Характерните 4ерти на средностатисти4еският канадец.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Guinness написа:
Veliko написа:Вместо да разводнявате темата с рецепти за пелин, по-добре се съсредоточете върху същественото: канадците. А за Poopcho e прясната новина:

http://dnes.dir.bg/2007/12/02/news2399266.html

i oshte:

http://dnes.dir.bg/2007/06/03/news1743682.html
Ами съсредоточи се бе, Велико ........о :tk: :tk: ,вместо да ми даваш тъпи линкове :wave2:
каквито британците, такива и линковете пупчо. Може и да попрочетеши нещо от "вашата" хай преса по въпроса. лол :haplio: :haplio: :haplio:
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

bateto написа:Любо,тоя път се обърка.Дръг и алкохол тест е задължителен например за всички шофьори канадци които минават американска граница.Това е изискване на американите.За сведение това изискване го нямат за амеруканските шоф. опериращи на американска територия.Т.е. имало го е ,но асоциацията на шоф.печели делото с/у държавата за нарушаване на човешките права и са го отменили.
А по нефтените плантации на Албърта ,ако не минеш алк-друг тест никой няма да те вземе на работа.Горе по камповете повреме на работа ,ако нещо се усъмнят или просто профилактично могат да те изпратят на тест.Най много горят албертяни,б. колумбийците и саскачауаните.Практически измежду тях не пуши и не смърка 1 на 1000. :wink:
Това са изключения, сигурен съм, че и на пилотите им правят такива тестове и т.н. Но да ми обяснявате как в Канада масово се правели такива тестове е просто смешно...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Lub0 написа:Това са изключения, сигурен съм, че и на пилотите им правят такива тестове и т.н. Но да ми обяснявате как в Канада масово се правели такива тестове е просто смешно...
В сравнение с Щатите, тук наистина на практика няма такива тестове.

Причината: наркоманията и алкохолизма ги считат за физикъл диабилитита и не бивало да ги дискриминираме тези недъгави хора.

Макар че алкохолните тестове са по-приемливи, защото показват че си пиян в момента (на работа става дума), докато за наркотиците -- само се знае че си използвал наскоро, а не че си надрусан на работа.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Напротив в сравнение с щатите ТУКА има дръг-алкохол тестове ,а там няма ,защото се считат за дискриминационни,нарушаващи човешките права.Щатите изискват тези тестове от канадските шоф. опериращи на тяхна територия ,но не и от собственните си/американци/ щото нямат право по закон.Канада не изисква такива тестове от американските шоф. опериращи на канадска територия .Абе взаимно братски взаимоотношения или сношения ,както си изберете.
Марихуаната се хваща до 24 дни след употребата,другите боклуци 24-48 часа.това само за сведение.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Батето, пак от линка на Лени, подчертал съм ти някои факти:
The Commission recognizes that it is a legitimate goal for employers to have a safe workplace. One method sometimes used by employers to achieve that goal is drug and alcohol testing. However, such testing is controversial and, especially in the area of drug testing, of limited effectiveness as an indicator of impairment. It is not used to a significant degree anywhere in the world except in the United States (the "U.S.").1

It is the Commission's view that such testing is prima facie discriminatory and can only be used in limited circumstances.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ти хубаво си го подчертал ,ами кво ще кажеш за твърдението-в сравнение с щатите тук такъв тест няма :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:ти хубаво си го подчертал ,ами кво ще кажеш за твърдението-в сравнение с щатите тук такъв тест няма :D
Ще кажем, че напоследък пиеш доста, явно тестовете не те притесняват. :lol: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Мечтата на алкохолика :
-Да пушим ,да пушим,да пушим докато белият ми дроб почернее.
Е след това с два черни дроба кво пиене ще падне.
Гийк ,не е от пиенето ,а от евтината трева и Хапчетата.

:D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Мечтата на алкохолика :
-Да пушим ,да пушим,да пушим докато белият ми дроб почернее.
Е след това с два черни дроба кво пиене ще падне.
Гийк ,не е от пиенето ,а от евтината трева и Хапчетата.

:D
Дори и във вица обърка бройката - белите дробове обикновено са два. Макар, че в този случай по-скоро трябваше да ги изкараш четири, абе странна работа. :lol: :rotfl:
Публикувай отговор