Защо са вредни неорганичните храни

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

напоследък с наслада чета един етикет върху разфасовки със свинско месо, на който пише, че животното не е хранено с антибиотик :D мамата си трака ... :shock:

а виждали ли сте тези пилета, които са ги хранили с истински зърна :lol:

ами другите, които са се разхождали на свобода, а не са били с вързани крила и крака в клетките, където ги боЦкат с антибиотиЦи и господ знаи какво :roll:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

аз пък кат се разболея търся такива, дет са ги ранили с антибиотик, че в аптеката ми искат рецепта инък
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

става, само да не си алергичен към антибиотик :P
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа:напоследък с наслада чета един етикет върху разфасовки със свинско месо, на който пише, че животното не е хранено с антибиотик ...
a az се чудех що процента на инфекциозно болните е толкоз нисък тука :lol: :lol: :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз много не ги разбирам тия работи,обаче нали съм в бизнеса знам в Мтл десетки складове от които всички производители и преработватели на храни от различните браншове -месо,птиче,млеко,консерво и каквото се сетите яко пазаруват едни 50 кг. торби пълни с нещо си дето го мешат в производството си.сега някой ,ако се сеща какво е това нещо в тия 50 кг торби нека каже ,обаче всеки случай не е цемент. :D
абе друго си е селска печена кокошка зашита с 20 кюфтета в търбуха :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ми прочети бе бате и после кажи и на нас. Или са стрити кокали, нокти и перушина :mrgreen:, или пеницилин, да ни дойде акъла :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:Ми прочети бе бате и после кажи и на нас. Или са стрити кокали, нокти и перушина :mrgreen:, ...
obiкновено от това стават прекрасни вкусни кренвирши :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

kralimarko написа: и имайте в пред вид че китайците все още не знаят че ориза е само за гарнитура а не основно ястие ,представете си само ако разберат ....... :D
ама някои други вече са се усетили

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=458619

ЕК наложи тестове за ГМО на китайския ориз :lol:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

bateto написа:аз много не ги разбирам тия работи,обаче нали съм в бизнеса знам в Мтл десетки складове от които всички производители и преработватели на храни от различните браншове -месо,птиче,млеко,консерво и каквото се сетите яко пазаруват едни 50 кг. торби пълни с нещо си дето го мешат в производството си.сега някой ,ако се сеща какво е това нещо в тия 50 кг торби нека каже ,обаче всеки случай не е цемент. :D
абе друго си е селска печена кокошка зашита с 20 кюфтета в търбуха :lol:
мога ти кажа в бг-то кво са - картофено брашно + една мноо силна подправка, която мирише на месо в малкo количество, инъче не се трае
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

е, че кво му е лошото на картофа ?
:roll:
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Мнение от eva-vet-eva »

Нас ни учат,че антибиотиците при пилетат в Ка са забранени
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

учат, учат, ама ти четеш ли какво пише на опаковката на пилетата ... особено тези, които са на промоция по 0,99 либрата .... бляк :x

има едно предаване J.E. - всеки петък е по ТеКюЕс между 7 и 8 вечерта. Там показваха пилета в клетки, овързани крила, крака, с инсталирана система за хранене в устата. От епруветката до пазара - 3 седмици :shock: Това вече го забранили - не било "птичелюбиво". Сега вече нямало цели пилета, за да не страдат :lol: , правят само кълки и гърдички :lol: :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

eva-vet-eva написа:Нас ни учат,че антибиотиците при пилетат в Ка са забранени
Може, и аз четох за млякото пък в Канада и САЩ, много стиктно се проверява за следи от антибиотици и фермата може да я изключат като доставчик. А и една крава с мастит опре ли до антибиотици те я махат, не е рентабилна :cry:. За растежния хормон какво да кажем обаче, защо китайците второ поколение стават по метър и осемдесет :)?
А какво става когато едно пиле се храни с боклук, анимал байпродъктс, от умрели и евентуално поемали антибиотици други животни :? ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

optics написа:е, че кво му е лошото на картофа ?
:roll:
ми няма нищо лошо, на вкус е малко кофти, но инъче е диетично

аз що кренвирш за 2.20 килото съм продал - любимия ми блъф беше:
"ето опитайте" вадя един кренвирш и мощно отхапвам " мммм " подавайки останалото на управителя или шефа на щанда или който там решава за покупката.
те естествено отказват да кусат ама купуват после аз незабелязано си изплювам тва дето съм го отхапал
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа: От епруветката до пазара - 3 седмици :shock:
eгаси ускорения метаболизъм
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор