За какво дойдохме в Канада.....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от MrGeek »

Fireman написа:Не й дреме на Канада иначе за новите,можещите....
Сигурно, но в случая ключа за бараката е кой определя дали можещия е наистина можещ. Ако въпросния се е самоопределил за такъв според собствените му критерии се получава точно като в приказката за кривата ракетата и космоса. :lol:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Гейтс ,Пожарната е поне откровен и му свалям шапка ,не виждам какво смешно има тука ? :twisted:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

Най-лошото е,че и тя е на моето мнение.
Да,арабите....да,днес един от работещите с мен е арабин...
Да,те метат на места,улици или сгради и как само метат,като че едвам дишат.
Но видиш ли ,всичките тези хора са гонени в тяхната държава,а ние нали сме бели хора и нека не се оплакваме.
За съжаление,днес за първи път се чувствах горд ,че съм Българин.
С извинение към Линко (той знае защо),но ние(не малко) превъзхождаме индийците,китайците,арабите,пакистанците и така нататък,да превъзхождаме ги,но ....

Army,ти си наред.....
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

MrGeek,щом казваш,няма да споря.
Това са си мой мисли,изразени на глас и не искам никой да се чувства задължен за каквото и да е
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Жени »

Fireman, в темата ти По пътя към вечността, споделих, че аз първо имах НЕрозов период за около 3-4 месеца, след който започнах да свиквам! :wink:

Иска ми се с най-добри чувства да ти кажа Добре Дошъл на канадска земя и да ти пожелая да имаш търпение! Нещата наистина се подреждат след няколко месеца! И бирата става достъпна! :beer:
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

Жени :beer: и сега е достъпна,но не за нея дойдохме.
Жалко е когато има програма за емиграция,в която много образовани хора ( няма да включа себе си тъй като съм просто със средно образование (специално обаче,мъкар така и не съм разбрал какво му е специалното :lol: ) ),та жалко е когато тези образовани хора пристигнат в Канада и се окаже,че ..............а може би има и друга Канада и самолета е сгрешил при презимяването.
Тъй като сега съм в Канада ,извинявам се на самолета ,че го обидих.....виновни са чисто емиграционните,тези кото са пуснали тази програма и печелят,печелят с тях и самолетните компаний.
Печелят всички...
Губят САМО нашите мечти.
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от iskra »

Fireman написа:Най-лошото е,че и тя е на моето мнение.
Да,арабите....да,днес един от работещите с мен е арабин...
Да,те метат на места,улици или сгради и как само метат,като че едвам дишат.
Но видиш ли ,всичките тези хора са гонени в тяхната държава,а ние нали сме бели хора и нека не се оплакваме.
За съжаление,днес за първи път се чувствах горд ,че съм Българин.
С извинение към Линко (той знае защо),но ние(не малко) превъзхождаме индийците,китайците,арабите,пакистанците и така нататък,да превъзхождаме ги,но ....

Army,ти си наред.....
Мисля че трябва малко да си смениш възвишеното мнение за това че превъзхождаме всички едва ли не и канадците, повярвай ми по-лесно се живее.

Пък и с какво ги прежъзхождаме?
ЗНАЙ ЕДНО за канадеца между тебе и всички които си изброил няма никаква разлика. Понеже те си знаят че тука не кой знае какво добро място за живеене и за качество на живот, нормално е да си мислят че сме умирали от глад в нашите държави.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от MrGeek »

Fireman написа:С извинение към Линко (той знае защо),но ние(не малко) превъзхождаме индийците,китайците,арабите,пакистанците и така нататък
Ако това наистина го мислиш, най-добре стягай веднага куфарите и бегом обратно на самолета колкото се може по-бързо. Така ще си спестиш цял тон излишни мъки, вервай ми.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Жени »

Fireman написа:.....но ние(не малко) превъзхождаме индийците,китайците,арабите,пакистанците и така нататък,да превъзхождаме ги,но ......
Ако ми позволиш един съвет! :wink:

Никой не може да ти наложи какво да мислиш или дали да го изразяваш, но според мен, за да улесни собствената си адаптация, новият имигрант е нужно да избягва изречения от рода на цитираното! :wink:

Пътят към вечността, ако мога така да се изразя, минава през промяна на мисленето и нагласите, които си носим в зестра от БГ!

Тук никой никого не превъзхожда! Тук трябва да се демонстрира огромна доза толерантност към другавостта! :wink:

П.П. Искра ме е изпреварила! :beer:
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

Приемам казаното до тук.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Говорите така защото не сте си имали работа с мингияни,Пожарната ги видя на мивката,Пожарна номера майна не е дали си българин ,а че работата е измикярска,измикярска работа я работят измикяри,стисни сега зъбки изкарай си книжката и се средоточете да намерите гот работа на Танчето !! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от filipne »

Fireman написа:Не смятам да се оплаквам за нещо,обикновенно се боря.
Но Прозрях истината за Канада,и не по повод автомивката...
Не съм човек с големи очаквания,но истината е друга - тук.
На Канада не й трябват хора за нещо ,освен да им се върши черната работа.И не защото Канада е ама МНОГО демократична,а защото повече от всички -китайците,мексиканците,индийците,пакистанците и прочее Й вършат черната работа.
Не й дреме на Канада иначе за новите,можещите....
Но какво има назад зад нас,освен близките.........няма друго,другото отдавна го няма.
Виждам, че си разбрал до някъде какъв е отговора на култовия въпрос - "Ами защо не се върнете в БГ щом е така ?"

Този отговор се разбира само не място.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от filipne »

MrGeek написа:
Fireman написа:С извинение към Линко (той знае защо),но ние(не малко) превъзхождаме индийците,китайците,арабите,пакистанците и така нататък
Ако това наистина го мислиш, най-добре стягай веднага куфарите и бегом обратно на самолета колкото се може по-бързо. Така ще си спестиш цял тон излишни мъки, вервай ми.
Ти сега искаш да сломиш духа на другарчето ли ? Песимист до писиняване си ти :D (Оригинална идея ablood)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от optics »

iskra написа:...нормално е да си мислят че сме умирали от глад в нашите държави.
Е не чак умирали. В Лукановата зима изкарахме на пържени картофи с мас. Олиото беше лукс.
:shock:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от filipne »

Linko написа:И очакваш някой от навалицата да ти каже ли? :)
Каква стана тя бе Линко? Оказа се че Драго споделя тук, а не само с тесния кръг "съмишленици".

Драго, прави ти чест, че споделяш.

Не се засягай но беше тръгнал с много голяма засилка и с много голями очаквания.
Както виждаш реалността е доста различна от празните хвалебствия на "позитивистите" а и неприязънта към България не помага много.
Публикувай отговор