Протестите в Квебек

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Протестите в Квебек

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Koko написа:
myhata II написа:Да се отделят ,на кой му пука,за 1 година ще умрат от глад и после ще се молят да се върнат обратно :)
Муха, да взема да те произведа в ранг - Бат Бойко на форума. Като треснеш някое такова изречение и дори намусените емотиконки почват да се смеят, а от друга страна в това което казваш има някаква доза истина все пак - ако Квебек се отдели, икономическите последствия ще бъдат за тяхна сметка.
Аз мисля, че ще са за сметка на "бедните" провинции. Ако Кебек се отдели, следващата е Албърта, не мислите ли ?
Че за какво им е ,какво печелят,а от Квебек никой няма далавера ,прибират си директно таксите в тяхния джоб ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Протестите в Квебек

Мнение от IRA »

Ами те предимно някои колежи стачкуват. Около мен никой не ги поткрепя. В крайна сметка става дума за смешно малко увеличение.
Това за отделянето за глупости дето дори и парти кебекоа престанаха да вярват в него.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Протестите в Квебек

Мнение от Ivan1007 »

grozdan написа:Относно студентските протести - аз ги подкрепям. Не е честно, спрямо сегашните студенти, една система, която не е пипана от 30 години и е трупала дългове, сега за 5 години да дойде на нулата. Отделно, че студентските такси не са най-големия приток на пари към университетите. Има субсидии, има дарения. Що не проследят как унитата харчат пари? Я влезнете в който пожелаете университет - то не са ескалатори, асансьори, климатик, камари чиновници и т.н. Служители с големи бенефити, не знаещи за какво са отговорни. И искат студентите да им плащат всичко това. Е, нема па! Не и не!

!
Мисля, че в написаното от теб има противоречие. Наистина студентските такси са само около 17% от приходите на университетите в Квебек (последния линк в първия постинг по темата) Никой не е имал за цел те да се самоиздържат, но висшето образование не е задължително и не е за всеки.
Аз нямам проблем да плащам за всеобщо задължително средно образование, но висшето е лична инвестиция, която би следвало да се изплати след завършването му на пазара на труда. Повече лични вложения в тази инвестиция я правят по-отговорна и по-полезна за тези, които така или иначе финансират по-голямата част от нея - данъкоплатците.

Системата дето е трупала дългове 30 години все някога трябва да се промени и колкото по-скоро ще е по-добре.
Квебек не е единствената с дългове в Канада, както и Гърция не е единствената в Еврозоната. Те са просто най-фрапиращите случаи. В момента единствената провинция, която няма бюджетен дефицит е Саскетчуан.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Протестите в Квебек

Мнение от mortigur »

pumpy написа:
Koko написа:
myhata II написа:Да се отделят ,на кой му пука,за 1 година ще умрат от глад и после ще се молят да се върнат обратно :)
Муха, да взема да те произведа в ранг - Бат Бойко на форума. Като треснеш някое такова изречение и дори намусените емотиконки почват да се смеят, а от друга страна в това което казваш има някаква доза истина все пак - ако Квебек се отдели, икономическите последствия ще бъдат за тяхна сметка.
Аз мисля, че ще са за сметка на "бедните" провинции. Ако Кебек се отдели, следващата е Албърта, не мислите ли ?
Може и да си прав. Само че защо им е? Те са на ясно че като свърши нефта след 50-60 години пак ще са на дъното. Мисля че би било глупаво(не че е невъзможно) от тяхна страна.
Taxation is theft.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Протестите в Квебек

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Повече от ясно е, че има подставени лица, които подклаждат масите и извършват незаконните прояви.
Това е шаблон, който се изпълнява поне от едно 100г насам, а може и 200, във всякакви революции, стачки, манифестации, протести и всякакви други подобни.
Аз лично изобщо не мога да си преставя, че протестите стигнаха толкова далеч. Наистина обаче, много хора са се вдигнали. Сощи като се прибирах с колата, пак гледам една гигантска върволица, придружена от полицейски коли. Сигурно бяха 300-400 човека и нагоре.
Някои твърдят, че самата стачка е подставена и се ползва с подкрепата на малка част от студентите и изборите за нея са опирочени.
Твърди се, че провокаторите са платени от студентскитте съюзи, от профсъюзите и от Блока и поне на мен това ми изглежда по-логично.
Мен повече ме занимават исканията на протестиращите и доколко са основателни и се ползват с подкрепата на хората неучастващи в протестите.
Сиренето е с пари, образованието също. Остава само да се уточни кой плаща и какво получава. Плащат данъкоплатците, то е ясно..
Какво получават?
Навремето, когато учих икономика, един лектор обясняваше двойната гледна точка с примера за натъпканите автобуси (в България).
Като не си се качил, се блъскаш с всички сили, и 100% си мислиш, че ще има място и за теб, и искаш да те пуснат на всяка цена.
Качиш ли се един път, обаче, и изведнъж започваш искрено да се чудиш "абе тия отвън какво толкова се бутат!? Не виждат ли, че няма място?"
Наблюдавал съм го и при мен. Очевидно е някакъв несъзнателен инстинкт. Всеки гледа да уреди себе си.

Аз лично съм доволен, че завърших при ниски такси. Сега ми е общо взето все тая дали ще ги увеличат или не.
Кой какво губи и печели.
Няма как да знам с точност. Сигурно статистиците знаят.
Аз лично смятам, че е много добра идея да се стимулира висшето образование. Както в сащ бензина е на дотации. Това е началният момент, който завърта колелото на икономиката. Образованите хора после (ако останат в провинцията и страната), плащат десетки хиляди $ данъци, а също и създават работа и "хляб" за по-неграмотните си съграждани.
Разбира се, винаги има злоупотреби. И е трудно да се прецени.
Аз лично познавам хора, ливанци, но с ПР карти (или паспорти). Живеят си в Ливан, и идват тук само на етвиното образование. Бащите им са взели паспорти преди ХХ години, и са се прибрали в Ливан, а децата им идват само да се изучат тук. Съответно плащат такси като за местен, а дори и стипендия взимат, защото мама и татко не пребивават в Канада.
Университетите са доста богати. Нашия е в центъра и методично изкупува цели квартали наоколо. А като изкупи цяла пресечка строи нова голяма сграда. На една от последните нови сгради се оплакваха, че само стъклата стрували няколко милиона. Били с някакви художествени рисунки.
А франкофонските университети, те по правило са още по-богати и с повече субсидии.
Реално, дали ще е 1500 или 3000$ образованието е почти все тая. За 3години следване, това са 1500х6 = 9к.
Студента си ги плаща с данъците 100 пъти.
От друга страна, бълха го ухапала. Изкарват се за 2 месеца, дори и за 1 (ако понатрупаш стаж).
Изобщо, както вече казах, доста съм учуден, че толкова много се реве и се манифестира.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Протестите в Квебек

Мнение от Ivan1007 »

Аве аз съм още по-доволен, щото мойто висше, не ми е струвало и стотинка за такси, че даже и стипендия полчавах по Тошово време.
Ама резултата пт социализЪма е ясен било то Тошов, било то гръцки, било то квебекарски. Тия дето протестират сега са утрешните дето ще плащат с лихвите според мен. Кредитните агенции не прощават - без значение дали е отделен човек или правителство.
Последно промяна от Ivan1007 на Вто Май 22, 2012 8:40 am, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Протестите в Квебек

Мнение от IRA »

Цялата фасада струва няколко милиона, не само стъклата. Такава фасада винаги е скъпа.Не са рисунки т.е стъклата не са рисувани, лепенки са.

Иначе увеличението е от 2,168 на 3,793 ! И няма да стане внезапно,а в рамките на 5 години. Нищо не е .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Протестите в Квебек

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:
Аз мисля, че ще са за сметка на "бедните" провинции. Ако Кебек се отдели, следващата е Албърта, не мислите ли ?
Въпрос за отделяне на Албърта не е поставян сериозно никъде и мисля, че отдавна не се поставя сериозно и в Квебек. Миналата година дефицита им беше около 8 милиарда, и още толкова са получили от изравнителните плащания.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Протестите в Квебек

Мнение от Marto »

Kan_Tangra написа: Както в сащ бензина е на дотации.
Я пак?
:rofl:
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Протестите в Квебек

Мнение от grozdan »

Ivan1007 написа:
grozdan написа:Относно студентските протести - аз ги подкрепям. Не е честно, спрямо сегашните студенти, една система, която не е пипана от 30 години и е трупала дългове, сега за 5 години да дойде на нулата. Отделно, че студентските такси не са най-големия приток на пари към университетите. Има субсидии, има дарения. Що не проследят как унитата харчат пари? Я влезнете в който пожелаете университет - то не са ескалатори, асансьори, климатик, камари чиновници и т.н. Служители с големи бенефити, не знаещи за какво са отговорни. И искат студентите да им плащат всичко това. Е, нема па! Не и не!

!
Мисля, че в написаното от теб има противоречие. Наистина студентските такси са само около 17% от приходите на университетите в Квебек (последния линк в първия постинг по темата) Никой не е имал за цел те да се самоиздържат, но висшето образование не е задължително и не е за всеки.
Аз нямам проблем да плащам за всеобщо задължително средно образование, но висшето е лична инвестиция, която би следвало да се изплати след завършването му на пазара на труда. Повече лични вложения в тази инвестиция я правят по-отговорна и по-полезна за тези, които така или иначе финансират по-голямата част от нея - данъкоплатците.

Системата дето е трупала дългове 30 години все някога трябва да се промени и колкото по-скоро ще е по-добре.
Квебек не е единствената с дългове в Канада, както и Гърция не е единствената в Еврозоната. Те са просто най-фрапиращите случаи. В момента единствената провинция, която няма бюджетен дефицит е Саскетчуан.
Може да помислим и по въпроса със заплатите. Защо в Кебек са по-ниски от Онтарио, БК и Алберта? Сега са ниски заплати, ниски цени за образование. Ако ще вдигат образованието, дали няма да е редно да се увеличат и заплатите?
Отделно на това основния довод е "навсякъде е така". На мен ми звучи "в Африка има глад, дайте тогава и ние да гладуваме". Тъпо е!
Харченето на пари от университетите е проблема, а не таксите.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Протестите в Квебек

Мнение от IRA »

Не са по ниски заплатите. По високи са данъците.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Протестите в Квебек

Мнение от Ivan1007 »

grozdan написа:
Може да помислим и по въпроса със заплатите. Защо в Кебек са по-ниски от Онтарио, БК и Алберта? Сега са ниски заплати, ниски цени за образование. Ако ще вдигат образованието, дали няма да е редно да се увеличат и заплатите?
Отделно на това основния довод е "навсякъде е така". На мен ми звучи "в Африка има глад, дайте тогава и ние да гладуваме". Тъпо е!
Харченето на пари от университетите е проблема, а не таксите.
Аве туй със заплатите трудно се сравнява. Единственото обективно сравнение е на минимални заплати и по тоя показател Албърта е с най-ниска минимална от цяла Канада. Всичко друго е субективна оценка на ябълки с портокали.

Виж медианния доход е най-висок в Албърта от всички останали провинции, но причината за това вероятно е, че хората работят повече и произвеждат повече, което е плод на много фактори.

Ми да се заемат студентските съюзи с харченето на пари от университетите след като там е проблема, вместо да протестират срещу увеличаване на таксите.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Протестите в Квебек

Мнение от IRA »

Средния доход не може да служи за сравнение. Тук бая народ работи на черно.
На мен не ми е ясно от кой се очаква да увеличи заплатите?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Протестите в Квебек

Мнение от myhata II »

[quote="grozdan
Може да помислим и по въпроса със заплатите. Защо в Кебек са по-ниски от Онтарио, БК и Алберта? Сега са ниски заплати, ниски цени за образование. Ако ще вдигат образованието, дали няма да е редно да се увеличат и заплатите?
Отделно на това основния довод е "навсякъде е така". На мен ми звучи "в Африка има глад, дайте тогава и ние да гладуваме". Тъпо е!
Харченето на пари от университетите е проблема, а не таксите.[/quote]

Като си тръгнал да мислиш,що не помисли за наема който плащаш и застраховката за автомобила който караш,щото вие там с един шумаж я карате,ама в другите провинции не стааа ,трябва да се бачка яко ;)
От къде на къде ние ще караме с по високи застраховки и ще плащаме по високи наеми, а де Грози ? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Протестите в Квебек

Мнение от Omega3 »

В момента има на 100 000 души които манифестират в Монреал. Двама от лидерите на студентите ми харесват, но този от КЛАС направо ме плаши с изказванията си. А и Амир Кадир направо е патетичен (ще взима от богатите за да дава на бедните). Извьртял е в изказванията си, все пак депутат е, а насьрчава хората да заобикалят закон. чуда как така го тьрпат още.

Явно и правителството си имат мотиви да не удрят сериозно по индивиди които публично, по телевизията, призовават за обществено неспазване на закон 78. Загубили са си моралната легитимност да управляват, според някои.
Публикувай отговор