Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от MrGeek »

Kpetrov написа:На всеки е ясно, че работника храни всички
Ъъъъ, сори, ама не на всеки. Само на тия, които спят с "Капиталът" под възглавницата. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: На всеки е ясно, че работника храни всички, учения е следствие от излишъка на работника, а мистър 1% се грижи и управлява системата, която е успял да впрегне..
Дискусията би била смислена само и когато промениш горното си мнение, защото е грешно според мен. Дотогава аз се отказвам да дискутирам с теб.
Някои се опитваха да ни отглеждат 45 години, впрегнати до ралото и преразпределяйки излишъка....благодаря, но на мен това не ми харесва. И което е най-интересно, аз не съм страдал от това, не само защото бях едва на 14 години, когато се случи промяната, но и защото баба ми беше АБПФК и не съм усещал преразпределението от кофти страната;

Но по темата: тъй като има по-малка вероятност консерваторите да се доближат до този модел на преразпределяне от либералите или неодемократите, то предпочитам първите на власт, а не вторите или третите
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IFF »

pumpy написа:Ей, пиенето на бира в Бермуда е всичко останало, но не и ЕВТИНО. Вече ми става лошо понеже коледа наближава и аз ще трябва да си "пия бирата" там за две седмици и половина. Но какво да се прави, родата се увеличава и трябва да се ходи.
Едно изказване в стил "Бистра", от едно малко човече :puke: , това ли ви прави щастливи, пари, пари и пак пари. Като ползваше благинките на Квебек ти беше хубаво, а?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

IFF написа:
pumpy написа:Ей, пиенето на бира в Бермуда е всичко останало, но не и ЕВТИНО. Вече ми става лошо понеже коледа наближава и аз ще трябва да си "пия бирата" там за две седмици и половина. Но какво да се прави, родата се увеличава и трябва да се ходи.
Едно изказване в стил "Бистра", от едно малко човече :puke: , това ли ви прави щастливи, пари, пари и пак пари. Като ползваше благинките на Квебек ти беше хубаво, а?
Е това не е истина: даже не знам как да отговоря. В Бермуда един сладолед Кебон струва 3 пъти по-скъпо отколкото в Монреал - определо не мястото да си пиеш бирата.
Ако да си отида до България ме прави "малко човече" ???? да ти имам и критериите....
И да, сравнявам го с ходене до България, защото аз там роднини нямам, там не ходя. Имам роднини в Бермуда и там ходя (което като път е доста по-евтино, не и като харчене на място), това е престъпление и достатъчно да бъда "малко човече" ?
Просто не нам защо изобщо коментирам цялата тази помия ???
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IFF »

pumpy написа:
IFF написа:
pumpy написа:Ей, пиенето на бира в Бермуда е всичко останало, но не и ЕВТИНО. Вече ми става лошо понеже коледа наближава и аз ще трябва да си "пия бирата" там за две седмици и половина. Но какво да се прави, родата се увеличава и трябва да се ходи.
Едно изказване в стил "Бистра", от едно малко човече :puke: , това ли ви прави щастливи, пари, пари и пак пари. Като ползваше благинките на Квебек ти беше хубаво, а?
Е това не е истина: даже не знам как да отговоря. В Бермуда един сладолед Кебон струва 3 пъти по-скъпо отколкото в Монреал - определо не мястото да си пиеш бирата.
Ако да си отида до България ме прави "малко човече" ???? да ти имам и критериите....
И да, сравнявам го с ходене до България, защото аз там роднини нямам, там не ходя. Имам роднини в Бермуда и там ходя (което като път е доста по-евтино, не и като харчене на място), това е престъпление и достатъчно да бъда "малко човече" ?
Просто не нам защо изобщо коментирам цялата тази помия ???
Кво пиеш бе човек, нищо не ти разбирам? Ква България, кви 5 лева?!? Просто стана вече досаден с тая хвалипръцковщина, това предизвика искреното ми отвращение. Айде със здраве... да си пиеш бирата където искаш.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

kiro написа:
Ivan1007 написа:Here's a tax lesson for the NDP and Liberals.
They both think that they can save the world with big tax hikes on the wealthy.
Много хубава приказка, но за съжаление е само приказка. Световната икономическа практика от края на 20 век доказва точно обратното: Икономически най-развитите страни са тези с най-високите данъци и това може да се види с бърза справка в уикипедия:

Списък на страните спрямо съотношение приходи от данъци в бюджета към реален БВП
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... age_of_GDP"

Country-----Tax as % of GDP
Denmark---49.0
Sweden-----45.8
Belgium----45.4
Cuba-------44.8
France------44.6
Finland------43.6
Norway-----43.6
Austria------43.4
Lesotho------42.9
Italy----------42.6

Поне 8 от първите 10 страни с най-високи данъци са също в първата десятка по каквото се сетите - БВП, щастие, свобода на словото, най-добри места за живеене итн

Убийствените данъци не само че не са изгонили бизнеса, но той просперира доста добре.
Моля, не издребнявайте и не ми давайте пример с Куба, която също е в този списък.
Това дето си го изписал е колко струва общо бирата на десетимата.

Урокът е за друго.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IRA »

Аз съм за плоския данък. Не може да се сравнява стреса който изпитва един лекар ( да кажем в спешно отделение) и една продавачка, естествено е заплащането да е по високо и не виждам защо трябва да го наказват с по високи данаци, и ако има деца почти никакви детски.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Дори и при плосък данък получаващия два пъти по-големи доходи плаща два пъти повече от общата сметка. При него обаче няма безплатна бира. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от roumensp »

IRA написа:Аз съм за плоския данък. Не може да се сравнява стреса който изпитва един лекар ( да кажем в спешно отделение) и една продавачка, естествено е заплащането да е по високо и не виждам защо трябва да го наказват с по високи данаци, и ако има деца почти никакви детски.
Те и сега нямат достатъчно пари за нови болници, училища и пътища, та представям си при него какво ще е. От друга страна не върви да удариш всички с висок плосък данък, защото хем няма да е никак добре за най-бедните, хем няма да съберат почти нищо от тях, докато ще изпуснат от тия с високи доходи. Каква полза от многото ти пари, след като с тях не можеш да си финансираш собствена пожарна, полиция, бърза помощ и пътища, и няма да можеш да си подадеш носа извън двуметровата ти ограда заради престъпници и джънкита на всяка крачка ?
Ти и сега имаш плоски данъци - GST, PST, HST са именно това, пропърти такса също.
Доколкото знам никоя развита страна не е с плосък данък.
По-високи данъци от сегашните и аз не искам, разбира се. Но каквито и да са данъците, все ще има някой да не ги харесва.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IRA »

roumensp, нашите са доста по високи от вашите и сега.....
Ivan1007 написа:Дори и при плосък данък получаващия два пъти по-големи доходи плаща два пъти повече от общата сметка. При него обаче няма безплатна бира. :tmi:
Имах предвид процентно от дохода, иначе като стойност е ясно, че ще е повече, затова смятам, че процента трябва да е един и същ. По богатите тъй или иначе ще плащат повече.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

MrGeek написа:
Kpetrov написа:На всеки е ясно, че работника храни всички
Ъъъъ, сори, ама не на всеки. Само на тия, които спят с "Капиталът" под възглавницата. :D
pumpy написа:
Kpetrov написа: На всеки е ясно, че работника храни всички, учения е следствие от излишъка на работника, а мистър 1% се грижи и управлява системата, която е успял да впрегне..
Дискусията би била смислена само и когато промениш горното си мнение, защото е грешно според мен. Дотогава аз се отказвам да дискутирам с теб.
Променям горното си мнение и очаквам да кажете тогава как работи системата, след като работника не е в основата.
Едно малко уточнение за господата със страхови неврози, че работник не е равнозначно на "работническо дело".

Щом сте толкова словоохотливи... в действителност има много лесно решение за трудният живот на десетия от баснята за бирарията и разбитото му от данъци сърце.
Вместо да плаща той толкова много дадъци, спокойно може да повиши заплатите на другите изброени господа в примера и да ги преебе тях с по-голяма данъчна ставка. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от umeiko »

Тъй като в природата никога нема празно, на мене много ми е чудно как господата ша обяснят как най богатият (с 50 милиарда долара) е станал най-богат (с 50 милиарда долара)?
А да, и не ми разправяйте историята за оня дето чистел ябълките и ги продавал и така си купил флотилия от тръкове.
СЕТИХ СЕ. Той винаги е бил най богат (с 50 милиарда долара). Толкова било просто. А аз си мислех че само в Индия има кастова система :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

umeiko написа:Тъй като в природата никога нема празно, на мене много ми е чудно как господата ша обяснят как най богатият (с 50 милиарда долара) е станал най-богат (с 50 милиарда долара)?
А да, и не ми разправяйте историята за оня дето чистел ябълките и ги продавал и така си купил флотилия от тръкове.
СЕТИХ СЕ. Той винаги е бил най богат (с 50 милиарда долара). Толкова било просто. А аз си мислех че само в Индия има кастова система :rofl:
Бил е с правилната идея, на правилното място, в правилното време, толкова ли е трудно да се проумее ?
На мен лично ми се е случвало да съм на правилното място в правилното време: е нямам 50 милиарда, но съм имам възвращаемост от 20 пъти, което е колко колко, 2000% ? Случва се, и не съм експолатирал никого.....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Щом сте толкова словоохотливи... в действителност има много лесно решение за трудният живот на десетия от баснята за бирарията и разбитото му от данъци сърце.
Вместо да плаща той толкова много дадъци, спокойно може да повиши заплатите на другите изброени господа в примера и да ги преебе тях с по-голяма данъчна ставка. ;)
Красавец. :D

Защо реши, че той им плаща заплатите и дали изобщо получават заплати?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:
umeiko написа:Тъй като в природата никога нема празно, на мене много ми е чудно как господата ша обяснят как най богатият (с 50 милиарда долара) е станал най-богат (с 50 милиарда долара)?
А да, и не ми разправяйте историята за оня дето чистел ябълките и ги продавал и така си купил флотилия от тръкове.
СЕТИХ СЕ. Той винаги е бил най богат (с 50 милиарда долара). Толкова било просто. А аз си мислех че само в Индия има кастова система :rofl:
Бил е с правилната идея, на правилното място, в правилното време, толкова ли е трудно да се проумее ?
.
Ти пък.
Гледал е в канчето на по- богатите и се е чудил как да въдвори равенство та да стане и тук като в Куба. То па междувременно и там е на път да стане като тук.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор