Мнозинство за консерваторите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от Bistra »

miteto написа:Bistra, цялото ти изказване звучи доста нехуманно ;( "Маймуните" нямат вина, че са се родили там, ама дебелите английски лордове и тънките френски гейове-аристократи, които са изсмукали стотици милиарди от този континент - те вече имат голяма "заслуга". Аз просто не искам да се плаща данък-вина в случаи, където канадското общество няма и никога не е имало вина.
Мите, и Япония е била навремето английска колония, ама има разлика нали?
P.S.Давам пример с друга раса за да не ме обявите за расистка. ;)
miteto написа:Кво излезе - ако няма финансиране за няколко изперкали лезбийки в Канада и африканците вече се размножиха и заляха света - айде бе
:y: :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

Япония никога не е била английска колония. Може би имаш предвид Австралия? Има голяма разлика между експлоатирана колония и територии като Канада и Австралия.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от Marto »

anxeli написа:
miteto написа: ... минимално или никакво финансиране на феминстки ...
Не е смешно никак че ги слагаш в този кюп, защото не е маловажно като мравоядите. Това значи никакво финансиране за семейно планиране и декриминализиране на абортите, в Канада кой знае какво значение няма, колкото повече цигани - толкова по-добре, но Африка също е оставена на самотек години наред заради църковното лоби. Не са виновни африканците, а квакерите в правителствата на Г8. Всичко друго добре, но тази тема ме вбесява, хич не е умна тази политика :@ .
При нас избрахме консервативно провинциално правителство наскоро и едно от първите неща беше да спрат финансирането на някакъв си каунсъл по въпросите на уимините, чиято единствена цел беше харченето на пари за дивотии и популяризирането на идиотски идеи като "pay equity" и пр.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от anxeli »

Мите, знаех си че бъркаш феминистките с лесбийките :rofl:, мислех само това да те поправя в началото, а то виж колко локум се разтегна за едното нищо. Сори :P !
Marto, правилно! Пей екуитито не се постига с популяризиране. За съжаление хубави идеи се разсипват не без помощта на самите жени. Се ла ви ;).
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

anxeli написа:Мите, знаех си че бъркаш феминистките с лесбийките :rofl:, мислех само това да те поправя в началото, а то виж колко локум се разтегна за едното нищо. Сори :P !
Marto, правилно! Пей екуитито не се постига с популяризиране. За съжаление хубави идеи се разсипват не без помощта на самите жени. Се ла ви ;).
Ами какво да ги бъркам, поне 1/3 ако не и повече от феминацистките са си точно лезбийки (явни или скрити). Сега да не ми кажеш че във феминистките организации всички са 100% хетеро. Лезбийките не членуват във феминистки организации, може би участват в такива като "D.A.D.S. CANADA" и "F.A.R.E. (Fathers After Rights Equalization)" :rofl: Пък и не разбрах за какво е нужно да се борим за "декриминализиране на аборта", който си е абсолютно безплатен и не-криминален, това е сигурно пак защото бъркам лезбийките и феминистките :?:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от anxeli »

Не знам нищо за тях, но ти знаеш още по-малко, стига си гугълвал :P !
В Торонто иам само 2-3 клиники, в които не искат направление от семейния доктор, разрешение от родителите до 18 г. и какво ли не, досети се сам колко е лесно и достъпно това за жената или дъщерята на някой с чалмичка ?
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

Естествено че ги гугълнах, просто за да дам пример.
Не знам колко е лесно за дъщерите на тези с чалмичка, но това което описваш не ми звучи като "аборта е криминално деяние". Не ми е ясно с какво "декриминализирането" (каквото и да значи това) ще помогне на жената на "някой с чалмичка"? Ако може да отиде на операция без "господаря" да я надуши, значи ще може да иде да си вземе направление преди това, също без да я усетят. Същото важи за дъщерята. Нещо се ловиш за сламки ми се струва...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от anxeli »

Ставаше дума за Африка, там е нелегално. Тук е легално, но трудно достъпно :!:.
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

Т.е. ако даваме купища пари на неправителствена феминистка организация в Канада, тя ще промени законите на някоя дива диктатура в Африка. Ок, така трябваше да кажеш, за какво се хабим да разпъваме локуми тука :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от Bistra »

miteto написа:Япония никога не е била английска колония. Може би имаш предвид Австралия? Има голяма разлика между експлоатирана колония и територии като Канада и Австралия.
Въх, излови ме! ;)
Добре де, като си казал Австралия така да бъде. Само, че там е било каторга, докато в Африка и до ден днешен има държави с богати диамантени залежи.
Отдавна няма колонии, а сегашните им управници как ги експлоатират?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от anxeli »

Не ставаше дума да дават пари на феминистките, а да ги послушат само за това и да станат малко феминисти и те :P, като обвържат помощите, дето потъват и без това в джобовете на тамошни бюрократи, с промени в законите за правата на жените. Говорим за основни права, не за пари :!:.
Циганите - на Сатурн !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от becks »

miteto написа:Т.е. ако даваме купища пари на неправителствена феминистка организация в Канада, тя ще промени законите на някоя дива диктатура в Африка. Ок, така трябваше да кажеш, за какво се хабим да разпъваме локуми тука :)
Нещо май се бъркаш. В последните няколко години тези, които раздаваха и харчеха пари на поразия бяха точно консерваторите:

- поне 75 МИЛИАРДА се наляха в банките. За това в пресата не се писа нищо, ама абсолютно н-и-щ-о. Ето ти малко от блога на един сравнително известен финансов анализартор: Canadian bank bailout total touches $186 billion : http://www.wellingtonfund.com/blog/2010 ... z1LJnC9n1s"


- изключително ненужно похарчени над 1 милиард за среша на Г20 в най-гъстонаселиния град на Канада

- Забравих колко милиарда се дадоха за самолети.

На фона на това, парите дадени на някоя фондацийка на лезбийки (ако това изобщо е в пълномощията на федералното правителство), е капка в морето :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от Bistra »

Това за банките въобще не го разбрах. :?:
Какво лошо има да наливаш средства в банковата си система, в условия на всеобща икономическа криза.
По-добре ли би било да има фалити на банки и множество хора загубили спестяванията си? Не беше ли това една от причините, а именно непокътнатата банкова система, да донесе сегашният мажоритарен вот на консерваторите? :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

becks написа:Нещо май се бъркаш. В последните няколко години тези, които раздаваха и харчеха пари на поразия бяха точно консерваторите
Нещо май ти се бъркаш. Като удари кризата 2008, Иги и Джаки почнаха да пищят на умряло, че Хапър не харчи достатъчно, за да стимулира икономиката и трябва да харчи повече. Иначе - избори. Ако консерваторите не бяха харчили толкова, щеше да има крясъци до небето от опозицията и избори щеше да има много по-рано.

Подпирането на банките помогна да не се случи това дето стана в САЩ, Англия и още други страни и ако забелязваш нито либералите, нито НДП цитираха въпросния "бейлаут" като неправилен в предизборните дискусии, защото знаят много добре че беше необходимо.

За похарчения милиард вече ти казах, искай си го от Макгинти чието правителство разпредели 1 милиард за eHealth в джобовете на приятели "контрактори". Нищо ново за либералите, които имат опит в източването на кинти http://en.wikipedia.org/wiki/Sponsorship_scandal" или за опериране в мътни води когато им изнася на джоба (корабчетата на Пол Мартин).

Последно, не знам дали да ти изказвам съболезнования за ритника, който получихте в Онтарио (либерал) или поздравления за прегръдката, която получихте в Квебек (NDP комсомолец) :P

П.С. За да разсеем либералната пропаганда, че пресата не е писала "абсолютно н-и-щ-о" за въпросните 75 милиарда, ето 2 линка пък хората да преценяват:
http://www.cbc.ca/news/business/story/2 ... loans.html"
http://www.thestar.com/Business/article/537242"
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от becks »

да бе, разбрахме - щом се харчат милиарди долари на данъкоплатците от консерваторите, това е спасяване на икономиката. Ако се харчат от други партии, това е социализъм :)

За изтребителите за 16 милиарда нищо не каза:
http://www.theglobeandmail.com/news/pol ... le1642399/"
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Публикувай отговор