Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Мнение от Alisa75 »

То бензинът ви е с 10% по евтин,ама удоволствията които може да си позволите или ги няма или са с 50% по скъпи.
Общо взето градът ви е безумно скуче ,но е по добре за оцеляване отколкото в дъждовното сити.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

pepiliverpool написа:"ablood" ......... че дохода на семействата живеещи в Отава е далеч по-висок от тези живеещи в Монреал и затова хората тук могат да си позволят да карат по-нови коли и да плащат .........
Вие сега ще се хвалите като софиянци, че всички работите по министерствата...
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Това вече сме го обсъждали. Ясно е, че бачкате по-яко, изкарвате повече, плащате по-високи наеми/имоти, застраховки и услуги, но като се тегли чертата резултатът е същия, или поне подобен.

А колкото до:
pepiliverpool написа:"ablood" информацията не е подвеждаща, а факт
"Фактът", че в Отава се карат по-скъпи коли какво значи:
1. Вашите нископлатени работници карат скъпи коли?
2. Вашите нископлатени работници не могат да си позвлят коли?
3. Нямате нископлатени работници - всички са баровци, а магазините ви сами се зареждат, подреждат, чистят, продават и други нископлатени дейности.

Защото тук дори и най-големия мизерник си има някаква кола + една за жена му. Естествено това не се отнася за централната градска част, където колата е по-скоро проблем, отколкото необходимост.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

Отава е едно спретнато село. Нито повече, нито по-малко.

Не е рядкост хора от Отава, да бият път до Монреал за да идат на дискотека или на някое парти.
Смятайте за каква селяния става въпрос.

"Подходящо за семейства с деца и спокойно" много добре казано.
А подтекста на това е: само работа и само в къщи.
На държавна работа са повечето местни. Съответно и гледат на емигрантите като на марсианци. Вие марсианец на държавна работа да сте виждали?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от calculator »

Kan_ Tangra:
"Вие марсианец на държавна работа да сте виждали?"

Да. От близо.
А ти за лисицата и гроздето чувал ли си?

Най-обичам обобщенията.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Marto »

Kan_Tangra написа: Не е рядкост хора от Отава, да бият път до Монреал за да идат на дискотека или на някое парти.
Смятайте за каква селяния става въпрос.
Ние всички си базираме решенията на действията на хора с такива приоритети :lol:

Нищо лошо, и ние сме били такива, преди време де :beer:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Guinness »

Kan_Tangra написа:Отава е едно спретнато село. Нито повече, нито по-малко.

Не е рядкост хора от Отава, да бият път до Монреал за да идат на дискотека или на някое парти.
Смятайте за каква селяния става въпрос.

"Подходящо за семейства с деца и спокойно" много добре казано.
А подтекста на това е: само работа и само в къщи.
Недей така,хане това е столицата на държавата.Какво остава за провинцията :D :D
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от bucca »

Kan_Tangra написа:
Не е рядкост хора от Отава, да бият път до Монреал за да идат на дискотека или на някое парти.
Смятайте за каква селяния става въпрос.
Вие марсианец на държавна работа да сте виждали?

Дали има дискотека и партита ли ти е критерия за това дали е село или не?!?!?!

Да, има страшно много имигранти (индийци, китайци и други), които работят държавна работа.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от mwanza »

bucca написа:
Kan_Tangra написа:
Не е рядкост хора от Отава, да бият път до Монреал за да идат на дискотека или на някое парти.
Смятайте за каква селяния става въпрос.
Вие марсианец на държавна работа да сте виждали?

Дали има дискотека и партита ли ти е критерия за това дали е село или не?!?!?!

Да, има страшно много имигранти (индийци, китайци и други), които работят държавна работа.
Ми кое да е критерия Бука? Мола ли?
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от bucca »

mwanza написа: Ми кое да е критерия Бука? Мола ли?
И Молът не е критерий.
Явно на всеки са му различни критериите за село, ама пък да се правят такива заключения...
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от ablood »

Има някои хора, които толкова са зажъдняли да живеят в голям град, че приемат всички гадости в него, като нещо естествено.

Неголям град с доста административна работа ми звучи привлекателно. Като знам обаче колко местни фермерски деца с тукашно образование се стремят да си намерят службица там, се съмнявам, че ще е лесно за нашего брата. По скоро ще обслужва бюрократите и ще се тъпче по овтобусите.

Голям, или среден град все тая. Щом не е някое фермерско градче, където всичко затваря в 5 слетобед...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от mwanza »

Ето затова аблъд аз кат влезна в Лавал и ми става лошо. Защото е селско и фермерско.
Аз обичам шумотевицата. Обичам да е живо около мен. Готини гаджета да обикалят наоколо (тва са красиви жени нали не си забравил), да пия бритиш бровн ейл защото е вкусна бира , а не евтина, а не селски бекове по потници със сенокосачки да гледам по ливадите между бунгалата наоколо.
Затова с тебе скоро няма да сме на едно мнение. Не ни навирай селския си спокоен живот под носовете всекип път, не го искаме. Живей си го ти.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от ablood »

mwanza написа:...а не селски бекове по потници със сенокосачки да гледам по ливадите между бунгалата наоколо...
Тази нелепа дреха е задължителна част от багажа на огромна част от пристигащите българи. Единствения северноамериканец, които съм виждал с потник е Брус Уилис.

Естествено, че Лавал е много по-селско място от мечтания Монреалски център. Все пак е предградие, нали? Само, че сутрин всички палят колите и отиват в Монреал, а не излизат на полето.

Това, че съм отишъл да живея в малък град може и да ме доближи до селянията, но не вярвам, че живеенето и разходките из Монреал ще направят от някое фермерско чедо стилен гражданин.

Отава била малка и селска!?! Кога излязоха от къщурката на село, кога започнаха да срявняват големите градове?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Omega3 »

mwanza написа:Ето затова аблъд аз кат влезна в Лавал и ми става лошо. Защото е селско и фермерско.
Аз обичам шумотевицата. Обичам да е живо около мен. Готини гаджета да обикалят наоколо (тва са красиви жени нали не си забравил), да пия бритиш бровн ейл защото е вкусна бира , а не евтина, а не селски бекове по потници със сенокосачки да гледам по ливадите между бунгалата наоколо.
Затова с тебе скоро няма да сме на едно мнение. Не ни навирай селския си спокоен живот под носовете всекип път, не го искаме. Живей си го ти.

Лавал е на село колкото и Монтреал. Много голяма част от Лавал е по близо до центьра на Монтреал отколкото много квартали на Монтреал. Сьщото важи и за Рив Сюд.
Вьпрос на име. Из ведньж видях един индивид, който каза, че никога не би живял в Лашин, защото не било град Монтреал.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от prace »

Ако имаш семейство и деца, тогава ти се иска по-спокоен живот. Може да работиш в града, където е шумно и много населено, но да се прибереш вечерта на тихо и спокойно място. Това не те прави селянин.
Интересно от кой град идва mwanza?
Публикувай отговор