ÏÅÒ ÃÎÄÈÍÈ Â ÊÀÍÀÄÀ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Приятел ти си умен мъж,но ми е смешно че една голяма част въобще няма да осъзнаят думите ти-хаха :)
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Алекс аз да ти кажа че вдигам всички възможни крайници в подкрепа на твоето мнение. Въпреки това не бих се решил да правя толкова лесно категоризация на хората и да им давам съвети. Всеки със съдбата си. :wink:
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

AlexAA написа:Po moi nabljudeniya ima 3 kategorii hora, koito napuskat BG:
...
2.Immigranti-hora napuskaschi BG, zashtoto ne iskat da jiveyat tam-primer Canuka. Az sam v tazi kategoriya. Nyakoi mogat da kajat, che sam izpusnal pitomnoto kato ostavih 720lv prez 2000 godina i zapochnah na CAD8/chas v Toronto, no tova si e moya izbor. Samo za da ozadacha nyakoi forumtzi-moga da se varna v BG sega i da pochna na 1300-1500lv na mesetz, no nikoga nyama da go napravya. Ne me kefi darjavata....

Ne moga da vi opisha kolko e VAJNO da znae chovek zashto napuska BG.NA gurbet ili immigratziya, NYAMA znachenie. Prosto kogato chovek e reshil zashto e v Canada ponasya parvonachalniya stress, koito moje da e ogromen, po-lesno!!
Znaete li kolko noshti ne sam spal v nachaloto v Toronto kato bachkah za 8/chas i se zanimavah s maloumnitzi. Mislej si-abe balama zashto ostavi jestoka rabota i pochna vsichko otnachalo. Za da stanat noshtite mi oshte po-bezsanni, moyat chief-geologist v BG mi beshe obeshtal da me vzeme obratno na rabota v momenta kogato se varna ot Canada. Tova, koeto me spasi beshe ABSOLJUTNATA mi reshitelnost da se preborya v Canada, zashtoto ne vijdah badeshte v BG.
Cheers, AlexAA!!!! :beer: :beer: :beer:
Поздравления от още един член на група 2! :D Радвам се, че има хора като теб и Canuck в тоя форум!

Аз за съжаление, не съм толкова смела като вас, да опиша в детайли живота си в Канада, понеже колкото пъти съм поствала нещо от сорта, всеки път съм обвинявана, че съм "успяла", че съм позитивистка, че имам розови очила и т.н.

Мога само да се подпиша под думите ти и да кажа на хората в БГ, които са решили да успеят тук:
Не обръщайте внимание на хленчовете и не се настройвайте да видите лошите неща, които четете тук за Канада. Просто следвайте мечтата си!! Методът работи! Не е лесно, но работи! :D
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

Браво на хора,като теб АлексАА.Да ви е живо и здраво и детенцето :wink:
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Браво!!! :lol: :lol:
Да ви е живо и здраво бебенцето и всичко да ви върви все така добре и занапред!
Ейййй и такива неща да се чуят най-накрая......иначе от мрънканици може да те заболи глава.....

Поздравления за всичко AlexAA!
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

5 GODINI

MNOGO BEEEEEEE

Malko optimizum v po-kratki srokove niama li?

Nesto kato niakoi da e uspial purvata, vtorata godina :))) :oops: :oops:

To i Bateto si e postavil srok 5 godini, ama do togava da e subral 200 000, a ne tepurva, ej za tuj pitam az.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Zdrasti, AlexA-много се кефя, като 4ета такива биографии! Аз 4есто сам споменавала тук, 4е Емигразията е :1.Психи4еска настройка т.е. трябва добре да знаеш, защо аджеба си пресекал океана...2.Яко дупе за копане(и като работа, и като у4ене)!3.Голяма позитивна енергия ...и известна доза авантуризам!4.Обобщено-душата ти трябва да е емигрантска-да оби4аш промяната сама по себе си и навсякаде по света да се 4увстваш добре......Естествено мога да пиша още много, много, но в кратзе аз така ги вигдам нещата! А на теб Алекс ти желая - това да е на4алото само на успехите ти на канадска земя...Бадете щастливи ! :lol:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Çäðàñòè Áèñ,
Àìà àç íàëè òîâà êàçâàì- äà çíàåø çàùî èäâàø â Êàíàäà. Ïëàíúò çà äåéñòâèå â Êàíàäà, àêî ñè ãóðáåò÷èÿ å åäèí, à àêî ñè òóê êàòî èìèãðàíò, ïëàíúò å ñúâñåì äðóã. Àêî èñêàõ äà ïðàâÿ ïà÷êà â Êàíàäà, ìîæå áè ùÿõ äà íàïðàâÿ 120-150000 çà 5 ãîäèíè. Ïðè ìåí ñèòóàöèÿòà å äðóãà- àç äîñåãà ñå ïîäãîòâÿõ, çàãðÿâàõ. Ïàðèòå ùå ãè ïðàâèì îò íàòàòúê. Äðóã å âúïðîñúò, ÷å àêî ñè äîøúë â Êàíàäà ÍÅ íà ãóðáåò, ìèòè÷íèòå 200000 ñè ãóáÿò ñìèëúëà äîíÿêàäå, çàùîòî òðÿáâà äà ñå æèâåå âñå ïàê íàëè.
Íàçäðàâå
nobleman

Мнение от nobleman »

==============
Последно промяна от nobleman на Пет Апр 29, 2005 5:01 am, променено общо 1 път.
Pipi Dalgoto Chorapche
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 5:08 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Pipi Dalgoto Chorapche »

