Интервюта - пролетна сесия 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Мнението е изтрито поради писане на латиница.
Моля, прочетете правилата на форума - тук
.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Мнение от Julia&Joro »

Здравейте!
Ние се завърнахме късно снощи със сертификати! :D
Пътувахме две семейства от Варна. Другото семейство беше преди нас от 13,30, те също минаха успешно.
Започнахме с преглед на документите - първо трите паспорта, след това декларацията за парите. После мосюто ни попита дали имаме промяна в адреса, по документи е София, а сега живеем във Варна и съответно защо сме се преместили. След това ни поиска дипломите, по тях никакви въпроси, само излезе от стаята да ги гледа с някакъв уред като за фалшиви пари. :shock: Последва въпрос дали съм завършила френска гимназия (а не съм) и къде съм учила френски - посочено ниво 8/7. Съответно и за английския - имам диплома за трето ниво от пет. Премина на английски (нива 9/8 ), но забравих думата level и му казах: 3 niveau sur 5, а той каза: In English please. Сраааааам. Попита ме дали не се сещам как е ниво на английски и ми помогна. :oops: Оттук премина само на английски - мотивация, за която бях подготвена на френски и си я превеждах наум на момента и къде е детето ни в момента. Това бяха въпросите на английски. След това гледа трудовите книжки и ми поиска документът от работодателя, в който пише че две години съм била в майчинство. Това ми беше изискано като допълнителен документ преди интервюто, тъй като в трудовата книжка не беше упоменато изобщо, че съм била в майчинство. След това ме пита дали и двете години са платени в България. Оттам започнахме за работата в Квебек - какво искам да работя (дадох му обяви, около десет имах разпечатани), как ще си търся работа, какво ще направя за да ме извикат на интервю и как ще се подготвя преди интервюто. После започнахме за Квебек като цяло - география, история, без конкретни въпроси, всичко, което знам и откъде го знам. От историята знаех само 5-6 важни събития, които са много ancient както каза той и дали знам нещо за последните 30 години, но аз не знаех. Пита ме защо Канада е разделена на английска и френска част. После беше нещо от сорта на дали знам ценностите на кебекарите, точно не разбрах въпроса, но му отговорих, че мъжете и жените са равни и няма дискриминация. Остана доволен.
Към съпругът ми имаше 2-3 въпроса, предимно за работата (нива френски 2/1, английски 4/3. На английски нищо не го пита. Като ни даде да прегледаме сертификатите го нарече Жоржи :D , той е Георги, но явно така се чете. :D
Накрая помоли преводачката да преведе на съпруга ми, че въпросите към него са били малко, защото аз съм водещ кандидат.
Последваха обясненията за сертификатите, ученето на френски, кога е срока за изпращането на документите в Букурещ и заветното : FELICITATIONS!

Вероятно пропускам нещо, но още не преминало вълнението от интервюто. Пожелавам на всички леко и спокойно интервю и да се похвалите със сертификати! Успех!!!
jimtoni
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 2:50 pm
Местоположение: montreal

Мнение от jimtoni »

milla , подадохме до Виена 06.01.2009 , акюзе не получихме , покана получихме на 02.05.09 по пощата,интервюто беше на 10.06.2009 от 15:30 и е успешно [/b]
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vladislav »

Здравейте и от нас. Ние се поизложихме лекинко :oops: Значи влизаме си на интервюто, той се представи и обясни че е на три етапа. Започна с дайте си паспортите, и след това премина на тема работа. Е там я вапцахме - той нещо не можа да ме разбере, защо имам две фирми - а едната е ЕТ, а такова животно като ЕТ в европейският съюз няма и защо съм си направил и друга ЕООД, а междувременно имам и трудов договор с една фирма. Как така хем работя във някаква фирма, хем имам мои две. Казах му че не виждам проблем в това, но явно той видя :) Та не ми зачете стажа в моите си фирми, причината - Осигурителната ми книжка не е документ която доказва че се осигурявам в моите фирми (много интересно виждане) Тука вече влезе и преводачката в помощ (много е свестна) Но явно нещо не се получи :) Не зачете и стажа на съпругата ми като медицинска сестра - 3 години, от които 2 по майчинтсво (тук допускам че е прав) Каза че може да го компенсираме с език (аз имам 6/6 френски 4/4 английски, а съпругата 4/3 френски, 2/2 английски). След това ме пита знам ли англе. Казвам му малко. Малко малко - 20 минути. Как се казвам, на колко години съм, от къде съм, кога сме пристигнали, с какво, кой гледа децата ни сега, имаме ли приятели в Квебек, какво обядвах днес на обяд, даже включи и какъв цвят ми е сакото - това беше ин инглиш.След това отново на франсе имам ли обяви за работа, какво ще работя там и очаквам ли трудности в първите дни от престоят ни в Квебек и от какъв характер. Какво знам от историята на Квебек. Накрая завърши че отговорът му е НЕ защото не можем да съберем нужните точки, а и не сме си вдигнали нивата на езика по време на интервюто. Каза че ще остави отворени въпросите за моят стаж като управител на фирмите ми и стажа на съпругата ми като медицинска сестра, и ако евентуално от Виена ги признаят няма проблем, ако ли не - сорри. Така че и ние се нареждаме на опашката от чакащите писмо от Виена - може би до 2-3 седмици ще го изпратят, поне така каза. С две думи симпатяга е, малко трудно му разбирах, но поносимо беше, а и не беше това проблема, при нас проблема беше че той не можа да ме разбере :) Така че кураж дружина - и малко повече англе май трябва. Успех на всички.
Човек е това, което мисли.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Vladislav,много съжаляваме!По БГ законодателство майчинството,когато жената е осигурена и се води на работа се зачита за трудов стаж!Това е проверено и потвърдено от БГ институциите.Ако можете натиснете ги и в тази посока!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
rege
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 8:55 am

успешно интерв

Мнение от rege »

Започнахме с преглед на документите - първо паспортите, след това декларацията за парите. Накара ме да си кажа точният адрес за да го сравни. От там нататък аз поех по-голямата част от интервюто тъй като съм водещ кандидат(нива на френски8/8, а на английски 5/5) Въпросите бяха от стандартните - къде работиш. какви са ти задълженията в работата, какво образование имам - поиска дипломите, попита ме за сертификат за френски език, при което аз малко се озадачих и поисках да повтори въпроса си- отговорих му че съм завършила Френска езикова гимназия и имам диплома от средно образование - нямам сертификати :) . Имаше нялко випроса които не ги разбрах напълно, но след като ми ги повтори нямаше проблем с отговора, важно е да не се притеснявате и да питате, господинът е много любезен и говори достатъчно ясно, макар и на моменти малко по-бързо.
Към съпругът ми (нива на френски 4/3, на английски 6/6) имаше въпроси относно висшето образование - там имахме проблем. Изпитващия искаше да се изредят няколко дисциплини от диломата за магистър, но за съжаление той не ги знаеше на френски, там се намеси преводчката и помогна. Към съпруга имаше доста въпроси от стандартните свързани с работата му.
Последваха въпроси свързани обяви за работа, какво ще работя там и очаквам ли трудности в първите дни от престоят ни в Квебек и от какъв характер. Говорихме малко за Монреал и това дали имаме приятели там.
Не сме имали въпроси свързани с история, география и други подобни.
Имаше елементарни въпроси към мен като водещ кандидат на английски, като в отговора на единия се включи и съпруга ми.
Общо взето това е което се сещам. Накрая получихме заветното: FELICITATIONS! VOUS ETES ACCEPTES! Последваха обясненията за сертификатите, ученето на френски, кога е срока за изпращането на документите в Букурещ и др.
Пожелаваме успех на всички след нас!
14.11.2008-Документи Виена
15.12.2008-Accuse
07.05.2009-Покана интервю
11.06.2009-Интервю
02.07.2009-Документи Букурещ
29.07.2009-Баркодове
10.08.2009-Мед. формуляри
01.09.2009-Mедицински
18.09.2009-OK медицински
26.10.2009-Покани визи
13.11.2009-Визи
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Пожелавам късмет на всички на интервюто, ние ще сме най-вероятно есенната сесия, подадени документи февруари, акюзе март.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
traicho
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 29, 2007 4:55 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от traicho »

Здравейте, всички!

Ние сме семейството от Пловдив, което мина на 11-ти юни, 13,30 ч. - успешно.

Аз съм Трайчо, нива език - френски: 7/8, английски: 12/12, съпругата ми (водещ кандидат) - френски: 7/8, английски: 5/6. При подаването на документите до Виена (5-ти август 2008 г.), аз бях водещият кандидат, но когато получихме поканата за интервю, беше изпратена на името на съпругата ми. Писахме на Лиза Шрайбер да я питаме защо така, тя ни отговори, че според тяхното предварително проучване, съпругата ми имала по-добри шансове - предполагаме, че е заради годините - 38 при мен и 34 при нея.

За интервюто: протече на три етапа, както са писали и останалите:

1. Сверяване на документите
2. Разговор
3. Пояснения за следващите стъпки.

Шарл-Антоан започна с обяснение за етапите. Много свестен пич, млад, разбран, делови, предразполагащ. Притеснението ни премина след 10-15 минути вътре. През първите 20 минути се стараеше да говори по-отчетливо, после запраши на quebecois, пак му се разбираше, но с повече концентрация.

Сверяването на документите си мина стандартно - иска оригиналите, показва ги на преводачката, тя ги потвърждава и така.

После, започна с това какво работим тук. Обяснихме му с 2-3 изречения, ясно и точно. Остана доволен, че е по същество и лаконично.

Продължи с това какво смятаме да работим там. Показахме разпечатки с обяви - по 10-ина на човек (графичен и уеб-дизайн), извадени оттук: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... sites.html. Той ги погледна и вика, супер, но искат завършен колеж. Добре, че не бяхме изкарали такива, които искат университетско образование :-) Отговорихме, че ще се пробваме да си приравним сертификатите за професионална квалификация: 1 г. и 2 месеца компютърно училище за съпругата ми и диплома с професионална ориентация "Електронна техника" за мен, от Математическата гимназия в Пловдив. Имаме и дипломи за висше - филология за мен и педагогика за жена ми, но никога не сме го работили, не стана дума за това и на интервюто.

За приравняването на сертификатите, викаме, ще ги пратим в Монреалския Centre d’expertise sur les formations acquises hors du Québec: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html за оценка. Ако не ни ги признаят, ще си положим изпитите за това. Той - а ако се наложи да учите още? Ние - ако е необходимо, готови сме.

После за мотивацията - защо искаме да се установим там. Отговорихме - има отлични условия за семеен живот - гледане на деца и т.н., също и за работа - в областите, където смятаме да си търсим. И тук остана доволен, че е кратко и ясно.

След това - адаптивност - какво знаете за Квебек? Споменахме с по 2-3 изречения география и икономика. Знаем ли нещо за живота там - общество, забавления ... Следим ли някакви медии? Ние: да, гледаме кебекарските емисии по ТВ5, знаем кои са големите вестници в Монреал, знаем за Радио Канада. Знаем ли за други градове, освен Монреал и град Квебек - да, изредихме 6-7.

Какви трудности очакваме да срещнем? Казаме нещата оттук: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s-job.html

През цялото време говорихме само на френски. Атмосферата беше непринудена, отпуснахме се и приказвахме добре. Единственото "хлъцване" беше, като подхвана жена ми на английски - 3-4 елементарни въпроса, но тя се озори, докато "превключи". Отначало му отговаряше на френски, на въпросите, зададени на английски, той не спря да настоява "in english, please", докато не отговори на английски :-) Мен не ме пита нищо на английски, чак се засегнах :-)

Не помня друго. Последва заветното "Felicitations! Vous êtes acceptés!", стисна ни ръцете и ни пожела успех. Последва разяснение на следващите стъпки и сроковете да ги предприемем.

Изобщо не сме ползвали преводачката.

Смятаме, че факторите, които ни помогнаха бяха: конкретни и кратки отговори, ясна представа за това, какво предстои като работа, културна интеграция и т.н., добра мотивация и приличен френски.

Попътен вятър на всички!
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Здравейте!Много ни е мъчно,че трябва да го напишем,но получихме заветното НЕ,вместо ДА от тази сутрин./9 ч./Интервюто ни продължи около час и 10 мин.
Аз /съпругата/като водещ кандидат нива френски 7/7 /доказани сдокументи от ИЧС и Френски институт+частни уроци/ и съпруг с нива 4/4 но без документ за курс.Нива 9/9 английски/доказан с документ ИЕЛТС/при реално владеене 11/11 ,съпруг 8/8 английски.
Първо да започна по същество и ред на събитията/Преводачката при нас закъсня и започнахме около 10 мин без нея/и слава богу/ през цялото време говорех на перфектен френски за посоченото ниво,не съм я ползвала с изключение на 1 случай в който ще посоча по-долу.Моят съвет е дори да не поглеждате към нея/защо ще установите сами/ .Аз лично разбирах всичко,което ми говори,говори разбираем френски /за училите добре езика/,мил и приветлив,сверява дипломи,печати,трудови книжки/всичко се подава на преводачката за справка ,като тя на 2 пъти обърка годините на завършване/,премина с въпроси за Квебек,какво знаем от история,география,пазар на труда,беше много доволен,аз това се постарах добре да го прегледам,пита ни за работата ни в БГ/и 2-та сме в един от мобилните оператори-телекомуникацци/,пита ни какво мислим да работим там,от къде черпим информация за пазара на труда,защо сме убедени,че ще успеем.Бяхме се подковали с обяви за работа,дискутирахме ги.Той през цялото време ни казваше ТРЕ БИЕН,усмихваше се и ние се усмихвахме ,не спряхме да говорим на френски,на английски обръщаше също,когато иска,основно за мотивацията,после пак на френски.Много беше доволен до един момент в който реши,че ще се направи на интересен и ни заби на гаден квебекарски диалект,естествено не се разбра добре въпроса и преводачката ни го преведе,като думите и към мен бяха с една ехидна усмивка:Явно,госпожо нищо не разбрахте от естеството на този въпрос и съм длъжна да ви го преведа:Какви са вашите очаквания за изхода на това интервю?Казах,че интервчто ще е успешно,твърдо съм убедена,че сме се справили и домомента нищо не ми е показало,че не съм.След което младежа каза ,че ще му се наложи да направи справка в бюрото във Виена за нивата на френски,защото12-те нива на Френски институт отговарят на 6 на ИЧС и не му е ясно това какво е/Обясних му,че 1 учебник в ФИ се равнява на 3 нива,а в ИЧС на 2 ,но той каза,че според него е нужно да се достигне до ниво Б2 и тогава да опитаме отново и това е решението му.След което ни изчисли точките и заяви,че дипломи и стаж са перфектни,но иска документ Б2.Опитах се да го попитам дали е възможно да изкарам изпит за това ниво и да му го представя ,но той каза,че системата за Квебек има промяна и той сега трябва да даде отказ,ние да изкараме ниво Б2 и да кандидатстваме отново,всичко в сайтовете било само ориентировъчно.Размаха ми една папка с нови изискавния за нива на френски и това беше.
Тук вече тотално избеснях/но останах любезна/ и на чист английски го попитах защо от Виена не ни е изискан подобен документ на ниво кандидатстване до интервю?Той отговори,че Виена само отмята документите,а властоимащият да дава откази или ДА е той.
Това беше всичко!Много ни е мъчно!На нас ни искаше документите за доказване на ниво на език,при перфектен френски от 2-те страни,английски без коментар и незнам какво да мислим вече.Ако някой е в подобен случай давайте идеи,защото не може така да оставим нещата!Има ли официален документ за ниво Б2 и кой е той като изпит?/оказва се ,че докс и от тези 2 институции не им доказват нищо.Посъветва ме вторият път съпругът ми да е водещ кандидат,защото според него неговата диплома в момента на пазара на труда има по-голяма тежест/тя е горски инжинер-Лесотехнически Университет/.Опитах се да говоря за Ордерите,но той каза,че не иска за ордерите,защото въпросът на квебекски френски звучеше буквално,говорете за реалните професии какво мислите/аз имам стаж тук 2 г по професия,обвързана с ордер и близо 7-8 в телекомуникационни комапнии/,мъжа ми няма стаж като горски инжинер от БГ,но 5 години в мобилен оператор .Късмет на всички!
Ще пиша пак,сега сме доста разстроени и малко объркани!Заслужава ли си да продължим?
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vladislav »

Споко Mi6o76, и ние бяхме много ядосани, но ни мина вече :) Ако това ви е мечтата - преследвайте си я. Ние лично за нас сме решили - ако ни пуснат от Виена - ок, ако ли не - губят. Ние втора процедура няма да започваме. Доста време, нерви и пари коства на всеки цялата процедура. Все пак не искаш нищо даром, приел си голямо предизвикателство да емигрираш и да започнеш всичко от начало. Мисля, че би трябвало да дадат шанс на всеки да опита. Все пак това са инвестиции и в Канадската икономика и то не малки. И е ясно че няма да си с перфектен език, плюс това за това си имат и КОФИ. Както виждаш има субективен фактор. Та с две думи - горе глават, живота продължава има и други начини за емиграция ;)
Човек е това, което мисли.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Благодаря ви Vladislav!Честно казано незнаем вече и ние какви кандидати точно си търсят.Мога да кажа едно-бюрократщина и бумащина е обхванала тези 2 дни-четвъртък и петък.Оказва се,че и езика е странно понятие след като се опита да оспорва официално издадени документи за владеене на език от организации,признати от тях./Британски съвет и ИЧС и ФИ/,опита се да ни каже също,че там е трудно да се посещават курсове по френски и затова кандидатите тук ще бъдат подлагани на изпити за ниво на френски /нови/каквото и да означава това.Те постоянно сменят или такси или нещо друго.Сверяваше печати и подписи под лупа едва ли не,консултираше се за години на завършване и така.Не искаме да повярваме,че това е резултата.Направи ми впечатление,че програмата му изчисли до абсолютна точност точките така,че да са точно на ръба.Точно тогава Ели попита защо до интервюто събираме над 70 точки,а сега излиза,че не и той обясни,че няма как да даде точки за език,независимо от документите за владеенето му без изпит Б2.Егати глупоста!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

