Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Абе много сме сериозни напоследък. Дайте да си кажем по някой виц да разведрим обстановката. Ето аз ще започна с един :

Надпис на митницата на влизане в Алберта:
"Не се прави на хитър - тук ВСИЧКИ сме от Алберта!"

Ето друг :
Батето пита стар приятел, току що заминал за Алберта:
- Абе, Иване откъде взимаш толкова много пари, бе?
- От банката бе, Бате!
- Ами кой ти внася по сметката?
- Жената бе, Бате!
- Ами, на нея кой й ги дава?
- Аз, бе!
- А ти от къде ги взимаш?
- Ами, нали вече ти казах - от банката!!

Час по статистика в училище в Алберта. Учителката пита:
- Деца, колко е 6 по 6?
Иван:
- 6 по 6 е 150.
Учителката:
- Добре. Други предложения?
Стоян:
- 6 по 6 е 2000.
След още няколко подобни отговора учителката обобщила:
- Вижте сега деца, 6 по 6 е 36, максимум 38-40!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Тангра тия да не си ги научил в милиционерското училище в Пазарджик? (Stony, нямам предвид Симеоново, а Пазарджик!)

Виж та сложи някой емотикон та да знаем къде да се смеем.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Ivan1007 написа:
Guinness написа:
AleksandrAI написа:Interesno kak tova nishto e nai-bogatata provincia v Canada.
Която се развива по принципа на Саудитска Арабия или което и да е арабско емирство с малко повече нефт.
Ето един който се опитва да убие змея. Я земи ни го обясни този принцип дето АБ с е развива по него.
:D
Сам си отговори на въпроса ,като направиш сравнение м/у развитетоа на ОАР и Германия-първата се развива благодарение на нефта и всичко е свързано с това, -какъвто е случая с Алберта, а втората на технологиите.
Илиянче,това че държа на семейството много странно ли ти се вижда?Ами сигурно е така ,като създадеш семейство ще разберш за какво става въпрос.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз съм живял в бая 5 държави по еди колко си месеца и години ма табарнашко е единствената държава която съм видял до сега която не държи на семейството, още повече, чудят се как да развалят семейства.
За тази си прищявка харчат МИЛИАРДИ.
Много пъти съм се мъчил да намеря логиката в тва начинание и съм стигнал до едно логично заключение, правят го швестерките и лезбийките ( които са главатарите на Канада и най-вече на Табарнашко ) та да може евентуално като се скапе семейството и членовете му, последните да обърнат резбата.
Ако някой от вас вижда по-логично обяснение на феномена нека сподели, с радост бих поразмислил върху други логични обяснения.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Guinness написа:
Ivan1007 написа:
Guinness написа:
AleksandrAI написа:Interesno kak tova nishto e nai-bogatata provincia v Canada.
Която се развива по принципа на Саудитска Арабия или което и да е арабско емирство с малко повече нефт.
Ето един който се опитва да убие змея. Я земи ни го обясни този принцип дето АБ с е развива по него.
:D
Сам си отговори на въпроса ,като направиш сравнение м/у развитетоа на ОАР и Германия-първата се развива благодарение на нефта и всичко е свързано с това, -какъвто е случая с Алберта, а втората на технологиите.
Илиянче,това че държа на семейството много странно ли ти се вижда?Ами сигурно е така ,като създадеш семейство ще разберш за какво става въпрос.
Какво е ОАР? Нали говорехме за Саудитска Арабия? Та ако продължим да правим сравнение между Саудитска Арабия и Алберта, ще се наложи да ти обясня, че Саудитска Арабия добива okolo 4 пъти повече петрол от Алберта от около 100 пъти по-малко сондажи на около 10 пъти по ниска себестойност. Евтиния нефт и газ в Алберта почти свършиха. Това което се добива сега се добива с изключително високи технологии. Съвет от мен - ако не разбираш нещо недей говори за него, за да не ставаш смешен.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Marginal39 написа:Аз съм живял в бая 5 държави по еди колко си месеца и години ма табарнашко е единствената държава която съм видял до сега която не държи на семейството, още повече, чудят се как да развалят семейства.
За тази си прищявка харчат МИЛИАРДИ.
Много пъти съм се мъчил да намеря логиката в тва начинание и съм стигнал до едно логично заключение, правят го швестерките и лезбийките ( които са главатарите на Канада и най-вече на Табарнашко ) та да може евентуално като се скапе семейството и членовете му, последните да обърнат резбата.
Ако някой от вас вижда по-логично обяснение на феномена нека сподели, с радост бих поразмислил върху други логични обяснения.
:beer: :beer: :beer:
Нов наем, друга кола, друг хладилник, друга печка, тенжери..капаци...според изучаващите "оня" заговор :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Друг виц:
-Батето отишъл в Алберта да копа злато и като видял,че кинтите не ги берат по нефтените сонди ,а ги копат с голямата мотика на дълбоко се върнал обратно в Табарнашко защото не обича да копа/работи/.
Сега си стои на топло в къщи,гепи си социала ,порка си вискито и пуска провокатативни теми за Албърта,дето се казва лисицата като не стигнала гроздето ,го обявила за кисело.
Много хубав виц нали,де да беше и истина.Истината е ,че Батето копа с мотиката на дълбоко и в Мтл.,а не чепка вълна по цял ден из форума както многото домакини правят/а как е домакини в мъжки род/,ама поне като копа да е в Цивилизацията ,а не в бамско. :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Друг виц:
-Батето отишъл в Алберта да копа злато и като видял,че кинтите не ги берат по нефтените сонди ,а ги копат с голямата мотика на дълбоко се върнал обратно в Табарнашко защото не обича да копа/работи/.
Сега си стои на топло в къщи,гепи си социала ,порка си вискито и пуска провокатативни теми за Албърта,дето се казва лисицата като не стигнала гроздето ,го обявила за кисело.
Много хубав виц нали,де да беше и истина.Истината е ,че Батето копа с мотиката на дълбоко и в Мтл.,а не чепка вълна по цял ден из форума както многото домакини правят/а как е домакини в мъжки род/,ама поне като копа да е в Цивилизацията ,а не в бамско. :D
Бате, нема ли и за теб некоя домакиня да и чепкаш вълната?
Табърначка ли ще е, нашенка ли ще е, мома ли ще е, омъжена ли ще ... важното е да чепкаш и ти бе бате.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а моля ти се ,аз си имам гребенче да ги разчесвам :D
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Аз съм доволен от живота в Албърта , на втория месец си намерих работа и не бленувам за БАТКОВИЯ социал , но още в началото чух за БАТКОВИЯ престой в АЛБЪРТА .
Да ти кажа , че според мен хора дето ги мързи да работят е най-добре да бъдат в Монреал , ти Бате и в БГ ще умреш от глад ( и там се бачка здраво и то за стотинки ) . Поркай си вискито в Монреал , тук просто не е за теб , ти не си на това ниво.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Прав си пич,правилно си чул за мен.Мен не ме мисли,ти докато гърбиш ,аз си згъвам сошъла и си поркам вискито.Глей само да не се изкривиш. :D
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ха-ха-ха, леле нивото в Алберта, монтреалци сме много зле....ц-ц-ц
Абе Ивайло, това че си си намерил работа на втория месец, за голямо постижение ли го имаш?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ivailo K. айде като си почнал да казваш кво ше стане с нас карай на ред, аз обичам да ходя на гледачки ма след като ти тук вършиш тая услуга безплатно, кажи кво и колко и как да правя та да не зема да збъркам нещо.
Благодаря ти предварително -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Вижте какво си мислят жителите на Албърта за бившата си провинция (виц):

Quebec\'s Bubble:

So a guy from Alberta, Saskatchewan and Quebec are all stranded in the
desert. Miraculously they stumble upon a magical lamp and a genie appears from it.
He explains to the three of them that he will send them all back home on the condition that they each make one wish first.
The guy from Saskatchewan agrees to go first. He explains to the genie
about how the lack of rain is making the soil unfertile in his province,
and with that he is sent back to his home to find the most fertile soil
he could ever imagine.
Then the guy from Quebec steps up. He tells the genie that Quebec is
loosing it's heritage and unique culture. He says that he wants a bubble
put over the entire province so that no one can get in, and no one can
get out. In a flash, he is sent back to his home in Quebec and sees that
there is in fact a large bubble covering the entire province.
The last of the three, the Albertan, is standing there laughing. The
genie looks at him and asks what is so funny.
Still laughing, the Albertan looks up and says, "you know that bubble you
just put over Quebec... fill it with water."
:D
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

А това е малко инфо за тия, дето ще идват това лято насам:

You know you’re a red neck Albertan when;

If you consider it a sport to gather your food by drilling through 36
inches of ice and sitting there all day hoping that the food will swim
by, you may live in Alberta.
If your local Dairy Queen is closed from September through May, you may
live in Alberta.
If you instinctively walk like a penguin for six months out of the year,
you may live in Alberta.
If you have worn shorts and a parka at the same time, you may live in
Alberta.

YOU KNOW YOU ARE A TRUE Albertan when:

1. “Vacation” means going South past Calgary for the weekend.
2. You measure distance in hours.
3. You know several people who have hit a deer more than once.
4. You often switch from “heat” to “A/C” in the same day and then back
again.
5. You can drive 110 kph through 2 feet of snow during a raging blizzard,
without flinching.
6. You design your kid’s Halloween costume to fit over a snowsuit.
7. Driving is better in the winter because the potholes are filled with
snow.
8. You know all 4 seasons: almost winter, winter, still winter and road
construction.
9. Your idea of creative landscaping is a statue of a deer next to your blue spruce.
10. Down South to you means Calgary…
11. Your 1st of July picnic was moved indoors due to frost.
12. You have more miles on your snow blower than your car.
13. You find 0 degrees “a little chilly.”
14. You actually understand these jokes, and you forward them to all your
Alberta friends.
Embrace your climate change!
Заключено