Кво значи според вас "Преуспял имигрант в Канада"?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Преуспял имигрант ли сте?

Да.
17
49%
Не.
11
31%
Не съм сигурен ( сигурна).
4
11%
Кажи ти.
3
9%
 
Общо гласове: 35
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

em написа:Е това е "пре''успял емигрант:

http://news.ibox.bg/news/id_1640068708

просто забравил да спре след като е успял......
хаха, Ванкувърските българи водят класацията :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

7George написа:
Не мога и да разбера на Гонзо#1 кви топки му растат под полата?

(и тая тема май върви към шипковия храст...) :beer: :D :beer:
ot stud, be, ot sdud ne samo topki, ami i penis moje da ponikva! :lol: :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Преуспял българин в Канада за мен означава Аз да си пия уискито с много лед на сянка под някой плажен чадър или палма ,докато Вие овчиците сте на паша и стрижба при мен ,т.е. копате тръстиката на Батето. :D
Аз лично работя сериозно и упорито за собственното си преуспяване и се движа сантиметър по сантиметър до целта със скороста на спринтираща костенурка ,а Вие как преуспявате. :wink:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Преуспял българин в Канада за мен означава Аз да си пия уискито с много лед на сянка под някой плажен чадър или палма ,докато Вие овчиците сте на паша и стрижба при мен ,т.е. копате тръстиката на Батето. :D
Аз лично работя сериозно и упорито за собственното си преуспяване и се движа сантиметър по сантиметър до целта със скороста на спринтираща костенурка ,а Вие как преуспявате. :wink:
Ами аз преуспявам като прибирам процент от всичко, което поддържа бизнеса и с плажните чадъри и с ускито на Батето и кажи-речи с почти всичко, за което се сети човек. Казано по-просто водя на паша и стрижа дори такива овчици като Батето, дето си пият уискито под палмите. Не знам дали затова ме смятат за най-богатия в света както и не съм сигурен дали това означава и най-успелия. :lol: :rotfl: :rotfl: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bateto написа:Преуспял българин в Канада за мен означава Аз да си пия уискито с много лед на сянка под някой плажен чадър или палма ,докато Вие овчиците сте на паша и стрижба при мен ,т.е. копате тръстиката на Батето. :D
Аз лично работя сериозно и упорито за собственното си преуспяване и се движа сантиметър по сантиметър до целта със скороста на спринтираща костенурка ,а Вие как преуспявате. :wink:
С лежане и разчесване -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

imigrant koito e pove4e ot 1 godina v CANADA - ne v Quebec na social uto4niavam!!!!
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

hankroum написа:imigrant koito e pove4e ot 1 godina v CANADA - ne v Quebec na social uto4niavam!!!!
Па нали уж Кебек беше в Канада.
:beer: :beer: :beer:
Krali Marko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:50 pm
Местоположение: Survivor in Toronto

Мнение от Krali Marko »

Kvi sa tiq "Preuspqli imigranti' be hora?Takova jivotno nqma.Po princip smqtam che tezi koito sa si umi i kadarni mogat da se opravqt navsqkade po sveta.Drug e vaprosa che tuk e palno s sanarodnici ot koito po princip nisto ne stava i tuk im e po lesno da prejivqvat kradeiki ili bachkaiki nqkoq gadna rabota.Prosto tuk po lesno se prejivqva.V BG da si na opashkata e losho zqastoto umirash ot glad, no tuk na kraq na opashkata mojesh da jiveesh dobre.pak si si posleden ubitak no pone za qdene ima a i mojesh da preskochish do Cuba, koeto za nqkoi e varha na sladoleda.A daje mojesh da si kupish i kola.Da ne govorim kato se priberesh na selo kakva hvalba pada... :lol: :lol: :lol:Prosto rai za marzelivite i tapanarite, a umniq i kadarniq se opravq i v BG i si jivee mnogo po dobre ot nas tuk. :(
"Kakvoto sam si napravish, nikoi ne moje da ti go napravi" - narodna pogovorka
ka
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:19 pm

Мнение от ka »

Krali Marko написа:Kvi sa tiq "Preuspqli imigranti' be hora?Takova jivotno nqma.Po princip smqtam che tezi koito sa si umi i kadarni mogat da se opravqt navsqkade po sveta.Drug e vaprosa che tuk e palno s sanarodnici ot koito po princip nisto ne stava i tuk im e po lesno da prejivqvat kradeiki ili bachkaiki nqkoq gadna rabota.Prosto tuk po lesno se prejivqva.V BG da si na opashkata e losho zqastoto umirash ot glad, no tuk na kraq na opashkata mojesh da jiveesh dobre.pak si si posleden ubitak no pone za qdene ima a i mojesh da preskochish do Cuba, koeto za nqkoi e varha na sladoleda.A daje mojesh da si kupish i kola.Da ne govorim kato se priberesh na selo kakva hvalba pada... :lol: :lol: :lol:Prosto rai za marzelivite i tapanarite, a umniq i kadarniq se opravq i v BG i si jivee mnogo po dobre ot nas tuk. :(




:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
4ervena 6ap4i4a
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Kojto pravi Sv......na horata ot Evrejski proizhod....Kojto ne na kerecha!!!Ako smiatate 3-4 kreditni karti i lonove za preuspiavane...iLI KARTON ZA 300-400 000,TO TOGAVA STE POPADNALI NA PRAVILNOTO MIASTO,DRAGI PREUSPELI BG-TA!!! :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

"Човек, който има време и възможност да мисли", обаче не му се мисли, щото като се замисли... му се приисква да няма никакво време и възможност да мисли..., поради която причина с времето започва да забравя да мисли... :wink: :lol: :P

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Тези картонени къщи... аз пък много мразя студения бетонен "фийл" на стените в БГ... не искам да живея в бункер.

Така и не стана ясно що е то преуспял човек. Двамата пичове, които измислиха www.youtube.com и след по-малко от година го продадоха за 1.6 милиарда? Може би всеки, който е успял да направи голям удар я с някоя страхотна идея, я с тарикатлък? Колко хора са успели да направят това?

Повечето заможни хора, които аз познавам, са работили яко цял живот. Предполагам че това ги прави големи балами. Може би по тази логика всички в Канада или САЩ са идиоти бачкатори. Не разбрах само къде другаде в света дават милиончета ей така за една усмивка.

На хляба мекото, на работата лекото... още една българска поговорка, която обяснява защо БГ икономика е цъфнала и завързала.

А, причината да поствам днес всъщност беше да се изфукам и аз като преуспял имигрант. Днес получих 3 оферти за работа в 3 страхотни адвокатски кантори. Или трябва да се засрамя, задето сега ще ме експлоатират цял живот за няколко гроша. Айде наздраве!
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Честито, Марто! :D
Разбира се, че трябва да се засрамиш! :wink: Ужасен си! :evil: Наздраве! :D :D :D

Много чаровни усмивки за теб,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Krali Marko написа:Prosto rai za marzelivite i tapanarite, a umniq i kadarniq se opravq i v BG i si jivee mnogo po dobre ot nas tuk. :(
И що така? Умния и кадърния в БГ като пресича улицата, колите му дават път щото е умен и кадърен ли? Сигурно на него не му се налага да пресича като гърмян заек, щото шофьорите познават отдалеч, че е умен и кадърен и се отнасят по-внимателно с него. Ако кара кола пък, предполагам всички в близост до него спазват правилата, за да му е по-удобно.
Сигурно и престъпниците по улиците го отбягват, та да може спокойно да се разхожда вечер из красивия си град. И кучетата, предполагам, не го лаят.
Като отиде в държавна институция пък, служителите, само след бегъл поглед през предпазното стъкло на гишето си, разбират, че е умен и кадърен и го посрещат с уважение и усмивка.
Умния и кадърния в БГ политиците не му се подиграват открито и не го прецакват. Не му променят правилата на играта когато им скимне в техен интерес.

Мдаммм, добре си живее умния и кадърния в БГ. Предполагам, ако един умен и кадърен човек дойде в Канада, ще живее доста по-зле.

Cheers! :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Се пак зависи от човека.
Ма бих казал че дори и да си мъж в Канада пак е по-гот от колкото в страната на чудесата.
А да не говорим колко е по-гот в Канада ако си мързелив, тъп или швестерка / лезбийка.
:beer: :beer: :beer:
Заключено