Acanac.ca

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

A има ли някой, който да е заявил и двете неща от Acanac - и телефон и ADSL достъп? Като при това не е имал нищо преди това.
Аз съм в такава ситуация в момента и ми е чудно дали ще стане работата. Първо попълних и изпратих заявката за Residential Phone, а след като получих номера на електронната си поща, попълних и заявка за Residential High Speed ADSL. Естествено всичко това ставаше от чужд компютър и интернет-достъп. Получих си вече модема и го инсталирах, ама ми се струва, че няма да дочакам включването защото едва ли някога ще дойде какъвто и да е сигнал по телефонната линия.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

az ползвам услугите на аканака.
знаи при мен първо дойде модема за нета и той си тръгна и го ползвах 2 седмици, а после модема дойде за телефона.
тъй като не разбирам много, пробвах да включа само модема към входа в стената и не стана. нема суигнал
обаче като включих модема на телефона към модема за нета, текна телефона веднага.
много съм доволен. за всяко пропуснато гласово съобщение ми пращат е-мейл с мп3 запис.
скоостта е добра на нета, телефона го бива. за толкоз пари е добре.

междудругото от Бел дойде едно момче, нещо блея на френски насреща, ама нищо не разбрах. дзъка с една слушалка в дупката на стената, вика ок... и си тръгна.
туй е.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

nikito написа:...междудругото от Бел дойде едно момче, нещо блея на френски насреща, ама нищо не разбрах. дзъка с една слушалка в дупката на стената, вика ок... и си тръгна.
туй е.
Ей нещо такова се надявах да чуя. :) Благодаря, nikito!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Нормално е да се пъха в модема, това е VOIP телефония...Ники, нещо на Бел плащаш ли в момента?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Здравейте,

и ние бихме искали да се включим по-нататък към въпросния доставчик ACANAC (чакаме само да ни изтече едногодишния договор със сегашния ни интернет-доставчик). Въпросът ми е - имате ли представа дали VOIP телефонен апарат от Европа ще работи тук?
Имам такъв апарат в БГ, защото последната година там ползвах VOIP телефония и там ми казаха, че въпросния телефон може да се ползва по целия свят (eстествено с адаптор) - имате ли представа дали това е вярно?

Благодаря ви предварително! :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Linko написа:A има ли някой, който да е заявил и двете неща от Acanac - и телефон и ADSL достъп? Като при това не е имал нищо преди това.
Аз съм в такава ситуация в момента и ми е чудно дали ще стане работата. Първо попълних и изпратих заявката за Residential Phone, а след като получих номера на електронната си поща, попълних и заявка за Residential High Speed ADSL. Естествено всичко това ставаше от чужд компютър и интернет-достъп. Получих си вече модема и го инсталирах, ама ми се струва, че няма да дочакам включването защото едва ли някога ще дойде какъвто и да е сигнал по телефонната линия.
Трябва да заплатиш още по 8$ на месец за Dry-Loop customer 96$ годишно и да им се обадиш по телефона за се разберете кога да ти изпратят техник от BELL който да ти пусне Naked DSL линия в къщи. Това го бях написал и в първия ми постинг по темата. Ако не можеш да си настроиш сам VOIP адаптора също ще ти изпратят техник от BELL на който ще трябва да заплатиш, тяхната тарифа е 70$ на час.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

alkaponbg написа:Нормално е да се пъха в модема, това е VOIP телефония...Ники, нещо на Бел плащаш ли в момента?
на Бел нищо не съм плащал, но иначе тия 96 долара сами ги изтеглили от картата. значи това е причината...... по 8 не месец
защото се чудех кви са тия пари. сега ми стана явно.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Да, за това че ползваш DryDSL, демек няма Бел, ама жицата тяхна...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

alkaponbg написа:Да, за това че ползваш DryDSL, демек няма Бел, ама жицата тяхна...
да, ама мен кво ме бърка? ама бел искат 50 кинта за включване само. отделно са таксите, ааа да имат да вземат.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Да, въпросните 96 $ ми ги дръпнаха и на мен веднага от кредитната карта, още при пускането на заявлението. На мен просто ми беше чудно дали ще си направи труда някой да дойде и да пусне/провери DSL линията в къщи.
А иначе е ясно, че адаптера на телефона ще трябва да се включи към модема за интернета. Даже заедно с модема за нета ми доставиха и 2 бр. филтри, които трябва да се поставят преди обикновените телефони, ако човек си има отделно обикновен телефон, инсталиран от Bell примерно. Явно си влияят двата сигнала при едновременното използване и на двата вида връзка.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

при мен момчето от Бел дойде на 6 7 ден след като ми теглиха парите.
CaD
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 7:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от CaD »

Linko написа:Да, въпросните 96 $ ми ги дръпнаха и на мен веднага от кредитната карта, още при пускането на заявлението. На мен просто ми беше чудно дали ще си направи труда някой да дойде и да пусне/провери DSL линията в къщи.
А иначе е ясно, че адаптера на телефона ще трябва да се включи към модема за интернета. Даже заедно с модема за нета ми доставиха и 2 бр. филтри, които трябва да се поставят преди обикновените телефони, ако човек си има отделно обикновен телефон, инсталиран от Bell примерно. Явно си влияят двата сигнала при едновременното използване и на двата вида връзка.
Идва човек от бел да провери линията само, защото линията е тяхна но дали имаш интернет не го интересува. Ако нямаш интернет но линията е добре тогава трябва да званнеш на аканак.
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

alkaponbg написа:Някой има ли пряко наблюдение върху: http://www.teksavvy.com/
Az!
Super sa - v Gatineau syshto gi ima, ako gi zapitash po-podrobno.
Inache na oficialniq site ne go pishe kato serving area.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

ОТНОВО ЕДИН ВЪПРОС ЗА ACANAC

Мнение от DIMELBE »

Здравейте,
връщам отново тази тема, тъй като скоро смятам и аз да се пробвам с Acanac. Но преди това, искам да ви питам относно VOIP service нещо (ако въпросът ми е малко глупав, не се смейте :? :lol: ).
Значи, за да ползвам VOIP телефония ще трябва да си поръчам въпросния модем, но не ми е ясно след това ще ми трябва ли специален тел.апарат или не и въобще как ще се извършват разговорите? В БГ ползвах специален телефонен апарат, моля да ми кажете как е тук. В момента нямам стацинарен телефон.
Благодаря предварително за отговорите! :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: ОТНОВО ЕДИН ВЪПРОС ЗА ACANAC

Мнение от miteto »

DIMELBE написа:Здравейте,
връщам отново тази тема, тъй като скоро смятам и аз да се пробвам с Acanac. Но преди това, искам да ви питам относно VOIP service нещо (ако въпросът ми е малко глупав, не се смейте :? :lol: ).
Значи, за да ползвам VOIP телефония ще трябва да си поръчам въпросния модем, но не ми е ясно след това ще ми трябва ли специален тел.апарат или не и въобще как ще се извършват разговорите? В БГ ползвах специален телефонен апарат, моля да ми кажете как е тук. В момента нямам стацинарен телефон.
Благодаря предварително за отговорите! :beer:
Би трябвало освен DSL модема да получиш и ATA (Analog Telephone Adapter) устройство, към което си включваш обикновен телефон. Даже има и DSL модеми с вграден ATA, но не знам Acanac кой от двата варианта предлагат. Не мисля, че ще ти трябва специален телефон. Ще ти трябва обаче стационарен телефон (т.е. да имаш прекарана телефонна услуга през наземна линия), иначе ще трябва да плащаш допълнително за т.нар. dry loop DSL - т.е. наем за това че ще ползваш телефонна жица за DSL без да имаш телефонна линия (грубо казано)
Публикувай отговор