Надъхан за Канада!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Kan_Tangra »

ок, спирам да пиша.
Но нещо неправилно си ме разбрал. Нямам никакво намерение да те зареждам с негативни емоции и комплекси за малоценност.
Как може да има комплекси за малоценност, като тепърва не си показал какво можеш.
Точно това ти казвам и аз и останалите. Като емигрираш в Канада, почваш да се доказваш от 0та. Ако ще да си Александър Македонски в България, тук почваш от 0та и тук показваш на какво си способен.
Не виждам нищо негативно или пък комплексарско в това.
Никога не съм ти казвал, че няма да успееш, казвах ти, че само с това образование от бг няма да стане. Пък било то и от военноморското. Точно това ти казаха и всички останали. Казваме едно и също. Ама тяхното мнение го прие, а моето не. Явно ти не търсиш инфомрация, а някакво надъхване тука. Явно ти самия не си увереен и чакаш някой да те увери от форума. Аз нямам вина за което.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от emili_vn »

Kan_Tangra, не разбирам защо му обясняваш на човека какво си искал да кажеш. Ако е искал да те разбере, нямаше да ги има тези постове в твоя чест.
Тук във форума има много хора, които задават въпроси с нагласата да чуят нещо определено. И когато някой реши да ги предпази от заблуди и грешки и им каже нещо различно от това, което искат да чуят, естествено е да бъде нападнат и обвинен в негативизъм, злоба и т.н. (това го казвам от личен опит).
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от emili_vn »

pascualle написа:Като например, дали ми се признава дипломата, стажа и правоспособноста, която имам? Какви сертификати се изискват и само там ли се изкарват? Такива неща, общо взето.
Можеш да почетеш тук: http://www.workingincanada.gc.ca/rappor ... =capitaine"
За всяка една професия можеш да видиш изисквания за образование, сертификати, регулация, перспективи за работа и т.н.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

emili_vn написа:Kan_Tangra, не разбирам защо му обясняваш на човека какво си искал да кажеш. Ако е искал да те разбере, нямаше да ги има тези постове в твоя чест.
Тук във форума има много хора, които задават въпроси с нагласата да чуят нещо определено. И когато някой реши да ги предпази от заблуди и грешки и им каже нещо различно от това, което искат да чуят, естествено е да бъде нападнат и обвинен в негативизъм, злоба и т.н. (това го казвам от личен опит).
Много точно казано! Благодаря, открадна ми думите и ми спести същите! :handshake: И още едно голямо мерси за линкчето ;)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от balbi »

Към pascualle: пич вземи се научи на обноски първо. А ако не искаш - гугъл голям, дири си инфо. На 7 мнения във форумната общност да кажеш с човек над 2500 какво да пише и кога да пише - малко терсеняк. Та мисълта ми е да си мериш приказките - щом си решил да пишеш тук в отворен форум ще си носиш последиците на мненията на хората. Има модератори, които ще кажат на който трябва кога трябва да спре да пише.
На половинката ти дадох инфо. И на теб мога да дам и не само аз... Ама да тръгваш тъй с рогата напред... Добре ти казаха - slow&easy...
И айде не ми казвай и не мен да мълча! ;)
Късмет в начинанието! В Канада хляб има за всички и сте се насочили правилно! Ама 'земи сбери платната малко! ;)

Поздрави!
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от choky »

balbi написа:Към pascualle: пич вземи се научи на обноски първо. А ако не искаш - гугъл голям, дири си инфо. На 7 мнения във форумната общност да кажеш с човек над 2500 какво да пише и кога да пише - малко терсеняк. Та мисълта ми е да си мериш приказките - щом си решил да пишеш тук в отворен форум ще си носиш последиците на мненията на хората. Има модератори, които ще кажат на който трябва кога трябва да спре да пише.
На половинката ти дадох инфо. И на теб мога да дам и не само аз... Ама да тръгваш тъй с рогата напред... Добре ти казаха - slow&easy...
И айде не ми казвай и не мен да мълча! ;)
Късмет в начинанието! В Канада хляб има за всички и сте се насочили правилно! Ама 'земи сбери платната малко! ;)

Поздрави!

:y:
Умея да мълча на седем езика
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

към balbi: Пич, на мен обноски не ми липсват, нито обща инфо. Затова и първото ми мнение тук, беше насочено към хората от сферата на корабоплаването, които са хаберлии, как стоят нещата! Всякаква друга информация, аз продължавам да си набавям от чичо Гугъл ;) И не мога да остана безмълвен, когато някой директно ме напада и ми говори общи приказки. Що се отнася до платната, в момента все още е леко безветрие и за момента стабилен тласък няма, но кливер-шкота винаги го държа натегнат! 8)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от emili_vn »

pascualle, толкова си надъхан, че чак си прегрял. Успокой се малко и не нападай хората тук. Всеки има право на мнение, независимо дали на теб ти харесва или не мнението на определени хора. Нямаш право да казваш кой да пише и кой не в публичен форум. И след като си решил да питаш, по-добре чети внимателно кой какво ти е написал, независимо дали е отговор на конкретния ти въпрос или не. Асимилирай какво ти казват хората и не приемай нещата буквално. А дали ще се намери някой да ти отговори конкретно, не мога да кажа. А и в крайна сметка никой не е длъжен на никой. Чичко Гугъл също може да ти даде отговор на въпроса, но ти питаш тук и чакаш конкретен отговор. Така че според мен не го ползваш целесъобразно. Пратих ти линк на Националната класификация на професиите. Спри да се заяждаш с хората и се заеми сериозно с разучаване на изискванията за твоята професия. В класификатора ще намериш кои организации регулират тази професия и ако имаш въпроси, можеш да се обърнеш директно към тях с конкретните си въпроси като им напишеш един мейл. Те хората ще ти отговорят какви са стъпките и на какви условия трябва да отговаряш, за да практикуваш професията си в Канада. А по-точна информация няма да получиш тук.
И още нещо - там, накъдето си тръгнал, мнението на другите се уважава и ако не можеш да обориш дадена позиция, по-добре замълчи, отколкото да нападаш и да се оправдаваш.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от balbi »

pascualle написа:към balbi: Пич, на мен обноски не ми липсват, нито обща инфо.
За съжаление не си пролича.
Конкретно в тази тема съм 256% сигурен, че дори и някой да има информация по начина , по който си подходил ще ти я спестят.
А повярвай предъвканата информация струва много. Независимо от източника!
Както рекох и преди - попътен вятър и...късмет! ;)
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

balbi написа: За съжаление не си пролича.
Конкретно в тази тема съм 256% сигурен, че дори и някой да има информация по начина , по който си подходил ще ти я спестят.
Както рекох и преди - попътен вятър и...късмет! ;)
Остани си със здраве и всичко хубаво! Свободата на словото е велико нещо! :y:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от balbi »

Какво разправяш ;)
GZgidnick
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 8:43 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от GZgidnick »

Kan_Tangra написа:ок, спирам да пиша.
Но нещо неправилно си ме разбрал. Нямам никакво намерение да те зареждам с негативни емоции и комплекси за малоценност.
Как може да има комплекси за малоценност, като тепърва не си показал какво можеш.
Точно това ти казвам и аз и останалите. Като емигрираш в Канада, почваш да се доказваш от 0та. Ако ще да си Александър Македонски в България, тук почваш от 0та и тук показваш на какво си способен.
Не виждам нищо негативно или пък комплексарско в това.
Никога не съм ти казвал, че няма да успееш, казвах ти, че само с това образование от бг няма да стане. Пък било то и от военноморското. Точно това ти казаха и всички останали. Казваме едно и също. Ама тяхното мнение го прие, а моето не. Явно ти не търсиш инфомрация, а някакво надъхване тука. Явно ти самия не си увереен и чакаш някой да те увери от форума. Аз нямам вина за което.
хехххехе, яко яко :))))) а какво ще прави Александар Македонски в България и аз не знам.... ама ете и аз правя нещо в България макар че македонски :)))) абе винаги има какво да се прави в България :)))))) яко яко..... :)))) а в интерес на истината не знам как попаднах на тази тема а още повече на този коменатар.... но... Карма-Кома :)))
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Kan_Tangra »

Някой да е казвал, че няма какво да се прави в България?
Нещо се напълни с хора, които или не мислят, или не четат, или и двете.
Чете се бавно, особено когато се мисли бавно.

Виж каква карма ти се падна, да те светна по този въпрос. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от ZanzibarHero »

balbi написа:Към pascualle: ... гугъл голям, дири си инфо.
Тъй както в Google пишат всякакви хора написаното е винаги нещо между "пълни глупости и горе-долу става". Умните неща са малко и се намират трудно, както са и малко готовите рецепти, как да постъпи Pascualle и какво го чака след една-две години ...

Едно лично мнение: Най-добре е да се кандидатства за имиграция в Канада, когато си на върха на кариерата си в България.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Bistra »

ZanzibarHero написа: Едно лично мнение: Най-добре е да се кандидатства за имиграция в Канада, когато си на върха на кариерата си в България.
С две ръце подкрепям! :y: :y: Ние точно така направихме.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор