Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

velkov написа:Здравейте, искам да попитам снимките в първия пакет документи лепят ли се или просто се прикрепят за формуляра ?
Нищо не се лепи на формулярите, просто ги пусни в плика. Аз лични ги сложих в едно пликче и ги прикрепих с кламер.
kristian31 написа:Примерно искат дубликати на актове,свидетелство за брак и т.н,оригинала ли да пратя(дубликата) с превод или пак трябва копие на този дубликат заверено от нотариус и тогава превод.?Същото е и с атестацията,самия оригинал ли да пратя с превод или пак копие+нотариус и превод?
Ходи се в общината и там се издават дубликати, които са едно към едно с оригиналите. Относно атестацията, нужно е само превод.
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Въпроси за документите

Мнение от velkov »

Благодаря !!
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от FeFlina »

Ами аз това, което разбирам (четох) за върнатите дипломи с нотарилана заверка, се дължи на грешки в имената или нещо, което е осъмнило канадците.
В момента не пише изрично, че не приемат нотрариални заверки, макар, че сте абсолютно прави, че винаги е най-добре човек да 'си застрахова' гащите със заверка от университета. А при МОМН си е вече легализация.
Друг е въпросът, че скоро може и да искат легализирани дипломи, но докато не излезе 'черно на бяло' не важи.
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

kristian31 написа:
gaby_ написа:
kristian31 написа:Колеги моля малко за помощ.След като ни поискаха да пратим допълнителни документи,нещо се обърках.Примерно искат дубликати на актове,свидетелство за брак и т.н,оригинала ли да пратя(дубликата) с превод или пак трябва копие на този дубликат заверено от нотариус и тогава превод.?Същото е и с атестацията,самия оригинал ли да пратя с превод или пак копие+нотариус и превод?
Не. Пращаш оригиналните дубликати ако ме разбираш няма нужда от нотариус само ги превеждаш,а за атестацията пращаш оригинала и превеждаш.Тези копия на документите можеш винаги да си ги изкараш ,така че не е проблем :)
Добре,ами НОИ,трудови книжки,пак ли само превод,то пак си пие "оригинал",за НОИ говоря,значи само превод и орифинала на БГ?
предполагам говориш за справката от НАП за стажа тя само се превежда .копието на трудовите книжки ги заверяваш при нотариус и превеждаш и пращаш .
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

gaby_ написа:
kristian31 написа:
gaby_ написа:
kristian31 написа:Колеги моля малко за помощ.След като ни поискаха да пратим допълнителни документи,нещо се обърках.Примерно искат дубликати на актове,свидетелство за брак и т.н,оригинала ли да пратя(дубликата) с превод или пак трябва копие на този дубликат заверено от нотариус и тогава превод.?Същото е и с атестацията,самия оригинал ли да пратя с превод или пак копие+нотариус и превод?
Не. Пращаш оригиналните дубликати ако ме разбираш няма нужда от нотариус само ги превеждаш,а за атестацията пращаш оригинала и превеждаш.Тези копия на документите можеш винаги да си ги изкараш ,така че не е проблем :)
Добре,ами НОИ,трудови книжки,пак ли само превод,то пак си пие "оригинал",за НОИ говоря,значи само превод и орифинала на БГ?
предполагам говориш за справката от НАП за стажа тя само се превежда .копието на трудовите книжки ги заверяваш при нотариус и превеждаш и пращаш .
За НОИ говоря,в Бургас писах писма до директора на НАП,какво ми трябва и от там ме прехвърлиха в НОИ,справка за платени соц.осигуровки не вадели в НАП.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Zlatkovi »

Кристиан31, от НАП се вади справката, казва се Справка - Данни за осигуряването по ЕГН за период от ... до....
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

kristian31 написа:За НОИ говоря,в Бургас писах писма до директора на НАП,какво ми трябва и от там ме прехвърлиха в НОИ,справка за платени соц.осигуровки не вадели в НАП.
Моята справка я взех преди седмица от НАП. Отиваш в "Деловодство" на НАП на 4-ият етаж (високата сива сграда), подаваш молба по посоченият от Zlatkovi начин. Ако има проблем те ще ти звъннат, поне на мен ми звъннаха, за да ме питат за къде е този документ. Казах им че е за Канада, те от своя страна ми казаха да отида в НАП (ниската сграда) на вторият етаж и от там да си получа документа. Явно са запознати с документа.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Здравейте! Тъй като нашите документи бяха загубени от канадците сега съм принудена да възстановя всичко. Бих искала да Ви помоля за повече пояснение за тази служебна бележка от работодателя и за информация относно справката от НАПи за какъв период от време трябва да е тя. Благодаря Ви за отделеното внимание за отговор
Ровейки открих в страницата на НАП това: Лични справки по ЕГН за социално осигуряване (услуга на НОИ)
Последно промяна от milagro на Съб Яну 26, 2013 5:31 pm, променено общо 1 път.
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

martatabs написа:
kristian31 написа:За НОИ говоря,в Бургас писах писма до директора на НАП,какво ми трябва и от там ме прехвърлиха в НОИ,справка за платени соц.осигуровки не вадели в НАП.
Моята справка я взех преди седмица от НАП. Отиваш в "Деловодство" на НАП на 4-ият етаж (високата сива сграда), подаваш молба по посоченият от Zlatkovi начин. Ако има проблем те ще ти звъннат, поне на мен ми звъннаха, за да ме питат за къде е този документ. Казах им че е за Канада, те от своя страна ми казаха да отида в НАП (ниската сграда) на вторият етаж и от там да си получа документа. Явно са запознати с документа.
Добре де ,а тази подробна справка от НОИ(работодател,на колко часа си,на колко пари си,месеци всичко)нима не става за доказване на стаж ли?Защо НАП?Социалните осигуровки не са ли в НОИ?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Сега като се разрових в страницата на НОИ има една справка за осигурителния доход по ЕГН и ПИК. Дали според вас ще се приеме справката изтеглена по интернет, защото на предното ми ходене до НОИ ми извадиха същата разпечатка и нямаше никъде печат. Пише, че може да се издаде и от НАП и от НОИ?! КОе според вас е актуално?
Другия ми въпрос е относно служебната бележка. Тя трябва да бъде примерно за 5 г назад. Моята фирма претърпя редица промени в наименованието /но дейността й се запази същата/ и се преструктирира през 2011 г като аз от едната структура бях прехвърлена в другата за около 6 месеца и след конкурс се върнах обратно. Функциите се запазиха едни и същи. Питането ми е в служебната бележка как да отбележа, че е била друга фирма, тъй като вече печатите са унищожени и няма спомен от онази освен в трудовата ми книжка? Предварително Ви благодаря за отделеното време з аотговор
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпроси за документите

Мнение от margaret »

milagro написа:Сега като се разрових в страницата на НОИ има една справка за осигурителния доход по ЕГН и ПИК. Дали според вас ще се приеме справката изтеглена по интернет, защото на предното ми ходене до НОИ ми извадиха същата разпечатка и нямаше никъде печат. Пише, че може да се издаде и от НАП и от НОИ?! КОе според вас е актуално?
Другия ми въпрос е относно служебната бележка. Тя трябва да бъде примерно за 5 г назад. Моята фирма претърпя редица промени в наименованието /но дейността й се запази същата/ и се преструктирира през 2011 г като аз от едната структура бях прехвърлена в другата за около 6 месеца и след конкурс се върнах обратно. Функциите се запазиха едни и същи. Питането ми е в служебната бележка как да отбележа, че е била друга фирма, тъй като вече печатите са унищожени и няма спомен от онази освен в трудовата ми книжка? Предварително Ви благодаря за отделеното време за отговор
Ние си извадихме такава бележка от НОИ Стара Загора (на 1-вия етаж ,6-та стая)...казахме ,че нямаме ПИК код и те ни извадиха справката веднага и сложиха печат и подпис...струваше ни 3.60лв.
Такава справка пратихме с първия пакет документи и после си направихме нова за интервюто и нямахме никакви проблеми...не сме ходили изобщо до НАП да си правим от там справка...
Относно служебната бележка...на нас ни искаха бележка само от последната месторабота,на която да пише от кога работиш там и че не си в период на предизвестие , но сега изискванията се промениха и не съм в час с тях...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

Original ou copie certifiée conforme à l’original des preuves des cotisations sociales, ou preuve d’exonération du paiement des primes de sécurité sociale

þ Requérant principal

* À défaut des preuves de cotisation sociale ou preuve d’exonération du paiement des primes de sécurité sociale, fournir l’original ou la copie certifiée conforme à l’original d’une preuve du paiement de l’impôt sur le revenu.
Добре де,защо да не става справка за соц.осигуровки от НОИ?Къде тук пише НАП?Аз лично си мился че искат просто доказателство за стаж,чрез платени осигуровки и справка на колк часа си бил осигуряван и име на работодателя?Или греша?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпроси за документите

Мнение от margaret »

kristian31 написа:Original ou copie certifiée conforme à l’original des preuves des cotisations sociales, ou preuve d’exonération du paiement des primes de sécurité sociale

þ Requérant principal

* À défaut des preuves de cotisation sociale ou preuve d’exonération du paiement des primes de sécurité sociale, fournir l’original ou la copie certifiée conforme à l’original d’une preuve du paiement de l’impôt sur le revenu.
Добре де,защо да не става справка за соц.осигуровки от НОИ?Къде тук пише НАП?Аз лично си мился че искат просто доказателство за стаж,чрез платени осигуровки и справка на колк часа си бил осигуряван и име на работодателя?Или греша?
Не знам кой ти е казал ,че с документа от НОИ не става...както написах в предния си пост ние бяхме точно със справка от НОИ...
Въпроса е да успееш да ги накараш да ти я извадят и да сложат печат и подпис...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Добре де, не разбрахте ли че имиграционните ги интересува колко часа сте работели за всеки месец в съответната фирма, а не на колко сте се осигурявали. Искат черно на бяло: януари-работни дни 21 по 8=168 ч., февруари-работни дни 15 по 8 часа=120 ч, март-0 работни дни (например: неплатена отпуска)....и т.нат. Какво е значението НАП или НОИ, документа трябва да е подпечатан от съответната институция. Целият проблем дойде от наредбата, НОИ да не издава такива справки, за това се наложи да се ходи до НАП. Ако сте разпечатали справка по ЕГН от сайта на НОИ, тя няма тежест защото няма печат, тоест документа е невалиден.

Относно служебната бележка, тя се издава към момента на подаване на документите за имиграция. В нея се посочва името, адреса, телефона и името на МОЛ. Името на служителя, за който е предвидена бележката, данни за това от кога работи във фирмата, на каква длъжност, на какво работно време, на какъв пост и кратко описание на дейностите свързани с поста.
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Въпроси за документите

Мнение от velkov »

Днес съпруга ми е ходил да му издадат чека но поради технически проблем са го върнали за утре. Питането ми е писахте ли нещо на гарба на чека защото аз разбрах, че името на водещия се пише на гарба пък от банката са му отговорили, че на гарба не се пише нищо и ако сте го писали вие на ръка или в банката го написаха. .
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
Публикувай отговор