Гледахте ли катастрофата на 40-ти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Vinetu
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 4:17 pm
Местоположение: Монреал

Един миг невнимание и ...

Мнение от Vinetu »

krimon написа:Абе къде ги виждате тези табарнаци бе хора ! Уверявам ви, че на ден правя поне 50 км. и не съм имала никакви проблеми в продължение на година и половина. Точно обратното. Да стискам палци да не срещам вашите съседи по кола. Хм. :?
Стискай палците и на краката щото и аз можех да кажа същото ако преди няколко дена карайки си на много широка двупосочна улица не се врязах с 40-50 километра в час в един кретенюга, идващ в насрещното, който без да сигнализира и дори без да се замисли направи юнашки ляв завой и наби спирачки на пътя ми точно на 3-4 метра пред мен. Може би мислеше че ще мине пред мене, както не веднъж сме гледали по северноамериканските филми ама друг път. Добре че аз бях с колан, а пък мястото на смъртника в неговата кола беше празно. Отгоре на всичко тъпото парче ми вика ма ти що не спираш, не видя ли стопа. Огледах ситуацията и му викам ми да видях го ама три преки по-надолу. Къв ти стоп брате, тоя си беше за затвора.
Стана тя каквато стана!!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Кратък преглед на днешните бг вестници :
Четирима са загинали при 18 тежки катастрофи в страната през денонощието


Четирима души са загинали при 18 тежки катастрофи в страната през изминалото денонощие, съобщи пресцентърът на МВР. Ранени са 15 души, за живота на един от тях има опасност.

В София са станали 97 леки и седем тежки пътнотранспортни произшествия. Загинал е един човек, шестима са ранени.
http://incidents.actualno.com/news_42013.html

Това само за едно денонощие. Обърнете внимание в София колко произшествия за ЕДИН ден.
В Софийски регион през 2005 г. са станали 3293 катастрофи



Тежките катастрофи са 235, при тях са загинали 62 души, а ранените са 300. Това се посочва в годишен анализ на сектор "КАТ - Пътна полиция", предоставен на БТА от РДВР-София.

В него се отбелязва, че през 2005 г. в сравнение с 2004 г. има минимално намаление на тежките катастрофи в Софийски регион - с 9. Най-тревожни са данните за община Елин Пелин, се посочва в анализа.

Там броят на тежките ПТП е увеличен с 11, броят на загиналите - с шестима, а на ранените - със 17. С най-подобрени показатели в региона са Костенец и Етрополе, а с най-малко катастрофи е Годеч, където за цялата година е станало едно пътно произшествие.
http://cars.actualno.com/news_38136.html

И пак да обобщя : бг мъже - най-добрите шофьори, бг жени шофьорки - мама-мия ! табарнаците - още по-зле !
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Napravi si spravka kolko PTP stavat vav sredni europe darzavi i kolko vav Kanada za 1 god.Togava govori koi sa dobri i koi lo6i.........Da ne govorim za parka na avtomobilite vav BG.Za6toto ako biaha kato tuka6nite pone 10 od tezi 17 6tiaha da sa zivi...... :?:
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ами аз чакам ти да ми я направиш справката, за мен положението е ясно :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Stoni

Predlogenie

Мнение от Stoni »

Za6to ne si vqrvite v BG a stoite o6te tuk i stenete.

Ako niamate pari za bileti znam edna organizaciq deto gi dava bezplatno no se podpisva deklaraciq da ne se vrq6tate otnovo.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Извинявайте, ами ми звучи като виц хора, дошли от България, да се оплакват и да обобщават че тукашните шофьори са идиоти. То не че няма и такива, ама защо не се сетите откъде сте дошли и там как е било по пътищата... Някои май имат голяма нужда от опреснителни курсове. Аз през октомври се върнах от България, прекосих цялата страна в направлението изток-запад, та впечатленията ми са сравнително пресни.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Abe az utochnih 4e sam zivial poslednite15 god vav 6 darzavi ama nejse!Kolezkata gore....SASAMATIORI daze i ne mi se spori ili govori na takava tema!Govori si sas drugitakuva kato teb...... :D :D :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Кой е казал, че не съм живяла последните 10 години в 7 страни :nenam:

Разбрах, че си професионалист :wink:

http://villemin.gerard.free.fr/CultureG ... htm#europe

Брой на убитите на милион коли 2004 - Европа :

Morts en 2004 - 5 217
Blessés en 2004 - 107 219
Amendes via les radars - 1 500 000


На който му е интересно, да погледне по-надолу в посочения сайт, там има сравнение между Франция и Германия, тук таме Великобритания и т.н. Изводът си остава обаче същия.

А ето ти тук и сравнение между по-големите европейски страни - по години и по загинали в катастрофи :

http://www.ladocumentationfrancaise.fr/ ... nnes.shtml
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ta kakvo izliza,vavCanada za edin den stavat nad 1000 PTP-ta kolkoto za edna godina vav; smotana" darzava kato Pol6a da rechem.A te sa samo 40 miliona........
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Виж какво, потребител, извади някоя статистика-стъкмистика, пък тогава говори ! Миналата година в провинция Квебек загиналите в ПТП са 600 човека. Прави си сам изводите. Канада е половин континент :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Polovin kontinent,ama sas 30 miliona naselenie i to polovinata ot tiah zenite na tez hubavci ot arabskia sviat....Ajde stiga,predlagam da prestanem.IZVINIAVAJ ako sam te zasegnal.Pozelavam ti dobar den! :D :D :D :D :D :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ама, моля ти се, как ще си ме засегнал ! Я виж как хубаво си хуртуваме за загиналите по пътищата :oops: Лек ден и на теб !
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Re: Predlogenie

Мнение от Таратор »

Stoni написа:Za6to ne si vqrvite v BG a stoite o6te tuk i stenete.

Ako niamate pari za bileti znam edna organizaciq deto gi dava bezplatno no se podpisva deklaraciq da ne se vrq6tate otnovo.
Сбъркал си темата мой човек. :wink:
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

survivor написа:Извинявайте, ами ми звучи като виц хора, дошли от България, да се оплакват и да обобщават че тукашните шофьори са идиоти. То не че няма и такива, ама защо не се сетите откъде сте дошли и там как е било по пътищата... Някои май имат голяма нужда от опреснителни курсове. Аз през октомври се върнах от България, прекосих цялата страна в направлението изток-запад, та впечатленията ми са сравнително пресни.
В Б-я имах собствена кола 3г. и никога не са ме удряли докато е била паркирана, тук за 3 месеца два пъти ми свалят боята. Факт.
Изображение ... и в темите също!
Заключено