Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

miteto написа:То понеже бройлерите дето ги пекат в Била не са от птицеферма, ами са ръчно отглеждани от органик фермер в голям двор, където тичат свободни само 20-30 пилета :fubar:
Също като тия сини и зелени еко-прасенца: :D

Изображение

Цветни прасенца се родиха в свинеферма
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Така е Митак, чалнал съм се че пиша с такива, като вас.
Тъкмо ти повярваха хората, защо им разбиваш илюзиите?
Всички по федералната започват на 100$ на час.
Аве не се измъквай по терлици сега, спорехме с теб за цените на храните конкретно, за заплати нищо не съм казвал. Ама ако искаш може да сравним и средната заплата в София със средната в Торонто ( не в Канада ;) )
Като не ти отърва истината и почваш с некви измислици - сградата била на 100 години, в пилето имало медузи, $100 на час и т.н. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

speedy написа:
optics написа:Спиди,
бирата трябва да е охладена, а пилето топло
:handshake:
Извинявам се. Имах предвид cool chick.
Аз предпочитам hot chick.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Сравнението на 2200 долара в Канада с 1000 лева в София е излишно. Ако си дошъл по федералната програма за skilled workers без да си лъгал до 3-4 години максимум е нормално да си над средната заплата за Канада и до 5-6 да си на 6 цифрен годишно.
Понеже това е тема за нови кандидати, предлагам малко по-умерено със замаха. Не знам колко е нормално всеки емигрант по skilled worker да взима над 2 пъти средната за страната заплата само след 5-6 години. Това може да е нормално в Oil&Gas индустрията и производните й в Албърта, ама не всеки в Канада е сондьор както не всеки в България е програмист.
Новите кандидати би следвало да имат стаж като мениджъри, професионалисти (инженери, архитекти) за които се изисква степен или да са занаятчии (техници и подобни)
Заплатите в Канада за такива длъжности са обикновено над средните и съвсем не е изключение архитект и инженери да взимат 2-3 пъти средната заплата за Канада.
Тук опираме до ключа от бараката, който не се базира
на нормалното разпределение на Танграта и на НУРС и снарядите на Озо:
Ако мислиш, че знаеш и можеш има смисъл да се пробваш да дойдеш с цел да работиш по специалността си на съответното професионално ниво.
Ако ще почваш тепърва да учиш като Танграта навремето, ще въртиш геврека като Батето или ще правиш черчевета за 16 долара на час може би е най-добре да си седиш дом.

Става и с геврека или в нефт и газ в Албърта доскоро, където след 3-4 години даже и бачкаторите взимаха с овъртайм и бонуси 6 цифрени на година, но пак се иска работа и то далеч от разбиранията на някои за "нормална"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от c200 »

fighter написа:Медузи :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Да поясня за пропусналите казармата (което ама хич не е голяма загуба) - медузи са мазнотиите с размер на цигарена кутия дето плуват в голямата тава с червена манджа за войската наобед. Евтино и питателно :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа: Ако мислиш, че знаеш и можеш има смисъл да се пробваш да дойдеш с цел да работиш по специалността си на съответното професионално ниво.
Ако ще почваш тепърва да учиш като Танграта навремето, ще въртиш геврека като Батето или ще правиш черчевета за 16 долара на час може би е най-добре да си седиш дом.
Ха, ха, ха...разбрахте ли сега бе, Пумпи, Боеца, Клисуров, Странджа и всички български имигранти в Канада? По-добре да си бехте седели дома - ви казва Иван1007.
Само Гийка се класира по неговите критерии за квалифициран работник - дошъл и започнал веднага по специалността си.
Ама това щото те с Иван1007 са учили каквото требе в България, а вие не сте.

П.С. Ако има някой пропуснат от мен в техния отбор на знаещите и можещите, моля да ме извини. Не е нарочно. Нека сам да се обади. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

Всички завършили и работили в ИТ, Озо, никой от тях няма нужда да учи тук, за да работи по специалността си още от самолета. :)
Инжнерите също не учат, освен ако не искат да се лицензират, но дали веднага ще почнат по специалността си си е късмет и зависи от това къде си, много ясно че инженер като Иван трудно ще намери подходяща работа в Онтарио (примерно).

