Канада и имотите според theatlantic

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Daisy2 »

agent Ozo написа:
tanyatais написа:Колкото повече чета тук,толкова повече се обезверявам и започвм да се съмнявам в избора си за имиграция в Канада. Ще рече човек ,че се пише за страни от Третият свят :(
Който вярва че се е прецакал идвайки в Канада, може би ще се почувства малко по-добре ако ти се обезвериш напълно. Нещастието, виакат, се понасяло по-лесно в група.
На този, който се чувстват добре тук, му е все едно какво решение ще вземеш. Както и не му дреме от негативизма на разочарованите.
Не е толкова просто, Агент Озо. Хората са идвали по различно време, с различни професии, различна местна подкрепа, изобщо различни ситуации. Ако щеш, и късмет различен. Не е въпросът до обезверяване, а до трезва, информирана преценка. Винаги има риск. Въпросът е този риск да бъде оценен и хеджиран, доколкото е възможно.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Daisy2 »

Таня, аз не искам да ти влияя по никакъв начин, но мисля, че най-важното е да си прецениш какви шансове имате и двамата със своите професии да изкарвате сносно в Канада. Останалото е постижимо.

Виж линка към изследването на HRSDC, намери вашите професии, виж каква е оценката за тях. Това, разбира се, не е 100 % вашата ситуация, но е ориентир, все пак.

http://www23.hrsdc.gc.ca/l.3bd.2t.1ilsh ... =1&lang=en"
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от agent Ozo »

Никой не е казал, че е просто, Дейзи. И всичко казано от теб относно различията е така, за оценката и хеджирането на риска - също.
Реакцията ми беше насочена срещу това: "започвм да се съмнявам в избора си за имиграция в Канада. Ще рече човек ,че се пише за страни от Третият свят"
Хората споделят виждането си за Канада според личната си преценка за успеха на предприетото от тях начинание. Ако един нов кандидат-имигрант се поддава на чуждата емоция и на нейна база взема своите решения, то значи нещо яко му куца и не би трябвало да прави подобна стъпка изобщо.

В моят случай, на времето, единици бяха тези които не ме убеждаваха, че предприемам много грешна стъпка, която ще ми донесе само разочарования и неволи. Ами какво да ти кажа...вече 6-та година съм тук и ми е страшно гот.
Като с казаното не искам да отрека всичко онова, на което е станала свидетел Ябълката и което я е депресирало, ядосало, обидило, унизило и т.н. Това за мен е друг свят, за който може би наистина нямам очи, или пък мозък (според негативистите), за да го осъзная, но това е положението. Не се чувствам ни най-малко виновен, че така стоят нещата, нито пък мога да се почувствам обиден от подобни подмятания.
Също така мога да кажа, че моят свят няма нищо общо и със света на Бистра, с нейните имоти, пари, сметки и...гащи. :)
И въпреки това се чувствам прекрасно, просто съм си на мястото.
Някои може да го свързват с липса на редица неща, за мен си е ниво на помъдрялост и постигнат синхрон със заобикалящият ме свят.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

Daisy2 написа:Таня, аз не искам да ти влияя по никакъв начин, но мисля, че най-важното е да си прецениш какви шансове имате и двамата със своите професии да изкарвате сносно в Канада. Останалото е постижимо.

Виж линка към изследването на HRSDC, намери вашите професии, виж каква е оценката за тях. Това, разбира се, не е 100 % вашата ситуация, но е ориентир, все пак.

http://www23.hrsdc.gc.ca/l.3bd.2t.1ilsh ... =1&lang=en"
Благодаря ти, Дейзи,
според всички статистики сме в търсените професии и в Канада и в Австралия ,но не мога да не споделя,че описаните преживелици, начин на живот и перипетии/стереотипи не ми оказват влияние. Не съм самодостатъчен индивид ,който живее в собствен свят ,а социално същество ,което мисли, претегля, премисля, съмнява и премерва постоянно пасивите и негативите на дадена ситуация.
Аз вярвам,че пътят към Канада за нас е по-доброто решение за момента , знам ,че ще е трудно поне 2-3 години,ще няма да е легло от рози и ще се направят компромиси с много неща, но вярвам в крайната цел, която ще ги осмисли .
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

agent Ozo написа:Никой не е казал, че е просто, Дейзи. И всичко казано от теб относно различията е така, за оценката и хеджирането на риска - също.
Реакцията ми беше насочена срещу това: "започвм да се съмнявам в избора си за имиграция в Канада. Ще рече човек ,че се пише за страни от Третият свят"
Хората споделят виждането си за Канада според личната си преценка за успеха на предприетото от тях начинание. Ако един нов кандидат-имигрант се поддава на чуждата емоция и на нейна база взема своите решения, то значи нещо яко му куца и не би трябвало да прави подобна стъпка изобщо.

