни . От друга страна, да мъкнете инхалатор и трансформатор за него, от България пак не е работа – много са тежки. А иначе съм съгласен с koко, че да носиш електроуреди тук е малко безсмислено. В моята лична класация на първо място по безсмислие е сешоарът. Естествено това не ни попречи да си донесем един. :) Абе важното е да има движение на стоки и услуги. :) Няма смисъл също да си носите любимия рутер, защото и той ще ви е напълно безполезен тук.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от sofia_shi82 »

[quote="domino]

В моята лична класация на първо място по безсмислие е сешоарът. Естествено това не ни попречи да си донесем един. :) [/quote]

Защо така? А аз си мислех да си взема само сешоара и епилатора. То като кацна и си измия косата, с какво щеси я изсуша, като това е единствения начин за съхнене, който използвам. Тое ясно , че ще ги ползвам много кратко, колкото да си купя тамошни, но все пак ?
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от martin_1 »

Точни тези две неща няма да можеш да ги ползваш. Планирай си да ги купиш като пристигнете.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от krisskka »

Списъкът с нещата, които сме сложили в багажа как изглежда горе-долу, защото никога не съм пътувала със самолет :$
Примерно: дрехи - .... CAD; козметика - .....CAD; лекарства - ....CAD; лаптоп - ......CAD; таблет - .....CAD?
В смисъл, че се изброяват като общо нещата без да се конкретизира?

jasmin_veni, радвам се, че всичко е на ред и че сподели за полета. За мен беше много полезно инфо :handshake:
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от bgvlado »

Благодаря на domino и jasmin_veni за инфото и успех на канадска земя
domino написа: За това много е писано но и аз да се изкажа :) Проверете електроуредите, които си вземате дали могат да работят на 100V. Ако си вземате компютъра проверете дали захранването ви работи на 100V. Аз бях много сигурен, че моето работи и не го проверих и ... колко се ругах за това! Аз не успях да намеря трансформатор от 100V към 220V повече от 50W (може и да има но аз не успях да намеря) така, че примерно инхалаторът въобще не успях да го подкарам тук. Уреди до 50W, които работят само на 220V можете да ги пуснете с трансформатор (има за 5$ и за около 30$ ).
има конвертори колко искаш (двупосочни от 110 - 220 и 220 - 110)
"
http://www.ebay.ca/itm/110V-to-220V-STE ... 0765696178"

но дали си заслужава е друг въпрос
всеки сам си преценява особено ако вещите имат сантиментална стойност :)
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от domino »

bgvlado написа:Благодаря на domino и jasmin_veni за инфото и успех на канадска земя
domino написа: За това много е писано но и аз да се изкажа :) Проверете електроуредите, които си вземате дали могат да работят на 100V. Ако си вземате компютъра проверете дали захранването ви работи на 100V. Аз бях много сигурен, че моето работи и не го проверих и ... колко се ругах за това! Аз не успях да намеря трансформатор от 100V към 220V повече от 50W (може и да има но аз не успях да намеря) така, че примерно инхалаторът въобще не успях да го подкарам тук. Уреди до 50W, които работят само на 220V можете да ги пуснете с трансформатор (има за 5$ и за около 30$ ).
има конвертори колко искаш (двупосочни от 110 - 220 и 220 - 110)
"
http://www.ebay.ca/itm/110V-to-220V-STE ... 0765696178"

но дали си заслужава е друг въпрос
всеки сам си преценява особено ако вещите имат сантиментална стойност :)
Благодаря за инфото но ... ще пропусна. Но, все на някой може да свършат работа.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от dea »

Правят ли проблем за течности в багажа: парфюми, козметични кремове? Има ли ограничения в количествата? (Ясно е че няма да нося промишлени количества.) Мерси предварително
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Публикувай отговор