ПП
Тия като Пумпи са от най-прецаканите, всичко отначало, но и той не се оплаква.
Последно промяна от roumensp на Чет Мар 16, 2017 10:39 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

c200 написа:
fighter написа:Медузи :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Да поясня за пропусналите казармата (което ама хич не е голяма загуба) - медузи са мазнотиите с размер на цигарена кутия дето плуват в голямата тава с червена манджа за войската наобед. Евтино и питателно :)
Добре ги помня, но не помня дали ги ядях или ги зарязвах недокоснати (освен като новобранец).
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от tonny »

roumensp написа:
c200 написа:
fighter написа:Медузи :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Да поясня за пропусналите казармата (което ама хич не е голяма загуба) - медузи са мазнотиите с размер на цигарена кутия дето плуват в голямата тава с червена манджа за войската наобед. Евтино и питателно :)
Добре ги помня, но не помня дали ги ядях или ги зарязвах недокоснати (освен като новобранец).
Толкова вафли съм изял заради тея медузи, имаше периоди дето направо заобикаляхме стола и директно в лафката вечеряхме... :rofl:
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа: Инжнерите също не учат, освен ако не искат да се лицензират, но дали веднага ще почнат по специалността си си е късмет и зависи от това къде си, много ясно че инженер като Иван трудно ще намери подходяща работа в Онтарио (примерно).
Ама инжинер от България, който няма лиценз за такъв в Канада и работи на по-ниска позиция или дори като общ работник но в същата сфера, брои ли се за работа по специалността? А аз мислех, че не го броите.

Ами то тогава излиза, че и български лекар работещ като медицинска сестра в Канада си работи по специалността.
В такъв случай, май само аз няма как да се класирам за работещ по специалността си, каквото и да захвана. Нямал съм и нямам какъвто и да е шанс да постъпя на служба, било като офицер, сержант или редник, в канадската армия. :(
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
Ivan1007 написа: Ако мислиш, че знаеш и можеш има смисъл да се пробваш да дойдеш с цел да работиш по специалността си на съответното професионално ниво.
Ако ще почваш тепърва да учиш като Танграта навремето, ще въртиш геврека като Батето или ще правиш черчевета за 16 долара на час може би е най-добре да си седиш дом.
Ха, ха, ха...разбрахте ли сега бе, Пумпи, Боеца, Клисуров, Странджа и всички български имигранти в Канада? По-добре да си бехте седели дома - ви казва Иван1007.
Само Гийка се класира по неговите критерии за квалифициран работник - дошъл и започнал веднага по специалността си.
Ама това щото те с Иван1007 са учили каквото требе в България, а вие не сте.

П.С. Ако има някой пропуснат от мен в техния отбор на знаещите и можещите, моля да ме извини. Не е нарочно. Нека сам да се обади. :)
Пумпи не е учил тепърва нещо ново, за разлика от Танграта и резултата е налице.
На никой от тези дето са тук не казвам нищо.
След като са тук и са доволни значи са намерили пътя и начина за себе си.
Споменах, че става и с бачкане. Въпросът е дали сега си струва да се навървиш чак в Канада с всичките плащания и процедури и чакане? Преди 20 години когато аз реших да отида в Канада заплатата ми беше 3 (словом три) долара, бях стигнал тавана като длъжност "ръководител сектор" в единствената фирма (държавна) за нефт и газ, а Канада беше единствената възможност за легална емиграция извън лотарията за Зелена Карта за САЩ.
Сега българите могат да работят навсякъде в EIA та, наистина не виждам смисъла да похарчиш пари, време и нерви да работиш нещо си.
Аз съм започнал от техник в офис тук и след три години минах на полева работа, каквато бях работил в България.

В тази и в други теми се включвам щото ми е забавен Шехерезада ... пардон Тангра
Последно промяна от Ivan1007 на Чет Мар 16, 2017 11:15 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
roumensp написа: Инжнерите също не учат, освен ако не искат да се лицензират, но дали веднага ще почнат по специалността си си е късмет и зависи от това къде си, много ясно че инженер като Иван трудно ще намери подходяща работа в Онтарио (примерно).
Ама инжинер от България, който няма лиценз за такъв в Канада и работи на по-ниска позиция или дори като общ работник но в същата сфера, брои ли се за работа по специалността? А аз мислех, че не го броите.