В моят случай, на времето, единици бяха тези които не ме убеждаваха, че предприемам много грешна стъпка, която ще ми донесе само разочарования и неволи. Ами какво да ти кажа...вече 6-та година съм тук и ми е страшно гот.
Като с казаното не искам да отрека всичко онова, на което е станала свидетел Ябълката и което я е депресирало, ядосало, обидило, унизило и т.н. Това за мен е друг свят, за който може би наистина нямам очи, или пък мозък (според негативистите), за да го осъзная, но това е положението. Не се чувствам ни най-малко виновен, че така стоят нещата, нито пък мога да се почувствам обиден от подобни подмятания.
Също така мога да кажа, че моят свят няма нищо общо и със света на Бистра, с нейните имоти, пари, сметки и...гащи. :)
И въпреки това се чувствам прекрасно, просто съм си на мястото.
Някои може да го свързват с липса на редица неща, за мен си е ниво на помъдрялост и постигнат синхрон със заобикалящият ме свят.
Това е много вярно и всичко е строго-индивидуално. :handshake:
По принцип колкото по-малко чакаме и чета разни статистики оттук нататък (след 2 години проучвания) , толкова по-добре ще се чувствам заминавайки ,защото вече и умората и изнервеността от чакането се отразяват на пословичния ми слънчев оптимизъм ..
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Daisy2 »

Агент Озо, съгласна съм с теб. Имах предвид изказването ти кой как щял да реагира, ако Таня се откаже. Защо трябва да я интересува кой как ще реагира, при това хора, които не познава. Светът е шарен, хора всякакви. И аз, и Таня питаме, благодарим на всички, които отговарят конкретно и без заяждания, пресмятаме и решаваме. Нашите решения са си наша работа и не касаят никого. Иначе гащите на Бистра малко големички ми се виждат ;), сигурно за да паснат на банковата й сметка :rofl: Just kidding, Bistra! :rofl:

Таня, ако смяташ, че това е правилното, действай. Просто си направи и бек-ъп план, за всеки случай, ако нещо се обърка.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

Daisy2 написа:Агент Озо, съгласна съм с теб. Имах предвид изказването ти кой как щял да реагира, ако Таня се откаже. Защо трябва да я интересува кой как ще реагира, при това хора, които не познава. Светът е шарен, хора всякакви. И аз, и Таня питаме, благодарим на всички, които отговарят конкретно и без заяждания, пресмятаме и решаваме. Нашите решения са си наша работа и не касаят никого. Иначе гащите на Бистра малко големички ми се виждат ;), сигурно за да паснат на банковата й сметка :rofl: Just kidding, Bistra! :rofl:

Таня, ако смяташ, че това е правилното, действай. Просто си направи и бек-ъп план, за всеки случай, ако нещо се обърка.
Благодаря ти,
имаме и План Б и План Ц ,но ни се иска да стане с План А :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от agent Ozo »

Дейзи, и за това съм съгласен с теб - че не би трябвало да я интересува.
Поради което и не би трябвало да го заявява намерението си, особено по начин, провокиращ ответна реакция.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

agent Ozo написа:Дейзи, и за това съм съгласен с теб - че не би трябвало да я интересува.
Поради което и не би трябвало да го заявява намерението си, особено по начин, провокиращ ответна реакция.
В смисъл да не пише нищо съществено като планове във форума ли?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от agent Ozo »

Да ти припомня:
Колкото повече чета тук,толкова повече се обезверявам и започвм да се съмнявам в избора си за имиграция в Канада. Ще рече човек ,че се пише за страни от Третият свят.
Това, горното, като план ли ти звучи?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

agent Ozo написа:Да ти припомня:
Колкото повече чета тук,толкова повече се обезверявам и започвм да се съмнявам в избора си за имиграция в Канада. Ще рече човек ,че се пише за страни от Третият свят.
Това, горното, като план ли ти звучи?
Да, но няма начин въпреки годините събирана информация да пренебрегнеш мнения на хора от кухнята :)
И пак какво имаш предвид с горното изказване?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Californian »

Здрасти Дейзи, лично аз не бих купувал къща сега поне в Торонто като гледам и слушам за цените.
Тези цени просто за ненормално високи според мен. И го усещам как до 2-3 години ще почнат да падат.
Няма как хора да дават по 600хил-1млн за нормална къща която според мен би трябвало да струва 300-400хил максимум. Дори и това е много. Просто е несъразмерно с доходите на хората.
Така стана кризата в Калифорния и го усещам и Торонто поне за там знам за другата Канада не знам.
Даваха моргичи на хора взимащи 50-60к долара и купуващи къщи за по половин милион и нагоре...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от yahoo »

Californian написа:Тези цени просто за ненормално високи според мен. И го усещам как до 2-3 години ще почнат да падат.
Че са малко високи спор няма, но пробвай да направиш пълната сметка и ще видиш че дори и една къща от $500к сега да падне след 2-3г. на $400к то тогава лихвения процент като се върне от сегашните 3% на нормалните 5% се получава почти същото за месечните вноски (само където тогава ще изплащаш къща с много по-ниска собствена цена). Сметката с калкулатора на ING е при $500к заем при 3% лихва в момента - месечна вноска $2366. При $400к заем при паднала цена на същата къща и при 5% лихва след 2-3г. месечната вноска ще бъде $2326. Остава само чакането. Аз се договорих за 2.25% лихва преди 2г., сега е 3% и след 2-3г. очаквам да се върне там където беше преди кризата. Трябва цените да паднат поне наполовина за да се получи значима разлика и да си заслужава чакането. А живота си върви и не чака никого.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

Да не говорим колко ще похарчи за наем през тези 2-3 години чакане да спаднат цените.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от ivanko13 »

Айде пак с тоя наем :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор