30 секунди свобода...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Re: 30 секунди свобода...

Мнение от huba »

tornado написа:или...
Как да реша към кой бранш да се насоча??? :?
Ето и алтернативите:
1. Авиоконструктор
2. Архитектура
3. Право
В БГ това са областите, в които мога да се пробутам на пазара на труда...
:
Na men tova mi zvuchi kato niakoi tap vic. :roll: :roll:
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Имам приятел от Бг. електронен инженер аудио визуална техника или нещо подобно,но казва че мечтата му винаги е била да стане архитект и тук учи архитектура вече трета година ,остават му още две със стажовте да завърши.Казва ,че му е интересно и не особенно трудно,той е много начетено и умно момче ,говори перфект и двата езика,но е притеснен за бъдещето си.При него по скоро цел е изявата и кариерата ,иска да стане име защото чувства ,че това е призванието му ,а не образованието и професията като цел за изкарване на много пари.Споделя ,че е много трудно ,всички са накачени на синджира ,състудентите му почти всички местни деца на тинейджерска възраст с изключение на двама трима като него са вече в ;средите; т.е. деца на архитекти или на подобни в тоя бизнес.Те си уреждат конкурси,стажове ,създават си по тесни контакти с преподавателите на база роднински или бизнес връзки ,които им действат като трамплин.Разбирай го в копанката дето ядат белите прасета за черното няма место или живота навсякаде не е еднакво справедлив за всички.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Veliko написа:...edna katedra w MEI-to, ama biaha tolkowa nekadyrni daskalite che ne mozheha ...
Въх как си насолил народа ...
Аз точно т'ва съм завършил, звучеше страшно модерно кат се записвах ... :)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

bateto написа:Разбирай го в копанката дето ядат белите прасета за черното няма место или живота навсякаде не е еднакво справедлив за всички.
Mnogo tochno kazano.
I az se vturnah da se obrazovam. Karam master v Laval. Samo che veche mi stava jasno, che niakoj znajat zashto sa v universiteta, a drugi prosto hodim na uchilishte. Maj shte go zareja predi da sam se nabalbukal sas zaemi i posle da se chudia kak da gi vrashtam. Taj kato gledam Laval e palen s imigranti praveshti master ili PhD. Predi niakolko dni pitah edna marokanka, kojato pravi post-doc kakvo ste pravi kato svarshi. Kazva ne znam, dojdoh s bac tarsih rabota - niama, izkarah master, pak niama, sega se nadiavam da si pravia post-doca po dalgo. Sashtoto otgovori i edin latinos, kojto pravi PhD. Kazva, che tuk ako ne se poznavash s rabotodatelia ili ne poznavash niakoj, kojto go poznava, prosto zabravi da te vzemat.
Vaobshte prikazkite, che mestnata diploma shte ti otvori vratite za dobra rabota mi se struvat dosta nerealni. Naj-mnogo da izkarash niakoj-drug mesec staj i posle pak ot nulata. Samo che ste sa minali 2-3g. i shte si zadlajnial sas pone 20k.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Торнадо ти си типична рожба на комунизма ,чудя се к'ви ще ги дириш тука.Ми това в Канада да извадиш толкова образования трябва да си щерка най малкото на Игнат Канев за да има кой да ти ги плати и да те издържа докато ги изкараш.
Ако в България си ги постигнала значи или баща ти здраво е крадил или не трябва да се оплакваш от родината,защото това твоето направо си е феномен,това тук ,ако няма кой да снася ще ти струва поне 300к. и 10г.,половината от съзнателният ти живот.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Благодаря на всички за откровенните ви отговори!
bateto, че съм рожба на комунизма си прав, но не заради баща си, щото той много отдавна почина и на мен се падна честта да изнеса семейството си на гърба.
Когато ви попитах към кой бранш да се насоча, беше за да реша за себе си има ли смисъл да преследвам целите си и в каква посока.
Авиоконструктор съм и то на същото място, за което спомена ssttoo.За ваша информация - подготовката е на високо ниво, но практиката куца. Някой обаче да знае от 10 години насам да има място в БГ, където да можеш да практикуваш подобна професия????
Ето за това от 8.5 години работя в строителството, отделно се занимавам и с арх. дизайн на частно, ако падне./средното ми е "Строителство и архитектура". Навремето, поради някои от вече посочените ОТ ВАС причини, ме достраша да кандидатствам висше Архитектура, но не ми е минал мерака още.
За правото - до тук съм 4-ти курс в БГ - задочно. Ако предприема авантюрата около заминаването - тази алтернатива или отпада или започвам отново - ако има смисъл.
Ето за това ми трябваха мненията ви - да преценя кое си струва и кое не!
А за тоалетните - Благодаря за предложението! Смятам да не се възползвам! Който ми ги предложи, ако желае му ги предоставям...
Аз поне не спирам да се боря с тъпия живот... :evil:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Tornado,
ti сам казваш,че това е авантюра- да , и то голяма авантюра. за право тука забрави, защото тестовете/LSAT/ по влизането са абсурдни а и ще ти искат още едно висше. за архитектура сym чувал същото. не знам с какво смяташ да се занимаваш тука но с тези професии аз НИКОГА не бих тръгнал насам. :idea:
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

А ... и един малък въпрос!

Обидих ли някой с питането си, че така отреагирахте повечето???

Доста време ми беше необходимо да се престраша да питам...знам че звучи доста абсурдно, но продължавам да преследвам мечтите си...а вие може да ме плюете колкото си искате...това го надживях около 14 годишната си възраст, т.е. преди 20-тина години.
Повтарям си фразата :"Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му!" и нещата се подреждат...
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

sasho71 написа:Tornado,
ti сам казваш,че това е авантюра- да , и то голяма авантюра. за право тука забрави, защото тестовете/LSAT/ по влизането са абсурдни а и ще ти искат още едно висше. за архитектура сym чувал същото. не знам с какво смяташ да се занимаваш тука но с тези професии аз НИКОГА не бих тръгнал насам. :idea:
Аз не живея лошо в БГ sasho71, но разбираш ли...не се чувствам нито удовлетворена, нито щастлива, а само уморена от много работа...Вероятно е до натура. Ето за това ще продължавам да търся...и мненията ви са ми наистина много полезни, дори само за да ме амбицират!

Fart, на теб - специални благодарности!!! Ей такива п.....и /преведи си го по избор/цял живот ме тикат да постигам това- онова...и да им навирам носа в собственият им задник...Фарт си знае защо съм толкова груба с него...
todoto

Мнение от todoto »

Прибързани оценки за квалификацията на българите в авиацията, ама нейсе :?

In the fall of 1912 he participated in the First Balkan War supporting the Bulgarian Airforce Unit. Jordanoff constructed his first airplane in 1918 from parts of abandoned airplanes. He designed and introduced an improvement to stabilize the airplane in flight.

Толкоз по въпроса за авиоконструкторите :).

А сега да видим кой е тоя горния за който става въпрос :

Later, he worked for Curtiss-Wright and Boeing as an aircraft constructor. In the 1930s and early 1940s he wrote a series of aviation books including Your Wings, Safety in Flight, Through the Overcast, and Jordanoff's Illustrated Aviation Dictionary. An exceptionally good illustrator, he provided an abundance of hand-crafted pictures, making reading the difficult technical issue easy to understand. In the 1940s and 1950s was hired by the United States Department of Defense to write a set of instruction manuals for airplanes, submarines and carriers; for the crew, for inspection and for emergency response.

www.pantonov.com/thoughts/assen_jordanoff.php

Е надявам се оценката на команващия американските военновъздушни сили в наше време за вас има некаква стойност :wink: . Или може би сте по велики и от него та може да дадете "обективно-научна" оценка :).

Щом българина Йорданов може, що и tornado да не може :) .

Айде стига , че тая вечер ми се нещо историческа :wink:
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

БЛАГОДАРЯ ТИ todoto!!!!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

tornado написа:Повтарям си фразата :"Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му!" и нещата се подреждат...
желая ти много късмет,въпреки че тук и трите професии са може би недостижими за имигранти.но тази твоя фраза ме разби,трябва може би постоянно да си я повтаряме.успех :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
fart

Мнение от fart »

tornado написа:Fart, на теб - специални благодарности!!! Ей такива п.....и /преведи си го по избор/цял живот ме тикат да постигам това- онова...и да им навирам носа в собственият им задник...Фарт си знае защо съм толкова груба с него...
Ти си бил голяма работа :shock:
Успех в начинанието ти.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

tornado, мда и аз имам приятели които, за завършили едно в БГ-то, но мечтите им са били нещо друго и тук си ги преследват, според мен човек трябва да се занимава с това, с което му е интересно и го кефи, пък и ако трябва да учи наново. Успех!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Аз и за това се престраших да питам...Този път нямам право да греша в избора, а и съм решила че ще уча.
Заключено