Кои са агресивните шофьори по канадските пътища

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ivet написа:Хич не съм ядосана даже. Просто ми е интересно как като те засече някой с евтина кола той е "злобен" или "мръсен емигрант", а като е някой със спортна кола, който е решил да се "изреже", то си е в реда на нещата. Е те туй ако не е мъжко лицемерие. :lol: Идеятя не е за глобите, а за жертвите на транспортните произшествия, които са доста често фатални, жертви стават абсолютно невинни. :twisted: Тоест, неспазвайки пътните закони ставаш потенциален убиец на пътя. Та тъй.... :o
Злобата се изразява в това да отрежеш пътя на някой, който се оитва да се включи в движениети. Създаваш предпоставка за катастрофа, без да правиш нарушение.
Тези които карат с 200 съм ги виждал само на полупразна магистрала. Много пъти съм карал с 200 в Германия и България. Ако колата е голяма, ниска и скъпа, със скъпи гуми и предпазлив шофьор, е по-безопасна от средностатистическа лелка с SUV, караща с 50.
Като младеж на 2 пъти съм вдигал 160 а ладата си (1500S). По-късно осъзнах, какъв идиотизъм е това.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

Доколкото стана ясно от написано от теб преди ти също караш евтина стара кола - в коя група се слагаш ??? На "злобните" и "бедни" емигранти ли ???
Всякакви шофиори са ми правили мизерки -и "камионджии" с пикапи, и арабки с ванове, и парвенюта с мерцедеси от H.Gregoire ;), и пицарки са ме засичали- щото не им пука за таратайките.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

pamelaa написа:Доколкото стана ясно от написано от теб преди ти също караш евтина стара кола - в коя група се слагаш ??? На "злобните" и "бедни" емигранти ли ???
Не всеки който кара стара кола е злобен.
Не всеки емигрант е беден.
Не всеки който е беден е емигрант.
Не всяка нова кола е спортна.

До сега се въздържах да отбележа една изключително рискова шофьорска група - жените. Има и изключения, разбира се, но възмножностите им за пространствено ориентиране и чувството за трафик обикновенно е на доста по-различно ниво. Е, други неща пък правят по-добре от нас.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

ablood написа: До сега се въздържах да отбележа една изключително рискова шофьорска група - жените. Има и изключения, разбира се, но възмножностите им за пространствено ориентиране и чувството за трафик обикновенно е на доста по-различно ниво. Е, други неща пък правят по-добре от нас.
Те това беше върха направо! :rotfl: Приказки от селски вечеринки. Сори, пич, ама е статистически доказано, че жените карат много по-отговорно и внимателно и правят тежки катастрофи в пъти по-рядко от мъжете-шофьори. Дъ зЕмеш дЪ сЪ извиниш! :lol: :wink:
Let it go...
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Ivet написа:
ablood написа: До сега се въздържах да отбележа една изключително рискова шофьорска група - жените. Има и изключения, разбира се, но възмножностите им за пространствено ориентиране и чувството за трафик обикновенно е на доста по-различно ниво. Е, други неща пък правят по-добре от нас.
Те това беше върха направо! :rotfl: Приказки от селски вечеринки. Сори, пич, ама е статистически доказано, че жените карат много по-отговорно и внимателно и правят тежки катастрофи в пъти по-рядко от мъжете-шофьори. Дъ зЕмеш дЪ сЪ извиниш! :lol: :wink:
:shock: Да се извини на жените???Ти да не си луда :wink: Не случайно си е избрал чугунена глава за аватар.Сигурно му помага в шофирането :lol:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Добре де! :lol:
Аз като си карам по магистралата и гледам пред един виадукт пише
Макс 70 км/ч
Отпускам газта и като виждам ,че изоставам от потока пак си влизам в крак, щото е най-опасно да си различен.
:lol:
Туй още от малък си го знам:
Където народът – там и ние !
:lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ivet написа: жените карат много по-отговорно и внимателно и правят тежки катастрофи в пъти по-рядко от мъжете-шофьори
Много се извинявам на жените шофьори. Вие жените сте чудесни същества и много ви харесвам. Колкото и да мачкате колите, никога няма да сме против участието ви в движението. Но поне ни оставете свободата да се шегуваме с това ваше неумение.

Women drive only 30% of miles driven but are in 37% of the fatal accidents
Women pilots have a crash rate four times higher than men pilots.
Women truckers have a crash rate six times higher than men truckers.
NHTSA data suggests that women drivers are only 70% more likely than men drivers to have a fatal accident.

Изображение

Ето няколко очарователни примера:

http://www.funtoosh.com/dj.php?details= ... 0.25~voted
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Агресивни са младежите на 18-22 години, но независимо от възрастта най-кофти карат хората с по-старите коли.
Аз лично като видя някой с Фолксваген и карам в пъти по-внимателно. И има защо - те са най-зле , според мен.
А младеж на 18, със стар фолксваген вече си е е...ло майката. Тогава направо отбивам.
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Я си кажете, ще ви направи ли ей такава мощ в ръцете по-агресивен (агресивна)?
http://lancerevolution.ca/en/photos/

http://lancerevolution.ca/en/features-specs/

Да започнете да издухвате по пътищата всеки "таралясник" и "пицарник" или пуритански Додж-Караван, който застигнете? Имате ли бензин в кръвта? :D Та нали битието определяло съзнението?

Аз лично не бих се сдържал на моменти от такава съблазън....
Embrace your climate change!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

ablood написа:
Ivet написа:Хич не съм ядосана даже. Просто ми е интересно как като те засече някой с евтина кола той е "злобен" или "мръсен емигрант", а като е някой със спортна кола, който е решил да се "изреже", то си е в реда на нещата. Е те туй ако не е мъжко лицемерие. :lol: Идеятя не е за глобите, а за жертвите на транспортните произшествия, които са доста често фатални, жертви стават абсолютно невинни. :twisted: Тоест, неспазвайки пътните закони ставаш потенциален убиец на пътя. Та тъй.... :o
Злобата се изразява в това да отрежеш пътя на някой, който се оитва да се включи в движениети. Създаваш предпоставка за катастрофа, без да правиш нарушение.
Тези които карат с 200 съм ги виждал само на полупразна магистрала. Много пъти съм карал с 200 в Германия и България. Ако колата е голяма, ниска и скъпа, със скъпи гуми и предпазлив шофьор, е по-безопасна от средностатистическа лелка с SUV, караща с 50.
Като младеж на 2 пъти съм вдигал 160 а ладата си (1500S). По-късно осъзнах, какъв идиотизъм е това.
със същата лада карах със 130 до морето едно време - наистина при самата мисъл сега ме побиват тръпки
точно така мисля по въпроса:)
aseto

Мнение от aseto »

Никога не давам път на агресивен шофьор в Канада. В България за съжаление го правя, но в Канада -не. Винаги ще отстъпя на млад шофьор или на такъв с чужда регистрация или с извънгабаритно превозно средство, но на нахален тарикат никога, ще предпочета да се ударим, отколкото да отстъпя. В България карам много защитно, когато возя хора, отстъпвам на всеки кретен. Никъде не съм виждал толкова неграмотни и агресивни шофьори, както в България. Дори в Африка шофьорите имаха повече здрав разум в главата си.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

troll написа:Добре де! :lol:
Аз като си карам по магистралата и гледам пред един виадукт пише
Макс 70 км/ч
Отпускам газта и като виждам ,че изоставам от потока пак си влизам в крак, щото е най-опасно да си различен.
:lol:
Туй още от малък си го знам:
Където народът – там и ние !
:lol:
и кьде е тая магистрала кьдето скороста е 70км/ч ,на хаиуеи ограничението е 100км/ч ,а че се кара с скороста на трафика си прав
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

mama_kenga написа:Агресивни са младежите на 18-22 години, но независимо от възрастта най-кофти карат хората с по-старите коли.
Аз лично като видя някой с Фолксваген и карам в пъти по-внимателно. И има защо - те са най-зле , според мен.
А младеж на 18, със стар фолксваген вече си е е...ло майката. Тогава направо отбивам.
затова застраховките до 25 години са 7-800$.не виждам врьзката между начина на шофиране и вьзраста на колата .свободни сьчинения
THE LAST LINE OF DEFENSE
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

аз съм за друга категория :lol:
новопристигнали българи със самочувствие - завой наляво от лента за направо само защото в лентата за завой има ЦЕЛИ 3 коли
и ние сме толкова важни, че не можем да ги изчакаме :shock:
П.С. да уточня, действието беше извършено без мигач .
та така ..
П.С 2 - за аблъд - майна, леко си в крачка - кофти е да оценяваш хората по полови признаци :lol: това, че твоята жена е лош водач
го разбрахме всички, но недей моля да обобщаваш ... 8) :lol:
пак сме тук :-)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

ilka, сигурен съм, че можеш да изброиш множество действия в които си по-добра от половинката си. И това са неща дължащи се на женската ти чувствителност умения и т. н.
По същия начин има множество неща удаващи се в по-голяма степен на мъжете. Не напразно някои професии завинаги ще си останат мъжки.

Просто идваме от различни планети, различаваме се, допълваме се, пасваме си. Благодарение на това е оцеляло човечеството, в това число и krimon, bateto, MrGeek и т. н.

Признавам, че мъжете имаме лошата черта да се състезаваме. Това е в кръвта! От незапомнени времена мъжът е бил ловеца в семейството. За да го изхрани той се е съревновавал с хищниците, дивеча, чуждите племена и своите съплеменници. Слабите не са оцеляли.

Не твърдя, че жените не могат да карат. Просто лошите шофьори са доста по-срещани сред жените, отколкото сред мъжете.

Нито блондинките са тъпи. Просто сред жените склонни да се изрусяват има повече тъповати същества.
Публикувай отговор