Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

CF изглеждат приемливо. Pfizer в петък ги продадох защото след това Harami в момента обикновено последва спадащ тренд. Дългосрочно ще държа само такива като KR които и без много анализи се вижда че държат стабилен възходящ тренд с години.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от analgin »

yahoo, това е по-голяма краста и от чопленето на семки.
Ти ме запали и от 2 седмици чета, но кашата в главата ми става все по-голяма ... стигам до логичният извод, че ако искаш хубав хляб, то трябва да си занесеш брашното на хлебар за ти го направи.
Днес ще се разходя до библиотеката на университета, за да потърся малко основополагаща литература по въпроса - мотото на брокерите от Уолстрийт е "Богат се става или бързо, или никога!"
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Не го правя за да ставам богат въпреки че в няколкото курса които изкарах напоследък твърдят, че ако се научиш как да го правиш с най-малко загуби всеки $5000 инвестирани добре се превръщат в 1 млн след 5 години с натрупване на база 10% месечна печалба. Това направено в TFSA с лимита от $36500 до тази година ще се получат чисти над 10 млн след 5 г. Ако знаеш по-добър начин да изкараш 20 млн от $36500 инвестиции като след като платиш данъците 50% да ти останат в джоба чисто 10 млн защото в TFSA не се плаща данък го кажи. Бизнеса ми е достатъчно печеливш, но такъв нарастък за 5г. още не съм достигал. Понеже имам достатъчно излишни пари в момента които трябва да спася някак си от инфлацията не виждам по-добър начин от това сам да си опека хляба. Професионалните пекари ми дават трохи от опеченото с моето брашно за момента.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от analgin »

Не си ме разбрал.
Казах по-горе, че наистина е възможно да се направят пари и съм започнал да се ограмотявам. Също смятам да опитам, но към момента съм много зле с ориентацията. С налагането на руското ембарго и аз освободих доста оборотни средства, които към момента не съм решил къде да инвестирам. Сънародник от моят бранш се опита да го заобиколи и загуби всичко.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Koko »

yahoo написа:Не го правя за да ставам богат въпреки че в няколкото курса които изкарах напоследък твърдят, че ако се научиш как да го правиш с най-малко загуби всеки $5000 инвестирани добре се превръщат в 1 млн след 5 години с натрупване на база 10% месечна печалба. Това направено в TFSA с лимита от $36500 до тази година ще се получат чисти над 10 млн след 5 г. Ако знаеш по-добър начин да изкараш 20 млн от $36500 инвестиции като след като платиш данъците 50% да ти останат в джоба чисто 10 млн защото в TFSA не се плаща данък го кажи. Бизнеса ми е достатъчно печеливш, но такъв нарастък за 5г. още не съм достигал. Понеже имам достатъчно излишни пари в момента които трябва да спася някак си от инфлацията не виждам по-добър начин от това сам да си опека хляба. Професионалните пекари ми дават трохи от опеченото с моето брашно за момента.
При сегашните лихвени нива и състоянието на глобалната икономика е трудно да се намерят инвестииции които да носят 10% възвращаемост на годишна основа, не виждам каква инвестиционна стратегия би могла да ти докарва 10% месечно при това за период от няколко години.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от analgin »

Koko, какво мислиш за спекулация с Датски крони? На доста места има информация, че искат да "откачат" от зависимостта и от еврото.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Koko написа:При сегашните лихвени нива и състоянието на глобалната икономика е трудно да се намерят инвестииции които да носят 10% възвращаемост на годишна основа, не виждам каква инвестиционна стратегия би могла да ти докарва 10% месечно при това за период от няколко години.
Да, изразил съм се неточно. Имах предвид стратегии за търговия с акции и подобни на борсата, а не дългосрочно пасивно инвестиране в такива. Във втория случай най-добрите очаквания са средно около 20-30% годишно, а не към 10% месечно.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Не съществуват инвестиционни стратегии и тактики, които да докарват 10% месечно години наред. Съществуват множество такива обаче, които твърдят че го правят :)

P.S. Също така е добре да се уточнят очакванията, дори 20% годишен доход в дългосрочен план е много трудна цел, която се удава само на най-добрите:
=============
Berkshire Hathaway averaged an annual growth in book value of 19.7% to its shareholders for the last 49 years (compared to 9.8% from the S&P 500 with dividends included for the same period), while employing large amounts of capital, and minimal debt.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Нищо не приемам на доверие, но и нищо не отричам категорично докато поне не вложа достатъчно усилия за да опитам лично и да събера факти. Фактите за мен засега са обнадеждаващи, но е нужно да мине още доста време за да видя колко е средно на година и дали има повтаряемост всяка година.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Koko »

analgin написа:Koko, какво мислиш за спекулация с Датски крони? На доста места има информация, че искат да "откачат" от зависимостта и от еврото.
Лично мнение, по-вероятно е в бъдеще да приемат еврото, отколкото да се откачат от него, но не се наемам да давам съвети за или против спекулации.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Stoynev »

yahoo написа:Не го правя за да ставам богат въпреки че в няколкото курса които изкарах напоследък твърдят, че ако се научиш как да го правиш с най-малко загуби всеки $5000 инвестирани добре се превръщат в 1 млн след 5 години с натрупване на база 10% месечна печалба. Това направено в TFSA с лимита от $36500 до тази година ще се получат чисти над 10 млн след 5 г. Ако знаеш по-добър начин да изкараш 20 млн от $36500 инвестиции като след като платиш данъците 50% да ти останат в джоба чисто 10 млн защото в TFSA не се плаща данък го кажи. Бизнеса ми е достатъчно печеливш, но такъв нарастък за 5г. още не съм достигал. Понеже имам достатъчно излишни пари в момента които трябва да спася някак си от инфлацията не виждам по-добър начин от това сам да си опека хляба. Професионалните пекари ми дават трохи от опеченото с моето брашно за момента.
Може ли да кажеш какво направи с BBD и как се правят 100% годишно с такива транзакции? Ти се опитваш да е--ш дявола във въздуха , ама ще видим как ще свършиш накрая.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Koko »

yahoo написа:Да, изразил съм се неточно. Имах предвид стратегии за търговия с акции и подобни на борсата, а не дългосрочно пасивно инвестиране в такива. Във втория случай най-добрите очаквания са средно около 20-30% годишно, а не към 10% месечно.
Такава възвращаемост: 20-30% на годишна база имат високорисковите хедж фондовете, които обикновенно се управляват активно от екип професионални менъджъри, съответно и таксите им си ги бива - 1 до 2% такса за управление, без значение от резултата и още 20% от печалбата, ако фонда е печеливш. Предполага се също че за да постигнат такава възвращаемост, освен че търгуват активно, също използват деривативи, което ги прави едновременно по-рискови, но и ако стратегията е успешна, по печеливши.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Koko написа:Такава възвращаемост: 20-30% на годишна база имат високорисковите хедж фондовете, които обикновенно се управляват активно от екип професионални менъджъри, съответно и таксите им си ги бива - 1 до 2% такса за управление, без значение от резултата и още 20% от печалбата, ако фонда е печеливш. Предполага се също че за да постигнат такава възвращаемост, освен че търгуват активно, също използват деривативи, което ги прави едновременно по-рискови, но и ако стратегията е успешна, по печеливши.
Вече дадох пример за дългосрочно инвестиране в акции с добра стабилност като например KR. Последните 5 г. например имат плавно покачване без сътресения от $20 на $70 или средно 50% на година. Мога да дам много примери на достатъчно стабилни акции без годишни такси за управление както фондовете и при диверсификация в поне 20 такива то 30% ми изглеждат повече от реални, ако не се повторят разбира се катаклизмите от 2008/2009.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Stoynev написа:Може ли да кажеш какво направи с BBD и как се правят 100% годишно с такива транзакции?
Вече казах достатъчно много - който разбрал разбрал. Канадските компании както вече споменах ги избягвам заради голямата несигурност в тяхната стабилност. Бомбардие го продадох с малка печалба точно по правилата предния ден преди предварително известните earnings date. Никой който няма вътрешна информация за състоянието на фирмата не си позволява да играе хазарт на тези дати. И съответно спазвайки правилата си спестих загуба от 15%.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

analgin написа:yahoo, това е по-голяма краста и от чопленето на семки.
Ти ме запали и от 2 седмици чета, но кашата в главата ми става все по-голяма ...
Мани, мани!!! И аз само за това чета, кашата в главата става все по гъста, но и все по-вкусна и вече е почти готова.
Горе - долу ми се изясни картинката и почти втасах. Всичко е замесено и рецептата е готова. Тази седмица започвам с печенето.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор