Kam vsichki Vlogiteli:

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Димитре, може и да си прав за това, че първо гледат името (то къде ли по света не е така), но честно да ти кажа, ако си ги писал всички тези чудесии: "висше морско образование,6 години служба ВМС-една от тях-капитан на военно корабче,deck officer-със експириънс,отговорник по пожаро-и т.н. по безопасността на луксозен пасажер+малко работа в Канада в шипинг бизнеса+писал съм и двата езика+руски и български естествено!"
и аз не бих те наел.
Виж за какво кандидатстваш - нощен пазач. Мислиш ли, че на тях им пука дали имаш висше (и как ще се почувства този, който те наема, като най-вероятно е доста по-ниско квалифициран), и какви други отговорни постове си заемал. Него го интересува квалификацията ти именно като нощен пазач (може би ако беше написал, че си бил матрос някъде си...) и всичко това, което си написал са само УТЕЖНЯВАЩИ обстоятелства и в никакъв случай не са в твой плюс.
Никой работодател не обича да сменя работниците като носни кърпички (с тях се свиква, започваш да им имаш доверие и да разчиташ на тях), а виждайки ТАКАВА биография какво си мисли той - "този при първа възможност е възирал".
Малко дълго стана, но извинявай ако нещо съм казал не така.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Aries написа:Димитре, може и да си прав за това, че първо гледат името (то къде ли по света не е така), но честно да ти кажа, ако си ги писал всички тези чудесии: "висше морско образование,6 години служба ВМС-една от тях-капитан на военно корабче,deck officer-със експириънс,отговорник по пожаро-и т.н. по безопасността на луксозен пасажер+малко работа в Канада в шипинг бизнеса+писал съм и двата езика+руски и български естествено!"
и аз не бих те наел.
Виж за какво кандидатстваш - нощен пазач. Мислиш ли, че на тях им пука дали имаш висше (и как ще се почувства този, който те наема, като най-вероятно е доста по-ниско квалифициран), и какви други отговорни постове си заемал. Него го интересува квалификацията ти именно като нощен пазач (може би ако беше написал, че си бил матрос някъде си...) и всичко това, което си написал са само УТЕЖНЯВАЩИ обстоятелства и в никакъв случай не са в твой плюс.
Никой работодател не обича да сменя работниците като носни кърпички (с тях се свиква, започваш да им имаш доверие и да разчиташ на тях), а виждайки ТАКАВА биография какво си мисли той - "този при първа възможност е възирал".
Малко дълго стана, но извинявай ако нещо съм казал не така.
Aries пише от Пловдив както виждам,но е много по-наясно с тукашната действителност от някои тук.
Напълно съм съгласна! С такова CV разбира се,че няма да те вземат.На тях им трябва ношен пазач,а не висше морско образование,6 години служба ВМС-една от тях-капитан на военно корабче...
Когато искат чистач,пишеш,че си чистач,като искат пазач,пишеш,че си пазач-това е тактиката!
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Ариес,
знам че съм се изкарал оувъркуолифайд-но това дето съм го писал не са чудесии ами си е най-тъпото образование с каквото идеме из село+стажа и си е самата истина,даже със занижение.
Как мислиш дали ако кандидатствам за квалифицирана позиция въобще ще се заинтересуват-Няма щото не съм Джон Смит!!!
Така поне можеха да звъннат и да питат-кат' си такъф умник що за тук кандидатсваш?
Ама не би!
Чети внимателно-аз пробвах-не съм умрял точно за тази работа!

Но наблюдавам как е при близките ми познати-въпреки манипулираните СиВи-та-пак дърво!

Ела тук и стани ажан дю плясмон,като си чак кое как трябва да е!

Е не е страшно-аз и в Бг съм си търсил работа-знам,че там пък няма къде да си търсиш,а ако си намериш-накрая като ти платят се чудиш тва за месец ли е или за ден.
"Без паника!"както пише на корицата на най-великата книга.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Dimitar Kolev написа:Ариес,
знам че съм се изкарал оувъркуолифайд-но това дето съм го писал не са чудесии ами си е най-тъпото образование с каквото идеме из село+стажа и си е самата истина,даже със занижение.
Как мислиш дали ако кандидатствам за квалифицирана позиция въобще ще се заинтересуват-Няма щото не съм Джон Смит!!!
Така поне можеха да звъннат и да питат-кат' си такъф умник що за тук кандидатсваш?
Ама не би!
Чети внимателно-аз пробвах-не съм умрял точно за тази работа!

Но наблюдавам как е при близките ми познати-въпреки манипулираните СиВи-та-пак дърво!

Ела тук и стани ажан дю плясмон,като си чак кое как трябва да е!

Е не е страшно-аз и в Бг съм си търсил работа-знам,че там пък няма къде да си търсиш,а ако си намериш-накрая като ти платят се чудиш тва за месец ли е или за ден.
"Без паника!"както пише на корицата на най-великата книга.
:-)
samo deto montrealskite havlii ne se iadat
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Aries пише от Пловдив както виждам,но е много по-наясно с тукашната действителност от някои тук.
ха-ха-ха!Само да не си забрави познанията,като дойде и да вземе да пише,че е лошо...
Ами може и да си права(макар и да звучи нелогично)щото моя опит е от втора ръка...аз работа не съм си търсил.
Беше ми интересно дали ще реагират-според мен би трябвало,ей така да ме видят къф съм,че толкоз се хваля в сивито и да ми откажат любезно.
Това не е важно-ще ти кажа за жена ми:
веднага се оцени ситуацията,заряза образование и владеене на езици и започна упорито да си търси работа като бармейд,сервюз,касиерка,продавачка и т.н. при това с манипулирано сиви и при това с истински опит в барове и ресторанти дето Монреалци са гледали по телевизията и кво стана?
след 3 седмици имаше само 2-3 обаждания и добре,че я взеха в Тим Хортънс на минимална заплата инъче танцйорка щях да я пращам :lol: :lol: :lol:

Елия да ви напише как тя си търси работа,както е с Френска филология!
Като е наясно с нещата Ариес-кво да му пиша да идва,че и на нас да помогне! :beer:
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Dimitar Kolev написа: Беше ми интересно дали ще реагират-според мен би трябвало,ей така да ме видят къф съм,че толкоз се хваля в сивито и да ми откажат любезно.
istinata e che kato vidiat vsichki tezi kvalifikacii gubiat vsiakakuv interes
v nai-dobria sluchai shte poluchish niakoe standartno pismo otkaz
razbira se niama nikakva garancia che i s "manipulirano" cv shte stane iska se vreme i tursene.
a specialno za zavedenia i magazini nai-dobre e da se tursi na mesto. dori i da niamat obiava. hodish pitash nastoiavash da govorish s niakogo vednaga, ako ne stane ostaviash resume. tova otnema pone niakolko meseca ot 2 3 do 8 9.
Uspeh :beer:
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

a specialno za zavedenia i magazini nai-dobre e da se tursi na mesto. dori i da niamat obiava. hodish pitash nastoiavash da govorish s niakogo vednaga, ako ne stane ostaviash resume. tova otnema pone niakolko meseca ot 2 3 do 8 9.
Uspeh
Мерси Рейнмейкър,тези неща ги знаем и правим,
аз например мисля да отида лично навсякъде където ме интересува-така си намерих и работата-дойдох директно с адреса от БГ.
Полезен съвет:
ходете лично!
Ако може и от Бг да имате нещо като предварителна кореспонденция-най-добре!
ама пак не е лесно...
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Димитре, не претендирам, че познавам канадската действителност. Дай боже да ме огрее и мене и да дойда да видя какво е :D
Говоря като човек, който е бил и от двете страни на барикадата (прези години ме отрязаха от едно място, защото съм бил прекалено квалифициран. Постановката, че работата ти трябва ама хич не ги трогва). След дълго лутане и търсене на работа (около 9 месеца) реших сам да си стана работодател. И така вече 5 години. Аз самия съм участвал в приемане на CV-та и знам, че никога не може да знаеш какво точно ще му пасне на бъдещия ти работодател, но поне може малко от малко да се опиташ да разбереш за какво става въпрос и да се опиташ да подгониш автобиографията ти така, че да пасне възможно най-много.
Не звам за тебе какво да кажа. Нямам представа какви са условията там, но все си мисля, че трябва да започнеш от нулата по специалността, която имаш. Знам, че това не винаги е лесно (не е лесно да бъдеш матрос след като си бил капитан).
Като дойда в Канада и видя, че е лошо ще пиша, че е лошо, но ако видя, че всички около мен могат и успяват, ще се запитам, защо се получава така (и няма да обвинявам късмета си), а ще се опитам да пренаредя живота си така, както трябва.
Живота навсякъде е труден. Никъде няма лесно. Никой капиталист не се разделя доброволно с парите си, а иска да изстиска максимума срещу тях.
Ако някога станеш собственик на бизнес ще проумееш какво имам пред вид, ако ли не винаги ще проклинаш гадните кръвопийци капиталисти, които между другото подсигуряват работата ти!
Знам, че ти е тежко и разбирам нервната ти реакция, но не се отчайвай. Продължавай да търсиш работа и виж как може да се реализираш.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Я па вие за идиот ли ме взехте?
много ясно,че не съм пуснал едно сиви,дето пише колко съм велик-
писал съм лично писмо до посоченото име на отговорно лице с обяснения къф съм,що съм,как,защо,мотивация и т.н.
Поне трябва да обърне внимание и вежливо да откаже според мен,
но това не става-даже когато по интервюта жена ми изрично моли и аз също-плийз ансър ивън иф негатиф-пак не се обаждат свините!
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Dimitar Kolev написа: Полезен съвет:
ходете лично!
Ако може и от Бг да имате нещо като предварителна кореспонденция-най-добре!
ама пак не е лесно...
i az moita taka ia namerih s hodene na mesto + vsichki drugi vuzmojni varianti.
prav si ne e lesno - koeto ne e povod da se otkazva chovek
:beer:
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Знам, че това не винаги е лесно (не е лесно да бъдеш матрос след като си бил капитан).
Е,Ариес-сбъркал си името-не адресирай към мен подобен съвет-аз съм от хората,които възприемат нормално зпочването от 0.
Това е добре да се има предвид от кандидатите за емигранти.
Аз затова дойдох между другото-да мога да работя тъпа работа,но да ми стигат парите за оцеляване- оказа се,че и намирането на най-глупавата работа пак е трудно-това исках да кажа и това да се има предвид.
Аз например с удоволствие бих чистил със стирка стълбища-щом парите ми стигат за наем и манджа-имам и опит :lol: :lol: :lol:
но и за това не е толкова лесно да се уредиш!
да не останат излъгани хората...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Един приятел, здрав 120кг българин, инженер, по принуда отиде
да кандидатства за носач в един склад. Скри от cv-то си всички
висши и полувисши образования, запретна ръкави за носач и отиде
на интервю. За 2 места са кандидатствали над 200 човека и на
"приемния изпит" е имало и 30мин. тест по математика :lol:
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

:lol: много свежарска историйка Яху!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

yahoo написа:Един приятел, здрав 120кг българин, инженер, по принуда отиде
да кандидатства за носач в един склад. Скри от cv-то си всички
висши и полувисши образования, запретна ръкави за носач и отиде
на интервю. За 2 места са кандидатствали над 200 човека и на
"приемния изпит" е имало и 30мин. тест по математика :lol:
az sam 130 kila i sam bil nosach (e, togava stignah do 100)
kato doidoh v kanada, otidoh v edna agencia za da me naznachat v edna ot mesnite tovaro-raztovarachnici i me izpitvaha po kanadska geografia nadalgo i na shiroko
smeshnoto beshe che bez da sam ia uchil minah s edna greshka
ne me vzeha
otidoh da mia chinii
mih, mih dokato mi doide akala v glavata.
ne se pritesniavaite
ako ste gotovi da pochnete ot malko, shte stignete dokadeto iskate.
V toia restorant se zapoznah s hora koito mi pomognaha da si nameria rabota za koiato i povecheto mestni mechtaiat (ama posle ia napusnah po glupost).

P.S. edna ot moite kolejki se pribra dnes ot edna bivsha savetska republika sled kato ne beshe hodila redica (nad deset) godini.i kaza che kanada i bila dom i che ne iska i da chuva za vrashtane tam. Sega me e strah da se pribera v BGto.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Кат стана въпрос за писма за откази:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=108
ДиДжея, какво ли стана с тоз човек...
Заключено