Поздражления за АлехАА а сащо иза жена ти!! :D :D
Аз съм сагласна с всичко което каза а и напално те разбирам.
Ние сме от три години в Канада и минахме през доста трудности но вече се чувстваме като у дома си. Хубавото обаче е че за три години в Канада постигнахме неща които нямаше да постигнем и за 30 в България. Това го казвам със съжаление не със злорадство.
Ще напиша и аз някои ден за нашия опит но искам да дам някои съвети (много обичам да съветвам :lol: ) и ми трябва повече време. Сега уча за изпит които е през юни но после ще пиша.
Успех на АлехАА и на всички решени и готови да се борят за успеха си :P :beer: :beer:
Easy come...Easy go
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bis написа:5 GODINI

MNOGO BEEEEEEE...
Мене ми се чини, че са по-скоро 3 години :wink: :
AlexAA написа:... Кацнах в Торонто на 7-ми Април, 2000...
.... Започнах на 10 Март, 2003. Още работя там. Разликата е, че сега не ми плащат като на студент...
Браво Алекс! Честито за бебето, да ви е здраво и засмяно!! :D :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

AlexAA написа: 2.Immigranti-hora napuskaschi BG, zashtoto ne iskat da jiveyat tam-primer Canuka. Az sam v tazi kategoriya. Nyakoi mogat da kajat, che sam izpusnal pitomnoto kato ostavih 720lv prez 2000 godina i zapochnah na CAD8/chas v Toronto, no tova si e moya izbor. Samo za da ozadacha nyakoi forumtzi-moga da se varna v BG sega i da pochna na 1300-1500lv na mesetz, no nikoga nyama da go napravya. Ne me kefi darjavata.
Pozdravleniya! Chuden posting i oshte po-golemi uspehi!

Polaskan sam, che si me polzval za primer! I mnogo tochno si ucelil motivite mi za imigraciya! That's it, i az sam naistina kato tebe, ne me kefi drjavata Bulgaria i da ne dava Gospod da hodya tam, osven na gosti i to za ne poveche ot dve sedmici. :idea:

A, ti prodaljavay v sashtiya duh, s mnogo optimism i ambicioznost samo napred! :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Pate Jaki
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 10:22 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Pate Jaki »

Alex,

Istorijata ti e prekrasna - i sas zaslusenia uspeh, i zaradi dobrite dumi i savet.

I az biah chuvala, che miastoto na geolozite ne e v Toronto, a v Alberta - pri "petrolnite kladenci", taka che pravilno si se premestil ovreme :-)

Tova e i edno ot vaznite uslovia, spored men, pri prouchvane na miastoto za zaselvane oshte ot Bulgaria - kade za dadena profesia ima poveche vazmoznosti, osobeno kogato tia e svarzana s prirodni resursi, turizam i dr.

Savsem ne e zadalzitelno da se zaselva chovek v Toronto. E, az taka napravih - po inercia, ne posmiah da riskuvam s niakoj po-originalen izbor :-). Da - naj-goleimiat grad e, s naj-goliam pazar na truda, no i naj-skap i saotvetno - konkurenciata e biasna. Samo kato se predstavia, che na Pearson ezednevno kacat stotici novoemigranti ot cial sviat - vseki sas svotie nadezdi, ambicii i mechtni... Ami che kak shte e lesno namiraneto na rabota pri tova polozenie - te i mestnite da ne bi da 'spiat' :-) No az sam ubedena v probivnostta i vazmoznostite bulgarski i viarvam, che mnogo sanarodnici sa uspeli po svoja emigrantski pat. Ala gorchiviat hap na trudnoto nachalo triabva da se preglatne niakak...moze bi s kuraz, semejna podkrepa (za perporachvane) i prilichna doza zitejski humor. Vseki ima svoj nachin.

Kato natrupam kuraz i povechko opit edin den (oshte sam samo na 7 meseca :-), shte opitam i az da spodelia polezen opit.

Vsiaka emigrantska istoria e kato ziva kniga, ot edna strana si prilichat vsichkite, ot druga - vsiaka e tolkova dramatichna i istinska.

Da vi e ziv i zdrav Bebo! Tova e naj-goliamoto shtastie - i da namirate vreme edin za drug v tazi zabarzana darzava!

Ot sarce!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

foxxbatter написа:Алекс аз да ти кажа че вдигам всички възможни крайници в подкрепа на твоето мнение. Въпреки това не бих се решил да правя толкова лесно категоризация на хората и да им давам съвети. Всеки със съдбата си. :wink:
Само да вметна - мисля си, четова не е съвет! Товае прозрението, до което доста сънародници наистина не могат да стигнат...какво става след това? Например - връщат се в България...Видях го с очите си, преживях го с наи-близките си приятели и не можах да им помогна - на никой не можеш да внушиш "защо-то" на избора...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Elia написа:
foxxbatter написа:Алекс аз да ти кажа че вдигам всички възможни крайници в подкрепа на твоето мнение. Въпреки това не бих се решил да правя толкова лесно категоризация на хората и да им давам съвети. Всеки със съдбата си. :wink:
Само да вметна - мисля си, четова не е съвет! Товае прозрението, до което доста сънародници наистина не могат да стигнат...какво става след това? Например - връщат се в България...Видях го с очите си, преживях го с наи-близките си приятели и не можах да им помогна - на никой не можеш да внушиш "защо-то" на избора...
Айде пак се почна... :D
Заключено