Ами то тогава излиза, че и български лекар работещ като медицинска сестра в Канада си работи по специалността.
В такъв случай, май само аз няма как да се класирам за работещ по специалността си, каквото и да захвана. Нямал съм и нямам какъвто и да е шанс да постъпя на служба, било като офицер, сержант или редник, в канадската армия. :(
Ти като какъв и как дойде в Канада?
Аз не съм професионален инженер - не е необходимо, за да работя това което съм работил в България.
Понеже спомена ученето - никой никога не ми е искал дипломата за висше образование от България. Питали са ме и са оценявали какво знам и мога. Отделно съм минал през няколко вътрешно фирмени училища две от които по 3 месеца. За едното искаха да имаш някаква degree , за предпочитане инженерна просто като доказателство, че може да учиш или предишен опит.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа:
agent Ozo написа:
Ivan1007 написа: Ако мислиш, че знаеш и можеш има смисъл да се пробваш да дойдеш с цел да работиш по специалността си на съответното професионално ниво.
Ако ще почваш тепърва да учиш като Танграта навремето, ще въртиш геврека като Батето или ще правиш черчевета за 16 долара на час може би е най-добре да си седиш дом.
Ха, ха, ха...разбрахте ли сега бе, Пумпи, Боеца, Клисуров, Странджа и всички български имигранти в Канада? По-добре да си бехте седели дома - ви казва Иван1007.
Само Гийка се класира по неговите критерии за квалифициран работник - дошъл и започнал веднага по специалността си.
Ама това щото те с Иван1007 са учили каквото требе в България, а вие не сте.

П.С. Ако има някой пропуснат от мен в техния отбор на знаещите и можещите, моля да ме извини. Не е нарочно. Нека сам да се обади. :)
Пумпи не е учил тепърва нещо ново, за разлика от Танграта и резултата е налице.
Пумпи е учил, защото така е ИСКАЛ и то не "тепърва", а е надграждал.
През 2004 в Кебек, а днес и в цяла Канада, чуждестранен зъболекар може да държи изпит (струва около 15-20к) и да получи лиценз. Проблема е че си остава със знанията от България, а там медицината е на световно, но неизвестно ниво и на мен такава дентална не ми се работеше тук. Избрах училище за 150к вместо изпит за 20к. "Загубих" 3-4 години в учене, но си го наваксах невероятно бързо веднъж със северно американска диплома в ръка. И това от финансова гледна точка. От научна гледна точка си го наваксах от първия ден на училищната скамейка в Денвър. Да не говорим, че открих невероятно място, където живеем и до днес.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Ivan1007 написа:
agent Ozo написа:
Ivan1007 написа: Ако мислиш, че знаеш и можеш има смисъл да се пробваш да дойдеш с цел да работиш по специалността си на съответното професионално ниво.
Ако ще почваш тепърва да учиш като Танграта навремето, ще въртиш геврека като Батето или ще правиш черчевета за 16 долара на час може би е най-добре да си седиш дом.
Ха, ха, ха...разбрахте ли сега бе, Пумпи, Боеца, Клисуров, Странджа и всички български имигранти в Канада? По-добре да си бехте седели дома - ви казва Иван1007.
Само Гийка се класира по неговите критерии за квалифициран работник - дошъл и започнал веднага по специалността си.
Ама това щото те с Иван1007 са учили каквото требе в България, а вие не сте.

П.С. Ако има някой пропуснат от мен в техния отбор на знаещите и можещите, моля да ме извини. Не е нарочно. Нека сам да се обади. :)
Пумпи не е учил тепърва нещо ново, за разлика от Танграта и резултата е налице.
Пумпи е учил, защото така е ИСКАЛ и то не "тепърва", а е надграждал.
През 2004 в Кебек, а днес и в цяла Канада, чуждестранен зъболекар може да държи изпит (струва около 15-20к) и да получи лиценз. Проблема е че си остава със знанията от България, а там медицината е на световно, но неизвестно ниво и на мен такава дентална не ми се работеше тук. Избрах училище за 150к вместо изпит за 20к. "Загубих" 3-4 години в учене, но си го наваксах невероятно бързо веднъж със северно американска диплома в ръка. И това от финансова гледна точка. От научна гледна точка си го наваксах от първия ден на училищната скамейка в Денвър. Да не говорим, че открих невероятно място, където живеем и до днес.
:rofl:

я опитай пак, отначало ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от tonny »

Мух, какъв беше твоя път към реализацията? :lol: :drinks:
Публикувай отговор