estoyanova написа:Благодаря ви Vladislav!Честно казано незнаем вече и ние какви кандидати точно си търсят.Мога да кажа едно-бюрократщина и бумащина е обхванала тези 2 дни-четвъртък и петък.Оказва се,че и езика е странно понятие след като се опита да оспорва официално издадени документи за владеене на език от организации,признати от тях./Британски съвет и ИЧС и ФИ/,опита се да ни каже също,че там е трудно да се посещават курсове по френски и затова кандидатите тук ще бъдат подлагани на изпити за ниво на френски /нови/каквото и да означава това.Те постоянно сменят или такси или нещо друго.Сверяваше печати и подписи под лупа едва ли не,консултираше се за години на завършване и така.Не искаме да повярваме,че това е резултата.Направи ми впечатление,че програмата му изчисли до абсолютна точност точките така,че да са точно на ръба.Точно тогава аз Ели попитах/Ми6о76/ е съпругът ми защо до интервюто събираме над 70 точки,а сега излиза,че не и той обясни,че няма как да даде точки за език,независимо от документите за владеенето му без изпит Б2.Егати глупоста!
Sorry,нещо с паролата стана и писахме от резервната.Ако имате въпроси,питайте!
Стискаме палци на останалите!Късмет!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Мнение от lonly wolf »

Здрасти колеги да ви кажа и за мойто интервю нещо аз се спуках да си лафя с преводачката общо взето може да се каже че почти с мосюто си лафих чрез нея освен на английския с който нямах проблеми нищо почти не му разбирах и той нищо не ми разбираше... :D но накрая не ме отряза а ми каза че досието ми няма да е затворено още 12 месеца през които аз трябва да му пратя атестат за изкарани 60 часа от Алианс Франсез абе с две думи направо и аз не мога да си обясня как не ме изгони от стаята след още на 15-тата минута след безумните отговори на френч от моя страна :D Накрая ме накара да попълня договора за фин.автономност и ми каза единия формуляр да го пазя за Букурещ и това е!Айде сега юруш към Алианса! :D :beer:
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

lonly wolf написа:Здрасти колеги да ви кажа и за мойто интервю нещо аз се спуках да си лафя с преводачката общо взето може да се каже че почти с мосюто си лафих чрез нея освен на английския с който нямах проблеми нищо почти не му разбирах и той нищо не ми разбираше... :D но накрая не ме отряза а ми каза че досието ми няма да е затворено още 12 месеца през които аз трябва да му пратя атестат за изкарани 60 часа от Алианс Франсез абе с две думи направо и аз не мога да си обясня как не ме изгони от стаята след още на 15-тата минута след безумните отговори на френч от моя страна :D Накрая ме накара да попълня договора за фин.автономност и ми каза единия формуляр да го пазя за Букурещ и това е!Айде сега юруш към Алианса! :D :beer:
ударил си джакпота :):):):):)
честито!!!!!

явно по другите показатели си бетон :)
60 часа в алианца са без проблем
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

lonly wolf написа:Здрасти колеги да ви кажа и за мойто интервю нещо аз се спуках да си лафя с преводачката общо взето може да се каже че почти с мосюто си лафих чрез нея освен на английския с който нямах проблеми нищо почти не му разбирах и той нищо не ми разбираше... :D но накрая не ме отряза а ми каза че досието ми няма да е затворено още 12 месеца през които аз трябва да му пратя атестат за изкарани 60 часа от Алианс Франсез абе с две думи направо и аз не мога да си обясня как не ме изгони от стаята след още на 15-тата минута след безумните отговори на френч от моя страна :D Накрая ме накара да попълня договора за фин.автономност и ми каза единия формуляр да го пазя за Букурещ и това е!Айде сега юруш към Алианса! :D :beer:
Лонли, браво! Жив и здрав, и загризвай френския!
Публикувай отговор