За чакащите интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: За чакащите интервю

Мнение от choky »

Бях си казала, че няма да пиша по темата, защото вече изразих мнението си, но...не се сдържах... Да, Nescafe, наистина всичко е субективно и решението се взема единствено от имиграционните. Всички критерии, са ориентировъчни и ако не се изпълняват просто няма смисъл да се подава.. А за това как ще бъдат изтълкувани можете само да гадаете...бях си писала на лични с mufc, не искам да се повтарям, но мисля, че много хора тук приемате за даденост някакви неща, които...са измислени (в преносния смисъл на думата) от миналите преди вас...Сесии....( пише ли някъде, че трябва да има 2 пъти годишно сесия в Бг?? Това е въпрос...може и да пише, за това питам)...срокове, които се съпоставят с хора, кандидатствали в близкото минало и т.н.
Не се ядосвайте, навремето се чакаше с години за тази процедура........ ще се повторя...но...тук нещата определено се случват с чакане.....търпеливо...В тях е хляба...и в тях е ножа....Няма търсени и нетърсени професии...Има някакъв бегъл ориентир......и субективизъм......

Желая ви късмет и весели празници!!! И да получите по-скоро това, което чакате!!!!
Умея да мълча на седем езика
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: За чакащите интервю

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:03 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: За чакащите интервю

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:03 pm, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За чакащите интервю

Мнение от Linko »

Интересно. Аз също имам неуспешна първа процедура, но изводите ми бяха съвсем различни. Ако си бях въобразил, че регламентиращите документи и гидовете са вятър и мъгла, и че всичко е в ръцете на интевюиращите, със сигурност нямаше да кандидатствам отново. Защото по личното убеждение и двамата интервюиращи (г-н Ла Рю, г-жа Орне) с които съм имал допир, аз изобщо не се вписвам в представите им за успешна кандидатура.
Но аз разбрах, че ако човек изпипа в детайли кандидатурата си и докаже съответствието й с критериите за селекция, то няма сила която да го спре. Защото се препънах именно в детайлите първият път от прибързаност и излишно самочувствие.
И затова вторият път изобщо не оставих какъвто и да е избор в ръцете на интервюиращата г-жа Орне. Тя разпечати сертификатите с явно нежелание като ми каза, че според нея няма никаква наждежда да се адаптирам в Канада но просто събирам изискваният брой точки.
Единственият документ, който не съветвам да се гледа са общоизвестните таблички за точкуване на познанията по езиците. Аз съм работел винаги с изчисления по простото тройно правило и до ден днешен този метод не ме е подвел нито веднъж.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: За чакащите интервю

Мнение от Iris »

Скъпи, съфорумци,
пожелавам Ви весела и щастлива Коледа,
успешно учене на френски през Новата година.
И както се казва - тази Коледа тук, другата - отвъд океана.
:D
Изображение
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: За чакащите интервю

Мнение от choky »

Линко, прав си..имах друго пред вид...явно не съм се изразила правилно...
Ти си видял къде са недостатъците......и си се коригирал (имам пред вид си изпипал още по-добре кандидатурата). Но тук се говори за срокове....за субективизъм (който определено съществува...) и най-вече...за чакането срещу което хората негодуват....

Но аз разбрах, че ако човек изпипа в детайли кандидатурата си и докаже съответствието й с критериите за селекция, то няма сила която да го спре. Защото се препънах именно в детайлите първият път от прибързаност и излишно самочувствие.


А за силата, която може да го спре или не може...не ми се ще да коментирам... :x

За изпипването и доказването - се иска време.....иска се учене на езика....и т.н. (според мен)...С израза за хляба и за ножа имах пред вид, че тук можем да си роптаем колкото си искаме срещу мудността им...срещу това, че тълкуват различно от нас нещата и не дават изчислените предварително от кандидата точки...но...това е факт...и в крайна сметка, крайното решение е именно на имиграционните....

Тръгвайки с изнервенност и недоволство.....пътя става още по-труден....
Дано да съм успяла да обясня какво имам пред вид..
Умея да мълча на седем езика
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За чакащите интервю

Мнение от Linko »

Да, сега вече мисля, че те разбирам choky. Аз също винаги съм подчертавал, че статистическите данни относно сроковете са ориентировъчни и незадължаващи никой. Никъде в регламентиращите документи не е посочен какъвто и да е задължителен срок, в който досието на кандидата да бъде отворено, разгледано или пък взето едно или друго решение.
Същото е после и с процедурата за виза. На не един и двама нетърпеливи и озлобени кандидати съм посочвал записаното в чл. 15 на Правилника за селекция:
Le certificat de sélection délivré à la suite de l'acceptation de la demande est valide, à compter de la date de sa délivrance, pour une durée de 3 ans. À l'expiration de la durée de validité d'un certificat de sélection, un nouveau certificat peut être délivré pour une durée de 12 mois si les conditions ayant prévalu lors de sa délivrance sont toujours respectées
Значи в самата правна уредба е предвидено, че може да минат и повече от 3 г. без още кандидатът да получи виза, а някои хора започват да претендират след броени месеци "забавяне". Защото гледат ориентировъчните срокове и кой до къде е стигнал от други кандидати, но закони и правилници никой не гледа.

Естествено, че изпипването се иска време. На мен ми трябваше 1,5 г. за да подготвя втората си кандидатура, а между първото и второто ми интервю изминаха точно 3 г. и 6 м. Но времето лети бързо (освен за чакащите май) и ето вече 3 г. и 6 м. от както съм в Канада. :)
Търпение, спокойствие, изпипване на детайлите, това е разковничето на успеха в процедурата. А и не само.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: За чакащите интервю

Мнение от azzura »

Linko написа:
azzura написа:Написах ''специалност близка до моята''.Нямам намерение да те убеждавам в нищо :) .И не смятам , че тези или онези точки са ми в кърпа вързани.Това го решават имиграционните по техните си стандарти.
Естествено, че не е нужно да ме убеждаваш в нищо. Както сама казваш, имиграционните са тези които трябва да бъдат убедени. Пожелавам ти да ги убедиш във всичко, което искаш.
Тук говорим именно за "техните стандарти" според натрупаният и споделен опит - личен такъв и от съфорумници и познати. Това обсъждаме и върху това восим спорове да сме полезни за нивите кандидат-имигранти.
Ти само преди броени месеци задаваше въпроси от типа "Признава ли се задочното образование?" и точно преди месец си получи акюзето, но вече си със самочувствие на вряла и кипяла в процедурата, изискванията и стандартите на имиграционните.
Няма лошо, нека е така. Но като твърдиш нещо ще трябва и да се обосновеш, а не да питаш опонента какво образование/професия има.
Не виждам с какво твоето икономическо образование, придобито задочно, и 4-те ти години стаж като счетоводител на незнайно какво ниво, те правят нещо повече от човек с 2 висши образования (инжинерно и военно) и с дългогодишен стаж в администриране и управление на войскови части и съединения. Където цялостният живот е основан на административно-правни разпоредби.

имиграция и от още десетки на съфорумници, на които съм помогнал с информация. Прочел съм множество FEVAL-и с причини за отказ и следя регламентиращите документи по имиграцията от 7 г. Та от там ми иде най-вече самочувствието, а не толкова от образованието/специалността ми.
Явно нещо си се засегнал, за което не разбирам причината.Да задавала съм въпроси и ще продължа да ги задавам, ако знам, че ще ми се отговори вярно и точно.И не мислиш ли, че за времето от тези няколко месеца до сега съм попрочела нещо без да разчитам само на форума? И не виждам ти на какво основание подценяваш образованието и опита ми.Най-малкото нямаш представа от работата ми ;)
Ти за себе си ли говориш, че си с две висши, едновременно ли ги придоби? Или едното е военна, а другото гражданска специалност? Точно на мен ли намери да ми говориш за военно образование? :rofl: :rofl:
Въпросът ми беше продиктуван от желанието да разбера на базата на какво решаваш, че дадено образование ти дава или не правото да работиш по една или друга специалност.
Щях да кажа колко е тъпо да подценяваш хората с впечатление придобито от два лафа с тях и да им казваш, че няма да се приобщят към квебекарското/канадското общество.Първо прочетох следващия ти коментар, но явно това си е човешка черта - ти също го правиш. И аз съм била подценявана много пъти, по различни критерии.
Както и да е, не съм тук, за да си меря знанията по процедурата с теб, никога не съм имала такива намерения, както и постовете ми винаги са били в добрия дух на форума.Ако нещо те е засегнало - явно не си ме разбрал правилно. Не разбирам що тая злоба? :?:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: За чакащите интервю

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:03 pm, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: За чакащите интервю

Мнение от azzura »

kemy написа:mufc може ли да дадеш линк към новите промени , за които споменаваш. Изчетох сума статии в официалния сайт и нищо кой знае колко ново не прочетох. Включително и в статията за предвидените квоти за 2011год.
Квоти за 2011
http://www.micc.gouv.qc.ca/publications ... n-2011.pdf"

Статистика за първите девет месеца на 2010:
http://www.micc.gouv.qc.ca/publications ... Quebec.pdf"
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: За чакащите интервю

Мнение от emili_vn »

Nescafe, явно различната интерпретация на постовете от различни съфорумци, води до извеждане на грешни изводи. Мисля, че не си ме разбрала. Исках да кажа, че ми омръзна 3 месеца да чета гаданията относно факта, че няма зимна сесия (никъде не пише дали трябва да има и колко броя на година трябва да има в дадена държава) и мърморене и оплаквания от рода на: имат ни зъб, заяли са се с нас, кефят ги повече молдовците, защо в Букурещ да има сесия, а тук - не и т.н. и видиш ли ти колко сме онеправдани и прецакани, и кой ни е виновен за това. Теб явно съм те засегнала с това, че казах да замълчите с изказванията, че имиграционните не са прави да се съмняват в документите. Аз пак ще се повторя - за да ги има тези съмнения - значи има причина, а тя е в злоупотребите от страна на наши сънародници, които те са хванали. Това, че твоите документи са си били ок не значи, че на всички, подавали до момента документи са били наред. Имаме една поговорка - парен каша духа. Та от тази гледна точка няма как да не се съмняват. А и те гледат документи за имиграция, а не за настаняване в хотел за почивка. И от тази гледна точка би трябвало да проверяват документите, които им изглеждат съмнителни.
Nescafe написа:Emili_vn искам да сме честни и откровени и аз като теб чета много,но се опитвам и да пиша.
Не съм казала, че не четеш или че нямаш право да пишеш. Исках да кажа, че аз ако нямам какво да добавя към дадена тема с цел да дам съвет, не пиша. Т.е. не разтягам локуми, не пиша за нещо, в което не съм сигурна или пък ако го правя, винаги подчертавам, че това е лично мнение,
Nescafe написа:И двамата сме с търсени професии и стаж по тях,имаме 1 дете,покрили сме по документи нива 7/7 и 5/5 френски,IELTS за мен ,фактор адаптивност/родствени отношения/ и бяхме безумно отрязани.На съпругът ми за дипломата се заяде.Разглеждаше обстойно печата,нееднократно я превърта,консултира се с някой отвън.А годината се чете повече от ясно.На финала това,което ни е махнал са 2 глупави точки за език.
Разбирам, че сте представили документи за покрити нива 7/7 и 5/5 и са ви намалили 2 точки за език. Тъй като не знам какви документи сте представили - ако е TCFQ - В2 на говорене не винаги отговаря на ниво 7/8 - зависи това В2 с колко точки е покрито. Аз например имам В2 с 11 точки, но според регламента тези 11 точки отговарят на ниво 6, а не на 7. Ако случая е такъв получавате точно 2 т. по-малко.
Но има и една друга подробност - дори да представите диплома С2 DELF, което са нива 12/12, но на самото интервю не разбирате част от въпросите или при отговорите говорите с прости изречения и граматически неправилно, интервюиращия с чиста съвест ще ви даде ниво 5/5 например, независимо, че имате диплома за С2. И има право да го направи, тъй като на интервюто не сте доказали езиковото ниво, заявено от вас.
Nescafe написа:Не ни даде право да си повишим нивата примерно или да се явим на изпит,както се даде шанс на други кандидати.Ние сме си направили изводите и сме поели отново по този път,без злоба,без горчивина,но с надежда.И нека се радваме на хората,които макар и отхвърлени веднъж се осмеляват да пишат тук,защото вярвайте ми,не са много.
Със сигурност има субективизъм от страна на интервюиращия, най-малкото защото не е машина и защото интервюто не етест с верни и грешни отговори, за да се оцени кандидатът абсолютно точно.
Поздравления за това, че споделяте опита си от неуспеха - наистина хората, които пишат след отказ се броят на пръсти. :bow:
Nescafe написа:Също emili_vn искам да се извиня,ако съм те засегнала и пак да кажа:Много по-лесно щеше да е ,ако комуникирахме на маса.
Няма за какво да се извиняваш - не си ме засегнала. Реших да те репликирам, защото исках да изясня позицията си, тъй като разбрах, че не съм се изразила достатъчно ясно. А иначе е съвсем нормално да ви говоря и описвам топка, мислейки си за червена топка, а вие да си мислите в същото време и да си представяте пак топка, ама синя...:) Все пак всеки има собствено мислене, собствен опит, собствена логика и съответно собствена гледна точка. Нормално е да има разногласия, но има и слово, което го ползваме за изясняването им.

Желая ви успех!
Последно промяна от emili_vn на Сря Дек 22, 2010 5:51 pm, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: За чакащите интервю

Мнение от emili_vn »

Току що забелязах, че има промени в GUIDE DES PROCÉDURES D’IMMIGRATION (http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf" )и вече са изравнили точките с европейската езикова рамка. Т.е. от декември 11 точки на Expression orale, което е В2 съгласно европейската рамка вече отговаря на ниво 7/8 според канадската система (преди промяната, както визирах по-горе тези точки отговаряха на ниво 5/6).
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: За чакащите интервю

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:04 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: За чакащите интервю

Мнение от azzura »

:rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
plam20
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 4:52 pm

Re: За чакащите интервю

Мнение от plam20 »

Здравей те ние получихме писмо искат ни сертификати TCFQ В2/В2 знаете ли кога има изпити и само в София ли са или ги има и в Варна . Много ни изненадаха преди Коледа ама какво да се прави имаме и 90 дни срок да ги изпратим.. Мислих ме че ще минем без сертификати защото никога не сме учили Френски учим го едва от 8 месеца и сме притеснени дали ще се справим трябвани много добра подготовка :)) Желаем късмет на всички :))
Публикувай отговор