Вече кацнахме в Квебек!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Joya »

Дам, араби бяха :)
Аз никой не съветвам да вика, както и аз не обичам да викам, скандала не е решение, но притискането е, поне при мен се получава. Така действах и с консиержа си, и бързо бързо свърши каквото поисках от него, ама се правеше на луд преди това два месеца, като го молех миличко и устно.
Мислех че тук клиента е на по-високо ниво, така да се каже от България, ама с еоказа че не е много по-различно, пак си трябва борба ако искаш нещо да постигнеш.
Сега ми предстоят такива пазарлъци пак, ще пиша след това как е минало и в чия полза :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от balbi »

Случват се! Въпроса е да избереш по-малкото зло. Аз моето по-малко зло съм го избрал :)
Не знам нормално или не е чакането на техници :) И за мен не е много урядно да чакаш техник цял ден, но като съм говорил с колегите ми местни казват, че си вземат дей оф да могат да си свършат работата. Там, където има консиерж може и той да свърши работата - имам такива примери, но ако си живееш сам трябва да осигуриш присъствие в диапазона от еди колко си до еди колко си като обикновено диапазона е межу 8-19 часа за Бел и Видеотрон. :)

А относно БГ - ако става дума за София, Варна, Бургас, Пловдив може би осигуряват техници в следващите два часа, но като става дума за по-малките градове е пълен шит :) Там поне върви онова с карането, заплашването, скубането на косми, вежди и нокти... Като се набрах като магаре на баир едва тогава се размърдаха. Иначе не:) Т.е. казват, че ще пратят техници, но техници така и не се виждаха докато не се разбучах :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от bp_de »

Балби - същия чеп е и тука на тоя континент ....я се пробваи от някое малко село да викнеш техник – ефекта е същия като и в по малките селища в БГ..
Разликата е че за Бг се приема на наж щото видите ли държавата е кофти ,изостанала и т.н ...ама като се премести на друго място дето уж е цивилизовано и ала –бала ..... друга песен се пее а то истинта е една – Е*****О е същото само дет бумащината стана повече....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

А сакън недей ....сега ще те нарочат :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от apple »

myhata II написа:А сакън недей ....сега ще те нарочат :lol:
А не, сега ще се произнесат некой индивиди, че само тъпанарите избират малките населени места и съответно да си носят последствията. Не си ли у Торонто, Калгари, Ванкувър, Монреал начи си левак... не си ли у офис седнал пак същото, не кяриш ли по поне 25 на час пак си смотан...абе успяла работа ще знаеш! То затова форума опустява напоследък, особено като се приземят "мечтателите" на мечтания континент и като се окаже, че няма много за хвалба... Но който е хванал салама става активист особено ако е скатавка в офиса и няма кой да го котролира да си уплътнява работното време. ;) После плюят по БГ чиновниците, че били клатикурци ама се не усещат, че наприличват на тях. :P
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pumpy »

apple написа:не си ли у офис седнал пак същото, не кяриш ли по поне 25 на час пак си смотан.
Тези критерии мила са много стари ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от apple »

Ами светни ме за новите критерии, скъпи! ;) :inlove:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pumpy »

apple написа:Ами светни ме за новите критерии, скъпи! ;) :inlove:
Аз ли, че ти си тази, която ни казва на какво да сме щастливи и на какво нещастни. Какво ли бихме правили ако те нямаше да ни осветиш пътя към успеха в мизерната Канада..........
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Хали Бали »

На 15 септември и аз кацам в Монтреал.Дано и аз да имам вашия късмет.
Бихте ли ми написали кои са забележителностите на града които не трябва да пропусна да разгледам за първите си 2 седмици там ,защото възнамерявам след това да започна да си търся работа и едва ли ще имам свободно време да се наслаждавам на културните и археологически забележителности на мегаполиса.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Хали Бали написа:На 15 септември и аз кацам в Монтреал.Дано и аз да имам вашия късмет.
Бихте ли ми написали кои са забележителностите на града които не трябва да пропусна да разгледам за първите си 2 седмици там ,защото възнамерявам след това да започна да си търся работа и едва ли ще имам свободно време да се наслаждавам на културните и археологически забележителности на мегаполиса.
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=19&t=41719"
Изображение
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

Хали Бали написа:На 15 септември и аз кацам в Монтреал.Дано и аз да имам вашия късмет.
Бихте ли ми написали кои са забележителностите на града които не трябва да пропусна да разгледам за първите си 2 седмици там ,защото възнамерявам след това да започна да си търся работа и едва ли ще имам свободно време да се наслаждавам на културните и археологически забележителности на мегаполиса.

St. Laurent or St. Denis Street area :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от MrGeek »

Хали Бали написа:Бихте ли ми написали кои са забележителностите на града които не трябва да пропусна да разгледам за първите си 2 седмици там ,защото възнамерявам след това да започна да си търся работа и едва ли ще имам свободно време да се наслаждавам на културните и археологически забележителности на мегаполиса.
Улица Sainte-Catherine задължително. Не съм ходил там, но го знам от един бивш съфорумник, който беше дълги години на това място и продаде кондо преди да се прибере в България, мисля понастоящем живее в Русе. Ако си някъде наблизо няма начин да не го откриеш, защото целия град го знае. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Хали Бали »

MrGeek написа:
Хали Бали написа:Бихте ли ми написали кои са забележителностите на града които не трябва да пропусна да разгледам за първите си 2 седмици там ,защото възнамерявам след това да започна да си търся работа и едва ли ще имам свободно време да се наслаждавам на културните и археологически забележителности на мегаполиса.
Улица Sainte-Catherine задължително. Не съм ходил там, но го знам от един бивш съфорумник, който беше дълги години на това място и продаде кондо преди да се прибере в България, мисля понастоящем живее в Русе. Ако си някъде наблизо няма начин да не го откриеш, защото целия град го знае. :D
Аз съм от Рио Бургазейро,но последните 20 години от моя живот са преминали най вече по танк джънковете на товарните кораби и тук таме по плаж ярдовете на слънчева Гърция,но благодаря за предложението.При първа възможност ще се възползвам да разгледам тая улица Сайнте Катерине каквото и да означава това.Обичам новите неща и всяка среща с тях е едно предизвикателство за мен.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от MrGeek »

Пак ти казвам, намери време да отскочиш до Русе и да говориш с Иван мисля се казва. Той ще ти обади абсолтно всички подробности за Монреал. Човека караше камион и познава всички тайни кътчета не само на Монреал. Хеле пък за белите квартали, няма кой друг да ти даде по-подробна информация. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Хали Бали »

MrGeek написа:Пак ти казвам, намери време да отскочиш до Русе и да говориш с Иван мисля се казва. Той ще ти обади абсолтно всички подробности за Монреал. Човека караше камион и познава всички тайни кътчета не само на Монреал. Хеле пък за белите квартали, няма кой друг да ти даде по-подробна информация. ;)
Ок,че няма да си вдигна задника да бия път до Русе да се срещам с филанкишията та даже и да е някой си Иван то е ясно.Ти ,ако имаш информация за монтреалските квартали можеш да ми разкажеш навместо да ме пращаш в трета глуха.Ако искаш де,не те карам насила.
Публикувай отговор