пристигане в Канада нелегално

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

samo edno moga da dobavia
ne spiraite da represirate ciganite i pederasite shtoto shte im otrejete nachinite za idvane v Canada i na tiah i na mnogoto normalni hora koito idavt ot tam taka :lol:
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Коле, готин си пич, признах та :lol: :lol:
Alina
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e не разбрах как обаче ще тръгнеш от София, там дълго дълго разглеждат визата ти и ако нямаш няма да те пуснат :idea:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

KolioBalkanski написа:samo edno moga da dobavia
ne spiraite da represirate ciganite i pederasite shtoto shte im otrejete nachinite za idvane v Canada i na tiah i na mnogoto normalni hora koito idavt ot tam taka :lol:
:lol: :lol: :lol:

I got your point, Kole!

No, za sajalenie i mnogo bokluci ostavat v Canada po podoben nachin, pokray gotini hora i zatova az sam po princip protiv tozi nachin na ostavane i ne bih dal informaciya na koyto i da e za ostavane po tozi nachin. Ima si tochkova sistema! :idea: Aman ot tarikati!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Само едно процедурно уточнение да направя: от където и да бордваш самолета ти проверяват визата за Канада даже и да си в транзитния коридор. :roll: Ениуейс, мей би ит из уъртф дъ трай
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Аз не съм бежанец, но от моите наблюдения мога да допълня следното. След като пристигнеш и си намериш адвокат, той ще ти измисли една история за пред съдията. Обикновено тази история е, че ти си циганин и е гарнирана с подробностите които бяха споменати от другите по горе. Ти ще си научиш историята и ще се представиш с нея е съда. Адвокатите познават нещата и ще те посъветват за " правдоподобна" история която може да мине. Докато почне делото, за което ще чакаш поне 3 години, ти ще се подготвяш.

Нещата зависят от съдията. Ако е рекъл господ, ще минеш. Някои съдии са по строги. Така, че ако наистина си решил да идваш то напредвай с циганския език, научи циганските обичаи с подробности, намери си добър адвокат ( спечелил много "цигански дела") и напред.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

i za cqloto tova vreme i za vsichki tezi pari deto shte litnat po-dobre zalegni na ezici i obrazowanie i kandidatstvai po legalnia nachin
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Canuck написа:
No, za sajalenie i mnogo bokluci ostavat v Canada po podoben nachin, pokray gotini hora i zatova az sam po princip protiv tozi nachin na ostavane i ne bih dal informaciya na koyto i da e za ostavane po tozi nachin. Ima si tochkova sistema! :idea: Aman ot tarikati!
Canuck,

Не съм съгласен с теб за боклуците. Всеки има право да опита и не всеки има възможност да дойде легално.
Както знаеш, местните условия не са много подходящи за тарикатлък по българския модел. Така, че тези тарикати рано или късно ще си отидат там от където са дошли.

Со здравие :beer:
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

az sam protiv imigraciata kato cialo i po konkretno protiv vsiakvi shmekerlaci
za men programata na QUebec e vid shmekerlak, v tozi sluchai legalen
ciganskite i pederaskite izpalnenia sa oshte po gadni no shtom e reshil choveka - po dobre da mu kajesh kak stava a ne da se machi da preotkriva koleloto.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

KolioBalkanski написа:az sam protiv imigraciata kato cialo i po konkretno protiv vsiakvi shmekerlaci
za men programata na QUebec e vid shmekerlak...
E ЗА ТУЙ ТЕ УВАЖАВАМ МНОГО!!! :D ЗАЩО НЕ ГО ТУРИШ ТОВА НА ЗАГЛАВНАТА СТРАНИЦА?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

sasho71 написа:
KolioBalkanski написа:az sam protiv imigraciata kato cialo i po konkretno protiv vsiakvi shmekerlaci
za men programata na QUebec e vid shmekerlak...
E ЗА ТУЙ ТЕ УВАЖАВАМ МНОГО!!! :D ЗАЩО НЕ ГО ТУРИШ ТОВА НА ЗАГЛАВНАТА СТРАНИЦА?
ne razbiram zashto tochno me uvajavash, i az te uvajavam ama v toia sluchai ne te razbiram.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Alabatros, razbiram ti poziciyata, prav si, che vseki ima pravo na chance, no zashto tryabva da se pochva ot bejanskiya statut?! Tova tryabva da e nay-kraen variant, a ne sredstvo za idvane v Canada #1! Ako nyakoy nyama neobhodimoto obrazovanie da doyde tuk, a iska mnogo da doyde, ako pitash men e po-dobre da si kupi edna diploma i trudova knijka, da nauchi malko frenski i da si kandidatsva po kvebekskata programa sled godina i polovina, otkolkoto da pravi falshivi visi, pasporti i ne znam oshte kakvo, da chi ciganski, da se yavyava na sumati krastosani razpiti i da chaka tri godini sled koito moje i da go izritat ot stranata. Ne znam, moje i da ne sam prav, no az pone taka mislya.

A, za programata za Quebec si prav Kole, che e vid shmekerlak, samo che legalen i kato e legalen, znachi moje da se polzva smelo :P Az sashto shte se pravya na kebekar v petak na interviewto. Dano da mina.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Canuck написа:Dano da mina.
uspeh
kaji im che tvoiat priatel e izmislil dumite
j'tem ma nouvelle patrie
i vikai vive la Celine DIonne
vivve la belle du provance
vou le vou couchez avec Laundry e Duseppe itn i si vatre;-)

seriozno - uspeh...
i dano nikoga ne uvehne entusiazma ti za tazi strana.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Canuck,

Разбирам те и съм съгласен с теб и Колето по отношение на шмекерлъците. Не бива по този начин да прецакваме системата ама изглежда за някои това е последния шанс да се доберат до Канада. Аз не мисля, че си струва да се прибягва до това но това е отделен въпрос.
Струва ми се, че има хора, чиито финансови възможности не им разрешават да минат по процедурата. По федералната програма има и разлика в третирането на българите , които подават в Букурещ или да кажем в Лондон. В Букурещ чакаш, чакаш и накрая ти писва.

От друга страна като дойдеш тук и какво виждаш: предлагат ти работа за нискоквалифицирани кадри. Фабриките чакат бачкаторите. Един плочкаджия или дърводелец например ще си реши проблемите тук за нула време.
Профайла на бежанеца в повечето случаи е това което се търси на канадския пазар на труда.
Разбира се има и пазар за висококвалифицирани кадри но нас много трудно ни допускат там по различни известни на всички причини. За тези с дипломите минават години.
Висококвалифицирания остава неудовлетворен, тъй като очакванията му не се оправдават а бежанеца е на върха на щастието.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Merci, Kole! :P

Albatros, prav si!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено