Доларът ще пада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Долъра ще пада

Мнение от klisurov »

Pavel M написа:утре балона като се спука ,щото просто това няма как да не се случи с тия надути цени на пропъртито
Предвещаваш срив като в САЩ ли?
Бих се чувствал гадно ако вместо $150 наем плащам ипотека $1'500.
При всички останали случаи не ме бърка. Най-много да си напазарувам нещо кеш. Баща ми още го е яд, че не купих една от къщите му (триетажна, с по около 100 кв.м. на етаж в Waterbury, Connecticut) когато общината я продаде за $6'000 поради меплатени общински такси. Виж, ако в Монреал ги пуснат по толкова, ще се възползвам ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Долъра ще пада

Мнение от ivandaman »

Pavel M написа: утре балона като се спука ,щото просто това няма как да не се случи с тия надути цени на пропъртито сумати и народ ще започне да цвили на умряло
пожелавам ви да не сте преки участници на гибелта на

Както вече ти го обясниха, хората които са си изплатили къщите им все тая кво се пука и кво не.

Друг е въпроса че според мен (и това съм го споменавал и преди... запиши си го някъде ако искаш) единственият начин да се спука балона във Ванкувър е да се случи някакво "Природно Бедствие", което разбира се се надявам да не се случи..

Иначе цените ще продължават да растат, сега с ниският Канадски долар, пазара е още по-привликателен за "чуждите инвеститори".

Само за миналата година цените скочиха с 30%..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Долъра ще пада

Мнение от Kan_Tangra »

Балони няма да се пукат, и цените, поне в канадски долари няма да падат.
Квото падна, падна с канадския долар и това ще е.
Може в Алберта да има тук там леки намаления, но не е задължително.

Батето се бъзика с вас. :D

Въпросът е, ако не сме синове на китайски комунета, какво правим .. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Долъра ще пада

Мнение от Kan_Tangra »

ivandaman написа:
Pavel M написа: утре балона като се спука ,щото просто това няма как да не се случи с тия надути цени на пропъртито сумати и народ ще започне да цвили на умряло
пожелавам ви да не сте преки участници на гибелта на

Както вече ти го обясниха, хората които са си изплатили къщите им все тая кво се пука и кво не.

Друг е въпроса че според мен (и това съм го споменавал и преди... запиши си го някъде ако искаш) единственият начин да се спука балона във Ванкувър е да се случи някакво "Природно Бедствие", което разбира се се надявам да не се случи..

Иначе цените ще продължават да растат, сега с ниският Канадски долар, пазара е още по-привликателен за "чуждите инвеститори".

Само за миналата година цените скочиха с 30%..
То точно това е целта, де!
Нисък долар, големи инвестиции, голяма икономика!
Въпросът е, ако не си в строителния бизнес, и не обслужваш китайски комунета, кво прайм!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Долъра ще пада

Мнение от ivandaman »

Kan_Tangra написа: Въпросът е, ако не си в строителния бизнес, и не обслужваш китайски комунета, кво прайм!
Ами за всеки е различно, но за повечето обикновенни хора формулата е:

" Духаш супата " и после "Студена Вода" и така до безкрайност.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Долъра ще пада

Мнение от jovani »

ivandaman написа:
Kan_Tangra написа: Въпросът е, ако не си в строителния бизнес, и не обслужваш китайски комунета, кво прайм!
Ами за всеки е различно, но за повечето обикновенни хора формулата е:

" Духаш супата " и после "Студена Вода" и така до безкрайност.
... и "Дупе да ти е яко"!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Долъра ще пада

Мнение от tonich »

ivandaman написа:Само за миналата година цените скочиха с 30%..
Имаш ли официална статистика?
Или гледаш на боб?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
7George
Мнения: 9668
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Долъра ще пада

Мнение от 7George »

http://creastats.crea.ca/natl/" - има колкото щеш.

Мани, и сиренето май ще скочи. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Долъра ще пада

Мнение от IRA »

От моя гледна точка ниския канадски долар не е чак толкова зле. Цените масово се качваха дори когато канадския долар беше висок. Когато дойдох в Канада канадски долар беше около 67 цента спрямо американския и цените си бяха на 1/2 сравнено с 2009 когато бяха изравнение. Нищо не поевтиня.Това,че поскъпването е заради ниския долар си е спекулация, поскъпват стоки които се произвеждат в Канада. Ниския Канадски долар се отразява добре на производствата, които работят за САщ. Договорите са им американски долари. Аз работя за американска компания, 2009 затвориха производството и офиса в Скодук (НБ), ние бяхме на косъм. Сега пак започват да производството т в Скодук, но шефа там сега си е отворил собствен цех и не ще и да чуе пак да го купят, само приема поръчки. Ние в офиса сме два пъти повече от преди . Нямам нищо напротив и цените на къщите да паднат, но се съмняват.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Долъра ще пада

Мнение от yahoo »

davidT написа:
Kan_Tangra написа:
davidT написа: Това не го разбрах. Какво значи разпродаден?
И какво значи събирането ще помогне?
Централната банка може да влияе на курса с нейната лихвена политика или с дадени изказвания.От друга страна,самите големи спекуланти изполават този момент/на месечни срещи и изявления на ЦБ/ за да манипулират или движат цената в една или друга посока,затова казвам че на 20-я този месец има събиране относно лихвените нива и като ДАТА ,тогава може да очакваме корекция.Но по принцип всяка централна банка от развития свят в момента се стреми към евтина валута, не към скъпа :)

А че е свръх-разпродаден на месечна се вижда от графиките,няма как да ти покажа.Всички технически индикатори също го показват.Това е неествествено и не може да продължи дълго време.Предстои корекция в цената или поскъпване на канадския долар и спад на обезценяването.Въпроса е само от какви нива ще почне.Но няма гаранция че след тази корекция ,която ще е месец,два,три и т.н. няма да има ново обезценяване.
Аз казвам ,а и то е очевидно от графиките,че ще има ГОЛЯМА корекция,която може да изплзва от спекулантите на вслутния пазар за натрупване на доста приятни печалби ;)

В дългосрочен план,над 1г,какъв ще е курса на канадския долар, ще зависи от самата икономика,цената на петрола,световната икономическа конюнктура и т.н.Неща за който може само да гадаем.
За свръх-разпродаване може да се говори само когато се получи временно пазарна цена значително отдалечила се (по различни причини, най-често спекулативни) от истинската стойност на канадския долар базиран на фундаменталните икономически показатели. В случая четвърта година тренда е на обезценяване и съвсем не е временна спекулация, а причината за това е единствено в спада на икономическите показатели на канадската икономика. Корекциите са неизбежни защото икономиката отчита показателите на месечна, тримесечна и годишна база, а търговията на валутите е ежедневна и получилото се разминаване трябва да се компенсира. За съжаление засега няма сериозна причина тренда да се обърне, а най-вероятно ще се очакват само незначителни корекции. Ако обаче и щатската икономика навлезе в рецесия нещата могат сериозно да се променят. Засега можем само да се радваме ако тренда приключи и настъпи зона на продължителна консолидация.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Долъра ще пада

Мнение от ivandaman »

tonich написа:
ivandaman написа:Само за миналата година цените скочиха с 30%..
Имаш ли официална статистика?
Или гледаш на боб?

Сори, не са 30 ами 28%.. Взимам си думите назад:
A sample of East Vancouver single-family homes saw the greatest growth at a 28% increase in value, outpacing the pricey West Side neighbourhoods which still made a strong leap at 23%.
http://www.vancitybuzz.com/2016/01/grea ... ents-2015/"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Долъра ще пада

Мнение от tonich »

Начи бобът не ти е качествен. :D Колко време я търси тая китайска къщица в китайския Източен Ван?
Ето усреднени данни за всички видове имоти и градове от Ванкувърска околия.
Както се вижда цифрите реално нямат нищо общо с твоите 30 % "ан-блок". Разбирам, че имотите са много разнообразни и на различни места, но айде няма нужда от изхвърляния!

Изображение
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Долъра ще пада

Мнение от ivandaman »

Не можеш да четеш или не гледаш новини??? Знаеш ли каква е разликата между "single family home" И "low/high rise strata.. ?

Не съм сигурен какво се опитваш да докажеш?? Че цените на имотите падат или че не растат? И ти ли чакаш балона да се спука??

То и аз чакам ако трябва да съм откровен, ама не съм сигурен дали ще доживея до "The Big One" .
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Долъра ще пада

Мнение от Kpetrov »

ivandaman написа:Не можеш да четеш или не гледаш новини??? Знаеш ли каква е разликата между "single family home" И "low/high rise strata.. ?

Не съм сигурен какво се опитваш да докажеш?? Че цените на имотите падат или че не растат? И ти ли чакаш балона да се спука??

То и аз чакам ако трябва да съм откровен, ама не съм сигурен дали ще доживея до "The Big One" .
Well, след "The Big One"
"low/high rise strata ще бъде новото "single family home". :(
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Долъра ще пада

Мнение от jovani »

Аз в момента съм на мнение, че ако се спука имотният балон Канада буквално ще колабира и няма да е същото място, на което се радваме сега (при всичките и недостатъци лично аз намирам и много предимства и донякъде ми допада). Аз съм взел лично решение, да не купувам имот, защото ми е по-изгодно да живея под наем (претегляйки плюсовете и минусите в момента, преди години ако съм имал възможност може би бих мислел по друг начин; имал съм кондо, което не ми допадна много като идея). Примерно един плюс е, че съм мобилен и ако се случи някаква инфекция (а такива неща винаги могат да се случат - справка олиото в Албърта) поне няма да му треперя и да стискам зъби - взимам си шапката и се местя, където ми е по-изгодно - но това е лично решение, за всеки е различно.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор