Как да си изпратя пералнята???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

bp_de написа:Golqm jumbi6 - naprawo ste se pukna ot smqx.
Mi priqtelu-to taq prealnq trqbwa ot zlato da e ta da q prastasch ot Bg kam CAnada. :-)
Ako priemem 4e si wluben w peralnata si i imasch mnogo pari aide ste q dokarasch - mi nali tq e na 220V s 4estota na naprevenieto 50Hz-kak ste q podkarasch na 110V 60Hz?
waobste mersi za postinga-pone mene me nakara da se smeq 10min.
:-) :-) :-) pedpolagam 4e taka deistwa i na drugite :-) :-)

i drugo -be za golemi sersmi gi wzimatsch tiq ot amerikanskiq kontinent-mi te sa naprawili sistemata taka 4e da si kupisch peralnq ot amerika demek da poxar4isch parite tam ,ane da si nosisch twoita ot neznam si kade. :-)
bp,
kav e problema
reje kabela i slaga edin ot tukashnite shtepseli i gotovo ;-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

mi, i az tova vikam - kav e problema - to si pishe na kontakta 240 V - vklu4vash i gubish griji
nekoi ako e probval da razkaje, dali stava
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

HisShadow написа:mi, i az tova vikam - kav e problema - to si pishe na kontakta 240 V - vklu4vash i gubish griji
nekoi ako e probval da razkaje, dali stava
Даже ще се вдигнат оборотите на центрофугата :idea: и дрехите щв излизат по-сухи :wink:
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

vanko22 написа:Abe hora .Kakvi ste vie be.Niakoi vi pitat neshto,a vie kato divaci se nahvurliate da se podigravate.Ako tazi tema niakude e razglejdana.mnogo po-malko dumi mojehte da izpishete i da obiasnite na momicheto kude da proveri.
Мерси за подкрепата vanko22,
аз очаквах това нападение и може би ако бях задала въпроса по този начин"Абе съфорумници как да си пренеса обемист багаж с карго или по вода?"-може би щяха да ми отговорят конкретно, но понеже става въпрос за прословута пералня първата реакция на мъжете е "тая лудата се притеснила за гащите си". Скъпи ми HisShadow и сие върнете се малко назад във постингите за пералните където и вие сте участвали и където се споменава за перални тип" европейски" на цени от 2000-4000к.$. И също така си спомнете за Mаyа и не помня кой още от дамската част, че съжаляват,че не са си пренесли пералните. И освен това ще ми докарат евтино трансформатор за 110V/60херца. Пак във постингите се казва,че дори Бош перални и незнам си какви още европейски модели ги продават с преобразувател. Не виждам нищо смешно във въпроса как човек да си пренесе ако ще и мебели от БГ.
Успех радвам се ,че сте се посмяли за моя сметка :lol: :wave:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ти само щепсела трябва да смениш - и тук мощните елуреди като печки работят на 220 и т.н - има такива контакти по домовете-някой електричар да се хване да ти обясни.

информативно превоза на 1 - 20' контейнер Варна-Монреал струва към 2-2200 американски долара с включени разходи по товарене и разтоварване има обем към 30 куб м така че събира бая перални.
ако смяташ да пращаш контейнер кажи да ти дам телефони на Варненски представители на контейнерни линии.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Незнам защо и аз не виждам нищо смешно.Не че са чак толкова скъпи нормалните перални тука -има и по 800 долара ,а 1500 гледах една комбинация със сушилня.Едни познати преди доста годинки като заминаваха за южна африка си изпратиха цялата покъщнина по море че е по ефтино.Добре е да провериш колко ще ти излезе за да прецениш дали има сметка.Между другото колкото повече неща пратиш толкова по ефтино на килограм ще ти излезе.Не ги слушай тя възвишените ако си имаш нови уреди вземи си ги .Добре е да направиш списък на нещат които смяташ да пратиш за да го дадеш на митничарите като влизаш в Canada.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

можеш да се обърнеш към личността "попай"-той е / беше помощник в Булкон също е идвал с бълкери от Бг до Монреал и може да те ориентира срещу колко кила ракия е склонен да ти помогне българския моряк - ако му е възможно, също така е приятел на един представител на ЗИМ контейнерс мисля и е в Бг-може да помогне с нещо
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

Sashe, shto se sardish be dushko ?
Mi, razbira se 4e niama losho da si doneshesh peralniata i drugi takiva neshta, shto taka losho me razbra :-)
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Великата дискусия от 2003г. http://www.bgcanada.com/oldforum3/viewt ... 8fbbe8f419
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

THC написа:можеш да се обърнеш към личността "попай"-той е / беше помощник в Булкон също е идвал с бълкери от Бг до Монреал и може да те ориентира срещу колко кила ракия е склонен да ти помогне българския моряк - ако му е възможно, също така е приятел на един представител на ЗИМ контейнерс мисля и е в Бг-може да помогне с нещо
THC мерси че ме подсети - "попай "го познавам лично и ще му се обадя още утре :lol:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

по-здрави :beer:
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

мале... Сашка, винаги съм била на мнението (което сега ще го повторя), че при имиграцията основния момент е човек да може да се интегрира и да си намери пътя!
всички дискусии като посочената, плюс какъв им бил хляба, как имало антифриз в храните, какви им били тъпи тея и други системи, как не знам си какво нямало и било не знам си колко зле са много типични за бг имиграционна вълна! Ако това ви е основната грижа в живота и при местенето ви в нова страна и намирането на мястото си - евала ви!
това е за всички дето ту му млякото горещо ту пшък друго нещо! то ако към едни перални не можете да привикнете....
лично мнение!
със здраве
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Забравих да вметна, че имам едно дете и второ е на път и наистина ме интересува дали ще изпера бебешките дрехи в моятя си пералня или в тази която както спомена HisShadow цитирам "kadeto sa se prali gashtite na 4sigan4etata". Цитата е доста груб само го цитирам. :roll: :oops:
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

sashka, надявам се си отсяла полезната информация от плевелите тук. Дано намериш най-добрия вариант!
И поздравления за второто бебе! :infant:То още е на път, но важното е да се роди живо и здраво. И дано на канадска земя! Успех в цялото преместване! Голям кураж се иска в твоето положение да сменяш континентите. Бъди здрава и силна! :lol: :lol:
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

тъй-тъй и не слушай разни интегрантки-те са се интегрирали в интегрални обществени перални и в културно бангладешко обкръжение - гледай си твоята и търси внимателно после квартира ,че не навсякъде разрешават инсталирането на перални
Заключено