Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Ами Дейзи2 си го написа много ясно: тя не търси емиграция на всяка цена. И че за нея цените на имотите са много важен фактор. Така че Дейзи2 може никакви трудности да не изпита, щото може и да не емигрира въобще, то това не е задължителна дисциплина. Всичките тия съвети да си подобрява езика и да оформя документите са безсмислени, щото тя е на етап "има ли смисъл да емигрирам", а не на етап "как най-бързо и лесно да емигрирам".
Което може да се разбира, че не знае какво иска или че хем и се иска, хем не и стиска. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

miteto,
Ако някой се колебае "Има ли смисъл да емигрирам",
общо взето правилният отговор е - НЯМА !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Kan_Tangra »

+1 !! 8)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:miteto,
Ако някой се колебае "Има ли смисъл да емигрирам",
общо взето правилният отговор е - НЯМА !
Ти па направо обезмисли целия Общ Форум Канада. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

Не мисля, че съм обезмислил, още повече че едно такова твърдение, колкото и да е вярно, не може да промени ничие мнение. :)
Моето впечатление е, че изключително малко хора се колебаят дали да емигрират. Предимно или "да" или "не".
Много повече се колебаят дали ще съберат точките, дали ще минат интервюто, дали ще се наредят добре в новото място и пр.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Павел написа:
miteto написа: Ами Дейзи2 си го написа много ясно: тя не търси емиграция на всяка цена. И че за нея цените на имотите са много важен фактор. Така че Дейзи2 може никакви трудности да не изпита, щото може и да не емигрира въобще, то това не е задължителна дисциплина. Всичките тия съвети да си подобрява езика и да оформя документите са безсмислени, щото тя е на етап "има ли смисъл да емигрирам", а не на етап "как най-бързо и лесно да емигрирам". Отделно че на нейния съвсем конкретен и нормален въпрос "Има ли други причини освен климата и природата, Ванкувър да е по-скъп от останалите големи канадски градове?", никой от ванкувърци така и не отговори...
А пък Бистра била написала за някой, че не го взимали насериозно - priceless :rofl:
Е па тва :D малко ли е? Сега е почти 4 и навън е слънчево, 11 по целзий. Сняг от 2-3 см имахме само един ден досега. Като изляза на балкона виждам море, планина и сякаш-пролетна зеленина - къде другаде ще намериш ти това :D
Не, не е малко - но това вече го знам. И затова написах "Пределно ми е ясно защо имотите във Ван са най--скъпи в Канада", на което файтър, симеонов, румен скочиха да ми обясняват, че няма как да го знам.... Go figure :?:

Това е форум, бе хора! Всеки пита, каквото го интересува - има подфорум "имиграция" и подфорум "живот в Канада". Аз пиша във втория, 'щото ме интересува животът там. И си благодаря за информацията, когато изобщо я получа. Какъв ви е проблемът, не разбирам! Не виждам защо вие да определяте какво аз да питам. Пък може хиляди да питат "как", какво ви пречи, ако някой пита "ами после какво.." - пък и дори и проучва из нета, и вадои нек'ви си пейпъри на нек'ви си Банк'ъфКенъди и Куинс ;) Мислех, че в Канада се приема инакомислието, различието, другата гледна точка, и че сте го прихванали, като сте толкова време там :?:

Ето, питам най-учиво Кан Тангра той като пише това за климата, преди да замине, дали се поинтересува от тези аспекти, дали ги оцени. Вместо това - се прави на интересен - кокошки, птички...

Значи, според вас всеки, който дискутира, търси информация из нета, дава агрументи от световно признати източници и очаква обратни аргументи, а не се съгласява чиното и с метани с вас, е трол? Така ли да ви разбирам?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

optics написа:miteto,
Ако някой се колебае "Има ли смисъл да емигрирам",
общо взето правилният отговор е - НЯМА !
Аз не питам това - такъв въпрос сам по себе си е безсмислен. Също като въпроса "Има ли смисъл да живея?"
Ако си с рак и адски болки, отговорът ще е един, ако си на 25, сит, жизнен и с хубава работа, отговорът ще е съвсем друг.

За всеки смисълът да емигрира е различен. И зависи основно от две групи параметри - какво оставяш и какво очакваш да намериш. По първото знам, по второто събирам информация. Какво толкова странно или пък дразнещо виждате, не ви разбирам. Че чак и за трол ме обявихте.... :?:
optics написа:Не мисля, че съм обезмислил, още повече че едно такова твърдение, колкото и да е вярно, не може да промени ничие мнение. :)
Моето впечатление е, че изключително малко хора се колебаят дали да емигрират. Предимно или "да" или "не".
Много повече се колебаят дали ще съберат точките, дали ще минат интервюто, дали ще се наредят добре в новото място и пр.
А защо пък всички трябва да бъдат еднакви? Отделно, че "колебая се" не е точната дума - "колебая се" е емоционален процес, а аз прилагам рационален процес - оценявам и вземам решения на базата на получените оценки. Това е просто процес на евалюация.

Абе хора, за какво да ви питам ВАС дали ще ми стигнат НА МЕН точките??? Вие откъде можете да знаете това, освен другото, това ваша задача ли е, да ми смятате точките???? Че има много, които питат това, е факт, но хората са различни, ако още не сте го забелязали.

За мен това си е моя работа. И как ще се колебаеш дали да събереш точки??? Има си правила, смяташ и виждаш дали ги събираш. Или да, или не. Ако да - почваш да питаш за по-нататък - а това е точно животът там, което и аз правя. Ако не, си сядаш на д...то, учиш, работиш, докато ги събереш. Това е толкова strаight forward, че просто няма какво да се пита, според мен.

И понеже се интересувате - към момента за Кебек събираме точките дори и на сегашното ми ниво на френския, но аз не го смятам за достатъчно и затова го уча - мисля, че в Кебек и изобщо в цяла Канада без наистина добър френски просто няма смисъл да ходиш. Специалността ми е една от петте, които се оценяват на 12 точки за чужда диплома и няма квота на апликациите. А, и още нещо - аз си харесвам специалността и професията и искам да мога да я упражнявам, ако заминем. Така че за мен е важно да знам и двата езика на високо ниво, зщаото за този вид работа е неопбходимо това. Не казвам, че е достатъчно, но със сигурност е необходимо. Френският не ми трябва за интервюто.
Последно промяна от Daisy2 на Чет Фев 14, 2013 3:59 am, променено общо 3 пъти.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

Я, недей да се косиш. Добре, че сте двете с Танчето, че иначе ще е пълна скука. :)
П.П. Ти си карай с рационалния процес, ама тя действителността, често е ирационална или така изглежда от гледна точка на статистика, който не може да я оцени :)
Последно промяна от Ivan1007 на Чет Фев 14, 2013 4:00 am, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Ivan1007 написа:Я, недей да се косиш. Добре, че сте двете с Танчето, че иначе ще е пълна скука. :)
Aко общността тук смята, че съм трол, мисля, че е по-добре да не пиша. Защо да смущавам на хората хубавия day dream :)

P.S. До там ли опряхте със забаленията, че да ги търсите в този форум ;) Голяма скука ви е налегнала, а? :lol:
Последно промяна от Daisy2 на Чет Фев 14, 2013 3:55 am, променено общо 1 път.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tanyatais »

fighter написа:Таня, Легал Практис току-що постнаха, че спешно се търсят дърводелци за Ню Брънзуик.
Мерси-вече сме говорили с тях :) ..
Последно промяна от tanyatais на Чет Фев 14, 2013 4:05 am, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

fighter написа:Абе вие двете кво само ходите от тема на тема и драскате първосигнално :D Вече никой не ви взима насериозно, Бистра ви го каза в съседната тема.
Разберете, че Севрна Америка е един много различен свят от Европа, хората са много различни. И голяма част от съфорумците, особено тези, които живечт тук от повече от 5-6 години, ще им накривите шапката с вашите писанния.
Наистина трябва да дойдете тук, да усетите нещата на място. Пожелавам ви това да се случи по-скоро. Като си мисля, че по-големите трудности ще ги изпита Дейзи2. Поради факта че само се чуди каква къща да си купи, а не какво да направи , че да се реализира на трудовия пазар. Който на всичко отгоре е и скрит на 75% в Британска Колумбия. Това си го казват на лекциите в Уърк БС. Мисля съм го казвал и преди - едно от първите неща, които трябва да се направят във Ванкувър е да си организирате среща с кейс мениджър в Уърк БС. Той ще ви прати на лекции как се пише перфектното за вас резюме, как да се държите по време на интервю, как да си създавате връзки.
Ако писанията ви продължат в същия дух, много скоро ще се превърнете в тризначките от Биг Брадър.

то пък Бистрето все едно някой я взема на сериозно :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Ivan1007 написа:П.П. Ти си карай с рационалния процес, ама тя действителността, често е ирационална или така изглежда от гледна точка на статистика, който не може да я оцени :)
Е, ако сега си навит и да обясниш това си твърдение, ще ми е интересно.... ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

Daisy2 написа:
Ivan1007 написа:П.П. Ти си карай с рационалния процес, ама тя действителността, често е ирационална или така изглежда от гледна точка на статистика, който не може да я оцени :)
Е, ако сега си навит и да обясниш това си твърдение, ще ми е интересно.... ;)
Разбира се. Нали е за забавление. Има един куп явления, които се описват статистически. Вземи определението за електронен облак например. Или по-просто за ловене на риба в мътна или в бистра вода. Сгатистически може да го познаваш процеса, ама докато не влезеш във водата риба нема да хванеш. Суо дупе риба не яде, казваше дядо. А ти докато мъдруваш, лудите се налудували и рибата заминала:)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
Ivan1007 написа:Я, недей да се косиш. Добре, че сте двете с Танчето, че иначе ще е пълна скука. :)
Aко общността тук смята, че съм трол, мисля, че е по-добре да не пиша. Защо да смущавам на хората хубавия day dream :)

P.S. До там ли опряхте със забаленията, че да ги търсите в този форум ;) Голяма скука ви е налегнала, а? :lol:
не смятам ,че си трол,пиши си,ние се знаем кои сме :)
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Ivan1007 написа:
Daisy2 написа:
Ivan1007 написа:П.П. Ти си карай с рационалния процес, ама тя действителността, често е ирационална или така изглежда от гледна точка на статистика, който не може да я оцени :)
Е, ако сега си навит и да обясниш това си твърдение, ще ми е интересно.... ;)
Разбира се. Нали е за забавление. Има един куп явления, които се описват статистически. Вземи определението за електронен облак например. Или по-просто за ловене на риба в мътна или в бистра вода. Сгатистически може да го познаваш процеса, ама докато не влезеш във водата риба нема да хванеш. Суо дупе риба не яде, казваше дядо. А ти докато мъдруваш, лудите се налудували и рибата заминала:)
Съгласна ;) Ти какво предлагаш - дай да скачаме в мътната вода, от десет девет се удавили, един фанал голямата щука - така по-добре ли е, според теб? Щото СТАТИСТИЧЕСКИ ;) при такова разпределение шансът да се удавиш в мътната вода е 9/10.

Обаче всеки си мисли, че ПРОСТО НЯМА НАЧИН той да не е точно оня един, дето е фанал шуката... Това вече е психология, не е статистика :lol:
Последно промяна от Daisy2 на Чет Фев 14, 2013 4:30 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор