Мултифункционален принтер?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

извинявам се за критиката която сте направя -все пак парите са си ва6и - ама като гледам Американската култура на потребление барзо превзема и Бг _ските глави. :D :D :D

абе такива Мултифункционални уреди - това поне не ви ли е познато от Бг -4е ''универсално лепило'' за вси4ко НЯМА. :D


Поне тва трябва на вси4ки Бг_ри да е ясно- а не да с подават на лажите -как тва несто вси4ко прави и е на МНОГООООО изгодна цена. :D :D :D
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Не е въпроса само до цената...
Естествено, че ако имаш нужда от качествен принтер, копир или скенер, ще си купиш поотделно всяка машина, съобразявайки се с нужните ти технически характеристики.
Специално на мен тази "всичко в едно" машина ми трябва за непрофесионални, небизнес дела; just for fun, както се казва - да сканираш нещичко, за да направиш смешна картичка за празниците; да сканираме някоя картина на детето, та да видят дядовци и баби и т.н...
Ако ти трябва скенер, за да цифровизираш карта и т.н. прецизни работи, си има съответната професионална техника...
А пък и такава комбо машинка заема малко място...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:D Ей ти един хинт от мен: щом говориш за нещо много значи няма да си го купиш скоро... :wink:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

:D Ей ти и от мен един хинт: не взимай пословиците за чиста монета... :wink:
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

IvHaydu,
и аз ще изкажа едно мнение. В този първия модел който си сложил в първото мнение, не ми хареса това че скенера е за листи. Не можеш да сканираш дори страница от учебник. Е това е неудобно. Аз имам едно такова мултифункционално чудо, Brother, и скенера си му е както стандартните с капак отгоре, което ми позволява да сложа каквото си искам отгоре и да го сканирам. Доволен съм от него, и мастилата са си му отделни, всеки цвят си е за него, и има всякакви четци за памети (от фотоапарати и др.)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

http://canon.ca/english/index-products. ... id=2&ovr=1

Ето един добър избор...
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Е това бива, само дето му липсва факс. Зависи какво търсиш?
Виж това:
http://www.futureshop.ca/catalog/prodde ... atid=10781

Според мен не е лошо, ама ако беше на още по-ниска цена :)
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Мнение от ioiobg »

laser laser nai hubavo. samo pare trebvat
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Мнение от ioiobg »

da eto go zviarut. aide ako si go kupish kaji dali raboti

http://www.tigerdirect.ca/applications/ ... 31&CatId=0
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Ванка, скромното ми мнение е - не си купувай НР. Имам вече втори такъв. Предишният ми беше само мастиленоструен принтер, а сегашният ми е 3 в 1. Постоянно ми търси разни драйвъри, които би трябвало да си ги има на диска, но дори и след изтриване и преинсталация продължава да ми иска 2 драйвера, което много ме нерви. Намерих ги в нета, свалих ги... файда никаква - при всяко включване на РС-то ми ги иска и иска, много е досадно.

Освен това хабенето на консуматив е невероятно. Вече рева като видя съобщението, че ми е малко мастилото. Една нова черна глава е около 49 долара за 11 милилитра. За сравнение, наскоро гледах Cannon and Epson - техните струваха около 27 долара за 22 милилитра. Това за черното мастило само. Ти си прави изводите.

И от скенера не съм много доволна. Много е усложнена работата с него.


Та, въпреки че е на няколко месеца, съм се заоглеждала и аз за нов мултифункционален, щото тоя ми изяжда париците и животеца.
Alina
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Dino »

Това едва ли е в предпочитания от теб ценови диапазон, но мисля, че си заслужава цената от около 280 CAD в Costco...
А тук можеш да добиеш представа за цените на оригиналните мастила...

Даниел
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

След дълго търсене се бях спрял на Canon MP130. Причини - прилични характеристики и добри цени на консумативи (с черно мастило тип Canon BCI24 - 5ml. по норматив изкарва 140 страници, а цената на неоригиналния му заместител е 4 - 5 долара).
Обаче той трудно може да се открие - навсякъде са напускали заместниците му Canon MP150 и Canon MP170, които са с други, нови и значително по-скъпи мастилници.
Затова "прегърнах" идеята на Свилко (благодаря ти, Свилко! :beer: :beer: :beer: ) за машината на Brother.
Като консуматив - черното го дават за 500стр., а заместителят му струва 7$; цветните мастилници са 3, което е много добре, тъй като първо свършва жълтото и при общата цветна мастилница хвърляш недоизползвани циян и магента...
Единствената забележка - сканирането е в 36-битов цвят, а не в 48-битов, ама и това ще го преживеем...
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

IvHaidu ia kazi nekoj pat dali si dovolen sled kato go poupotrebish che i az sam se zasilil de tarsa printer i skener v edno.
Ama malko me e strah ot mnogo eftinite produkti.
Chuh tuka dosta neshta za HP, i predi sam chuval dosta negativizmi za renomirani marki pa kato si kupa produkta drugo.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ще кажа аз дали съм доволен и как е, само малко време да го включа, че правим малко преустройство, перестройка, тъй да се каже, а искам до Коледа да свърша с тези неща...
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено