Из кореспонденцията на моя директор.........

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Какви лични нападки те гонят? Не мога да си кажа мнението ли? Ми това ми е мнението, сори - непрофесионално е от твоя страна да изнасяш кореспонденцията на шефа си , пък ти както искаш го разбирай.

Край, слагам си анкерпласт на устата (опа, на ръцете, дето щракат по тази гадна клавиатурка, мръсни, мръсни пръстченца :? )
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
momo
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:18 am

Мнение от momo »

Quebecois mai sa kato francusite - ne mogat na rodnia si ezik da pishat, ta nie da im opraviame greshkite. V edna agencia kato izpraskah 86% po frenski i agentkata vuzklikna "Excellent!". E, sega i az popraviam greskite vuv filovete na rabotodatelia mi, ama kakvo da se pravi, kato sme si genii...[/code]
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Кума Лиса написа:Аз не мога да разбера какво пише във въпросното писмо, но самото изнасяне на чужда кореспонденция ми се струва мноооого неетично и непрофесионално. :?
Лиске, няма ни6то конфиденциално в това което е написала Бис. Направила съм превод на два от цитатите й в по-горното ми изказване. Може6 да сре6тне6 тези изрази във всеки у4ебник по търговска кореспонденция.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

"Ефтини курсове по испански"-e tova e na balgarski,nqkolko reda pod tvoqta tema,pissano ot balgarin;)
p.s.potarsi v talkovniq re4nik zna4enieto na dumite-loqlnost i professionalna etika;)
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

ilian79 написа:"Ефтини курсове по испански"-e tova e na balgarski,nqkolko reda pod tvoqta tema,pissano ot balgarin;)
p.s.potarsi v talkovniq re4nik zna4enieto na dumite-loqlnost i professionalna etika;)
И какво е общото между един българин пишещ през свободното си време в някакъв форум по теми ала-бала и един quebecois изкарващ прехраната си чрез търговска кореспонденция?Не можах да разбера нещо аналогията в примера ти.Това не е лична кореспонденция,bis няма как да има достъп до нея.Това е част от търговска кореспонденця на фирмата(фразите нямат нищо общо една с друга) и е по-скоро нелоялно към фирмата това да се остави така.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

E, stiga s tazi loialnost ve4e. Bis da si bere grijata dali e loialna ili ne. Vaprosat be6e kak gre6at otgowornite drugari, kogato pi6at na frenski i kak nie sme genialni, kato im vijdame gre6kite. Samo deto ne sme samo nie. Poznawam primerno kebekarka - stara sekretarka (4e i s rima go dokarah:wink: ), koiato ot wreme na wreme si gubi rabotata, za6toto korigira gre6kite na 6efowete si. T.e. ne sme samo nie u4enite, ima i kebekari takiwa, i ne samo imigranti goniat ot rabota :wink:
Заключено