Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

по-скоро не стига да им го дъвчеш, ами накрая трябва и да го глътнеш вместо тях .... гърррррррррр, то бива-бива мързел, ама защо трябва всички други да са будали и да дават пълно и изчерпателно информация в стройни страници ...
Eva B. написа:Споко, не съм параноичка. И да, прочетох доста неща тук. За заплатите в канада, за проблема с времето, за колетите, за лафтопите, за мис Канада (готина жена впрочем), за ксерокса, за смолетите...колко назад трябва да прочета за 3 реда отговор? Защо не сложите най-отгоре най-основната информация, която често се иска за да се спести време на всички?
Хайде, Ева В., като дойдеш да напишеш подробно по въпросите си и съм сигурна, че ще го сложат най-отгоре като информация отговорните другари. :idea:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: Монреал

Мнение от goliama mechka »

Eva B. написа:Извинявам се, ако темата е дъвкана многократно, но искам, ако може да ми аддете основни сведения за живота в Монреал. Като например цени (основни продукти), наеми (от стая до гарсониера), здравни застраховки, цена на визите за пребиваване и т.н. Също и температурите през годината и всичко, което мислите, че ще ми е от полза. Колко е минималната сума, с която може да се живее?

Благодаря
И аз искам някой да ми предостави кола,кабриолет,Корветче нещо,съобразено с климата тук.И прибавете всичко към нея,което мислите,че ще ми е от полза :twisted: :twisted: :twisted:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Eva B.
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 7:41 am

Мнение от Eva B. »

Благодаря за топлия прием, с българска общност като вашата в Канада чак ще ме е срам да кажа, че съм българка. Ако, господа и дами, винаги сте толкова любезни в отношенията ви с напълно непознати хора, чиито причини да ви молят за информация, а не да я търсят сами не могат винаги да си ви ясни и да характеризирате като мързел, то абсолютно нямам нужда да търся повече сведения за температурите в Канада - явно вечно са под нулата.
Желая ви всичко най-хубаво и успех в Канада. Явно проловутото канадско гостоприемство и ouverture d'esprit си остават канадска работа. Между другото, ако един форум за взаимопомощ към българи в Канада ви служи само да си разменята между вас сведения за доматите и да обиждате новопристигналите, защо не го затворите само за вас. Ще ви е много по-лесно, разни досадни непознати няма да ви задават въпроси, за отговор на които ще ви отнеме, предвид, че сте на място, по малко време отколкото да ми напишете подробни трактати за екзистенциалните ви желания и кризи.

Още веднъж, благодаря.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Оооооо, ма моля ти се, нямаше защо ! Добре дошла ! :lol: :lol: :lol:


Що ли винаги си мислят някои, че другите са им длъжни :shock: :(
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

krimon написа:Оооооо, ма моля ти се, нямаше защо ! Добре дошла ! :lol: :lol: :lol:


Що ли винаги си мислят някои, че другите са им длъжни :shock: :(
щото пишат от БГ, а там това е принцип #1
Аватар
Charlotte
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 2:51 pm

Мнение от Charlotte »

Eva B. написа:Благодаря за топлия прием, с българска общност като вашата в Канада чак ще ме е срам да кажа, че съм българка. Ако, господа и дами, винаги сте толкова любезни в отношенията ви с напълно непознати хора, чиито причини да ви молят за информация, а не да я търсят сами не могат винаги да си ви ясни и да характеризирате като мързел, то абсолютно нямам нужда да търся повече сведения за температурите в Канада - явно вечно са под нулата.
Желая ви всичко най-хубаво и успех в Канада. Явно проловутото канадско гостоприемство и ouverture d'esprit си остават канадска работа. Между другото, ако един форум за взаимопомощ към българи в Канада ви служи само да си разменята между вас сведения за доматите и да обиждате новопристигналите, защо не го затворите само за вас. Ще ви е много по-лесно, разни досадни непознати няма да ви задават въпроси, за отговор на които ще ви отнеме, предвид, че сте на място, по малко време отколкото да ми напишете подробни трактати за екзистенциалните ви желания и кризи.

Още веднъж, благодаря.
Ако искаш можеш да погледнеш един друг форум за българите в чужбина. Може пък там да намериш нужната информация и по-различно отношение, кой знае. :)
Линка: http://www.bghelp.net
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Шарлотке, ама вие сте като култ бе мойто момиче...още малко и ще пуснете новопристъпилите с обръснати глави по улиците да скандират Харе бгхелп, харе, харе всички на куцото магаре...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Charlotte написа:Ако искаш можеш да погледнеш един друг форум за българите в чужбина. Може пък там да намериш нужната информация и по-различно отношение, кой знае. :)
Линка: http://www.bghelp.net
Mdam....kato gi znam tam informaciite kakvi sa....moje vmesto v Kanada jenata da se okaje v Togo
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Godis написа: ... Mdam....kato gi znam tam informaciite kakvi sa....moje vmesto v Kanada jenata da se okaje v Togo
Кога успя да натрупаш 20 постинга, та да те допуснат до информацията :roll: ? :D
Obey gravity ... It's the law!
paraglider
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:52 am
Местоположение: Gusto maina, ama ve4e v Gatineau
Обратна връзка:

Мнение от paraglider »

Eva B. написа:Благодаря за топлия прием, с българска общност като вашата в Канада чак ще ме е срам да кажа, че съм българка. Ако, господа и дами, винаги сте толкова любезни в отношенията ви с напълно непознати хора, чиито причини да ви молят за информация, а не да я търсят сами не могат винаги да си ви ясни и да характеризирате като мързел, то абсолютно нямам нужда да търся повече сведения за температурите в Канада - явно вечно са под нулата.
Желая ви всичко най-хубаво и успех в Канада. Явно проловутото канадско гостоприемство и ouverture d'esprit си остават канадска работа. Между другото, ако един форум за взаимопомощ към българи в Канада ви служи само да си разменята между вас сведения за доматите и да обиждате новопристигналите, защо не го затворите само за вас. Ще ви е много по-лесно, разни досадни непознати няма да ви задават въпроси, за отговор на които ще ви отнеме, предвид, че сте на място, по малко време отколкото да ми напишете подробни трактати за екзистенциалните ви желания и кризи.

Още веднъж, благодаря.
Eva, za sajalenie po4ti na 70% si prava!Ima i mnogo balgari, koito pomagat, no te ne mrankat i ne obijdat, a prosto POMAGAT! Mnogo ot tyah pi6eha predi tuk, nyakoi vse o6te pi6at, no za sajalenie pak povtaryam bg - sindroma, da "narafa6" 4oveka, predi izob6to da znae6 za kakvo stava vapros, vaji v palna sila i tuk!Nyama labavo!Zatova edin den, se obgrajda6 s hora , koito uvajava6 i tolkoz!Uspeh ti pojelavam ot vse sartze! :wink:
"Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш.
За да срещнеш някого отново,
първо трябва да се сбогуваш с него.
А щом сте приятели,
непременно ще се срещнете, било след броени мигове или след няколко живота."
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

paraglider написа:
Eva B. написа:Благодаря за топлия прием, с българска общност като вашата в Канада чак ще ме е срам да кажа, че съм българка. Ако, господа и дами, винаги сте толкова любезни в отношенията ви с напълно непознати хора, чиито причини да ви молят за информация, а не да я търсят сами не могат винаги да си ви ясни и да характеризирате като мързел, то абсолютно нямам нужда да търся повече сведения за температурите в Канада - явно вечно са под нулата.
Желая ви всичко най-хубаво и успех в Канада. Явно проловутото канадско гостоприемство и ouverture d'esprit си остават канадска работа. Между другото, ако един форум за взаимопомощ към българи в Канада ви служи само да си разменята между вас сведения за доматите и да обиждате новопристигналите, защо не го затворите само за вас. Ще ви е много по-лесно, разни досадни непознати няма да ви задават въпроси, за отговор на които ще ви отнеме, предвид, че сте на място, по малко време отколкото да ми напишете подробни трактати за екзистенциалните ви желания и кризи.

Още веднъж, благодаря.
Eva, za sajalenie po4ti na 70% si prava!Ima i mnogo balgari, koito pomagat, no te ne mrankat i ne obijdat, a prosto POMAGAT! Mnogo ot tyah pi6eha predi tuk, nyakoi vse o6te pi6at, no za sajalenie pak povtaryam bg - sindroma, da "narafa6" 4oveka, predi izob6to da znae6 za kakvo stava vapros, vaji v palna sila i tuk!Nyama labavo!Zatova edin den, se obgrajda6 s hora , koito uvajava6 i tolkoz!Uspeh ti pojelavam ot vse sartze! :wink:
Еййййййййййй,парапланерите.........................живи ли сте ,бре???????
Питам се какво става с тия Чада Божии...........а ?????
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

VanBC написа:
Godis написа: ... Mdam....kato gi znam tam informaciite kakvi sa....moje vmesto v Kanada jenata da se okaje v Togo
Кога успя да натрупаш 20 постинга, та да те допуснат до информацията :roll: ? :D
Дотолкова ми стигна мерака да обяснявам без да нагрубявам. И двете теми бяха с напълно грешни съвети от страна на познатия нам... но явно там така се процедира - дава се съвет с 'мисля', 'дочух че' , 'една птичка ми каза' и т.н., пък питащия да си троши главата.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Eva B. написа:Благодаря за топлия прием, с българска общност като вашата в Канада чак ще ме е срам да кажа, че съм българка. Ако, господа и дами, винаги сте толкова любезни в отношенията ви с напълно непознати хора, чиито причини да ви молят за информация, а не да я търсят сами не могат винаги да си ви ясни и да характеризирате като мързел, то абсолютно нямам нужда да търся повече сведения за температурите в Канада - явно вечно са под нулата.
Желая ви всичко най-хубаво и успех в Канада. Явно проловутото канадско гостоприемство и ouverture d'esprit си остават канадска работа. Между другото, ако един форум за взаимопомощ към българи в Канада ви служи само да си разменята между вас сведения за доматите и да обиждате новопристигналите, защо не го затворите само за вас. Ще ви е много по-лесно, разни досадни непознати няма да ви задават въпроси, за отговор на които ще ви отнеме, предвид, че сте на място, по малко време отколкото да ми напишете подробни трактати за екзистенциалните ви желания и кризи.

Още веднъж, благодаря.
Такива като теб сме ги чели много ... общи лафове, жълти стотинки и мек *** всеки може да извади :tk:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Извинявам се, ако темата е дъвкана многократно, но искам, ако може да ми аддете основни сведения за живота в Монреал. Като например цени (основни продукти), наеми (от стая до гарсониера), здравни застраховки, цена на визите за пребиваване и т.н. Също и температурите през годината и всичко, което мислите, че ще ми е от полза. Колко е минималната сума, с която може да се живее?
.колко назад трябва да прочета за 3 реда отговор?

Според теб колко дълъг трябва да е един ред за да ти се отговори на всичките въпроси, които ако НАИСТИНА си беше направила труда да провериш, нямаше да ти се налага да се излагаш.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Планетариум

Мнение от LaRue »

По повод 40-та годишнина от построяването на планетариума в Монреал, 1 и 2 април са обявени с входна такса 0.75$ за възрастен и 0.25$
Който не го е посещавал да се възползва от гювеча :wink: :lol: :idea:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Заключено