Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от 7George »

Статистиката и тя чете евангелието, както й отърва.
Та, моят коментар: След 5-тата година минаваш в друга категория. :y: Децата ти - и те ще са с препоръки и по-реализирани. :geek: А ти, ако си по любимата си специалност, трябва и да си хепи. 8) И къде виждате проблем изобщо?

А, да. На места не може да си мързелуваш вкъщи и нещата да са също толова розови, както и за работещите братя. Няма "разпределение" и гарантирана работа по тоу-що изучената професия. Тва ставаше по други места и ширини.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ablood »

filipne написа:Знам ли , за мен разликата между 28% и 42% е доста съществена.
Колко съществена бе? 14%
Като се имат впредвид допълнителните фактори - местна диплома, език и препоръки, то разликата не само се стопява, ами и се обръща в полза на емигрантите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

ablood написа:
filipne написа:Знам ли , за мен разликата между 28% и 42% е доста съществена.
Колко съществена бе? 14%
Като се имат впредвид допълнителните фактори - местна диплома, език и препоръки, то разликата не само се стопява, ами и се обръща в полза на емигрантите.
Пак изби рибата ..

Впрочем самият ти не един път ситвърдял, че е почти невъзможно един имигрант да се конкурира с местен.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ivanko13 »

7George написа:Статистиката и тя чете евангелието, както й отърва.
Та, моят коментар: След 5-тата година минаваш в друга категория. :y: Децата ти - и те ще са с препоръки и по-реализирани. :geek: А ти, ако си по любимата си специалност, трябва и да си хепи. 8) И къде виждате проблем изобщо?
Единствен проблем за мен е ,че 5-10-15-20 години и младостта минава и не можем да се порадваме с това блъскане да минаваме от категория в категория, от една графа в друга и т.н. Живот трябва да тече както казва Мухата2, стига с тая кариера, работа, резюмета, кавър летъри, пари, сметки, моргиджи ... Аман! :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от 7George »

ablood написа:
filipne написа:Знам ли , за мен разликата между 28% и 42% е доста съществена.
Колко съществена бе? 14%
Като се имат впредвид допълнителните фактори - местна диплома, език и препоръки, то разликата не само се стопява, ами и се обръща в полза на емигрантите.
:y:
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от 7George »

filipne написа: Пак изби рибата ..
Впрочем самият ти не един път ситвърдял, че е почти невъзможно един имигрант да се конкурира с местен.
Стига местния да иска да се конкурира с нас... и пак не е толкова мотивиран.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от 7George »

ivanko13 написа:
7George написа:Статистиката и тя чете евангелието, както й отърва.
Та, моят коментар: След 5-тата година минаваш в друга категория. :y: Децата ти - и те ще са с препоръки и по-реализирани. :geek: А ти, ако си по любимата си специалност, трябва и да си хепи. 8) И къде виждате проблем изобщо?
Единствен проблем за мен е ,че 5-10-15-20 години и младостта минава и не можем да се порадваме с това блъскане да минаваме от категория в категория, от една графа в друга и т.н. Живот трябва да тече както казва Мухата2, стига с тая кариера, работа, резюмета, кавър летъри, пари, сметки, моргиджи ... Аман! :)
И кво сме виснали у форума? Бягай налей по нещо и доведи по някоя ... :party:
Embrace your climate change!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ivanko13 »

7George написа:И кво сме виснали у форума? Бягай налей по нещо и доведи по някоя ... :party:
Да бягам ли? Чакай да отмине кризата и да се стабилизира пазара на труда и тогава :) Лошо само ,че почнаха да говорят за някакво double dip recession ... И като свърши чакането "само ние с тебе ще сме друууги, друууугии.."(ФСБ)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Преуспял »

ivanko13 написа:
7George написа:Статистиката и тя чете евангелието, както й отърва.
Та, моят коментар: След 5-тата година минаваш в друга категория. :y: Децата ти - и те ще са с препоръки и по-реализирани. :geek: А ти, ако си по любимата си специалност, трябва и да си хепи. 8) И къде виждате проблем изобщо?
Единствен проблем за мен е ,че 5-10-15-20 години и младостта минава и не можем да се порадваме с това блъскане да минаваме от категория в категория, от една графа в друга и т.н. Живот трябва да тече както казва Мухата2, стига с тая кариера, работа, резюмета, кавър летъри, пари, сметки, моргиджи ... Аман! :)
Абе... преди много години един стар БГ емигрант в Кентъки (как се намерихме, не знам) ми каза една приказка за един млад човек. Та на него един глас от небето му казал че има избор - така и така ще му влезе един голям *** в ***ъ, но от него зависело дали ще е когато е млад или на дърти години. Това разбира се не важи за Парис Хилтън и за мухи :lol:

