Придружаване на дете!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Bistra »

IRA написа:На изтчния бряг ( за Квебек и Онтарио) искат на влизане, каква е логиката не знам.
Предотвратяване на незаконна имиграция.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от yahoo »

Bistra написа:
IRA написа:На изтчния бряг ( за Квебек и Онтарио) искат на влизане, каква е логиката не знам.
Предотвратяване на незаконна имиграция.
И безотговорност при изнасяне на канадски деца. Не съм чувал някое дете да са го върнали при влизане с редовни документи само заради липсваща или невалидна декларация докато с валиден паспорт за 5г. без съгласието на втория родител детето може безпроблемно да замине за някъде дори без да имат намерение да го върнат за да проверят на влизане имало ли е разрешение от другия родител да напусне Канада. Желязна логика!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Bistra »

Излиза, че неуредени взаимоотношения между двамата партньори не са проблем за граничните власти.
И аз в това намирам някаква логика. Тяхна задача е да следят за незаконен трафик на хора и товари през границата. Ако сигналът е подаден навреме, предполагам проверяват всички, ама иначе...??? Това е държава все пак, не концлагер.
Ира казва издирвали го с Интерпол.
Ами те и без да са минавали границата, в самата Канада може да го издирват, особено ако не иска да бъде откритo. Достатъчно голяма е по територия.
Изборът на партньор е отговорна задача и човек трябва да си претегля рисковете още в началото, правейки го, не да се надява, че някой друг ще се грижи за децата му вместо него самия.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от yahoo »

За мен няма логика. Държавата се меси в семействата достатъчно много дори само по сигнал от съседи. Пропускаш масовия случай на разведени родители и често единия не е родом от Канада и може да изведе детето нерегламентирано там откъдето е дошъл. Чак след сигнал че липсва ще е много по-трудно издирването. Толкова ли е трудно след като и без това се проверяват паспортите на излизане да се провери и за нотариално заверена декларация НА ИЗЛИЗАНЕ, ако детето пътува само с единия родител, а не да се прави понякога на влизане защото тогава наистина няма никакъв смисъл при наличие на редовен паспорт. Няма никаква логика и само подписана декларация. Останах приятно изненадан че поне този път я поискаха на излизане както никога досега.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Bistra »

Ти сам сподели, че са ти провалили пътуването и са те вкарали в допълнителни разходи...Аз пък това не го намирам за нормално, при наличие на двойно гражданство, ама както и да е. 8)
Държавата не се меси в семейни взаимоотношения без причина. Та като казваш "по сигнал на съседи", уточнявай, моля, дали ставa въпрос за теб самия или лелята на вуйната, на моя позната ми казала, че така правят. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от yahoo »

Bistra написа:Ти сам сподели, че са ти провалили пътуването и са те вкарали в допълнителни разходи...Аз пък това не го намирам за нормално, при наличие на двойно гражданство, ама както и да е. 8)
Държавата не се меси в семейни взаимоотношения без причина. Та като казваш "по сигнал на съседи", уточнявай, моля, дали ставa въпрос за теб самия или лелята на вуйната, на моя позната ми казала, че така правят. :lol:
Също споделих, че съм осъзнал че е моя грешката и одобрявам регламентирания по-строг режим за извеждане на дете само от единия родител.

"Без причина" също се изяснява в последствие дали наистина е имало или нямало причина. Полицията пристига почти незабавно за разлика от "при обир" и подобни. Лично съм викал полиция за предишни съседи при съмнение за малтретирано малко дете, което следващата година почина "при инцидент" у тях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Bistra »

Браво! Значи си отговорен гражданин. Аз пък не съм викала на съседите си полиция, нито пък те на мен. Явно живея в спокоен квартал сред кротки хора.
А аз не одобрявам "строгият режим", когато служи за безпричинен тормоз на български граждани върху канадски такива, па макар и родени в България. Защото има една малка подробност...Ти не извеждаш дeтето си на чуждо място, а се опитваш да се прибереш просто в къщи. Поне при мен нещата стоят така. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Придружаване на дете!

Мнение от IRA »

Bistra , теб не те притеснява факта, че утре (образно казано) може някой непознат да изведе детето ти без какъвто и да е проблем от страната?

Предполагам, че ще кажеш ,че имаш прекрасни деца, които не биха тръгнали с непознат и т.н.... но все пак опитай се да се поставиш на мястото на някой друг .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Bistra »

За да тръгнат доброволно с някой непознат, без знанието на родителите си, значи имат основателна причина да не са в къщи. Е, виж тогава съм напълно съгласна, че държавата трябва да се намесва и да спасява такива деца от родителите им. :handshake:
Другото се нарича отвличане и личи от 1000 км. Не забравяй, че граничните служители би трябвало да са психолози...уж, де.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10226
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Павел »

Bistra написа:За да тръгнат доброволно с някой непознат, без знанието на родителите си, значи имат основателна причина да не са в къщи. Е, виж тогава съм напълно съгласна, че държавата трябва да се намесва и да спасява такива деца от родителите им. :handshake:
Другото се нарича отвличане и личи от 1000 км. Не забравяй, че граничните служители би трябвало да са психолози...уж, де.

А ти не забравяй, че на излизане от Северна Америка не минаваш през гранични служители
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от IFF »

Павел написа:
Bistra написа:За да тръгнат доброволно с някой непознат, без знанието на родителите си, значи имат основателна причина да не са в къщи. Е, виж тогава съм напълно съгласна, че държавата трябва да се намесва и да спасява такива деца от родителите им. :handshake:
Другото се нарича отвличане и личи от 1000 км. Не забравяй, че граничните служители би трябвало да са психолози...уж, де.

А ти не забравяй, че на излизане от Северна Америка не минаваш през гранични служители
Как ще го забрави, като не може да го запомни :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Bistra »

Павел написа: А ти не забравяй, че на излизане от Северна Америка не минаваш през гранични служители
Мхм...като пътуваш със самолет ти махат с бели кърпички само служителите на авиокомпанията, която си ощастливил с покупка на билет. :rofl: ....Гръмни се! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10226
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Придружаване на дете!

Мнение от Павел »

Bistra написа:
Павел написа: А ти не забравяй, че на излизане от Северна Америка не минаваш през гранични служители
Мхм...като пътуваш със самолет ти махат с бели кърпички само служителите на авиокомпанията, която си ощастливил с покупка на билет. :rofl: ....Гръмни се! :D
На всички е ясно, че ти падаш по гръб само по време на секс; няма нужда да се правиш на интересна, щото не си. Само човек никога не пътувал извън Канада може да изтърси подобна глупост.
На излизане от САЩ и Канада никога не минаваш през имиграционните!!!
Крайно време е да се примириш с факта, че си силно ограничена и скучаеща, поради което взимаш абсолютно ненужно отношение по всяка тема. Ако ти се гръмнеш, ще олекне на всички нас, не само на сървъра :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Придружаване на дете!

Мнение от IFF »

Павел написа:
Bistra написа:
Павел написа: А ти не забравяй, че на излизане от Северна Америка не минаваш през гранични служители
Мхм...като пътуваш със самолет ти махат с бели кърпички само служителите на авиокомпанията, която си ощастливил с покупка на билет. :rofl: ....Гръмни се! :D
На всички е ясно, че ти падаш по гръб само по време на секс; няма нужда да се правиш на интересна, щото не си. Само човек никога не пътувал извън Канада може да изтърси подобна глупост.
На излизане от САЩ и Канада никога не минаваш през имиграционните!!!
Крайно време е да се примириш с факта, че си силно ограничена и скучаеща, поради което взимаш абсолютно ненужно отношение по всяка тема. Ако ти се гръмнеш, ще олекне на всички нас, не само на сървъра :D
Едно време на КОФИ-то ни разделяха на две групи и ни карахме да спорим по дадена тема, без да имаме право да си избираме позиция, каквото ти се падне. Да се чудиш от къде да си измисляш доводи. Черната Бистра е на същия принцип, като каже някаква глупост, си държи до края. Егати досадата :puke:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Придружаване на дете!

Мнение от ivandaman »

Павел написа:.
На излизане от САЩ и Канада никога не минаваш през имиграционните!!!
A ако излизаш от Канада (Ванкувър) към Южна Америка (например) и минаваш транзитно през щатите???

Щатските имиграционни те захапват още на летището във Ванкувър.. Точно там като нищо може да поискат декларация..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор