КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от driver »

Да, но аз пак не разбрах кое е отвратителното? И с какво българския език ще помогне на възпитанието и изграждането на децата като личности?
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от semeen »

Да, но аз пак не разбрах кое е отвратителното? И с какво българския език ще помогне на възпитанието и изграждането на децата като личности?
:lol: :lol: :lol:

Ти ако можеше да разбираш...

Много интербригадисти в този форум. Продукти на развития социализъм. Иначе са големи канадци и капиталисти - слагат си листа, лозунги колко са по-по-най... И всички вече нещат да са българи. И децата им също. Не е рационално, разбираш ли!
Май това с премахването на двойното гражданство не е толкова лоша идея.

Асето :beer: Видя ли как бързо ти сложиха етикет фашист :lol: :lol: :lol:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от Marto »

Семеен:

Централната характеристика на фашизма е поставянето на интересите/правата/идеите на обществото/държавата пред тези на индивида. Отвращението, което асето изпитва от личните права и идеята за ненамеса в живота на другите, както и доводите му срещу тях напълно заслужаваха епитета. Няма нищо общо с каквито и да е лозунги, а още по-малко ц развития социализъм. Освен ако с второто не визираше начина на мислене на хора като асето.

Асе:

Докато не се научиш да боравиш с елементарната логика и факти от реалния свят, няма да си губя времето и да обосновавам репликите си по малоумните ти писания. Опитах се веднъж, когато ни обясняваше колко здрави били хората в Африка, но тогава само ти не разбра каква колосална идиощтина беше написал. Why bother?
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от semeen »

При комунизма как е? Що не го нарече комунист? Вероятно не го считаш за обида. Това е връзката с развития социализъм. И с интернационала. И с наднационалното. Да не продължавам, че може и аз да се окажа ф'шист.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от Marto »

semeen написа:При комунизма как е? Що не го нарече комунист? Вероятно не го считаш за обида. Това е връзката с развития социализъм. И с интернационала. И с наднационалното. Да не продължавам, че може и аз да се окажа ф'шист.
Ми точно заради това, че комунизмът е колективизъм на международна основа, а фашизма на национална.

Аз, като добър американски възпитаник, не понасям колективизма. Нищо повече :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от myhata II »

driver написа:Да, но аз пак не разбрах кое е отвратителното? И с какво българския език ще помогне на възпитанието и изграждането на децата като личности?

Утре момче на летището по вероятно да те питат за нещо си на бьлгарски отколкото на английски,не четеш ли кво става из Европата !?! :lol:

http://news.ibox.bg/news/id_1140180590
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
aseto

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от aseto »

Марто, очевидно е, че си ограничен и комплексиран. Аз се старая да запазя добрия тон, но все пак не прекалявай, защото си представям какво ще сполети изтрито от модератор, ако ме обиждаш така в мое присъствие. Ти очевидно не можеш да асимилираш информацията, която прочиташ. Имай предвид, че този форум не е американска територия и интелектуалното ниво е доста по-високо, от това, на което си свикнал. Ако не можеш да подскочиш достатъчно, за да водиш нормален диалог, поне се дръж възпитано. Според мен ти си от типа комплексари, които си търсят извинение за собствените си неуспехи. Както Кримон и Линко написаха, те полагат усилия, за да може децата им да знаят български език и да напредват в различни области. Ако ти се чувстваш неспособен да предадеш българския език на децата си, кой ти е виновен? Това, че съпругата ти не е българка, не е извинение. Щом пишеш в български форум, ходиш си до България и се интересуваш от теми, свързани с България, значи България е важна част от теб и точно тази част, ако си достатъчно способен, би могъл да предадеш на поколението си. Ако се чувстваш неспособен, това не означава, че няма смисъл. Означава, че ти нямаш сили да го направиш.
За фашизъм и комунизъм явно не си се осведомил достатъчно, защото пишеш глупости. Очевидно е, че доброто американско възпитание, което си получил е успяло да замъгли погледа върху реалността и сега безметежно си живееш в битието на права, свободи и демокрация.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от myhata II »

Какво му обясняваш те щатите сега комунизьм строят :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от semeen »

Явно македонският синдром продължава да намира благодатна почва у много нашенци. Това върви ръка за ръка с масовата култура, където полуграмотността, полудуховността, получовечността съжителстват успешно с полупроводниците. :lol: :lol: :lol:

Големият ми син навърши 3 години и вече прави опити да чете (на български, разбира се, той е с предимство)! :beer: :beer: :beer:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от THC »

aseto написа:Марто, очевидно е, че си ограничен и комплексиран. Аз се старая да запазя добрия тон, но... бля бля бля
е много се изкефих на неутралния ти тон не мога да не го цитирам :D :D
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от anxeli »

Оф, ти пък още ли го четеш това асе :lol:, аз отдавна го прескачам.
Прекалено над нивото ми е :roll: :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от ablood »

aseto написа:Както Кримон и Линко написаха, те полагат усилия, за да може децата им да знаят български език и да напредват в различни области.
За общата култура, традициите и семейните ценнисти ясно, ама я дай няколко примера за тези "различни области" в чието напредване перфектният български е толкова съществен! :lol:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от THC »

anxeli написа:Оф, ти пък още ли го четеш това асе :lol:, аз отдавна го прескачам.
Прекалено над нивото ми е :roll: :lol: ...
ми за цялата филипика (хм кво съвпадение) нямам време ама се изкефих на началото.
аз лично не бих писал на такъв висок стил ами бих почнал така просто по човешки:
"Абе Марто абе (близък роднина, тебе и цялата рода) Ви да *** в (еди къде си, където боли) *****(хомосексуалист)****(с лоша хигиена)
я ходи да си *************** и ******* (резултат от физиологична дейсност) ********(нещо много лошо ще се случи с вашето семейство) !"
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от MrGeek »

Искам да задам следния въпрос по темата. Ако в едно семейство например бащата само е българин на базата на какво трябва да му стоварим вината за това, че децата му няма как да говорят български? Ако допуснем идеята той да настоява да говори с тях на български докато са малки, то тогава какво трябва да прави майката, която понятие няма да си има от провежданите евентуално разговори?
Последно промяна от MrGeek на Чет Юли 16, 2009 5:43 pm, променено общо 1 път.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Мнение от Странджата »

Снощи дъщеря ми чете и писа на български , за пръв път , макар и отделни думи , напълни ми се душата , все за това си мисля! Някой ще попита на колко е , не е малка скоро навърши 8 , но умишлено задържахме началото , за да не се смесват азбуките . Та и това е решение блъди , като ти порастат децата , да започнат и с ,,родния език,, !Та това детето го е усвоило за няколко дни за по половин , един час на ден , блъди пак ти казвам срахотно е ! Не може да не изпиташ удоволетворение , е може би , не чак такова като при лежане под караван или коренене на люляк , но със сигурност по-голямо от изливане на литри киселина в тоалет!
Заключено