Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от krimon »

*** не ги броиха 2006 г, затова те няма :rofl: :rofl:

а първите бг имигранти в Канада пристигат в началото на ХХ век, ама хайде да не ви отварям очите, че и без това не ви интересува :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Bistra »

Само сецнатите шомьори викаш? ;) :D ...То и затова "образованият" доход е толкоз нисък. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от mama mia »

Доста интересна статистика за 2006г Сещам се за нашата фамилия къде бяхме тогава, а къде сме сега. Определено е хубаво да знаеш откъде си тръгнал. А на разните там българофоби ще им кажа, че не може всяка тема да е по вашия вкус, а и не е задължително да се изплювате навсякъде. Няма да се намерите в статистиката, то е ясно, защото вие категорично не сте писали, че сте от тази долна, бг прислойка на великото кебекобщество. Ай със здраве!
Съединението прави силата!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от pumpy »

mama mia написа:Доста интересна статистика за 2006г Сещам се за нашата фамилия къде бяхме тогава, а къде сме сега. Определено е хубаво да знаеш откъде си тръгнал. А на разните там българофоби ще им кажа, че не може всяка тема да е по вашия вкус, а и не е задължително да се изплювате навсякъде. Няма да се намерите в статистиката, то е ясно, защото вие категорично не сте писали, че сте от тази долна, бг прислойка на великото кебекобщество. Ай със здраве!
Защо тези, които коментират тези ма социал, образование, работа и семеен доход са "българофоби" ??? Да не намекваш, че българите са масово на социал ??? Нещо не разбирам ;)
BTW аз не помня през 2006 някой нещо да ме е питал или броил....
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от IRA »

Ако сте били тук (разбирай Канада) няма как да сте пропуснали преброяването към Census . То беше задължително. Имаше дълги и кратки въпросници. Дори сме го обсъждали във форума, но не ми се рови по архивите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Mark_2013 »

mama mia написа:Доста интересна статистика за 2006г Сещам се за нашата фамилия къде бяхме тогава, а къде сме сега. Определено е хубаво да знаеш откъде си тръгнал.
Аз си мислех че през 2006 сте били в Монреал и сега пак сте в Монреал. :rofl:
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от mama mia »

pumpy написа:
mama mia написа:Доста интересна статистика за 2006г Сещам се за нашата фамилия къде бяхме тогава, а къде сме сега. Определено е хубаво да знаеш откъде си тръгнал. А на разните там българофоби ще им кажа, че не може всяка тема да е по вашия вкус, а и не е задължително да се изплювате навсякъде. Няма да се намерите в статистиката, то е ясно, защото вие категорично не сте писали, че сте от тази долна, бг прислойка на великото кебекобщество. Ай със здраве!
Защо тези, които коментират тези ма социал, образование, работа и семеен доход са "българофоби" ??? Да не намекваш, че българите са масово на социал ??? Нещо не разбирам ;)
BTW аз не помня през 2006 някой нещо да ме е питал или броил....

Защото, Пумпи, има хора в този форум, за които израза "всичко българско и родно, любя, тача и милея.." е изтрит в мозъка при раждането им още.
Защото, Пумпи, не заплатата те прави човек, а доста други качества.
Защото, Пумпи, аз предпочитам да живея по-бедно, но бъда със семейството си всеки божи ден.
Има ли изобщо смисъл да продължавам, като знам, че на вас приоритетите са ви абсолютно различни от моите например.
Само искам да помоля за по-малко жлъч и омраза, все пак всички сме хора и трябва да се уважаваме най-вече.
Желая успешна седмица на всички!
Съединението прави силата!
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от mama mia »

Mark_2013 написа:
mama mia написа:Доста интересна статистика за 2006г Сещам се за нашата фамилия къде бяхме тогава, а къде сме сега. Определено е хубаво да знаеш откъде си тръгнал.
Аз си мислех че през 2006 сте били в Монреал и сега пак сте в Монреал. :rofl:
Неее, сега сме в Ласал :rofl:
Съединението прави силата!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от pumpy »

IRA написа:Ако сте били тук (разбирай Канада) няма как да сте пропуснали преброяването към Census . То беше задължително. Имаше дълги и кратки въпросници. Дори сме го обсъждали във форума, но не ми се рови по архивите.
Е няма къде другаде да съм бил и въпреки това не си го спомням, а имам добра памет. Все едно - няма значение.
Защото, Пумпи, има хора в този форум, за които израза "всичко българско и родно, любя, тача и милея.." е изтрит в мозъка при раждането им още.
Защото, Пумпи, не заплатата те прави човек, а доста други качества.
Защото, Пумпи, аз предпочитам да живея по-бедно, но бъда със семейството си всеки божи ден.
Има ли изобщо смисъл да продължавам, като знам, че на вас приоритетите са ви абсолютно различни от моите например.
Само искам да помоля за по-малко жлъч и омраза, все пак всички сме хора и трябва да се уважаваме най-вече.
Желая успешна седмица на всички!
Никога няма да разбера хора, който са отишли на майната си, толкова далече от "всичко, което любят, тачат и милеят за"
Останалото е "де го чукаш, де се пука". Успешна седмица и от мен ;)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от mama mia »

На майната си, си ти. Аз съм в Канада и все още съм българка. Ясно е, че си далеч от ценности, различни от $$$.
Съединението прави силата!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от pumpy »

mama mia написа:На майната си, си ти. Аз съм в Канада и все още съм българка. Ясно е, че си далеч от ценности, различни от $$$.
Като се замисля, аз съм в Канада, много повече отколкото ти. И си мисля, че е крайно време да спреш да ми гледаш в паничката, точно както аз не гледам в твоята. Просто си позволих да цитирам факти от посочената статистика и малко коментари от моя страна. Ценностната ми система ти е непонятна, това го разбрахме. Също разбрахме и че "нападението е най-добрата защита". Учил съм малко психология и си спомням, че когато няма какво да кажем, "унищожаването" на противника с личности квалификации е единствения ни останал "аргумент".....
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от mama mia »

Не се замисляй толкова. Никой не те напада. Просто се чудя, как един човек зарязал семейство, за да работи престижната си професия, може да говори за ценности и за майната си. Изобщо не ми пука какво ще кажеш, истината е, че ти си този, който се дава за пример тук във форума, но хората не желаят да прахосат живота си и да пропуснат израстването на децата си, само за да влязат в графата успели в Канада. Понятно е, че не само ти имаш мнение по въпроса , нали? А това с гледане в паничката, не си ме намерил изобщо. Твоят, и на никой друг тук живот, не ме интересува.
Съединението прави силата!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от ablood »

Коментираш твърде много, като за човек, претендиращ, че не го интересува.

Продължавай да любиш, тачиш и милееш от дистанция и ни остави на мира да сме си обективни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от mama mia »

Покажи ми, моля те, къде коментирам твърде много. Просто ви моля да не навирате в очите ни собствените си животи и комплекси.
Съединението прави силата!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Bistra »

Ми, аз тук само един комплексиран виждам - авторката на темата. Тя се опита да ни убеди, че доходите на българите били продуkт на образованост, като че ли шефа и в склада много го интересува дали е била професорка по всичкознаене в Някъде си-стан. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор