Ще ви допуснат ли във Федерална Канада ако ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

П.С. А защо трябва да се "знае" - не е ли познанието в основата на всичките ни проблеми откакто свят светува - дори и в "библейският" смисъл?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
todoto

Мнение от todoto »

Ами в тоя период също е имало революция в технологията в сравнение със 100 години по-рано - парната машина, предстои електричеството и т.н., всъщност най серизното след него са атомната енергия и компютрите автоматизиращи много административни процеси, все по близо сме до комунизма и ще станем само "консюмери" а пък някой друг ще произвежда за нас(машините) и САЩ са най-близо до комунизма, с едно кликване на мишката стоката ти жлиза в къщи ;). За космическите технологии има още много работа несвършена но и те се очертават важни, за биологията и медицината не говоря, защото там не съм много в час кое е важно, може би генома но не знам, май и там предстои доста работа.
Макар Тофлър в "Шок от бъдещето" да предсказа процеса на ускоряване на оборота на капитала той също не го отмени, но ясно е че някой хора са напред с материала (капитала) и това създава неравновесие при все по голямата скорост на развитие и т.н., там е в сила Парето.
Както казваше Буров за старата българска мъдрост - Пари при пари отиват, но не многото при малкото а малкото при многото. Твоят случай как друг ще прибере печалбата от идеята ти при условие, че ти ще свършиш и работата просто е поредното доказателство на тая мъдрост и на закона П(ама не твои)-С(като идея и производство от теб)-П'(е ще има и за теб щото има консюмери дето ще платят) :wink: .
Скоро четох че за поредна година най-голямото акумулиране на финансов капитал е естествено в САЩ(почти построил комунизма) за сметка на останалите балъци от другата част на света. Ама с тея дефицити как ще вървим нататък не знам, но се появява една закономерност, колкото повече икономистите казват че това не било опасно (Бъфет е на друго мнение, и ще следим поведението му защото нищо чудно да атакува долара а тогава много хора ще изреват, иначе той губи и то много долари) толкова повече тоя дефицит расте. Ами естествено хората обичат да пазаруват/консумират ако друг плаща сметката и като им кажеш ами това не е опасно даже купувайте повече с пари на заем и те слушат повелите на правителството и купуват. Навремето проф. Беров казваше обратното :lol: .

Нямам намерение да се занимавам с икономически и финансови теории, те са работа на икономистите и финансистите, заради обещанието, че знаят отговорите на въпросите получават високи постове и големи заплати, така че аз просто ги бода с остена да си свършат работата а не да ми рекламират "работа" когато повтарят стари изтъркани теориики с други думи. Там влиза в сила трика на рекламата и печалбата :lol: .

Според проф. Гълбрайт след Маркс единственото добро постижение на икономиката е Кейнс(заради депресията 1929г.), а той разбира от икономика бил е съветник на 3-4 американски президента вкл. и на Рузвелт и Кенеди :lol: . И оттогава на сам нищо само напъни да се пише за корпорациите като икономически армии 8) . И аз попаднах на няколко готини книжки на тая тема.

Ами за знанието питай Господ аз там все по малко разбирам за какво иде реч. Да според библейския сюжет е така докато Адам подлъган от Ева хапнал от дървото на познанието и всички трудности на тоя свят се струпали на гърба му и до ден днешен само се хвалим колко проблема сме разрешили - солюшънмеикъри :lol:. Май по често обаче Ева отстрани се наслаждава на напъните на Адам, щото е по-мъдра от него :wink: .

П.П. Спрам с тия километрични празни дърдорения да не досажам вече, така че оставям на други да сътворят новата икономичека теория отчитаща глобализацията и обясняваща тия стотици трилиони виртуален капитал по борсите като едно "истинско добро", при условие че БВП на САЩ е само към 11 трилиона а останалите държави горе долу се заформят 20-30 трилиона на световната икономика (осигурени с продукти - къде нужни, къде не зад себе си).
Последно промяна от todoto на Пет Яну 06, 2006 1:59 pm, променено общо 1 път.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Eve is a beaver-smuggler and we all know that smuggling is a very lucrative occupation.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
todoto

Мнение от todoto »

Естествено, че е изгодно нещо иначе нямаше мафията през 30-те да врътне такива мощни далавери, преди 10 години тоя номер да стане успешно и у нас. Че даже по едно време тия синковци са контролирали и самия Едгар Хувър създателя на ФБР :lol: , доказателство за силата и мощта им разчитаща на човешкия порок :lol: :lol: :lol: .
Заключено