Zdravna kasa i NOI - dalgove

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Бате да ще се откажа като едното нощо от тоева скапано гражданство неискам и да го чувам повече. В тая държава дето номера ви каза какво е повече не искам и да стъпвам.
Я кажи като дължите здравни за години на зад "държавата" не дължи ли детски надбавки на всички вас който имате деца. Както те може да идват в Бг да се разболяват и да ползват безплатното здравеопазване не трябва ли да имат и за закуски!!!

СМЕШНА стана тая "държава" не разбрахте ли и Номера ви го казва
RABO
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Май 06, 2004 1:26 pm
Местоположение: Winnipeg MB

Мнение от RABO »

Бате да ще се откажа като едното нощо от тоева скапано гражданство неискам и да го чувам повече.
:thumbsup: АЗ съм на същото мнение НИЩО НЕ СТАВА В ТАЯ ДЪРЖАВА.
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Ами то ако ставаше нещо в тая държава щяхме ли да си събираме куфарите и с бърза стъпка да напускаме. Ние лично със съпруга ми от 10 години все драпаме за навън и ето, че заветният момент наближава. Няма да ми стъпи крака тук повече и с удоволствие ще се откажа от БГ-гражданство, а детски не съм взимала изобщо откакто ми свърши майчинството и прекараха тоя мръсен закон. Не че съм опряла до 18-то лева и че с тях не мога и детската градина да платя, ама що трябва да се подиграват с нас. И тия здр.осигуровки да си ги заврат в г...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Разбирам начина ви на мислене (макар и да не го споделям), но искам да ви питам нещо - вие имате ли живи родители в България? Преди година присъствах на разговор между майка и син - той така оплю България и всичко българско, целият си предишен живот и накрая афектиран заяви, че който иска да го види, да дойде в Канада (нещо не съвсем възможно особено за братята му и баща му). Майка му едвам се сдържаше да не се разплаче...
В България има мноооого трески за дялане (то къде ли ги няма), но там са близките ни, родителите ни и най-малкото заради тях се надявам живота да стане по-поносим. Човека е странно същество - много бързо забравя хубавите работи, когато е ядосан и гледа да си го излее на някой или нещо. Тук живота също си има своите положителни и отрицателни страни, просто ги приемаш и двете и се опитваш да се нагодиш към заобикалящата те среда... същото е и в България.
Изображение
▼

Мнение от ▼ »

Ети, като дойдеш тук ще започнеш да мислиш по друг начин. България ще си ти остане родината -- искаш или не искаш до края на живота си. Трябва ти просто другата гледна точка :wink:

А по темата за здравните гледах и аз че трябва да им платя към 300 лева просто така. Предпочитам ако имам опасения друг път, да си купя здравна застраховка от Крос блю или някои други като отивам в България.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Sneji все пак във България може да се влезе даже и да нямам гражданство, не че ще си правя усилията и ще хвърлям средства за да се откажа от него, но така е думата. Повярвай много малко ми трябва за да го направя някой ден. Но нали се сещаш, че тогава този ден няма да ми пука.
А родителите... какво да се прави. Точно за това плюем по държавата защото ни кара насилствено да се изнасяме.
Що не плати държавата детски със задна дата на тези които са в чужбина, а за тези осигуровки само се е хванала???
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

sasho71 написа:e що? да приемем варианта че си отиваш до БГ, заболява те апандисита и се налага операция- тогава какво? ако не си плащал вноските ще ти излезе през носа болничния престой
вероятността да стане това е много по-малка,отколкото да отида в Австралия,и там да ми се пукне апандесита,това означава ли,че трябва да плащам осигуровки и на Австралия?И защо ще ме мислят мен,аз ще си платя,както ще направи мой родител,ако дойде тук,и му се случи такова нещо.Еба ти тъпото
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Верно дай да плащаме на цял свят здравни вноски, че като ходим някъде да ни е безплатно всичко
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Sneji написа:В България има мноооого трески за дялане (то къде ли ги няма), но там са близките ни, родителите ни и най-малкото заради тях се надявам живота да стане по-поносим. Човека е странно същество - много бързо забравя хубавите работи, когато е ядосан и гледа да си го излее на някой или нещо. Тук живота също си има своите положителни и отрицателни страни, просто ги приемаш и двете и се опитваш да се нагодиш към заобикалящата те среда... същото е и в България.
ами точно затова съм бесен,защото там са ми родителите,и аз им давам пари,за да си плащат прегледи и лекарства,ако знаеш,в Бг няма нищо бзплатно.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Kpetrov написа:Бате да ще се откажа като едното нощо от тоева скапано гражданство неискам и да го чувам повече. В тая държава дето номера ви каза какво е повече не искам и да стъпвам.
Много си прав,ама само да те светна,че аз вече съм питал - за отказването от Бг-ско граждансто също се киха,мисля че е най-малко 1000 кинта,ако не и повече.Хайде честито :beer: не знам за вас,ама аз съм бесен,най-вече от безсилие
nobleman

Мнение от nobleman »

==========
Последно промяна от nobleman на Пет Апр 29, 2005 6:27 am, променено общо 1 път.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

nobleman написа:
ety написа: Не че съм опряла до 18-то лева и че с тях не мога и детската градина да платя,
Аз дори и детски вече от две години не получавам, защото съм имал фирма и се предполага, че съм богат - това бяха новите поправки, които депутатите гласуваха и на практика лишиха дори и от тези 18лв. близо 50 000 деца.
Добре дошъл в кюпа!
Аз все си мисля да им бях пращала тия 18 лева на депутатите...да посъберат хората някой лев...да си купят някой пищов и...да земат да се гръмнат...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Kpetrov написа: Що не плати държавата детски със задна дата на тези които са в чужбина, а за тези осигуровки само се е хванала???
Ми няма да ги плати държавата, защото по закон тези пари се взимат само от родители със среден доход 150 лв. на човек на месец (такъв спомен имам, но може и да греша). Предполага се, че тези дето сме в чужбина изкарваме по повече на месец и за това не ни се полагат детски.
Колкото до здравните осигуровки, аз не съм плащала от 3 години такива (от както съм тук) и за мен си остава загатка как така продължавам да имам "непрекъснати здравноосигурителни права".
Изображение
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

goliama mechka написа: не знам за вас,ама аз съм бесен,най-вече от безсилие
Браво, mechka! И аз, и аз.... А това е най-лошия вариант за побесняване. Щото безсилието е необратимо!

А за детските добавки да кажа и аз - взимам ги, обаче ............... само когато една лелка благоволи да е в настроение и даде удостоверение за доход на съпруга ми. Иначе си чакам, после дава не този период, който на мен ми трябва, ама "трябвало" да съм доволна и на 8-9 пъти взимане на добавките за една година.
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

И аз взимам детски. Точно така е: едната лелка за доходите, другата лелка за доходите, от едното училище бележка, от другото училище бележка. После лелката дето приема документите се държи все едно съм престъпник и искам да я измамя. И тамън забравиш цялата дандания, след 6 месеца пак всичко отново :) Струва ми се че системата е такава за да се откажат повече хора :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Заключено