Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

По-назапад към Бора Бора :)
На мен Ванкувър много ми хареса, но сега ме мързи да се местя все още...Но и на него ще му дойде редът, живот и здраве.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

smotan написа:По-назапад към ..... :)
На мен Ванкувър много ми хареса, но сега ме мързи да се местя все още...Но и на него ще му дойде редът, живот и здраве.
:D Просто ни идваш на гости и.. после оставаш. Звучи по-лесно, нали. Значи викаш, друго си е палми по улиците да растат. :wink:

Западът си е Запад! Страната на изгряващото слънце, и тя е на Запад от тука. :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Ако някой има нещо интересно за Ванкувър да казва, сега е момента!

Тъкмо завърших и сега е момента ако ще се местя.
За мен климата е много важно нещо.

Само се чудя къде да замина. Ванкувър, Австралия, или защо не пък Италия. :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Bella Italia най ми е на сърце, виж там да се уредиш. Ама за млад човек може и другите две :)
Джорджи, това за покана го считам ;) Аз пак се ослушвам за евтини билети за края на юли... хм, засега най-евтин 550.
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

към автора на темата - живял съм малко повече от 4 години във Vancouver, по-малко от година съм живял в Calgary, бил съм в Toronto и Montreal. съвета ми е да изберете Ottawa. поздрави и късмет която и посока да хванете.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Мнение от todorovi »

pepiliverpool написа:към автора на темата - живял съм малко повече от 4 години във Vancouver, по-малко от година съм живял в Calgary, бил съм в Toronto и Montreal. съвета ми е да изберете Ottawa. поздрави и късмет която и посока да хванете.
А може ли да се аргументираш, защо Отава?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Сигурно там е намерил най-добра работа и най-добра среда. Това не важи автоматично за всички, така че преценяйте сами.
(И да, нищо лошо не бих казал за Отава, прекрасен град е, също както и Ванкувър)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

По повод това, че Ванкувър бил не на West, а на Wet coast. От два месеца насам валя само веднъж за около 3-4 часа. Всичките останали дни с изключение на 5-6 бяха слънчеви, почти без един облак по небето.
"Във Ванкувър не спира да вали" каза лисицата, дето не може да си позволи да живее там.
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

не е за работа. то това е много относително. Вярно е, че сигурно половината от заетите в Отава са на държавна работа и затова кризата не се отразява така както на други места. безработицата е ниска, от големите Канадски градове само Квебек има по-ниска престъпност. Градът не е много голям, спокоен е и е идеален за семеиства с деца. Отава е на едно от първите места по средна заплата, а имотите/наемите са по-ниски от изброените от мен градове. приятели които са идвали от Монреал веднага им прави впечетление, че колите които се карат тук са нови и няма таратайки по улиците. Климата е с 4 сезона и не вали дъжд като във Ванкувър :lol: Павел всички знаем че основния дъжд се излива от Октомври до края на Март. http://en.wikipedia.org/wiki/Vancouver, ... nd_climate . погледни таблицата 1200мл годишно. това е за Отава http://en.wikipedia.org/wiki/Ottawa,_On ... nd_climate 732мл като 235 са сняг. Не ми казвай, че не вали сега. за 4 години във Ванкувър съм сменил 4 чадъра :duga: Сем. Тодорови, ако Ви интерисува повече инфо пишете на лични.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

pepiliverpool написа:...приятели които са идвали от Монреал веднага им прави впечетление, че колите които се карат тук са нови и няма таратайки по улиците...
Хайде сега подвеждаща информация. :wink:
В Монреал всеки бедняк може да си купи кола за няколкостотин долара и да я кара със застраховка $15 на месец.
Колко струва същото удоволствие в Отава? Ето затова бричките са рядкост. Просто колите не са за всеки.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Павел написа:По повод това, че Ванкувър бил не на West, а на Wet coast. От два месеца насам валя само веднъж за около 3-4 часа. Всичките останали дни с изключение на 5-6 бяха слънчеви, почти без един облак по небето.
"Във Ванкувър не спира да вали" каза лисицата, дето не може да си позволи да живее там.
И сега на тебе ли да вярваме или на The Weather Network Ако се избере интервал от 1 Май до вчера, дава Precip Accumulation: 97 mm
Бая дъждец, 1 метър за 3-4 часа, а :wink:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Ъъъъ, мите... я го сметни пак :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Грешка, 10 см е :D Въпроса е, че за същия период го дава 122мм в Торонто, а тука се РАЗПРА да вали, затова ми се вижда невероятно да е натрупало почти толкова във Ванкувър, пък да е валяло само 1 ден :wink:
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Мнение от todorovi »

pepiliverpool написа:не е за работа. то това е много относително. Вярно е, че сигурно половината от заетите в Отава са на държавна работа и затова кризата не се отразява така както на други места. безработицата е ниска, от големите Канадски градове само Квебек има по-ниска престъпност. Градът не е много голям, спокоен е и е идеален за семеиства с деца. Отава е на едно от първите места по средна заплата, а имотите/наемите са по-ниски от изброените от мен градове. приятели които са идвали от Монреал веднага им прави впечетление, че колите които се карат тук са нови и няма таратайки по улиците. Климата е с 4 сезона и не вали дъжд като във Ванкувър :lol: Павел всички знаем че основния дъжд се излива от Октомври до края на Март. http://en.wikipedia.org/wiki/Vancouver, ... nd_climate . погледни таблицата 1200мл годишно. това е за Отава http://en.wikipedia.org/wiki/Ottawa,_On ... nd_climate 732мл като 235 са сняг. Не ми казвай, че не вали сега. за 4 години във Ванкувър съм сменил 4 чадъра :duga: Сем. Тодорови, ако Ви интерисува повече инфо пишете на лични.
Благодаря за отговора. Ще пиша ЛС :)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

"ablood" информацията не е подвеждаща, а факт. аз точно това имах предвид, че дохода на семействата живеещи в Отава е далеч по-висок от тези живеещи в Монреал и затова хората тук могат да си позволят да карат по-нови коли и да плащат съответните застраховки. Справка може всеки да направи тук: http://www40.statcan.gc.ca/l01/cst01/famil107a-eng.htm . В таблицата има Отава-Квебек и Отава-Онтарио и дохода е за семейство с деца или без деца. Посочения доход е "median income" или казано по-просто, това е доход при който 50% вземат по-малко и 50% повече от посочените цифри. Разликата между Отава и Монреал е $23,200 годишно или $1,933.33 месечно. просто хората могат да си позволят по-скъпа кола. пък и бензина ни е с 10 цента по-евтин.
Публикувай отговор