Izprateni pasporti sas Spidi.... ima li i drugi

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bate Many
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 am
Местоположение: ot 05.09.2005 Montreal

Мнение от bate Many »

Zdraveite vsi4ki !!!
Za tsenata sas Spedy ne znam i ne iskam da znam ,tui kato edin pat im sarbah poparata .S UPS e 46 lv na otivane i 58 na vrushtane = 104 lv . Za razlika ot 10-20 lv az ne iskam da si skapvam nervite ,a za vas ne znam . USPEH !!! :wink:
Каквото и да ви се случи помнете едно : И УТРЕ ЩЕ ИЗГРЕЕ СЛЪНЦЕ !!!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Само за информация, цените не се различават с 10-20лв, а почти двойно.На мен ми взеха 12евро за едната посока,предполагам че и връщането ще е някъде толкова.Все пак разликата ще е някъде около 50лв. а това са си пари на които можете да намерите доста по-добро приложение, да речем да ги изпиете послучай визите.Винаги има гафове независимо с коя фирма ги пращаш.
Късмет. :beer:
...мразя мастика без айрян...
nesves
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 6:37 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от nesves »

spidi са доста тромави при нас визите са с дата 4 юни, а ни ги доставиха на 29 юни. С UPS e скъпо но идват за седмица.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Използвах Спиди за по-етино ъф коорс.
Изпратих паспортите на 02 07 и ги получих на 16 07.Демек тоя месец.
Мисля,че вината не е в Спиди а в ония от Румънско.
Док...........
TROUBLEMAKER
bate Many
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 am
Местоположение: ot 05.09.2005 Montreal

Мнение от bate Many »

Ima edna pogovorka za tova kade se daviat vlasite :wink:
Каквото и да ви се случи помнете едно : И УТРЕ ЩЕ ИЗГРЕЕ СЛЪНЦЕ !!!
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

И ние ползвахме Спиди и сме смного доволни. Пратихме паспортите на 5.07, днес - 22.07 - ни донесоха. Може би вината не е тяхна във вашия случай. :roll:
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Доколкото знам Спиди разнясят всеки ден пратки до Румъния и обратно. Занасят до посолството в Букурещ донесенете им пратки и от там веднага взимат готовите за носене към БГ.
Сравнете датата не на която е поставена визата, а тази - на която от посолството са пуснали пратката. До дома пристига за няколко дена - времето, необходимо за разпределение и доставка на пратката.
Ако случаят е такъв /доставена пратка до седмица след пускането и от посолството/ тогава проблема не е в куриерската фирма, забавели са пускането на пратката от посолството.
Ако от датата на плика, в която посолството е освободило паспортите и останалите документи до идването в дома ви е две и повече седмици, тогава може да се обвинява фирмата доставчик, щото въпроса е за съседна държава все пак.

Успех!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Спиди носят до митницата в Русе, оттам ги поема румънския им партньор.
по номера на товарителницата може да се види в сайта на Спиди кога са пристигнали в Русе. Пак на товарителницата има уеб адрес на румънската фирма (или съвместната, де да знам) - някакъв ТрансБалкан беше или нещо подобно. на този адрес може да се провери кога са взети от Русе и са доставени в Букурещ. Оттам нататък топката е в посолството, както вече други казаха.
преди 4 месеца въпросната проверка НЕ РАБОТЕШЕ с Mozilla Firefox, а само с Internet Explorer, не знам сега как е.
аз ги ползвах, защото цялата операция беше 24 Евро, икономисаното изпих с верни другари :-)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

nesves написа:spidi са доста тромави при нас визите са с дата 4 юни, а ни ги доставиха на 29 юни. С UPS e скъпо но идват за седмица.
nesves, до седмица идват с която и да е фирма /ако няма допуснат гаф, разбира се/, стига посолството да предаде на куриерите НАВРЕМЕ паспортите с останалите документи.

Я пийнете една биричка и успокойте нервичките ... :beer: :beer: :beer:
Да се похвалите като вземете визите, че да прочетем радостната новина и да не забравите да почерпите еййй, айде наздраве :beer2:
NAT
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 3:11 am

Мнение от NAT »

Е дано другата седмица да му се види края, получих по електронната поща писмо, по- скоро писма с извинения за закъснението. Искат да им изпратя адрес за кореспонденция, защото до момента всичко сме си получавали на ПК и е възможно според мен затова да са забавили нещата.
Така че стискайте палци :roll:
Заключено