Изпратили документи след 01.07 2011

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Да се отпишем и ние от надпреварата - върнали са ни документите на 26 октомври, 2011. Причина - cap reached.

Благодаря на всички, които стискаха палци и се надяваха с нас! :) Съжалявам, че не можах да ви зарадвам с добра новина.

Доста се замислих дали да им пиша един хубав мейл с прикачен принтскрийн от техния ъпдейт, че след получаване на нашите документи, все още имат свободни места... и да им разкажа как дамите от Букурещ ни убедиха, че не може да не сме хванали квотата при положение, че в сайта е имало подобен ъпдейт... но... реших да преброя до 10 първо... :( А и дали има смисъл, при положение, че нищо няма да се промени реално... Надали ще кажат "О, извинете, всъщност в този случай ще ви броиме за вътре в квотата...".

Сега въпросът е как да направим така, че наистина да ни се върнат документите, т.е. да не се загубят по пощата. Някой да е чувал за вид услуга на Български пощи, като например - да ти задържат писмото и да ти изпратят само уведомление, че е пристигнало? Притеснявам се, че кутията ни не е достатъчно голяма, че да побере докумените и ще изчезнат, ако ги оставят отвън...

Също така - ако искаме сега да пратим документи отново по друг NOC, преди да са пристигнали нашите, дали може да се пратят копия? (подозирам какъв ще е отговорът, но все пак да попитам :)). Питам и не за друго, а защото моят извод от това преживяване сега е, че ако не бяхме гледали да са ни толкова перфектно подготвени документите, а бяхме побързали и бяхме слагали каквите доказателства намерим, вместо да гоним бивши работодатели от преди 10 години и да чакаме препоръки, щяхме да сме вътре и най-много да ни бяха поискали допълнителни документи. Може и да бъркам, но моето впечатление е, че са тотални буквояди - т.е. ако не ти стига 1 ден стаж, са склонни да те върнат, но ако сложиш поне един от исканите документи - примерно трудовата книжка от НОИ, нямат право да те върнат, защото има доказателство и не могат да кажат, че нямат, но ако се съмняват, просто ще ти поискат още доказателства... И мнението, и изводът си е мой - да не подведа някого.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
silverspell74
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 1:56 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от silverspell74 »

Много съжалявам, че и вие отпаднахте. Започвам да си мисля, че канадците действат и по други критерии, защото има доста несъответствия в отговорите им, но да не изпадам излишно в конспирации - пробвахме се, отхвърлиха ни, следващият път пак :)
Колкото до пощенската кутия - не се притеснявай. Понеже и нашата не е достатъчно голяма, пуснаха ни само бележката, че имаме да получаваме документи от пощата и си ги взехме от пощенския клон. Няма да ви ги оставят просто така.
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от tonakis »

Кофти новина, сори и от нас. За документите - не се бой. Ние сме със стаж вече :) двата пъти като ни ги връщаха (Cap Reached) просто пускат бележка и отиваш да си ги вземеш от местния клон. То даже мисля, че и някъде в мейла от Сидни се казваше, че го пращат с препоръчана поща - може и да бъркам. За другия въпрос - нашият съвет е да си изчакате пакета да пристигне. Верно не става бързо - при нас отидоха 2 месеца от момента, в който писаха мейла, че са ги изпратили до момента, в който ги получихме реално. Но пък от друга страна - ще вадите нов IELTS ? Вие си знаете най-добре ;)
Успех за напред!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Благодаря отново за подкрепата!

Не сме се отказали, ще действаме отново - със следващия тираж, а може и по-рано ;)

IELTS със сигурност ще е нов, защото смятам евентуално да сложим съпруга ми като primary applicant този път... Въпросът е дали може да пратим останалите документи като копия...

Това, че не оставят пакета безпризорен върху пощенските кутии е добра новина. Иначе в самото писмо са написали "are sent via regular mail", така че не очаквам препоръчано писмо...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Leda78

Много жалко че стана така. Но живота продължава. Важното е да не се отказва човек и да следва мечтите си.
Ще се нареди всичко. Живи здрави това е най важно от всичко. Нова година нов късмет са казали хората.
Аз вярвам че всички от този прекрасен форум ще заминем в Канада. Сега има хора които са там и ще кажат ооооо Вие като дойдете ще разберете колко е трудно тук колко това и онова. Няма значение. Ако не се опита и не рискува човек в живота то тогава според мен живота му е минал ей така. Не се отказвай те смело напред това е правилния път. Много добре знаеш че след лошото идва хубаво. Така е било писано да стане така е станало. Ще дойде друг момент и тогава ще ти бъде по приятно да се радваш на успеха след всичко това през което минах ме всички тази година.
Поздрави ;) ;) ;)
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Lira »

Leda78 написа:Да се отпишем и ние от надпреварата - върнали са ни документите на 26 октомври, 2011. Причина - cap reached.
Ех, Leda78,

Много жалко наистина! :(
Така се надявах, че ще успеете!
Искаше ми се да не е вярна информацията от онзи форум ... Но PHOENIX ARIZONA е прав, така е трябвало да стане. И всяко зло за добро! - не знаеш дали пък втория опит няма да е много по-успешен за вас от първия. :y: Искрено ви го пожелавам!
Радвам се, че не се отказвате и ще се пробвате веднага с кандидатура на съпруга ти.
Не се бавете!
От моя опит - документите ви би трябвало да пристигнат, ако не в края на декември, заради претоварването по Коледа, най-късно около средата на януари.

За пощите - при нас е малко по-различно и поради това не е меродавно.
Много ни се губи пощата, поради почти дублиране на адреса ни на още едно място. Затова, специално за кореспонденцията със CIC си наехме пощенска кутия в пощенския клон - чиста работа. Няма риск от кражби или немърливи пощальони. Препоръчвам го на всички като вариант.

И само едно напомняне.
Свидетелствата за съдимост имат 6 месеца валидност.
Шестте броя снимки на членовете на семейството също.
За втория пакет вероятно ще се наложи да вадите нови.

Е, добре дошли в лигата на повтарачите! :lol: с най-добри чувства!
Поздрави! :)

P.S. Пиши като си получите документите - за протокола.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Благодаря, Lira!

Даа... жалко, но животът определено продължава и не сме се отчаяли. Много ми е криво, признавам си, защото наистина направихме всичко както трябва, от другата страна на океана ни чакаха приятели, които също са много разочаровани, но... така е трябвало да стане. Хубавите неща в живота стават трудно :):):)

Сега да видим как ще продължим борбата... Ще борим английския за IELTS и действаме. Както и преди съм казвала - единствената причина да не стигнеш някъде е да не знаеш къде отиваш. А ние знаем :)

Звънях в пощата, казаха, че щели да ми пратят известие да си взема документите, ако пратката е много голяма, да не се притеснявам. Това за пощенската кутия съм го мислила и аз - преди второто пращане може би ще го направим и ние. Колко струва да си наемеш пощенска кутия?

От една страна юни ей сега ще дойде и ще можем да пратим отново за NOC 1122, но от друга страна - този NOC не знам дали изобщо си заслужава да го чакаме да се нулира - всички индийци и пакистанци него чакат и освен това си наемат канадски репрезентативи и си пращат документите директно от Канада - изобщо не чакат 5 дена докато пристигнат. Имам чувството, че шансът за този NOC е ако си пратиш репрезентатив на 1ви юли да чака пред вратата в Сидни... Затова може би е добре да се пробваме с друг NOC... Има ли някой, който ще чака отново за 1122 в следващата година?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumasapu »

PHOENIX ARIZONA написа:Leda78

Много жалко че стана така. Но живота продължава. Важното е да не се отказва човек и да следва мечтите си.
Ще се нареди всичко. Живи здрави това е най важно от всичко. Нова година нов късмет са казали хората.
Аз вярвам че всички от този прекрасен форум ще заминем в Канада. Сега има хора които са там и ще кажат ооооо Вие като дойдете ще разберете колко е трудно тук колко това и онова. Няма значение. Ако не се опита и не рискува човек в живота то тогава според мен живота му е минал ей така. Не се отказвай те смело напред това е правилния път. Много добре знаеш че след лошото идва хубаво. Така е било писано да стане така е станало. Ще дойде друг момент и тогава ще ти бъде по приятно да се радваш на успеха след всичко това през което минах ме всички тази година.
Поздрави ;) ;) ;)

Мдам... По всичко изглежда, че в последно време във форума сме се събрали все специалисти по канадска НЕимиграция... Има известен траги-комизъм в това... :lol:
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Хората в нашия форум според мен са на светлинни години в информираността си спрямо тези по другите форуми... В международния форум 90% от постовете на хората са с малоумни въпроси и отговори, които показват пълна неинформираност - и това са хора, които вече са си изпратили документите. Освен това пишат на ужасен английски - нямам никаква идея как са взели IELTS изобщо... Ако при нас се появяват въпроси, които показват неинформираност, то те поне са от хора, които тепърва започват да се интересуват, а не от такива, които вече са кандидатствали. В другите форуми хората явно ползват консултанти и те самите изобщо не знаят за какво става въпрос. За сметка на това повечето хора, с които съм имала удоволствието да говоря в този форум - на лични и по темите, са доста наясно по въпросите на Канадската емиграция - личи си, че са чели доста по въпроса. На мен лично много са ми помогнали и това, че изпуснахме квотата по никакъв начин не е свързано с това, че някой ме е подвел или е НЕспециалист.

Моето мнение е, че неуспеха тази година е по две основни причини. Първо - напливът се е увеличил, а канадците не са се приспособили към това. Ние също явно не сме :)

Също така без да искам да обидя някого, според мен нашата вина, ако имаме такава, е единствено, че сме такива каквито нашата система ни е възпитала - т.е. прекаляваме с подготовката и старанието документите да са идеални с идеята, че ще впечатлим Канадците и се надяваме те да не са такива буквояди, че да се заядат за малко по-малко стаж или за не съвсем точната специалност или за по-късно пристигнали документи... Надяваме се на персонално отношение, case by case разглеждане въз основа на това, че сме добре подготвени, умни, млади. Разсъждаваме, че в края на краищата ние сме по-добра кандидатура от някой пакистанец с по-лошо образование, с по-нисък резултат на IELTS, но с документи пристигнали с 2 дни по-рано. ДА, ама не - тяхната система ги учи да нямат такова отношение, да са абсолютни буквалисти - правилото си е правило и то се спазва дори когато не е най-доброто решение. Може би пък точно поради това сляпо спазване на правилата и инструкциите тяхната система работи и превръща Канада в държава, в която искаме да отидем...

Съжалявам, че се отплеснах, но се опитвам да ви залея с горчиви изводи, които си вадя от тази ситуация.

В момента, ако някой иска съвет от мен, бих казала - попълвайте последните апликейшъни на сайта, прилагайте само документите на които пише, че са абсолютно задължителни и пращайте бързо. Без много, много да се чудите, да изпипвате и т.н. Ако са им нужни повече доказателства, те ще си поискат. Бъдете буквалисти, за да успеете.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от kroxy »

Leda, и аз мноооого съжалявам, но наистина - както всички са написали, всяко зло за добро.
Всеки от този форум, който успее да се пребори с тежката процедура, е като лъч надежда за нас, останалите - че и ние някога ще успеем да се прехвърлим от другата страна. Затова и приемаме неуспеха ви съвсем лично и искрено съчувстваме. Поне при мен е така.

Но стискането на палците продължава..... човек, когато наистина желае нещо, то става, макар и трудно. Ако ще те утеши малко това - ще си готвим мъжете заедно за IELTS :lol:
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Lira »

Leda78 написа:Колко струва да си наемеш пощенска кутия?
Мисля, че беше 30лв. на година.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

kroxy написа:Затова и приемаме неуспеха ви съвсем лично и искрено съчувстваме. Поне при мен е така.
...Но стискането на палците продължава..... човек, когато наистина желае нещо, то става, макар и трудно.

Благодаря! Ами това е - Valeto, в теб остана надеждата! :) Дерзайте да докажете, че не цялото "поколение" емигранти по федералната от тази година са каръци :) Стискаме ви палци!
kroxy написа: Ако ще те утеши малко това - ще си готвим мъжете заедно за IELTS :lol:
Надявам се при вас да не е толкова страшно като при нас... :tmi: Вие за коя изпитна сесия имате амбицията да се готвите?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumasapu »

Leda78 написа:Хората в нашия форум според мен са на светлинни години в информираността си спрямо тези по другите форуми... В международния форум 90% от постовете на хората са с малоумни въпроси и отговори, които показват пълна неинформираност - и това са хора, които вече са си изпратили документите. Освен това пишат на ужасен английски - нямам никаква идея как са взели IELTS изобщо... Ако при нас се появяват въпроси, които показват неинформираност, то те поне са от хора, които тепърва започват да се интересуват, а не от такива, които вече са кандидатствали. В другите форуми хората явно ползват консултанти и те самите изобщо не знаят за какво става въпрос. За сметка на това повечето хора, с които съм имала удоволствието да говоря в този форум - на лични и по темите, са доста наясно по въпросите на Канадската емиграция - личи си, че са чели доста по въпроса. На мен лично много са ми помогнали и това, че изпуснахме квотата по никакъв начин не е свързано с това, че някой ме е подвел или е НЕспециалист.

Моето мнение е, че неуспеха тази година е по две основни причини. Първо - напливът се е увеличил, а канадците не са се приспособили към това. Ние също явно не сме :)

Също така без да искам да обидя някого, според мен нашата вина, ако имаме такава, е единствено, че сме такива каквито нашата система ни е възпитала - т.е. прекаляваме с подготовката и старанието документите да са идеални с идеята, че ще впечатлим Канадците и се надяваме те да не са такива буквояди, че да се заядат за малко по-малко стаж или за не съвсем точната специалност или за по-късно пристигнали документи... Надяваме се на персонално отношение, case by case разглеждане въз основа на това, че сме добре подготвени, умни, млади. Разсъждаваме, че в края на краищата ние сме по-добра кандидатура от някой пакистанец с по-лошо образование, с по-нисък резултат на IELTS, но с документи пристигнали с 2 дни по-рано. ДА, ама не - тяхната система ги учи да нямат такова отношение, да са абсолютни буквалисти - правилото си е правило и то се спазва дори когато не е най-доброто решение. Може би пък точно поради това сляпо спазване на правилата и инструкциите тяхната система работи и превръща Канада в държава, в която искаме да отидем...

Съжалявам, че се отплеснах, но се опитвам да ви залея с горчиви изводи, които си вадя от тази ситуация.

В момента, ако някой иска съвет от мен, бих казала - попълвайте последните апликейшъни на сайта, прилагайте само документите на които пише, че са абсолютно задължителни и пращайте бързо. Без много, много да се чудите, да изпипвате и т.н. Ако са им нужни повече доказателства, те ще си поискат. Бъдете буквалисти, за да успеете.

За съжаление всичко казано по-горе е напълно вярно. Но точно в това се изразява траги-комизмът... Предният ми коментар не е насочен срещу познанията или рутината на никого в този форум, а по-скоро е ирония към самия мен... (Впрочем, не съм използвал думата "НЕспециалист" и не съм казвал, че някой някого е подвел, нито съм имал намерение да го сторя).

Аз също съм се зачитал в чуждите форуми и съм се чудил и маял на какъв език, ВСЪЩНОСТ, пишат тези люде?!

Също така, аз също се чувствам зле когато на мястото на умни, красиви и кадърни българи (като нас) приемат разни-всякакви бимбайци!

Съжалявам за моментния неуспех на колегите от форума (и за своя собствен), не съм искал да засегна никого, а ако това се е случило - моля за извинение! |-)
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от kroxy »

Leda78 написа: Надявам се при вас да не е толкова страшно като при нас... :tmi: Вие за коя изпитна сесия имате амбицията да се готвите?
Абе ще трябва и при него сериозна подготовка, но поне желание не липсва :). Иначе ще се мъчим за март или април. Вие за колко време мислите, че ще се подготвите?
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Също така, аз също се чувствам зле когато на мястото на умни, красиви и кадърни българи (като нас) приемат разни-всякакви бимбайци!

Съгласен съм с теб но това е положението. Ще дойде и нашия слънчев ден когато ще кацнем в Канада ;)
Публикувай отговор