Иначе по темата -- доста народ смени работата тези месеци, но никоя от позициите не е била рекламирана (става дума за моя град и бранш).
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от kill_u »

Пак се отплеснахте от темата, а тя да напомня беше "Как е тези месеци на пазара на труда в Канада". Вие пак връзкарство, та връзкарство приказвате..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от 7George »

На пазара на труда - затишие... и снишаване.

Баси - кви млади и запазени щяхме да сме, ако не си съдиръхме задника от бачакане в канада... пък кви купонии с домашна пърцуца и непринудени певачки!
Embrace your climate change!
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Преуспял »

kill_u написа:Пак се отплеснахте от темата, а тя да напомня беше "Как е тези месеци на пазара на труда в Канада". Вие пак връзкарство, та връзкарство приказвате..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Що бе, казах какво е положението на пазара на труда тука. Може да не е представително за цяла Канада, ама...

И щом искаш допълнтелна информация за връзк...ъъъ... нетуъркинга, ето ти я ;) :
5 Reasons your job search may not be working

Are you positioning yourself appropriately? Perhaps you have been going for jobs that are too junior or too senior. Maybe employers don’t clearly understand the scope and scale of your past roles. Check too if your experience as it is described is relevant to the jobs you are pursuing.

Is your marketing complete? Some jobseekers overwork their resume but then don’t have an updated online profile. Most recruiters are using social media, especially LinkedIn. If you don’t have an online presence, your job search marketing is incomplete.

Are you spending too much time on recruiters and job postings? Recruiters and job postings seem like a shortcut – you just troll the web and apply for what’s there, or you make a few calls to recruiters and let them do the heavy lifting. But, job postings are notoriously out of date, and recruiters work for the employers not for you. Most importantly, most jobs are filled via networking so if you rely on recruiters and job postings, you are missing out on most opportunities.

Do you have 3-4 key message points? You need to cut to the chase in your cover letters, networking pitch and interview responses. People make up their mind quickly so be concise. Get the important information out early and cut out the rest.

Do you have a process to stay on track long-term?
Many jobseekers do a lot their first week, maybe the second but peter out. This is a marathon, not a sprint. The interview process takes time, and you need to continue your search across multiple fronts. So there is a lot to juggle, and you need a process, not just discipline, motivation, or hope that you will stay on track. Make sure you have specific routines for following up with your contacts, for organizing your search information, for preparing for interviews and meetings, and for staying refreshed.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от cocose »

Моето впечатление е че в момента има голямо раздвижване на пазара на труда. И обявите скочиха, и се разнообразиха дори, и....сума ти други дребни признаци :)
Иначе наистина е вярно това за Канада, че повечето работи минават през HR агенции (networking-а го забравете, отдавна му мина времето, в момента тука всички са в криза, всеки си пази мястото, и хич, ама хич не му е до networking )
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от kill_u »

cocose написа:Моето впечатление е че в момента има голямо раздвижване на пазара на труда. И обявите скочиха, и се разнообразиха дори, и....сума ти други дребни признаци :)
Иначе наистина е вярно това за Канада, че повечето работи минават през HR агенции (networking-а го забравете, отдавна му мина времето, в момента тука всички са в криза, всеки си пази мястото, и хич, ама хич не му е до networking )
E на кой да се вярва на теб или на Преуспял?
Единия твърди, че връзкарството е пътя към намирането на работа, а ти твърдиш че хедхънтърите са пътя. Две коренно противоположни мнения.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ablood »

kill_u написа:E на кой да се вярва на теб или на Преуспял?
Единия твърди, че връзкарството е пътя към намирането на работа, а ти твърдиш че хедхънтърите са пътя.
Не бих оприличил всички HR като хедхънтъри.
Иначе това си едно и също - като не можеш да се сдобиеш с препоръка, плащаш си на някой за такава. За по-сериозните постове агентите те прекарват през яко сито преди да те препоръчат някому.

Тоест, на групата "недооценени" нито връзки, нито агенции може да помогнат. Техните квалификации са невидими за всички.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор