Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

speedy написа:
jovani написа:
Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма.
Да преведа това, което обясняваш - имаш приятел, които е собственик на фирма за компютърна анимация, с голям пазарен дял в телевизиите.

Неговото хоби е да преподава компютърна анимация в Художествената Академия.
Горе-долу да. Той наистина беше голям фен на изкуството и го кефеше да преподава (не съм се чувал с него от няколко години).

Но вероятно и позицията му на преподавател му дава някаква известност - например някой на който му трябва рекламен клип ще е по-навит да сключи договор с него, отколкото с по-неизвестна фирма. Същото важеше и за моят университет - доста преподаватели от УНСС имаха частни фирми и извършваха консултанска дейност и дивелопмънт. Предполагам, че има някакъв смисъл щом си запазваха позициите в университета, въпреки сравнително ниските доходи, които добиваха от там.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма. Както и в Канада - всичко си зависи от индивида, няма "общи случаи", в Канада също много художници едва връзват двата края, докато други просперират.
Такава специалност в НХА не съществува. Дори няма катедра, в която бегло да се занимават с нещо подобно. Оставяме и настрана факта, че сред собствениците на най-популярните фирми, продуциращи ТВ реклама в България, които макар и милионери в по-голямата си част, нямат нищо общо с каквото и да било преподаване по "компютърна анимация". Нещо явно си объркал питиетата днес. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Independent »

MrGeek написа:
jovani написа:Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма. Както и в Канада - всичко си зависи от индивида, няма "общи случаи", в Канада също много художници едва връзват двата края, докато други просперират.
Такава специалност в НХА не съществува. Дори няма катедра, в която бегло да се занимават с нещо подобно. Оставяме и настрана факта, че сред собствениците на най-популярните фирми, продуциращи ТВ реклама в България, които макар и милионери в по-голямата си част, нямат нищо общо с каквото и да било преподаване по "компютърна анимация". Нещо явно си объркал питиетата днес. :D
Аз пък не схващам как още може да му се връзвате на глупостите на Джовани. Отдавна се разбра, че е платен писач, най-вероятно на мизерен хонорар на публикация, финансиран от импотентното българско правителство, което от своя страна отчаяно се нуждае от данъкоплатци. Неговите мокри фантазии за пердета от 5 хил долара, двата ягуара (да не забравяме и мотора), невероятно огромните печалби от трейдинг, съчетани с абсолютна неграмотност, би трябвало да са само няколко от червените лампички, които блещят около него. И все ще се намери някой да нахрани трола.

И последно (щото темата е за медицинските дипломи, но не мога да се стърпя). Компютърна анимация във вид, годен да се нарече висше образование се преподава само в 2-3 вишси училища в България. Софийския, Техническия и може би Пловдивския. Това значи, че в този курс се преподават математики, векторни анализи, триизмерни интеграли и прочие сладкиши. Във вида на "има тука една програма, сега ще ви научим да цъкате по менютата" имаше (сега не знам) в Художествената гимназия (не академия), в техникума по приложни изкуства (пак не висше училище), както и в няколко частни училища. Знам, че имаше нещо като Анимация във ВИТИЗ, където учеха техники за анимиране, симулиране на движения, експлозии, но повечето неща си ги правеха на ръка. А за такива като Джовани има една приказка - убий трола с мълчание.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

klisurov написа:
Моите 5 с'тинки:
Ако имаш вуйчо-владика, почитател си на анцуга, имаш яко дyпe или си просто късметлия, най-лесно пачки се диплят в БГ.
Ако гониш кариера, дори и като gastarbeiter, ориентирай се към Европа-та - по-близко е и началните инвестиции не са така високи.
Ако желаеш да емигрираш, готов си да започнеш от нищото, без образование, без работен опит и без език/езици, но си повече от "надъхан", то мястото ти е тук, в Канада.
Подчертаното в червено важи 100% и за Канада. Знаеш ли колко често съм чувал, в процеса на негошиейшън на някой контракт, следната фраза: "Ама това е МкНийл (изберете си произволно име тук) и аз познавам баща му - работили сме заедно на флора в ТСХ през нам коя си година"?
Яко дупе и късмет също помагат и в Канада, не само в България.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма. Както и в Канада - всичко си зависи от индивида, няма "общи случаи", в Канада също много художници едва връзват двата края, докато други просперират.
Такава специалност в НХА не съществува. Дори няма катедра, в която бегло да се занимават с нещо подобно. Оставяме и настрана факта, че сред собствениците на най-популярните фирми, продуциращи ТВ реклама в България, които макар и милионери в по-голямата си част, нямат нищо общо с каквото и да било преподаване по "компютърна анимация". Нещо явно си объркал питиетата днес. :D
Глупости пишеш Мр. Гийк, както обикновенно.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Independent написа:
MrGeek написа:
jovani написа:Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма. Както и в Канада - всичко си зависи от индивида, няма "общи случаи", в Канада също много художници едва връзват двата края, докато други просперират.
Такава специалност в НХА не съществува. Дори няма катедра, в която бегло да се занимават с нещо подобно. Оставяме и настрана факта, че сред собствениците на най-популярните фирми, продуциращи ТВ реклама в България, които макар и милионери в по-голямата си част, нямат нищо общо с каквото и да било преподаване по "компютърна анимация". Нещо явно си объркал питиетата днес. :D
Аз пък не схващам как още може да му се връзвате на глупостите на Джовани. Отдавна се разбра, че е платен писач, най-вероятно на мизерен хонорар на публикация, финансиран от импотентното българско правителство, което от своя страна отчаяно се нуждае от данъкоплатци. Неговите мокри фантазии за пердета от 5 хил долара, двата ягуара (да не забравяме и мотора), невероятно огромните печалби от трейдинг, съчетани с абсолютна неграмотност, би трябвало да са само няколко от червените лампички, които блещят около него. И все ще се намери някой да нахрани трола.

И последно (щото темата е за медицинските дипломи, но не мога да се стърпя). Компютърна анимация във вид, годен да се нарече висше образование се преподава само в 2-3 вишси училища в България. Софийския, Техническия и може би Пловдивския. Това значи, че в този курс се преподават математики, векторни анализи, триизмерни интеграли и прочие сладкиши. Във вида на "има тука една програма, сега ще ви научим да цъкате по менютата" имаше (сега не знам) в Художествената гимназия (не академия), в техникума по приложни изкуства (пак не висше училище), както и в няколко частни училища. Знам, че имаше нещо като Анимация във ВИТИЗ, където учеха техники за анимиране, симулиране на движения, експлозии, но повечето неща си ги правеха на ръка. А за такива като Джовани има една приказка - убий трола с мълчание.
Язък за снимките които пусках, както и споровете с Мр. Гийк на които много съфорумци са свидетели.
Виж, ако не обичаш да ми четеш мненията - прав ти път, но ще те помоля да не ме наричаш лъжец при положение че съм дал толкова много лична информация за себе си в този форум и доста хора (вкл. от Монтреал) ме познават лично. Ако искаш - провери и попитай във форума кой ме познава, ако ли не - поне не ме обиждай и не разпространявай невярна и злепоставяща информация за мен в публичното пространство (нарича се "libel" и е подсъдимо както в Канада, така и в България).

На мен също не ми допадат вашите мнения, но никога не съм си позволил да казвам, че сте лъжкиня, платена от Канадското правителство, защото всеки има право на мнение и на аргументирана защита и аз приемам просто, че мненията ни се различават.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от klisurov »

jovani написа:
klisurov написа:
Моите 5 с'тинки:
Ако имаш вуйчо-владика, почитател си на анцуга, имаш яко дyпe или си просто късметлия, най-лесно пачки се диплят в БГ.
Ако гониш кариера, дори и като gastarbeiter, ориентирай се към Европа-та - по-близко е и началните инвестиции не са така високи.
Ако желаеш да емигрираш, готов си да започнеш от нищото, без образование, без работен опит и без език/езици, но си повече от "надъхан", то мястото ти е тук, в Канада.
Подчертаното в червено важи 100% и за Канада. Знаеш ли колко често съм чувал, в процеса на негошиейшън на някой контракт, следната фраза: "Ама това е МкНийл (изберете си произволно име тук) и аз познавам баща му - работили сме заедно на флора в ТСХ през нам коя си година"?
Яко дупе и късмет също помагат и в Канада, не само в България.
Не съм казал, че не важи за Канада, но в случая, същността на написаното от мен е във втората част на изречението.
И вéрвай ми, когато се наложи да наемам хора, при равни други условия (дори и при не дотам равни), ще предпочета тези, които имат препоръки, ако може от мои познати, още по-добре.

Аз бéх до тук, кой разбрал, разбрал, за другите $75 (по тънката лайсна) на час.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

jovani написа:
MrGeek написа:
jovani написа:Аз имам познат, който е преподавател в художествена академия - специалност "Компютърна Анимация" и е един от милионерите, които познавам. Голяма част от рекламите по ТВ са правени от неговата фирма. Както и в Канада - всичко си зависи от индивида, няма "общи случаи", в Канада също много художници едва връзват двата края, докато други просперират.
Такава специалност в НХА не съществува. Дори няма катедра, в която бегло да се занимават с нещо подобно. Оставяме и настрана факта, че сред собствениците на най-популярните фирми, продуциращи ТВ реклама в България, които макар и милионери в по-голямата си част, нямат нищо общо с каквото и да било преподаване по "компютърна анимация". Нещо явно си объркал питиетата днес. :D
Глупости пишеш Мр. Гийк, както обикновенно.
Тук ще си призная, че за момент не прецених, че са минали доста години, откакто съм извън България, и информацията която написах се отнася за един минал период от време.
Проверих в сайта на НХА и не виждам името на моят познат. Дори не съм сигурен в момента, дали специалността беше "Компютърна анимация" или предметът който той преподаваше - тази година ще изкарам лятото в България и се надявам да си опресня спомените с много мои близки и познати с които сме загубили контакт. Негова беше анимацията на бисквитките "Орео" както и много други 3-д анимационни реклами, за тези които се интересуват (а периода е 1996-2002), от тогава много неща е възможно да са се променили.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

jovani написа:Негова беше анимацията на бисквитките "Орео" както и много други 3-д анимационни реклами, за тези които се интересуват (а периода е 1996-2002), от тогава много неща е възможно да са се променили.
Знаех си че има нещо гнило, а то било милионер от 1996/97 - сега всичко си идва на мястото :lol:
БДУ какво стана със заплатите на аптекарите от Торонто - дай лична инфо.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

klisurov написа:
jovani написа:
klisurov написа:
Моите 5 с'тинки:
Ако имаш вуйчо-владика, почитател си на анцуга, имаш яко дyпe или си просто късметлия, най-лесно пачки се диплят в БГ.
Ако гониш кариера, дори и като gastarbeiter, ориентирай се към Европа-та - по-близко е и началните инвестиции не са така високи.
Ако желаеш да емигрираш, готов си да започнеш от нищото, без образование, без работен опит и без език/езици, но си повече от "надъхан", то мястото ти е тук, в Канада.
Подчертаното в червено важи 100% и за Канада. Знаеш ли колко често съм чувал, в процеса на негошиейшън на някой контракт, следната фраза: "Ама това е МкНийл (изберете си произволно име тук) и аз познавам баща му - работили сме заедно на флора в ТСХ през нам коя си година"?
Яко дупе и късмет също помагат и в Канада, не само в България.
Не съм казал, че не важи за Канада, но в случая, същността на написаното от мен е във втората част на изречението.
И вéрвай ми, когато се наложи да наемам хора, при равни други условия (дори и при не дотам равни), ще предпочета тези, които имат препоръки, ако може от мои познати, още по-добре.

Аз бéх до тук, кой разбрал, разбрал, за другите $75 (по тънката лайсна) на час.
Аз не те разбрах, та затова да си попитам: Какво би накарало един разумен човек да рискува да "започне от нищото, без образование, без работен опит и без език/езици", но с едното голо "надъхване"? Какво би могъл да получи в Канада повече от колкото където и да е по-света? В случая аз по скоро бих казал, че този човек е любител на хазарта, готов да изложи на риск съдбата на семейството си, за да се хвърли с главата напред в неизестното (не, ще се поправя: в известното положение "партер" в което знае, че ще бъде поставен). Разбирам, че много от нас, взели вече това решение е логично да се защитават, дори и дълбоко в себе си да знаят колко са сгрешили. Цената на връщането обратно е много висока, и става все по-висока с всеки изминал ден, а винаги там някъде в далечината на тунела мъжделее надеждата, че ето аха може и на мен да ми излезе късмета.

Аз не искам да ви убеждавам вас, старите имигранти в погрешността на избора, който сте направили. Това, което искам, е да дам информация на новите да осмислят много добре в какво начинание се забъркват. Всички ние знаем истории за разбити емигрантски семейства и провалени съдби на други имигранти, някои от които дори си позволяваха да пишат в този форум, но бяха отблъсквани и осмивани от останалите, че не си били "научили урока" и не били проверили какво точно ще им коства. Е, аз се опитвам да осветля точно този въпрос и явно на много от вас това съвсем не ви допада - въпросът е защо?

Обяснихте ли на Дарина какво точно трябва да направи за да си приравни специалността и на какво може да разчита след като го направи? Аз обещах и в най-скоро време ще се опитам да внеса малко яснота по въпроса за заплащането в аптеките, разбира се трябва да намеря свободно време за това (започвайки тази вечер) и ще ви предоставя информацията, която успея да извлека. Не е ли това повече отколкото всички приказки и линкове, които се изписаха до момента?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

MrGeek написа: Такава специалност в НХА не съществува. Дори няма катедра, в която бегло да се занимават с нещо подобно. Оставяме и настрана факта, че сред собствениците на най-популярните фирми, продуциращи ТВ реклама в България, които макар и милионери в по-голямата си част, нямат нищо общо с каквото и да било преподаване по "компютърна анимация". Нещо явно си объркал питиетата днес. :D
Ъ, няма ли? Абе и на мен ми се стори малко гнила тая работа, ама си викам: "Може да са променили учебните програми за да са в крак с времето." :lol:
Едно време, знам, че нямаше, ама то и компютри нямаше. Кашоните "Правец" не ги броя.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Bistra написа:
MrGeek написа: Такава специалност в НХА не съществува. Дори няма катедра, в която бегло да се занимават с нещо подобно. Оставяме и настрана факта, че сред собствениците на най-популярните фирми, продуциращи ТВ реклама в България, които макар и милионери в по-голямата си част, нямат нищо общо с каквото и да било преподаване по "компютърна анимация". Нещо явно си объркал питиетата днес. :D
Ъ, няма ли? Абе и на мен ми се стори малко гнила тая работа, ама си викам: "Може да са променили учебните програми за да са в крак с времето." :lol:
Едно време, знам, че нямаше, ама то и компютри нямаше. Кашоните "Правец" не ги броя.
Аз се опасявам, че вие не сте много в крак с времето, според дълбочината на мненията, които предоставяте на всеослушание.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от miteto »

Independent написа:Знам, че имаше нещо като Анимация във ВИТИЗ, където учеха техники за анимиране, симулиране на движения, експлозии, но повечето неща си ги правеха на ръка. А за такива като Джовани има една приказка - убий трола с мълчание.
Анимация има(ше) и в НБУ. Знам, щото мой приятел завърши там. А Джовани отдавна излезе от фазата на трол и сега просто пуска contrarian мнения, но лошо няма.
jovani написа:ще ви предоставя информацията, която успея да извлека. Не е ли това повече отколкото всички приказки и линкове, които се изписаха до момента?
Ами хайде първо извлечи информацията пък тогава ще видим колко е полезна и колко не. Не забравяй да ги питаш тези от аптеките какво точно им е образованието, да не се окаже че си интервюирал някой pharmacy technician и почнеш да ни "натриваш носовете" че взимали по $15-16/час ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

jovani написа: Аз се опасявам, че вие не сте много в крак с времето, според дълбочината на мненията, които предоставяте на всеослушание.
Много съм си в крак, jo! Не се отплесвай по мен, ами тичай и събирай аптечна информация! :lol: Художниците са друга ракия. Те са свободна професия и там, както тук могат да са добре или зле. Зависи само от това как си продават изкуството. Няма регулации, както при медицинските кадри.
P.S. Поправка...Там не могат да са добре, просто защото местно търсене на изкуство липсва. А колко са чужденците?
Само по морето и туристическите градчета.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от klisurov »

jovani написа:... Какво би накарало един разумен човек да рискува ...
Не забравяй, че тарифата ми е $75/час за приятели, та ако со готов да се бръкнеш, попивай:

Неистовото желание да се разкарам от "киреча" и нежеланието да срещам плазмодии, именоващи се хора.

Зарязах не малко оттаък океана, включая рахатлъка на нищо-правене за една торба пари, но дори и в дървено пардесю не ща да се връщам в БГ-то.

Надявам се, че все някога, все нещо все някпй ще вдене.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор